Polsko U20 – Slovensko U20 0:8 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 6:0 (kon.)
Polsko U20
0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Slovensko U20
cz Piatok 14.08.2015, 16:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • O pohár RT TORAX • 3. kolo

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a od 19:15 začíná pikantní ostravské derby mezi Vítkovicemi a Porubou. (18:05:08)

Skončilo utkání mezi týmy Polsko U20 a Slovensko U20, jehož konečný výsledek je 0:8. Hosté dominovali naprosto ve všem a výsledek tak odpovídá průběhu. Slovensko si tedy zaslouženě zahraje zítřejší finále, které je na programu od 14:30. Jeho soupeře se dozvíme z večerního utkání.

59:57
    Milého nahození z rohu kluziště do brankoviště se ujal MATÚŠ SUKEL, z bezprostřední blízkosti ale trefuje pouze připraveného gólmana!

59:13
    Stejná situace jako před malou chvílí! Sukel našel na pravém kruhu Šišku, ten ale trefuje pouze beton ležícího Berggruena!

58:38
    Další obrovská šance Slovenska! Surový s Briestenským ale v přečíslení svou akci překombinovali a ke střele se nakonec vůbec nedostali!

56:15
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Další nádherná kombinace končí osmým gólem v polské síti! Juraj Milý našel z levého kruhu na druhé straně nikým neatakovaného MATÚŠE SUKELA, který pohodově pálí doprostřed odkryté branky – 0:8. Asistence: Juraj Milý

55:44
    Matúš Surový našel mezi kruhy volného LUKÁŠ HRUŠÍKA, který se z první trefuje nad beton k levé tyči – 0:7. Asistence: Matúš Surový, Dominik Briestenský

55:32
    Jendrolovu střelu tečoval ještě Briestenský, ke smůle Slováků ale mimo.

55:22
    Nepřesnost domácích a zakázané uvolnění, vhazování po pravici polského brankáře.

54:11
    Ve zmatku před polským brankovištěm se nejlépe zorientoval Jeziorski a kotouč vyváží alespoň do středního pásma.

53:08
    Halama našel na druhé straně Galise, ten ale kotouč nedokázal trefit a chyba polské obrany tak zůstala nepotrestána.

51:39
    Moravčík to zkoušel od pravého mantinelu, branku však minul a Studzinski tak zasahovat nemusel.

51:03
    Dobrý obranný zákrok Surového vyhání domácí z pásma.

50:32
    Vyloučen Jakub Melisko (SVK) na dvě minuty za podražení.

50:09
    Útočná akce Slovenska je zastavena ofsajdem.

49:09
    Šiška pálí z ostrého úhlu jen těsně mimo!

48:46
    Lukáš Hrušík se okamžitě přesunul na druhou stranu, kde prověřil polského brankáře střelou z levého kruhu.

48:27
    Horzelski to zkoušel od modré, jeho střelu ale dokázal zblokovat Hrušík.

47:30

47:14
    Krzemien nahrával před bránu Goscinskemu, ale Hrenák je dnes nepřekonatelný.

46:31
    Polské dvacítce se přesilovka příliš nedaří, Slováci nemají problém zmocnit se puku a vyhodit jej přes všechny čáry.

45:30
    Vyloučen Jozef Klenko (SVK) na dvě minuty za držení protihráče.

44:04
    Polsko U20 si vyžádalo oddechový čas!

44:04
    Tak tohle už je debakl! Adrian Sloboda pálil do prostoru mezi kruhy, kde stál připravený JURAJ MILÝ, jenž kotouč tečoval za záda polského gólmana – 0:6. Asistence: Adrian Sloboda

43:27
    Lukáš Hrušík našel před bránou osamoceného MATÚŠE SUROVÉHO, který trefuje bez problémů prázdnou branku – 0:5. Další krásná kombinace. Asistence: Lukáš Hrušík, Dominik Briestenský

42:59
    Kombinaci hostů vystihl Goscinski a vyráží do útoku.

42:07
    Klenko nahazoval kotouč bekhendem do brankoviště, ale ani Tužimský, ani Halama nedokázali polského brankáře překonat.

41:08
    Tak tohle byla parádička slovenského útočníka! Oliver Kosecký nahrál ve středním pásmu JURAJI MILÉMU, který se prokličkoval mezi třemi obránci až do útočného pásma k pravému kruhu, ze kterého se trefuje přesně do protipohybu brankáře k levé tyči – 0:4. Asistence: Oliver Kosecký, Adrian Sloboda

40:41
    Obě mužstva v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:29.

Skončila druhá třetina souboje reprezentačních dvacítek, ve které se obraz hry téměř nezměnil. Slováci mají navrch, což potvrdili dalšími dvěma brankami do Studzinskeho sítě. Polská reprezentace se zbytečně oslabuje hloupými fauly a přestupky.

40:00

39:52
    Obrovská šance na snížení! Před brankovištěm to nejprve zkoušel bekhendem Goscinski, poté ještě dorážel Skrodziuk, ale ani ten neuspěl! Hrenák tak stále drží čisté konto.

38:41
    Současně vyloučeni Marcin Horzelski (POL) na dvě minuty za podražení a Patrik Koch (SVK) na dvě minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

38:26
    Galis nedokázal těsně před bránou přehodit beton polského gólmana!

38:12
    Slováci stále nemají dost a ženou se do útoku.

36:35
    Další útočná akce Slovenska už ale gólem končí. Boris Sádecký našel mezi kruhy ADAMA TUŽIMSKÉHO, který se trefuje přesně mezi betony – 0:3. Asistence: Boris Sádecký

35:48
    Hrušík se pokoušel nahrávat najíždějícímu Surovému, Paszek byl ale proti.

35:31
    Ojedinělý výpad domácích do útoku zastavuje ofsajd.

34:45
    Nepřesná přihrávka Galise vyhání Slováky z útočné třetiny.

33:56

33:36
    Šiška zlomil při střele hůl a polská dvacítka se osvobozuje.

32:58
    Hra je přerušena. Po střele Sukela zůstal kotouč někde ve výstroji polského kapitána Marcina Horzelskiho.

32:38
    Polsko se čtyřmi hráči v poli.

32:14
    Moravčíkovu střelu od modré vyráží Studzinski do rohu.

31:56
    A další provinění domácích. Na trestnou lavici usedá Jaroslav Lorek (POL) na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče z ledu. Slovensko má k dispozici dalších 42 vteřin v početní výhodě 5 na 3.

31:22
    Polsko ve čtyřech.

31:03
    Koch pálí pouze do Lorka.

30:38
    Vyloučen Lukasz Krzemien (POL) na dvě minuty za sekání. Slovensko má k dispozici 44 sekund dvojnásobnou přesilovku.

30:04
    Polsko se poprvé osvobozuje.

29:22
    Vyloučen Krysztof Dudkiewicz (POL) na dvě minuty za hákování.

28:08
    Sikora se prodral do útočného pásma, kde mohl přihrávat lépe postaveným spoluhráčům. K nepochopení vzal ale vše na svou hruď a celá akce tak bohužel pro domácí končí.

26:26
    Hosté tento přestupek bleskově trestají! Dominik Briestenský našel zpoza polské branky před brankovištěm MATÚŠE SUROVÉHO, který se trefuje přesně nad levý beton k tyči – 0:2. Asistence: Dominik Briestenský

26:13
    Mužstvo Polska U20 potrestáno menším trestem pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

25:51
    Kuzmin hrubě chyboval v obranném pásmu, ke kotouči se tak snadno dostal Naparlo, slovenský obránce si do střely ale stihnul ještě lehnout, čímž svou chybu napravil.

24:26
    Galis dokázal ujet polské obraně a z hranice levého kruhu dokonce i vypálit, polský gólman ale neměl s tímto pokusem sebemenší problém.

24:15
    Vyloučen Jakub Tatar (SVK) na dvě minuty za podražení.

23:39
    Sádeckého střelu Studzinski vyráží.

22:54
    Polská dvacítka se přes výbornou obrannou hru Slováků vůbec nedokáže dostat do útočného pásma.

21:45
    Kochova střela se od zadního mantinelu odrazila zpět před brankoviště, kde stál připravený Hrušík, ten ale bekhendem trefuje pouze břevno Studzinského brány!

20:25
    Paszek se prodral až před Hrenáka, ten ale nakonec nemusel zasahovat, jelikož Moravčík polského obránce o kotouč obral.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:43.

Skončila první třetina reprezentací polské a slovenské dvacítky, ve které jasně dominovali slovenští hráči. Svou převahu však dokázali zužitkovat pouze jedním gólem, o který se postaral v 5. minutě Adrián Sloboda. Pokud chtějí Poláci s výsledkem něco udělat, budou muset razantně přidat na tempu a na důrazu.

20:00

19:55
    Sádecký unikl domácí obraně a přihrál najíždějícímu Milému, tomu však střelecký pokus zmařil jeden z polských obránců.

19:34
    Michalowski posílá kotouč pouze do střední pásma.

19:10
    Kochovu střelu od levého mantinelu Studzinski chytá do lapačky.

18:46
    Sikora pálil od modré pouze do zadního mantinelu.

18:33

18:19
    Další akci navíc zastavuje ofsajd.

17:34
    Slováci drží kotouč, do vyložených šancí se však zatím nedostávají.

16:33
    Vyloučen Falkenhagen (POL) na dvě minuty za hákování.

15:48
    Hraje se pouze v polském obranném pásmu, Sukel nedokázal zvýšit vedení z bezprostřední blízkosti.

15:04
    Surový našel na druhé straně Milého, kotouč však díky pohotovému zákroku Studzinského na hůl slovenského útočníka nedoputoval.

14:15
    Hrušík z prostoru mezi kruhy mířil nad branku.

14:01

13:49
    Krzemien napodobuje své spoluhráče, Slovensku se přesilovka příliš nedaří.

13:00
    Falkenhagen dobře zapracoval u modré čáry a rovněž vyhazuje.

12:30
    Jaskiewicz osvobozuje svůj tým vyhozením přes všechny čáry.

12:01
    Sukel byl při své šanci faulován. Na trestnou lavici tak usedá Musiol (POL) na dvě minuty za sekání.

11:45
    Slovenskou rozehrávku zastavuje Musiol.

10:29
    Goscinski vybojoval kotouč v rohu kluziště, jeho spoluhráči mu ale příliš nepomohli, a tak nemusel Hrenák vůbec zasahovat.

09:48
    Slovenské obraně unikl po pravém křídle Jeziroski, v rozhodující chvíli ale zamířil nad!

09:03
    Moravčíkovu střelu od modré ještě několikrát dorážel před brankou Šiška, Studzinski si ale se všemi dorážkami dokázal poradit.

08:09
    Rychlý přechod do útočného pásma se Sukelovi nevyvedl podle představ, je pískán ofsajd.

07:33
    Kochovu střelu z levého kruhu tečoval ještě Briestenský, pro hosty však bohužel mimo.

06:47
    Na led nastupují chybějící rozhodčí.

05:57
    Slovenská dvacítka pokračuje v nátlaku a drží polskou dvacítku v jejich obranném pásmu.

04:26
    Juraj Milý našel na modré volného ADRIÁNA SLOBODU, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Studzinski toho moc neviděl. Asistence: Juraj Milý, Boris Sádecký.

04:12
    Surový napálil z levého kruhu pouze hruď Studzinského.

03:32
    Souboj čtyřiadvacítek Jaskiewicze se Surovým vyhrává ten polský a vyhazuje alespoň do středního pásma.

02:47
    Další střelu Klenka z hranice pravého kruhu Studzinski vyráží.

01:14
    Hraje se zejména ve středním pásmu, žádné vážnější šance prozatím k vidění nejsou.

00:25
    Do utkání lépe vstoupili Slováci, kteří se ihned ujali kotouče a usadili ve svém útočném pásmu.

00:01

Opravdu bych nyní nechtěl být v kůži Jiřího Jurečka, jenž je prozatím na vše sám, nezbývá mu tedy popřát nic jiného než hodně štěstí.

Další dva rozhodčí uvízli v dopravní koloně, nastává tedy kuriózní situace, když utkání zahajuje čárový rozhodčí Jureček.

Hráči už jsou několik minut na hrací ploše, na plochu se ale dostavil pouze jeden z trojice rozhodčích.

Polsko U20:
    Jak již bylo řečeno, ani pro polskou dvacítku tento zápas už nic neznamená. Červenobílí totiý podlehli jak Porubě (1:4), tak Vítkovicím (2:5). S jistotou je tedy čeká zítřejší zápas od 11 hodin o bronz. Na soupeře si však musí ještě počkat do večera, kdy se na Zimním stadionu v Ostravě-Porubě odehraje pikantní ostravské derby a právě padlý tým z tohoto duelu bude zítra bojovat s Polskem o 3. místo.

Slovensko U20:
    Slovenská reprezentační dvacítka může být ve dnešním utkání naprosto v klidu. Jakýkoliv výsledek ji totiž už o finále nepřipraví, Polsko se oproti tomu už do boje o zlato nepodívá, jelikož nemá na svém kontě ani bod. To Slováci porazili Vítkovice 2:1 po nájezdech a včera druholigovou Porubu vysoko 8:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

René Chyla

Góly a asistencie: 5. Sloboda (Milý, Sádecký), 27. Surový (Briestenský), 37. Tužimský (Sádecký), 42. Milý (Kosecký, Sloboda), 44. Surový (Hrušík, Briestenský), 45. Milý (Sloboda), 56. Hrušík (Surový, Briestenský), 57. Sukel (Milý)

Polsko U20: Studzinski (Berggruen) – Jaskiewicz, Chorazyczewski, Jeziorski, Krzemien, Paszek, Horzelski, Wsól – Sap, Skrodziuk, Naparlo, Nowotarski, Musiol, Lorek, Sikora, Rajski, Falkenhagen, Michalowski, Dudkiewicz, Gozdziewicz, Goscinski

Trenér: Torbjnorm Johansson

Slovensko U20: Hrenák (Škorvánek) – Koch, Sloboda, Moravčík, Melisko, Ivanič, Kosecký, Jendrol, Kuzmin – Hrušík, Sádecký, Galis, Klenko, Michalčin, Surový, Sukel, Šiška, Tužimský, Briestenský, Milý, Tatar, Halama

Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodca: Fiala (Havířov) – Stonavský (Havířov), Jureček (Ostrava)