Maďarsko – Česko 56:60 (kon.) | Slovensko – Srbsko 48:56 (kon.)
Slovensko
48:56 (2:18, 22:32, 33:38)
Srbsko
Piatok 21.08.2015, 21:45ME do 16 rokov - ženy

Je dobojované. Slovensko prehralo šiesty zo siedmich zápasov na európskom šampionáte a vo zvyšných dňoch bude hrať o holé prežitie. Už teraz je jasné, že sa umiestni najlepšie na 13. mieste, čo bude jasným cieľom pre zverenky Petra Jankoviča. Ak sa to našim hráčkam nepodarí, vypadnú do B-divízie. Slovenky môžu ľutovať pokazenú prvú štvrtinu dnešného zápasu. V ostatných troch štvrtinách boli Srbkám viac ako vyrovnaným súperom, no na senzačný obrat to už nestačilo. S konštatovaním, že Slovensko prehralo so Srbskom 48:56 sa s vami lúčim a prajem dobrú noc. (23:35:02)

38:35
    Slovensko vracia ešte do hry presný trojkový pokus v podaní Sáry Majorošovej. Srbský tréner si okamžite berie oddychový čas. (44:51)

37:00
    Mina Djordjevićová sa presadzuje pod košom a zrejme rozhoduje dnešný zápas. Rozdiel je totiž už 12-bodový. (39:51)

31:29
    Bohužiaľ. Slovenky nedokázali ani na trikrát doskočiť loptu v obrane a nakoniec ju posiela do koša opäť Mina Djordjevićová. Peter Jankovič si okamžite berie time out. (33:42)

26:26
    Sára Majorošová svojim košom donútila srbského trénera zobrať si oddychový čas. Náskok jeho tímu je totiž už len 5-bodový. (31:36)

17:53
    A ďalšie dva body Vanessy Gajdošovej. Srbky sa nepoučili a dostávajú 10. bod v rade. Zrazu je náskok Srbska pomerne hrateľný. (17:27)

15:57
    Marta Vulovićová si vybojovala po košom faul a vďaka jednému trestnému hodu zaokrúhľuje srbský náskok na rovných 20 bodov. (7:27)

07:39
    Obrovská chyba, rýchly brejk a jednoduchý kôš v podaní Neveny Dimitrijevićovej. Slovenkám prvá štvrtina vôbec nevychádza. (2:13)

04:04
    Mina Djordjevićová šikovne vypichla loptu a jednoduchým dvojtaktom skóruje. Peter Jankovič si berie oddychový čas. (0:7)

Ešte raz pripomínam dôležitosť dnešného zápasu. Ak Slovensko vyhrá, definitívne sa zachráni a bude bojovať o 9.-12. miesto. Ak ale dnes prehrá, ocitne sa medzi štvoricou tímov, ktoré budú bojovať len o 13.-16. miesto. Navyše, z tejto skupiny následne vypadnú do B-divízie až tri družstvá.

Miroslav Kováčik

Slovensko: Gajdošová, Bilíková, Majorošová, Ivanická, Sailerová, Balážová, Svetlíková, Hudáková, Fehérová, Martišková, Kováčiková, Mikulášiková.
    Srbsko: Katanićová, Naumcevová, Jokićová, Dimitrijevićová, Djordjevićová, Turudićová, Tesićová, Zukanovićová, Jelićová, Vulovićová, Jakovljevićová, Mitrovićová.
    Štvrtiny: 2:18, 20:14, 11:6, 15:18