Kazaň – Sturm Graz 1:1 (kon.) | Qäbälä – Limassol 1:0 (kon.) | Keşla FK – Bilbao 0:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Brøndby 2:2 (kon.) | Trabzonspor – FK Rabotnički 1:1 (po pr.) | Odd – Elfsborg 2:0 (kon.)
Shmona – Liberec 0:3 (kon.) | Göteborg – Belenenses 0:0 (kon.) | Strømsgodset – Hajduk Split 0:2 (kon.)
Rosenborg – Debrecín 3:1 (kon.) | Vorskla Poltava – Žilina 3:1 (po pr.) | Başakşehir – Alkmaar 1:2 (kon.)
Minsk – Zürich 1:1 (po pr.) | Larnaca – Bordeaux 0:1 (kon.) | Vaduz – Thun 2:2 (kon.)
Kodaň – Jablonec 2:3 (kon.) | Saint-Étienne – Târgu Mureş 1:2 (kon.) | Zorja Luhansk – Charleroi 3:0 (kon.)
Arnhem – Southampton 0:2 (kon.) | Atromitos – Štokholm 1:0 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Liége 0:1 (kon.)
Giurgiu – West Ham 2:1 (kon.) | Trnava – Solún 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – FK Krasnodar 3:3 (kon.)
Dortmund – Wolfsberger 5:0 (kon.) | Aberdeen – Almaty 1:1 (kon.) | Novi Sad – Sampdoria 0:2 (kon.)
Légia Varšava – Kukësi 1:0 (kon.) | Guimarães – Rheindorf Altach 1:4 (kon.)
Atromitos Atény
1:0 (0:0)
AIK Štokholm
cz Štvrtok 06.08.2015, 20:00 • Peristeri, Atény (GRE) • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Atromitos zahájil svou pouť napříč evropskými poháry báječně a do odvety třetího předkola UEFA Europa League proti švédskému AIK Stockholmu bude vstupovat s dvoubrankovým náskokem poté, co na hřišti soupeře zvítězil 3:1. Zápasem ze stadionu Peristeri v Aténách Vás provede Tomáš Reiner.
    AIK Stockholm si o víkendu spravil chuť v ligovém zápase na hřišti Norrkopingu výhrou 2:1. Naváže na ni v Řecku?

První vzájemný zápas

Úvodní klání 3. předkola UEFA Europa League mezi Atromitosem a AIK Stockholmem nabídlo velmi dramatickou podívanou, během níž se kopaly tři penalty. Zatímco AIK Stockholm ze dvou penalt proměnil pouze jednu, Atromitos s tou svou jedinou naložil bezomylně. Řecký klub prožil parádní vstup do zápasu a po necelé čtvrthodině hry vedl 2:0. Skóre otevřel již ve 3. minutě Napoleoni, na jehož gól za dvanáct minut navázal Marcelinho. Krátce po přestávce se AIK Stockholm mohl vrátit zpět do hry, jenže Pavey brankáře Gorbunova ze značky pokutového kopu nepropálil. Nicméně dvacet minut před koncem se švédský tým přece jen gólu dočkal, když se z penalty prosadil Goitom, stejně jako na opačné straně v 80. minutě úspěšný exekutor penalty Umbides, který upravil výsledek na konečných 3:1.
    Do odvety nezasáhne Sonko-Sundberg (AIK Stockholm), který viděl za tento faul v prvním zápase červenou kartu.

Atromitos Atény: Gorbunov – Kivrakidis, Fitanidis (C), Lazaridis, Bittolo – Godoy, Usero – Umbides, Pitu, Marcelinho – Napoleoni. (4-2-3-1)
    Náhradníci: Barkas, Kouro, M'Bow, Ballas, Eduardo Brito, Le Tallec, Limnios. Trenér: Rizos-Michail Grigoriou (GRE).

AIK Stockholm: Carlgren – Hauksson, Etuhu, Johansson (C), Alex Pereira – Pavey, Saletros, Išizaki, Eliasson – Brustad, Goitom. (4-4-2)
    Náhradníci: Stamatopoulos, Blomberg, Ferreyra, Lundholm, Gravius, Nikolic, Bangura. Trenér: Andreas Alm (SWE).

Rozhodčí: Artyom Kuchin. Asistenti: Evgeni Belski, Anatoli Hodin. Čtvrtý rozhodčí: Aleksandr Gauzer.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a odveta 3. předkola UEFA Europa League mezi Atromitosem a AIK Stockholmem může začít.

1

2
    Atromitos vstoupil do zápasu dobře a vybojoval rohový kop.

3
    AIK Stockholm první standardní situaci dnešního zápasu úspěšně odvrátil, vzápětí však bude následovat další rohový kop.

6
    Hráči Atromitosu spěchají směrem vpřed.

6
    AIK Stockholm má dnes co dohánět, v prvním zápase totiž prohrál s řeckým klubem 3:1.

7
    Napoleoni si skvěle naběhl za obranu soupeře a po krasném centru letícím těsně nad zemí se dostal do zakončení, brankář Carlgren ale vytáhl skvělý zákrok a nohou míč vyrazil do bezpečí!
    7. Napoleoni (Atromitos) mohl rychle udeřit.

8
    Goitom fauloval Lazaridise, který zůstal ležet na hrací ploše.

9
    Zatímco Lazaridis se rychle zvedl, Alex Pereira nikoliv a vypadá to, že hosté budou muset sáhnout v úvodu zápasu k nucenému střídání.

10
    Je to opravdu tak, Alex Pereira není kvůli zranění schopen pokračovat ve hře a AIK Stockholm musí sáhnout ke střídání.

11
    Střídání v týmu Atromitos Atény: ze hřiště odchází Alex Pereira, přichází Blomberg.

12
    Alex Pereira už je za postranní čárou, přesto ale probíhá jeho ošetřování.

13
    Po přerušení hry se oba týmy zatím marně snaží dostat do zakončení.

14
    Poslední minuty hry jsou sice neurovnané, území převahu si ale začínají vytvářet hosté ze Švédska.

15
    Bíttolo zastavil další útočnou snahu AIK Stockholmu faulem na pronikajícího Eliassona.

16
    Je za námi úvodních patnáct minut, po kterých zatím AIK Stockholm drží čisté konto.

17
    AIK Stockholm inkasoval v prvním zápase na domácí půdě v rozmezí sedmi minut dva góly, přičemž ten první padl v sedmé minutě.

18
    Číslo sedm je symbolem tohoto dvojzápasu, protože i v dnešní odvětě v sedmé minutě mohl padnout úvodní gól, brankář Carlgren však dokázal střelu Napoleoniho vyrazit.

19
    Lazaridis byl v úvodu zápasu ošetřován kvůli zranění hlavy, nyní už ale běhá s obvazem na hřišti a vypadá to, že bude v pořádku.

20
    Atromitos se mohl vydat do rychlého protiútoku a také tak po pravém křídle učinil, jenže jeho akce k ničemu kloudnému nevedla.

21
    Pitu si sbíhal na levém křídle na dlouhý pas svého spoluhráče, a přestože na ni nedosáhl, gestem mu za přihrávku a nápad poděkoval.

22
    Napoleoni se mohl řítit sám na bránu, jenže se v momentě přihrávky ocitl v ofsajdu.
    Anthony Le Tallec, letní posila Atromitosu, je dnes připraven na lavičce.

23
    Anthony Le Tallec přišel do Atromitosu 19. července a ačkoliv to nikoho zřejmě nebude zajímat, v ten den jsem se narodil.

24
    Nyní už ale zpět k dění na hřišti, hra se přelévá z jedné strany na stranu, zatím však na druhou větší příležitost čekáme marně.

25
    Atromitos má nahráno, takže se nyní třeba divit tomu, že bezhlavě nežene směrem kupředu.

26
    Napoleoni byl opět v hledáčku svých spoluhráčů, jenže pomezní rozhodčí opět jeho akci zastavil kvůli ofsajdu.

27
    STŘELY CELKEM: Atromitos 1 AIK Stockholm 0

27
    STŘELY NA BRÁNU: Atromitos 1 AIK Stockholm 0

28
    Na stadionu je dnes přítomno spoustu krásných žen, z nichž jedna mě velice zaujala, protože během práce v Řecku jsem takto krásnou Řekyni ještě neviděl.

29
    Napoleoni se snaží rozhýbávat ofenzívu Atromitosu, nyní je však rád, že je rád, protože v hlavičkovém souboji utrpěl nepříjemný úder do hlavy a zůstal ležet na hrací ploše.

30
    Napoleoni se ale jako správný bojovník vrátil rychle na nohy a zápas může pokračovat.

31
    Etuhu se na pravé straně šestnáctky prodral do zakončení, jeho střela však postrádala razanci a navíc zamířila nad.

32
    AIK Stockholm mohl po půlhodině hry z ničeho nic udeřit, když se Salétros na značce pokutového kopu ocitl ve velmi slibné šanci, jenže jeho přízemní střela nebyla dostatečně prudká na to, aby zamířila přesně k pravé tyči a překonala brankáře Gorbunova, který jeho pokus nadvakrát zneškodnil!
    32. Salétros (AIK Stockholm) se ocitl ve skvělé příležitosti.

33
    Hauksson fauloval Napoleoniho a směrem kupředu se mohou vydat hráči Atromitosu.

34
    AIK Stockholm domácí hráče k ničemu nepustil a sám může udeřit.

35
    Žlutou kartu dostává Fitanidis (Atromitos Atény).

36
    Etuhu se s tím nepáral a skákající míč napálil zpoza šestnáctky na bránu, jeho pohotový volej však nabral opačnou faleš a zamířil zhruba metr vedle pravé tyče!

37
    Etuhu přepustil míč na hranici šestnáctky na jednoho ze svých spoluhráčů, který se sice do zakončení nedostal, následovat však bude rohový kop.

38
    Išizaki rozehrál rohový kop a na zadní tyč poslal dobrý centr, ani jeden ze tří jeho spoluhráčů ho však nedokázal zasáhnout a míč skončil v zámezí.

39
    Išizaki vypálil zpoza šestnáctky, jeho následná střela však zamířila mimo tři tyče.

40
    Žlutou kartu dostává Salétros (AIK Stockholm).

41
    Sice to bylo nechtěné, ale centr z levé strany v podání jednoho hráčů AIK Stockholmu padal pod břevno, Gorbunov se však zaskočit nenechal a jednou rukou vytáhl míč na rohový kop.

42
    Išizaki rozehrál z pravé strany rohový kop, po kterém byl na přední tyči odpískán útočný faul Etuhuovi.

43
    Etuhu sice ukazoval rozhodčímu, že on se proti pravidlům neprovinil, rozhodnutí arbitra ale změnit nelze.

44
    Etuhu podstoupil v blízkosti šestnáctky hlavičkový souboj, po kterém mu byl opět odpískán útočný faul.

45
    Kolmá přihrávka Atromitosu středem hřiště skončil pouze u brankáře Carlgrena a v prvním poločase se zřejmě gólu nedočkáme.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45+1
    Pavey se ještě před nastaveným časem dostal do zakončení, když si míč pěkně narazil se spoluhráčem, jeho následná přízemní střela ale zamířila daleko vedle levé tyče.

45+2
    Goitom se pokusil vstřelit Atromitosu gól do šatny, jenže v momentně střely podklouzl a jeho pokus následně zamířil vedle pravého horního rohu.

45+2

Atromitos Atény vstřelil v prvním zápase již v sedmé minutě gól a stejný kousek se mu mohl povést i dnes, Napoleoniho střelu ale dokázal Carlgren vyrazit. Na opačné straně mohl ze značky pokutového kopu udeřit po centru z levé strany Salétros, ani Gorbunov však míč za svá záda nepustil. Skóre po prvním poločase. Atromitos Atény 0 AIK Stockholm 0.
    Statistiky stanice Nova sports po skončení prvního poločasu.

Hráči obou týmů se už vrací zpět na hrací plochu a druhý poločas odvety 3. předkola UEFA Europa League mezi Atromitosem a AIK Stockholem bude moci co nevidět začít.

46

46
    Hlavní arbitr Artyom Kuchin zahájil druhý poločas, před jehož výkopem sáhl AIK Stockholm ke střídání.

46
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Eliasson, přichází Bangura.

47
    Střídající Bangura krátce po příchodu na hřiště obstaral autové vhazování a do pokutového území Atromitosu poslal dlouhý míč, se který měli domácí hráči menší problémy, nakonec ho však odvrátili mimo nebezpečí.

48
    První zápas nabídl spoustu brankových příležitostí, z nichž čtyři skončily gólem. Navíc oba týmy zahrávali jednu penaltu, kterou dokázali proměnit. AIK Stockholm měl k dispozici dokonce dvě, ale jednu zahodil.

49
    Dnes na podobné drama zatím čekáme marně. Máme však před sebou téměř celý druhý poločas.

50
    Bangura uživil hru AIK Stockholmu a na pravé straně šestnáctky se dostal ke střele, ta však byla jedním z obránců sražena na rohový kop.

51
    Išizaki rozehrál rohový kop na přední tyč, kde míč v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Carlgren.

52
    Brankář Carlgren je velice talentovaným brankářem, který se mimochodem představil v České republice během Mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

53
    Patrik Carlgren se těšil se Švédy na tamním šampionátu velké přízni.

53
    Gorbunov nedokázal udržet míč ve svých rukavicích a daroval Atromitosu rohový kop.

54
    Na stadionu zhasla z ničeho nic světla, elektrika by však měla být v pořádku, pokud reklamní bannery podél hřiště nemají vlastní napájecí zdroj, ty totiž stále svítí.

55
    Nevídaná situace na evropské scéně, obzvlášť v poháru jako je UEFA Europa League.

Zápas je přerušen a snad se brzy problém vyřeší.
    Takto to v současné chvíli vypadá na stadionu Peristeri v Aténách. Že by Řekům dorazil nemalý účet za elektriku?

Něco takového jsem na evropské scéně ještě nezažil. Samozřejmě je otázka, kde vězí problém. Aby se ještě nestalo, že fanoušci na stadionu usnout, tma je na něm opravdu velká.

Světla nesvítí už téměř deset minut a jak znám Řeky z vlastní zkušenosti, protože jsem s nimi pracoval v hotelu, tak jen tak svítit nezačnou.

Nechci nic přivolávat, ale myslím si, že se jim problém s osvětlením vyřešit nepodaří a zápas se nedohraje. Být platícím divákem přímo na stadionu, tak jsem rozhořčen.
    Další obrázky ze stadionu Atromitosu, kde světla stále nesvítí a hráči společně s fanoušky čekají, co se bude dít.

Nad hlavní tribunou se rozsvítilo několik světel. Stále to však není dost na to, aby se mohlo začít hrát.

Jediné reflektory, které se rozsvítily, jsou umístěny v rozích stadionu.
    Některé reflektory se rozsvítily, ne však tolik, aby se mohlo začít znovu hrát.

Hráči AIK Stockholmu se rozcvičují, stejně jako rozhodčí, zatímco hráči Atromitosu jen stojí.

Je to únavné, je to nepříjemné, ale i takovéto situace se ve fotbale občas přihodí.

Vypadá to, že reflektory už se nažhavily a za nedlouho by se mohlo začít hrát. Hráči AIK Stockholmu si zkracují dlouhou chvíli poziční hrou.

Už je to dobré. Pomezní rozhodčí kontrolují sítě a co nevidět se začne znovu hrát!

55
    Brankář Gorbunov poslal míč zpět do hry a zápas pokračuje, přestože světla ještě nesvítí na sto procent.

56
    Umbides rozehrál rohový kop Atromitosu, jeho následný centr na přední tyč ale hosté odvrátili.

57
    Bangura a Etuhu se snažili společně prokombinovat až do šestnáctky Atromitosu, jejich spolupráce však k ničemu nevedla.

57
    Blomberg uslyšel hvizd hlavního rozhodčího poté, co u pravé postranní čáry poslal k zemi Marcelinha.

58
    Pitu se postavil k rozehrání standardní situace a jeho centr zamířil do náruče brankáře Carlgrena, který působí v AIK Stockholmu od roku 2013.

59
    Bangura vyhrál na pravé straně souboj o vysoký míč a AIK Stockholm mohl pokračovat v útočném snažení, následný kolmý pas na Salétrose byl ale příliš prudký.

60
    Běží šedesátá minuta utkání, který bylo přerušeno kvůli problémům s reflektory. Atromitos Atény hraje s AIK Stockholmem stále bez branek 0:0.

61
    Lazaridis se skvěle uvolnil na pravé straně a poté stříleným centrem hledal v malém pokutovém území Napoleoniho, který se natahoval po míči co to šlo, nakonec na něj však nedosáhl.
    61. Napoleoni (Atromitos) na míč těsně nedosáhl.

62
    Na opačné straně pálil zpoza šestnáctky z otočky Išizaki, jeho střela však byla velmi nepřesná a zamířila daleko vedle pravé tyče.

63
    Bangura se sice na vzdálenější pravé tyči po centru z levé strany nedostal do zakončení, pro svůj tým ale alespoň vybojoval rohový kop.

64
    Goitom hlavičkoval uprostřed šestnáctky po Išizakiho centru, jeho následná hlavička ale zamířila vedle levé tyče.

65
    Pavey zkoušel své štěstí a jeho přízemní střela zamířila o metr a půl vedle pravé tyče.

67
    Atromitos právě vstřelilo branku!
    MARCELINHO využil obrovské chyby jednoho z hostujících obránců, který příliš dlouho váhal s rozehrávkou, o míč ho připravil, udělal kličku brankáři a poté míč uklidil do prázdné brány!!
    67. MARCELINHO - 1:0

68
    Atromitos využil obrovské chyby obrany AIK Stockholmu a stejně jako v prvním zápase se ujímá vedení.

69
    Umbides si dobře nabíhal za obranu, jenže náběh nedokázal ideálně načasovat a byl mu odmáván ofsajd.

70
    Vzápětí se ocitl v ofsajdu Napoleoni.

71
    Atromitos má po vstřelení úvodního gólu jednoznačně na vrh.

72
    Napoleoni se mohl řítit sám na bránu, stejně jako v předchozím případě se ale v momentě přihrávky nacházel v ofsajdu.

73
    Bangura fauloval Umbidese a jeho faul neunikl zraku hlavního rozhodčího.

74
    Hosté přešli do rychlého protiútoku, jejich následný výpad po levém křídle ale k ničemu nevedl.

75
    Střídání v týmu Atromitos Atény: ze hřiště odchází Pitu, přichází Eduardo Brito.

76
    Do konce zápasu zbývá patnáct minut a AIK Stockholm bude zahrávat rohový kop.

77
    Bangura se snažil dostat do zakončení marně a brankář Gorbunov může v klidu odkopávat od své brány.

78
    Atromitos posílá za obranu Atromitosu jednu nebezpečnou kolmou přihrávku za druhou, ta poslední ale stejně jako ty předchozí žádnou šancí neskončila.

79
    Jediná kolmá přihrávka, která skončila na kopačce obránce AIK Stockholmu, skončila paradoxně gólem.

79
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Brustad, přichází Nikolic.

80
    AIK Stockholm využil poslední možnost střídání a na závěrečných jedenáct minut vyběhl na trávník Nikolic.

81
    Hráči švédského klubu se sice snaží se zápase ještě něco udělat, ale jejich ofenzivní snaha je marná.

82
    Salétros napřáhl ke střele, která to nyní dokumentovala, když zamířila mimo tři tyče.

83
    Goitom to přehnal s důrazem a fauloval Lazaridise, který v dnešním zápase odvedl velké penzum práce.

84
    Pokud se náhodou divíte, jak to že zápas ještě není dohrát, tak je to proto, že v 54. minutě vypadly na více než půlhodiny reflektory.

85
    Střídání v týmu Atromitos Atény: ze hřiště odchází Napoleoni, přichází Le Tallec.

86
    Goitom parádně trefil skákající míč a jeho následná střela zpoza šestnáctky zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!

87
    Gorbunov se sice míče nedotkl, přesto hlavní rozhodčí ukázal na rohový kop.

88
    Domácí hráči Atromitosu se však nemusí kvůli rozhodnutí hlavního rozhodčího hněvat, protože následný centr Išizakiho nic nepřinesl.

89
    Blíží se závěr neskutečně dlouhého zápasu, který zřejmě rozhodne jediný gól Marcelinha.

89
    Bargura a po něm Goitom promeškali ideální moment pro zakončení a Gorbunova brána zůstala neohrožena.

90
    Střídání v týmu Atromitos Atény: ze hřiště odchází Umbides, přichází Limnios.

90+1
    Marcelinho rozehrál rohový kop a po jeho prudkém centru se na vzdálenější pravé tyči dostal do zakončení jeden z jeho spoluhráčů, jehož následná střela skončila nad.

90+2
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+3

Atromitos zvítězil v odvetě nejtěsnějším možným rozdílem, v součtu obou zápasů byl však jasně lepší a po zásluze postupuje přes AIK Stockholm do 4. předkola UEFA Champions League. Odvetu na domácí půdě rozhodl po dlouhé přestávce kvůli zhaslým reflektorům Marcelinho. Konečný výsledek. Atromitos 1 AIK Stockholm 0. (22:42:58)

Tomáš Reiner

Góly: 67. Marcelinho

Karty:   35. Fitanidis (ATR) – 40. Salétros (AIK)

Atromitos Atény: Gorbunov – Kivrakidis, Fitanidis (C), Lazaridis, Bittolo – Godoy, Usero – Umbides (90. Limnios), Pitu (75. Eduardo Brito), Marcelinho – Napoleoni (85. Le Tallec). (4-2-3-1)
    Náhradníci: Barkas, Kouro, M'Bow, Ballas. Trenér: Rizos-Michail Grigoriou (GRE).

AIK Štokholm: Carlgren – Hauksson, Etuhu, Johansson (C), Alex Pereira (11. Blomberg) – Pavey, Saletros, Išizaki, Eliasson (46. Bangura) – Brustad (79. Nikolic), Goitom. (4-4-2)
    Náhradníci: Stamatopoulos, Ferreyra, Lundholm, Gravius. Trenér: Andreas Alm (SWE).

Rozhodca: Artyom Kuchin. Asistenti: Evgeni Belski, Anatoli Hodin. Čtvrtý rozhodčí: Aleksandr Gauzer