Německo U19 – Slovensko U19 5:3 (kon.) | Česko U19 – Švajčiarsko U19 2:1 (kon.)
Německo U19
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Slovensko U19
cz Sobota 08.08.2015, 14:30 • SD ARÉNA, Chomutov • Summer Hockey Challenge U19

V dnešním první zápase jsme viděl zajímavý hokej, který přinesl dohromady osm branek. Německý kapitán Andreas Eder vsítil dokonce hattrick! Toto je ode mne pro tuto chvíli vše. V 18:00 se těším na počtenou u zápasu Česka se Švýcarskem. (16:41:03)
    Statistiky dnešního utkání.

Nejlepším německým hráčem zápasu je vyhlášen Stefan Loibl. Za Slovensko si toto ocenění přebere Matěj Moravčík. Ceny hráčům předával chomutovský funkcionář Martin Pašek.

59:50
    Vyhození Slováků zachytil Wissmann, který posílá kotouč opět za Húskovu klec.

59:20
    Němci již v poklidu dohrávají tento zápas.

58:17
    Juraj Šiška (SVK) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění. Slováci se budou do konce základní hrací doby bránit ve čtyřech, pokud Němci tuto šanci nepromění v šestou branku.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:12
    Německo U19 právě vstřelilo branku!
    Německý kapitán ANDREAS EDER uzavírá v dnešním zápase hattrick! Celou akci založil Stefan Loibl, který zavezl kotouč do rohu, tam ho přenechal kotouč Kammererovi, jenž ho poslal střelci, který zamířil přesně mezi Húskovy nohy. Asistence: Maximilian Kammerer a Stefan Loibl.

56:22
    Němci jsou v plném počtu.

55:39
    Juraj Šiška nyní byl úplně volný na levém křídle, ale svou střelou trefil pouze beton brankáře Německa a puk následně skončil v ochranné síti!

54:45
    Němci zachytili přihrávku středem pásma a vyhazují kotouč do bezpečné zóny.

53:30
    Brankář Fiessinger předvedl velice důležitý zákrok, když zneškodnil střelu Milého z mezikruží!

52:55
    Slovensko U19 právě vstřelilo branku! Ke kotouči se postavil DOMINIK BRIESTENSKÝ, který německého brankáře navedl na forhendovou stranu a střelou pod horní tyč snižuje.

52:55
    Pa faulu jednoho z Němců sudí nařizuje trestné střílení.

52:25
    A opět je kotouč u slovenského brankáře.

52:05
    Kotouč letí až za Húskovu branku, Němci se osvobozují.

51:55
    Slovensku je pískáno postavení mimo hru.

51:22
    Daniel Pfaffengut v dnešním zápase dohrál. Matúše Surového trefil do oblasti hlavy a krku, čímž si od sudích vykoledoval pětiminutový trest a navrch ještě trest do konce střetnutí.

50:14
    Německo je kompletní. Vyloučený Kammerer je zpátky na ledě.

50:05
    Němci posílají kotouč do slovenského pásma a zdá se, že toto oslabení přečkají bez úhony.

49:16
    Dominik Briestenský poslech rady svého trenéra Bokroše a zkusil svou střelou ohrozit německou branku, jenže trefil pouze beton Fiessingera.

48:14
    Maximilian Kammerer (GER) dostává dvouminutový trest za sekání.

47:51
    Puk byl po střele Fohrlera pro Húsku jak horký brambor, avšak slovenský brankář si se situací nakonec, za pomoci spoluhráčů, poradil.

47:34
    Svěřenci trenéra Kunasta posílají kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak stěhuje před německého brankáře.

47:03
    Slováci jsou v plném počtu.

46:15
    Haase trefuje vzdálenější tyčku Húskovy branky po nahrávce Loibla!

45:42
    Němcům se nepodařilo protečovat kotouč do útočné třetiny, takže se píská zakázané uvolnění.

45:11
    Slováci se osvobozují posláním kotouče do středního pásma.

45:03
    Matěj Moravčík (SVK) dostává dvě minuty za hákování.

44:37
    Zakázané uvolnění Němců stěhuje hru před Fiessengerovu branku.

44:14
    Německo U19 právě vstřelilo branku, avšak ta nemůže být uznána, kvůli zásahu vysokou holí.

43:41
    Slovenský obránce posílal přihrávku středem hřiště, akorát žádný z jeho spolubojovníku puk nezasáhl, takže se píská icing.

43:02
    Šiška získal kotouč na německém obránci, jenže svým pokusem trefil pouze připraveného brankáře Fiessingera.

42:49
    Ofsajd Slovenska.

42:21
    Spitzner se zbavil protihráče, jenže jeho střela nebyla vůbec prudká, takže Húska tentokráte zasahovat nemusel.

40:58
    Střela zápěstím od Holešinského minula Fiessengerovu levou tyč o pár centemetrů, i přesto ale puk skončil na zadním mantinelu.

40:38
    Útočnou snahu svěřenců trenéra Bokroše zastavuje ofsajd.

40:01

Oba celky již krouží po ledové ploše. Za několik okamžiků začne třetí část dnešního první zápasu Summer Hockey Challenge.
    Statistiky po 2. třetině.

Němci pokračují v dobrém výkonu a ve druhé periodě přidali další dvě trefy. Podruhé v utkání se prosadil kapitán Andreas Eder a s ním ještě Yannick Drews, který ale již v utkání nepokračuje, neboť dostal 5+OT za napadení slovenského Matěje Moravčíka.

Třetí třetina dnešní bitvy začne přibližně v 16:00.

40:00

39:48
    Jeden ze Slováků je odváděn na střídačku za pomoci lékaře a spoluhráčů, zřejmě inkasoval zásah pukem.

39:44
    Němci přečkali dlouhé oslabení a jsou zase v plném počtu.

39:29
    Sádecký špatně přihrál a Němci ujížděli do tří obránců.

39:06
    Začal poslední minuta třetí třetiny a puk končí v ochranné síti.

38:44
    Kammerer se dostal za obránce Slovenska svou střelou trefil beton brankáře Húsky.

38:08
    Hra se nám nyní stěhuje před Húsku, který jako poslední přerušil hru.

37:46
    Andreas Eder ve spolupráci se svým bratrem osvobozují svůj tým.

37:03
    Puk je opět za Húskovo svatyní. Němci se zatím brání velmi dobře.

36:39
    Dělovka od Briestenského končí na zadním hrazení.

35:42
    Slovensko tak hraje dlouho přesilovku, promění tuto šanci v branku? Zatím to tak nevypadá, neboť Němci se osvobozují.

34:44
    Moravčík zůstal ležel na ledové ploše po zákroku Yannicka Drewse, jenž je vyloučen na 5 minut plus osobní trest do konce zápasu za napadení. Pětiminutový trest odpyká Kevin Stocker.

33:44
    Vyloučený slovenský hráč se nestačil zapojit do hry a Němci přidávají další trefu. Na konci celé akce byl ANDREAS EDER. Asistence: Jacob Mayenschein a Stefan Loibl.

33:41
    Slovensko v plném počtu.

33:25
    Maximilian Glässl zlomil při střele od modré hokejku.

33:00
    Nyní se Slováků povedlo kotouč poslat přes všechny čáry.

32:27
    Húska musel být pozorný, neboť jeho obráncům se nepodařilo vyhodit kotouč a Němci se toho snažili rychlou střelou využít, avšak puk skončil v lapačce slovenské opory v brance.

31:41
    Němci si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostává Patrik Koch.

30:21
    Nahození od Wiederera tečoval YANNICK DREWS za záda brankáře Húsky. Němci obrací vývoj zápasu na svou stranu. Asistence: Manuel Wiederer a Maximilian Kammerer.

29:42
    Němci v plném počtu.

29:36
    Mladší z bratrů Ederů Tobias se dostal za obranu Slovenska a trefuje tyčku Húskovy brány!

29:00
    Adrian Sloboda trefuje tyčku Fiessingerovy branky!

28:37
    Slováci opět kombinují v pásmu Německa, ale opět je to bez střelby, což se nelíbí trenérovi Bokrošovi.

27:42
    Manuel Wiederer (GER) – 2 minuty za krosček.

27:32
    Manuel Wiederer stihl kotouč směřující na zakázané uvolnění, čímž získal pro svůj celek útočnou třetinu.

26:29
    Dominik Briestenský se snažil prodrat mezi několik protihráčů, což se mu podařilo, jenže střela byla příliš slabá, takže německý brankář s ní neměl problémy.

25:04
    Němci jsou opět kompletní.

25:00
    Ani ve druhé početní výhoda v krátkém časovém období se hráčům Slovenska nedaří přeměnit kombinaci ve střelu, která by zaměstnala Fiessingera.

23:04
    Vyloučením hráčem je Quirin Stocker (GER) – 2 minuty za faul kolenem.

22:41
    Německo v plném počtu.

21:26
    Slovensku se početní výhoda nedaří, Němci se velmi obětavě brání.

20:41
    Dvouminutové tresty dostávají Andreas Eder, Stefan Loibl a Slováci Jakub Tatár a Jozef Klenko. Slovenský výběr si zahraj početní výhodu, neboť Stefan Loibl dostal navíc dvě minuty za hákování, všichni ostatní pouze menší trest za hrubost.

20:41
    Na ledě se strhli dvě menší šarvátky po dohrání akce před německým brankářem.

20:01
    Statistiky po 1. třetině.

V první třetině jsme viděli zajímavý hokej, který přinesl čtyři branky. Do vedení se dostali hráči Německa zásluhou Andrease Edera. Poté Slovenskou dvěma zásahy skóre překlopilo na svou stranu. Postarali se o to Ivanič s Kochem. Souběžně se sirénou oznamující konec třetiny vyrovnal Maximilian Kammerer a stav je tedy 2:2.

Druhá třetina začne přibližně v 15:14.

20:00

19:59
    Přesně se závěřečnou sirénou úvodní třetiny se prosazuje s z dorážky Wissmannovy střely MAXIMILIAN KAMMERER. Asistence: Kai Wissmann a John Rogl.

19:35
    Němci se snaží do konce periody vyrovnat, zatím se ale k tomu nemůžou příliš dostat.

18:41
    Na trestnou lavici již míří střelec prvního slovenského gólu Samuel Ivanič, který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

18:30
    Německý celek má ponechánu výhodu.

17:51
    Wissmann našel zadovkou pouze hokejku Slováka Šišky.

17:20
    Kotouč končí po teči jednoho z hráčů v prostoru mezi střídačkami obou mužstev.

16:52
    Celá akce se bude ještě jednou opakovat.

16:49
    Rozhodčí přerušuje hru pro přihrávku rukou. Následuje vhazování ve středním pásmu.

15:59
    Loibl předloužil kotouč Andreasovi Edrovi, jehož střelu vyrazil Húska maskou do ochranné sítě.

15:20
    Švih Samuela Ivaniče kryje Fiessinger ve své výstroji.

14:31
    Vzápětí se tentýž hráč prodral před branku, ale trefil pouze beton brankáře Húsky.

13:58
    Daniel Pfaffengut střílel nepřesně z hranice levého kruhu.

12:22
    Slovensko U19 právě vstřelilo branku! Matúš Sukel´nalezl svou přihrávkou do brankoviště hůl PATRIKA KOCHA, který střelou mezi betony otáčí vývoj zápasu. Asistence: Matúš Sukel´.

12:13
    Stefan Loibl vystihl přihrávku a pádil na Húsku, kterého donutil k zákroku betonem.

11:42
    Slováci jsou usazeni v pásmu soupeře a po střele Michalčina získávají další vhazování po levici Fiessinegera.

10:58
    Prvním vyloučeným hráčem zápas je útočník Yannick Drews (GER).

10:04
    Slovensko U19 právě vstřelilo branku! Ihned po vhazování dostal SAMUEL IVANIČ nahrávku a rychlým švihem překonává Fiessingera. Slovenský bek si puk po gólu nechal na památku. Asistence: Juraj Šiška.

10:00
    Daniel Fiessinger kryje lehoučkou střelu od Ivaniče.

09:12
    Kai Wissmann dostal nahrávku k modré čáře, avšak střelou zápěstím nezamířil přesně, přesto Němci zůstávají v pásmu Slováků.

07:17
    Meliškova střela od modré čáry zamířil na zadní hrazení nad brankou, kterou hájí Fiessinger.

04:36
    Mayenschein poslal nahrávku zpoza brány přímo na hůl ANDREASE EDERA, který usměrnil kotouč mezi nohy brankáře Húsky. Asistence: Jacob Mayenschein a Stefan Loibl.

04:11
    Slovenská rozehrávka se nezdařila, tudíž končí na zakázaném uvolnění.

02:42
    Tobias Eder střílel z pravé strany na vyrážečku Húsky, slovenský brankář si se střelou poradil a vyrazil jí do rohu.

02:03
    Zakázané uvolnění německého výběru stěhuje hru opět před Fiessingera.

01:32
    Němci svírají svého soka v jeho obranné třetině.

00:21
    Andreas Eder si vyměnil kotouč s Loiblem, druhý jmenovaný tečoval černou pryž nad branku Húsky.

00:01

Slavnostní úvod je za námi, utkání začne každým okamžikem.

Jako se stalo již tradicí na tom turnaji, v hale zní statní hymny obou týmů.

Na ledovou plochu již nastupují také hráči Slovenska.

Německý brankář již přivádí své spoluhráče na ledovou plochu.

Ještě jednou Vás zdravím z chomutovské SD ARÉNY, kde za několik minut začne předposlední zápas Summer Hockey Challenge. Slovenský stratég Ernest Bokroš udělal oproti včerejšímu vítěznému duelu s českým výběrem několik změn v sestavě. K zápasu na příklad nenominoval bek Jedndrol´a a také pozměnil složení jednotlivých útočných formací. To je ho protějšek Christian Kunast také sice proházel sestavu, avšak hráči v ní zůstali všichni stejní. Zajímavostí je, že teprve sedmnáctiletý Tobias Eder se posunul ze čtvrté lajny do druhé. Nutno dodat, že za výkony na chomutovském turnaji si to zaslouží.

Tabulka Summer Hockey Challenge po 4 utkáních

1. Švýcarsko 6b 13:1
    2. Česko 3b 6:6
    3. Slovensko 2b 3:9
    4. Německo 1b 4:10

Chomutovský turnaj v podání Německa

Němci podávají oproti Slovákům o poznání lepší a hlavně bojovnější výkony. V první zápase zatápěli českým mladíkům, nad kterými v utkání dvakrát vedli, přesto se nakonec museli smířit pouze s bodem za prohru v prodloužení. Během pátečního odpolden sehráli svěřenci trenéra Kunasta zápas se Švýcarskem. Po první periode prohrávali pouze 1:0, avšak ve druhé části kapitulovali třikrát během jedné minuty a bylo téměř po utkání. Švýcarský výběr nakonec vyhrál 6:1.

Chomutovský turnaj v podání Slováků

Svěřenci trenéra Bokroše se zatím nepotkali s příliš optimální formou. V první zápase podlehli ve čtvrtek Švýcarsku jednoznačně 7:0. V páteční podvečerním federálním derby dojem trošku napravili, neboť přehráli českou reprezentaci 3:2 v prodloužení. Hlavní osobností slovenského výběru na turnaji je zatím gólman Adam Húska.

Vítám vás u dnešního předposledního duelu na turnaji Summer Hockey Challenge. V pátém utkání v chomutovské SD ARÉNĚ proti sobě nastoupí reprezentační výběry Německa a Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Marcel Holl

Góly a asistencie: 5. A. Eder (Mayenschein, Loibl), 20. Kammerer (Wissmann, Rogl), 31. Drews (Wiederer, Kammerer), 34. A. Eder (Mayenschein, Loibl), 58. A. Eder (Kammerer, Loibl) – 11. Ivanič (Šiška), 13. Koch (Sukel´), 53. Briestenský (t.s.)

Německo U19: Fiessinger – Rogl "A", Wissmann, Kurz, Fohrler, Glässl, Haase, Erk, Stocker – Mayenschein, Loibl "A", A. Eder "C" – Körner, T. Eder, Pfaffengut – Kammerer, Wiederer, Edfelder – Spitzner, Drews, Lautenschlager. Trenér: Christian Kunast.
    Slovensko U19: Húska – Ivanič, Koch, Košecký, Meliško, Sloboda, Michalčin, Moravčík, Kuzmin – Klenko, Surový "A", Tatár – Novák, Sádecký, Briestenský – Hrušík, Šiška "A", Súkel´ "C" – Galis, Holešinský, Milý. Trenér: Ernest Bokroš.

Rozhodca: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda