Chomutov – Ústí n/L 9:1 (kon.) | Plzeň – Znojmo 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:2 (kon.)
Zlín – K. Vary 3:0 (kon.) | Senica – SHK Hodonín 3:4 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:3 (kon.)
Trenčín – Olomouc 6:6 (kon.)
Piráti Chomutov
9:1 (2:1, 4:0, 3:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Utorok 25.08.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Prípravný zápas

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dne. (19:45:19)

Poslední přátelský zápas odehráli chomutovští hokejisté na domácím ledě. Chomutovskému publiku se ukázali ve velkém stylu, když porazili svého soupeře 9:1, a to po třetinách 2:1, 4:0 a 3:0. Dvě branky dal David Kämpf, další přidali Dušek, Růžička, Sklenář, Hovorka, či Račuk. Trefili se i Vondrka s Davidem Květoněm.

59:25
    Jan Rutta přijel ze střídačky a hned dostal přihrávku před branku, kterou ovšem nezakončil v gól!

59:02
    Michal Vondrka posílal puk před branku, kde ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

58:28
    Piráti se aktuáně nedomluvili a je z toho zákazané uvolnění.

57:51
    Střela Aleše Kranjce skončila na levém betonu brankáře Jakuba Soukupa.

57:35
    Tomáš Pospíšil byl při svém útočném výletu faulován, a tak v závěru utkání uvidíme ještě jednu přesilovou hru. Vyloučen je David Merta.

55:59
    Michal Vondrka se dostal k odraženému puku, ale bekhendem se mu nepovedlo překonat Soukupa. Piráti si z toho utkání dělají exhibici.

55:17
    Antonín Dušek posílal puk na Marka Hovorku, kterému se od modré čáry nepovedlo vsítit branku.

54:30
    A domácí publikum si žádá dvouciferné skóre.

53:16
    Piráti právě vstřelili branku!
    Jekabs Redlihs nahodil před branku, kde ležel Vladimír Růžička, jenž z otočky střílel do betonů brankáře Soukupa. Puk se odrazil vedle branky, kde stál DAVID KVĚTOŇ, pro kterého bylo snadné dát devátou branku svého celku! Asistence: Vladimír Růžička ml., Jekabs Redlihs

52:55
    Piráti kombinují za svoji brankou a pomalu se vydávají do dalšího útočného výletu.

51:25
    Následný střelecký pokus ústeckých hokejistů šel nyní mimo branku.

51:05
    Hosté se dostali ke střele z mezikruží, ale ta skončila jen vysoko nad brankou.

50:20
    Nyní sledujeme spíše nahazovanou. Hostům se nedaří nic vymyslet a Piráti nikam nespěchají.

48:35
    Domácí kombinují v útočném pásmu a spolu s fanoušky si užívají toto utkání.

47:02
    Příležitost Tomáše Pospíšila skončila jen na rameni brankáře Soukupa, který se i nadále zlobí na své obránce.

46:40
    Další naprosto špičková akce chomutovských hokejistů. David Květoň poslal puk před branku na Vladimíra Růžičku, který vylepšil pozici pro MICHALA VONDRKU, jenž zasouval do prázdné branky! Asistence: Vladimír Růžička ml., David Květoň

45:30
    Krásnou individuální akci se prosadil chomutovský útočník DAVID KÄMPF. Mladík ujel po pravé straně, puk si stáhl k sobě a krásně jej zavěsil pod víko! Asistence: Tomáš, Pospíšil, Martin Rýgl

44:54
    Po pravé straně ujel Dominik Novák, jemuž se lehkou ránou nepovedlo překonat pozorného Hanuljaka.

44:29

44:10
    Piráti v útoku sice kombinovali, ale k žádné střele nedošlo. Hosté se nakonec osvobodili.

43:46
    Střela Aleše Kranjce od modré čáry skončila v držení brankáře Soukupa. Buly po jeho pravici.

42:57
    Domácím se v přesilové hře vůbec nedaří, hosté se nyní celkem snadno osvobodili.

42:29
    Projíždějící Lukáš Bláha byl faulován, dvě minuty dostává hostující Marek Macek.

41:35
    Střela Šimona Szathmáryho byla sražena brankářem Soukupem nad branku. Následná střela z levé strany neslavila úspěch.

40:54
    A do dalšího ofsajdu se dostali hokejisté hrající ve žlutomodré kombinaci.

40:20
    Hosté se hned na začátku třetí třetiny dostali do úmyslného ofsajdu. Vhazuje se v útočn pásmu Pirátů.

40:01

Třetí třetina je před námi. Na led se vrací hokejisté obou celků, aby sehráli třetí třetinu.

Produktivní druhá třetina je u konce. Celkem čtyři branky vidělo chomutovské publiku v průběhu dvacáté a čtyřicáté minuty. Po sobě se trefovali Sklenář, Hovorka, Kämpf a Račuk. Hosté se ve druhé třetině téměř k ničemu nedostali, a tak je stav takový, jaký je.

Třetí třetina začne přibližně v 19:11.

40:00

Dnešní utkání sleduje 2066 diváků.

39:18
    Další úspěch zkoušel přidat Marek Hovorka, ale jeho střela ovšem byla zblokována do ochranné sítě nad brankou.

38:32
    Po necelé minutě domácí dávají další branku. MAREK RAČUK si najel do útočného pásma, do prostoru mezi kruhy a krásnou střelou do šibenice přidává šestý zásah! Asistence: Antonín Dušek

37:36
    Tomáš Pospíšil nejdříve vjel do útočného pásma a trefil tyčku. Následně objel útočné pásmo a vystřelil. Tuto střelu sice brankář vyrazil, ale na dorážku DAVIDA KÄMPFA byl hostující brankář krátký! Asistence: Tomáš Pospíšil

36:25
    Na druhé straně se do šance dostal kapitán Michal Vondrka, ale ani on nepřekonal Soukupa!

36:12
    Přihrávku přes celé kluziště dostal Dominik Novák, jenž neuspěl tváří v tvář brankáři Hanuljakovi!

35:23
    Ondřej Dlapa ihned po buly získal a poslal jen na druhou stranu na Ruttu, jehož střela byla chycena Soukupem.

35:16
    Pozornost hostujícího brankáře vyzkoušel Lukáš Bláha, jehož nahazovaný puk ukryl Jakub Soukup v lapačce.

34:31
    Jekabs Redlihs se objevil ve výborné pozici, odkud poslal puk na hůl Adama Jánošíka, jenž puk jen těsně nezachytil.

34:19

33:05
    David Pavlíček se odhodlal ke střele od modré čáry, která ovšem skončila jen nad brankou. Následně se domácí osvobozují.

32:19
    Šimon Szathmáry si odsedí dvouminutový trest za podražení.

32:01
    Chomutovští hokejisté svojí první početní převahu využívají. MAREK HOVORKA dostal přihrávku na svou klasickou pozici, z které překonal brankáře Soukupa střelou k tyče. Asistence: Štěpán Hřebejk, Jan Rutta

31:39
    David Skočovský zalehl puk za brankou svého brankáře. Bude se vhazovat.

31:16
    Za brankou hostí byl podražen David Květoň. Dvouminutový trest si odsedí Ladislav Gengel.

30:43
    Střela Adama Jánošíka skončila v lapačce Jakuba Soukupa. Následuje komerční přestávka.

30:29
    Puk do skvělé palebné pozice dostával Adam Jánošík, který ale nakonec puk netrefil. Následně hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

29:40
    Aktuálně nesledujeme přílš atraktivní hokej, nahazuje se ze strany na stranu.

28:40
    Piráti se nyní nedomluvili a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé straně brankáře Hanuljaka.

27:25
    Aktivita chomutovských se vyplácí. Aleš Kranjc dostal přihrávku do jízdy a následně hledal před brankou JAKUBA SKLENÁŘE, jehož přihrávka trefila do brusle a puk skončil za zády Soukupa! Asistence: Aleš Kranjc, Šimon Szathmáry

27:15
    Piráti aktivní v útočné pásmu, ale branky zatím nepřicházejí.

25:50
    Po delší době byla ohrožena i branka Hanuljaka, který musel krýt lehké nahození z pravé strany.

25:23

25:15
    Lukáš Bláha nahodil puk na branku a ušetřil další vteřinky v oslabení pro chomutovské hokejisty.

24:50
    Hosté se ještě k ničemu nedostali. Trest Marka Hovorky pomalu a jistě spěje ke svému konci.

24:20
    Slovanu se zatím přesilovka nedaří a hraje se spíše ve středním pásmu.

23:40
    Michal Vondrka a Antonín Dušek se vydali dopředu. Akci vyřešil reprezentant České republiky nájezdem do tří hráčů Ústí.

23:23
    Prvním vyloučeným dnešního utkání je chomutovský Marek Hovorka, který si svého soupeře přidržel.

22:58
    Martin Rýgl se dostal ke střele, puk ovšem špatně trefil a ten k brance brankáře Soukupa jen doplachtil.

22:17
    Šimon Szathmáry dostal puk do jízdy, ale jeho střelu vyrazil brankář Soukup jen nad branku.

21:57
    Sám před brankou se zjevil David Tůma, který ovšem akci zahodil, a tak stav utkání zůstává nezměněn.

21:27
    Úvodní nápor domácích pokračuje. Zpoza branky vyjel Michal Vondrka, kterému se ovšem nepovedlo překonat brankáře Soukupa.

20:40
    Antonín Dušek posunul puk na Marka Hovorku, který z velkého úhlu trefuje jen levou tyčku brankáře Soukupa.

20:22
    Ondřej Dlapa hledal před brankou volného Antonína Duška, kterému se ovšem nepovedlo dostat puk do branky.

20:01

Na led chomutovské SD ARÉNY se vracejí všichni ti, kteří jsou potřební na to, aby sehráli druhou třetinu.

Je za námi úvodní perioda, kterou nakonec vyhrávají zcela zaslouženě domácí Piráti. Hosté se po první střele ujali vedení, ale domácí hokejisté byli mnohem lepší a nakonec své vedení svrhli na svou stranu v závěru třetiny, kdy se hodně kuriózní brankou prosadil Vladimír Růžička.

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:00

19:45
    Ihned z buly se kuriózní brankou prosazuje VLADIMÍR RŮŽIČKA, jehož pokus se odrazil od ledu přímo za záda překvapeného Soukupa. Bez asistence.

19:43
    Ještě jedna šance pro Štěpána Hřebejka. Chomutovský útočník nejdříve tečoval a následně se pokoušel dorážet, ale Soukup byl na svém místě.

19:23
    Piráti kombinují za svou branku a třetinu s pukem na holi nejspíše dohrají.

18:53
    Do útočného pásma se po pravé straně prodral Marek Račuk, který udělal následně kličku do středu pásma, ale střelou po zemi brankáře nepřekonal.

17:37
    Tomáš Pospíšil rozebral obranu Slovanu a přihrál svému spouluhráči. Ten mu puk vrátil, ale exslávistický hokejista Soukupa nepřekonal. Náslesná střela mířila mimo branku.

16:50
    Po zblokované střele se dostal puk na hokejku Davida Květoně, který byl před prázdnou brankou. Sám útočník ovšem tento odraz nečekal, a tak ani nezakončil.

16:28
    Po delším obléhání ústecké branky, konstrukce vypadla, a tak se přerušuje hra.

15:05
    Ihned po buly pálil z levé strany jeden z chomutovských hráčů, ale Soukup byl připraven i nyní.

14:27
    Jan Křivohlávek střílel od modré čáry, ale jeho pokus skončil jen na noze chomutovského bránícího hráče Aleše Kranjce.

13:50
    Na druhé straně chytil střelu z levé strany domácí brankář Hanuljak.

13:38
    Obrovský tlak domácích pokračoval. Mimo střílel Adam Jánošík, předtím to zblízkosti zkoušel podruhé David Květoň.

13:13
    A rázem mohlo být vše jinak. David Květoň ujel po pravé straně, ale střelou mezi betony nepropálil Soukupa.

12:55
    Piráti srovnávají stav dnešního utkání. ANTONÍN DUŠEK ujel po levé straně a krásnou střelou pod víko dává první branku domácích hokejistů! Asistence: Ondřej Dlapa, Marek Hovorka

12:00
    Ihned po buly vyjel z pravé strany směrem do středu Marek Račuk, který tvrdou střelou trefil jen pravou tyčku!

11:48
    Šimon Szathmáry ujel po pravé straně, odkud se mu ovšem nepovedlo ideálně zakončit, neboť byl tísněn.

10:08
    Střela hostujícího Matěje Hese skončila nad brankou, následující útok hostů ovšem Hanuljakovi propadl, ale skončil těsně vedle levé tyčky.

09:34
    Piráti mají opět převahu, ale na branku hostujícího brankáře nelétají příliš nebezpečné rány.

09:07
    Před první komerční přestávkou střílel z levého kruhu Štěpán Hřebejk, kterému se ovšem nepovedlo překonat Soukupa.

08:28
    Piráti mohli hodně rychle srovnat, ale střela Lukáše Květoně nakonec skončila jen na tyčce.

07:34
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ihned po první střele se prosazují hosté. Jiří Rys dostal přesnou přihrávkou puk na najíždějícího DAVIDA MERTU, který Hanuljaka překonává bekhendovou střelou! Asistence: Jiří Rys, David Skočovský

07:04
    Pod lehčí tlak se dostali chomutovští Piráti, ale hosté se k ničemu nedostali.

06:25
    Nyní si bránící hráči Ústí zahrávali. Jeden z hráčů posílal přihrávku skrz obranné pásmo a na puk málem dosáhl dotírající Hřebejk.

05:50
    Tlak Pirátů v útočné třetině pokračoval, ale defenzíva hostů zatím odolává.

04:38
    David Kämpf dostal přihrávku zpoza rohu před branku, odkud pálil na přední tyč. Nakonec ovšem trefil jen tyčku, první velká příležitost utkání!

03:56
    Po pravé straně až před branku se dostal David Květoň, kterému se ovšem nepovedlo přehodit beton brankáře Jakuba Soukupa.

03:25
    O útočný výpad se pokusili po nepovedené střele domácích hosté, ale těm se nepovedlo nic udělat.

02:36
    K první střele utkání se odhodlal Martin Rýgl, kterému se ovšem nepovedlo slabší střelou překonat brankáře Soukupa.

02:10
    Totožná akce nastala i na druh straně. S pukem na hokejce za svou brankou jsou aktuálně domácí hokejisté.

01:30
    Poprvé se puku zmocnili i hosté, kteří kombinují za svou branku a vymýšlejí, jak překonat chomutovskou obranu.

00:50
    Piráti zatím hrají s pukem na hokejkách. Vydali se dokonce až za svoji branku a také během toho vystřídali.

00:02
    Úvodní buly dnešního střetnutí vyhrál domácí centr Antonín Dušek. Spolu se svými spoluhráči se vydává směrem dopředu.

00:01

Jako první krouží po ledové ploše hokejisté Ústí nad Labem. O pár sekund později na lev vjedou i domácí hráči.

Na ledovou plochu právě vjeli rozhodčí dnešního střetnutí, které za pár chvilek budou následovat i hráči obou celků.

Krásný podvečer z chomutovské SD ARÉNY přeji všem fanouškům hokeje. Za pár chvil začne utkání mezi Chomutovem a Ústím nad Labem.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Dlapa, Rutta, Redlihs, Jánošík, Kranjc, Szathmáry, Bláha, Rýgl – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička ml., Květoň D. – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Květoň L., Kaše, Račuk

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Smetana, Skočovský, Hes, Macek, Pavlíček, Hucek – Tůma, Roubík, Gengel, Rys, Melka, Merta, Řídel, Kloz, Křivohlávek, Kopta, Novák, Navarra

Rozhodčí: Krob, Danylec – Touš, Belko.

Piráti Chomutov mají na kontě o jeden přátelský zápas méně než hosté z Ústí. Pocit porážky se u Pirátů dostavil stejně, jako pocit výhry. Chomutovští zdolali Omsk, Karlovy Vary a partnerskou Kadaň. Nad jejich síly byla dvakrát plzeňská Škodovka a právě zmiňovaný soupeř v tomto utkání, Ústí nad Labem.

HC Slovan Ústí nad Labem má zasebou sedm přátelských utkání, v nichž má pozitivní bilanci. Čtyři utkání Severočeši zvládli, naopak ve třech se museli smířit s porážkou. Vítězstvím se mohou pyšnit také nad extraligovým Chomutovem, kterého zdolali na domácím ledě 4:3. Mimojiné se radovali proti Litomeřicím, Kladnu a Kadani, s kterou mimochodem i jednou prohráli. Naposledy vyzvali ruský Chabarovsk, který byl prvním týmem, jenž ve Zlatopramen aréně zvítězil.

Přátelská utkání pomalu a jistě spějí ke svému konci. Prvoligové i extraligové celky formují sestavu pro nadcházející sezónu. V chomutovské SD ARÉNĚ se utkají nesmiřitelní rivalové. Utkání mezi Chomutovem a Ústím nad Labem začíná v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Panuška

Góly a asistencie: 13. Dušek (Dlapa, Hovorka), 20. Růžička ml., 28. Sklenář (Kranjc, Szathmáry), 33. Hovorka (Hřebejk, Rutta), 38. Kämpf (Pospíšil), 39. Račuk (Dušek), 46. Kämpf (Pospíšil, Rýgl), 47. Vondrka (Růžička ml., Květoň D.), 54. D. Květoň (Růžička ml., Redlihs) – 8. Merta (Rys, Skočovský)

Rozhodca: Krob, Danylec – Touš, Belko