New York RB – Chelsea | 4:2 (kon.) |
USA – Jamajka | 1:2 (kon.) | | | Panama – Mexiko | 1:2 (po pr.) |
Bayern – Guangzhou FC | 0:0 (4:5 po pen.) |
koniec
USA
1:2
(0:2)
Jamajka
![cz](https://media.onlajny.com/css/img/flag_cz.jpg)
Daniel Kubelka
Góly:
48. Bradley – 31. Mattocks (Lawrence), 36. Barnes
Rozhodca: Ricardo Montoya – Octavio Jara, Warner Castro (vš. Kostarika)
Diváci:
Karty: 33. Beckermann (USA), 88. Yedlin (USA) – 45+1. McCleary (JAM)
Nepremenená penalta:
USA:
Guzan – Evans, Alvarado, Brooks, Johnson – Beckermann (68. Diskerud), Bradley "C" – Zardes, Dempsey, Bedoya (77. Yedlin) – Jóhansson (73. Gordon).
Náhradníci: Rimando, Yarbrough – Chandler, Gonzalez, Zusi, Gordon, Diskerud, Corona, Ream, Beasley, Wondolowski, Yedlin.
Tréner:
Jamajka: Thompson – Mariappa, Hector, Morgan, Lawrence – McCleary (90+2. Grant), Watson, Austin, McAnuff – Mattocks (56. Dawkins), Barnes (84. Humhprey).
Náhradníci: Blake, Miller – Seaton, McFarlane, Phillips, Dawkins, Laing, Holness, Grant, Clennon, Humphrey, Ottey.
Tréner:
Náhradníci: Rimando, Yarbrough – Chandler, Gonzalez, Zusi, Gordon, Diskerud, Corona, Ream, Beasley, Wondolowski, Yedlin.
Tréner:
Jamajka: Thompson – Mariappa, Hector, Morgan, Lawrence – McCleary (90+2. Grant), Watson, Austin, McAnuff – Mattocks (56. Dawkins), Barnes (84. Humhprey).
Náhradníci: Blake, Miller – Seaton, McFarlane, Phillips, Dawkins, Laing, Holness, Grant, Clennon, Humphrey, Ottey.
Tréner:
Rozhodca: Ricardo Montoya – Octavio Jara, Warner Castro (vš. Kostarika)
Diváci:
Držení míče: 58% – 42%
Střely na branku: 10 – 3
Střely celkem: 20 – 8
Fouly: 15 – 11
Žluté karty: 2 – 1
Ofsajdy: 1 – 4
Rohové kopy: 11- 8
Tak to byla velká nedůslednost jamajské obrany. Dempsey vypálil zpoza vápna, jeho ránu Thompson neudržel, na jamajského gólmana úspěšně dorážel Jóhansson,čímž vybojoval míč pro MICHAELA BRADLEYHO, který už jej jen poslal do odkryté hostující branky!
Držení míče: 60% – 40%
Střely na branku: 2 – 2
Střely celkem: 7 – 5
Fouly: 9 – 6
Žluté karty: 1 – 1
Ofsajdy: 0 – 3
Rohové kopy: 6 – 2
GILES BARNES udělal to nejlepší co mohl a míč napálil parádní ranou pod břevno domácí branky, opravdu nádherný gól jamajského fotbalisty!
Z trochu nenápadné akce otevírají Jamajčané gólový účet zápasu! Dlouhý aut přiletěl do vápna z levé strany, zády k brance hlavičkoval DARREN MATTOCKS a balon se od jeho hlavy odrazil postupně od obou tyčí těsně za brankovou čáru!
USA: Guzan – Evans, Alvarado, Brooks, Johnson – Beckermann, Bradley – Zardes, Dempsey, Bedoya – Jóhansson.
Jamajka: Thompson – Mariappa, Hector, Morgan, Lawrence – McCleary, Watson, Austin, McAnuff – Mattocks, Barnes. .
Rozhodčí: Ricardo Montoya -.
Oba týmy se za posledních let utkaly hned pětkrát a to převážně v kvalifikacích o Mistrovství světa. Hned čtyřikrát se z výhry radovali hráči USA, jedno vítězství však pro sebe urvali Jamajčané, když před téměř třemi lety na své půdě zvítězili 2:1. Do dnešního utkání ale půjde v pozici favorita domácí celek, který patří k hlavním aspirantům na vítězství v celém turnaji.
Fotbalisté Jamajky patří rovněž mezi tradiční účastníky Zlatého poháru, vždyť letos se představí na Mistrovství Severní a Střední Ameriky již podeváté. Jinak ale nepatří fotbalisté ostrovního státu mezi lídry světové kopané, na světovém žebříčku jim patří až 76. pozice.
Jamajčané se na letošní ročník Gold Cupu kvalifikovali jako vítězové loňského Karibského poháru. Nejlepší umístění zaznamenali před více než dvaceti lety, kdy skončili třetí, od té doby na výraznější úspěch čekají. Letos se však hostující fotbalisté teprve podruhé od památného roku 1993 probojovali do semifinále a tak mohou na historický úspěch navázat.
Do letošních bojů o třináctý Zlatý pohár vstoupili Jamajčané remízou s výběrem Kostariky. Další dvě utkání ve skupině B, ve kterých se střetly s týmy Kanady a Salvadoru, však dokázali opanovat shodně po výsledcích 1:0. Do čtvrtfinále tak The Reggae Boyz postoupili z prvního místa ve skupině a to jim do cesty postavilo celek Haiti, proti kterému si připsali na své konto již třetí jednobrankovou výhru v řadě.
Domácí výběr, který se jako jeden ze dvou týmů, účastnil všech třinácti ročníků Zlatého poháru včetně toho letošního, se aktuálně nachází na 34. příčce pořadí reprezentačních týmů. Nejlepší umístění však zapsali Američané před devíti lety, kdy se vyškrábali až na čtvrtou příčku na světě!
Pětinásobní vítězové Gold Cupu nemuseli jako pořádající celek procházet některou z kvalifikací a účast na turnaji měli automaticky zajištěnou, v letošním ročníku tak mohou obhajovat titul z posledního šampionátu konaném před dvěma lety, kdy ve finále porazili překvapivého účastníka boje o Zlatá pohár, výběr Panamy, po výsledku 1:0.
Svěřenci kouče Jürgen Klinsmanna zahájili turnaj v základní skupině A, kde na úvod porazili Honduras v poměru 2:1, poté následovala další těsná výhra, tentokrát nad výběrem Haiti 1:0 a na závěr bojů ve skupině si Američané zopakovali poslední finále s Panamou a v tomto utkání se body musely dělit po remíze 1:1. Skupinu tak domácí fotbalisté vyhráli se ziskem sedmi bodů a výhodná pozice jim do čtvrtfinále přidělila tým Kuby, kterou domácí doslova smetli po výsledku 6:0!
Letošní Gold Cup je již třináctým představením nejlepších týmů ze Severní a Střední Ameriky a pokud budeme počítat i předcházející regionální mistrovství, budeme mluvit o 23. ročníku. Turnaj se tradičně odehrává na území Spojených států amerických, avšak letos se dvě utkání nově odehrají i v Kanadě. Celkem se tak hráči dvanácti zúčastněných týmů představí ve čtrnácti amerických a kanadských městech a to během dvaceti dní.
Titul z posledního šampionátu obhajují hráči USA, kteří se tak z výhry na Gold Cupu radovali již pětkrát, o maximum se však nejedná. To drží fotbalisté Mexika, kteří mají na svém kontě šest triumfů, zbývající jeden vítězný pohár uzmuli v roce 2000 kanadští reprezentanti.
Zajímavostí je, že letošního Zlatého poháru se zúčastní týmy Mexika a Jamajky, které minulý měsíc reprezentovaly své země také na Copa Américe, tedy Mistrovství Jižní Ameriky, kde však mohli startovat jen z výběry hráčů do 22 let