Česko – Taliansko 40:53 (kon.)
Česká republika
40:53 (9:9, 21:25, 34:38)
Taliansko
cz Piatok 14.08.2015, 15:00 • Matosinhos, Portugalsko • ME do 16 rokov - ženy • Skupina A

Dnešní utkání je u konce! České basketbalistky nezvládly vstup do dnešního utkání a velmi rychle prohrávaly, do konce první třetiny však skóre vyrovnaly. Itálie si postupem času vytvořila náskok, nicméně české lvice se držely v kontaktu. Rozhodující byla čtvrtá čtvrtina, kterou Itálie vyhrála 15:6, celkově 53:40!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (16:44:38)

Konec zápasu. (40:53)

39:53
    Sedm sekund před koncem se z trestného hodu prosazuje Pinzanová, který pravděpodobně zaznamenala poslední koš tohoto zápasu! (40:53)

39:43
    Český tým si bere těsně před koncem oddechový čas! (40:52)

39:35
    Na druhé straně střílela Ianezicová, avšak její střela úspěšná nebyla. (40:52)

39:07
    Anežka Rylichová to zkoušela tříbodovým pokus, nicméně její střela úspěšná nebyla a navíc míč doskočila Pinzanová. (40:52)

38:41
    Sotolová se dokázala prosadit za dva body a snižuje na rozdíl dvanácti bodů! (40:52)

38:23
    Fassinaová dává za dva body a o vítězi je již pravděpodobně rozhodnuto! (38:52)

37:07
    Po nedovoleném zákroku Vitulové střílela trestné hody Cubajová, která se prosadila pouze jednou, i tak má na svém kontě výborných 22 bodů! (38:50)

37:07
    Český tým má již na svém kontě sedm týmových faulů! (38:49)

37:02
    Italská reprezentace si bere tři minuty před koncem oddechový čas! (38:49)

36:58
    Elena Vellaová střílela po faulu Sipové dva trestné hody, proměnila však pouze jeden a rozdíl momentálně činí jedenáct bodů! (38:49)

36:51
    Veronika Sipová mohla opět snížit, nicméně její dvoubodová střela do obroučky nezamířila. (38:48)

36:12
    Na rozdíl deseti bodů snižuje Veronika Sipová, nicméně do konce již mnoho času nezbývá! (38:48)

35:33
    To už je hodně špatné! České basketbalistky nezvládají poslední čtvrtinu a prohrávají už o dvanáct bodů! (36:48)

34:41
    Julie Pospíšilová mohla snížit svou tříbodovou střelu, nemířila však přesně. (36:46)

34:16
    Nedovolený zákrok předvedla Sotolová a Cubajová střílela trestné hody, oba proměnila! (36:44)

34:15
    Český trenérský tým reaguje na vývoj poslední čtvrtiny oddechovým časem! (36:44)

33:43
    Loreta Cubajová přidává na své konto další dva body, momentálně jich má sedmnáct! (36:44)

33:09
    Truccová měla možnost střelby trestných hodů po faulu Vitulové. Proměnila pouze jeden a Itálie vede o šest bodů. (36:42)

Jan Havlovic

Česká republika: Vitulová, Pospíšilová, Brabencová, Rasková, Szcotková, Sotolová, Smutná, Kopecká, Sipová, Tomancová, Rylichová, Voráčková
    Taliansko: Pinzanová, Ianezicová, Veronová, De Santisová, Smortová, Fassinaová, Del Perová, Decortesová, Truccová, Cubajová, Maderaová, Vellaová
    Štvrtiny: 9:9, 12:16, 13:13, 6:15