Karabach – Rudar 0:0 (kon.) | Malmö – Žalgiris Vilnius 0:0 (kon.) | Borisov – Dundalk 2:1 (kon.)
Celtic – Stjarnan 2:0 (kon.) | D. Záhreb – Fola 1:1 (kon.)
Celtic Glasgow
2:0 (1:0)
Stjarnan FC
cz Streda 15.07.2015, 20:45 • Celtic Park, Glasgow • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Ve středu je na programu pár zápasů druhého předkola Ligy mistrů, my vám v tomto přenosu přiblížíme utkání
    Celtic Glasgow UMF Stjarnan .

UMF Stjarnan

Celek z Islandu se do evropské prestižní soutěže dostal vůbec poprvé v historii. Do této soutěže se dostali díky vítězství v domácí soutěži, kdy za celou sezónu nepoznali chuť porážky. Islandská liga je v plném proudu, o víkendu měla na programu 11. kolo, takže na rozdíl od dnešního soupeře je v zápasovém rytmu. Momentálně se Stjarnan nachází na šesté pozici.

Skotský tým je pravidelným účastníkem milionářské soutěže. V minulém ročníku bohužel chyběl kvůli porušení pravidel v zápase s Legii Varšava. Celtic se dostal do Ligy mistrů vítězstvím v domácí soutěži. Skotský tým odehrál tři přípravné zápasy. Nejdříve se utkal s českým týmem, Duklou Praha, se kterou prohrál 3:5. Poté porazil španělský Real Sociedad 1:0 a třetí zápas sehrál s nizozemským Den Bosch, který porazil 2:0.

Celtic Glasgow: Gordon – Lustig, Boyata, Mulgrew, Izaguirre – Forrest, Brown, Biton, Armstrong – Johansen – Nadir Çiftçi
    Náhradníci: Bailly – Ambrose, Rogic, Mackay-Steven, Griffiths, Stokes

UMF Stjarnan: Nielsen – Aegisson, Gudjónsson, Laxdal D., Arnason – Præst, Jóhannsson A. – Björgvinsson, Finsen, Björnsson – Hansen
    Náhradníci: Jóhannesson – Laxdal J., Knutsson, Rúnarsson, Gunnarsson, Barddal, Ottesen

Rozhodčí: Daniel Siebert (GER) – Mike Pickel (GER), Harm Osmers (GER).

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

1
    Rozehrávky se ujali domácí hráči.

2
    První akce domácích, Forrest centroval do vápna, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

3
    Domácí dobře napadali a ztracený míč získali zpátky, znova tedy kombinují na polovině soupeře.

4
    Izaguirre nenacentroval přesně, odkopávat od své branky bude brankář Nielsen.

5
    Náznak šance i na druhé straně, Björgvinsson zkoušel nahrávat do vápna, domácí obrana pozorná.

6
    Aegisson chytrou přihrávkou hledal své spoluhráče, Boyata ale zakročil a nepustil hosty do šance.

7
    Nadir Çiftçi se provinil proti pravidlům a útok domácích je tak zastaven.

8
    Domácí ale snadno získali míč a postupují směrem k brance soupeře.

9
    Hosté nebyli pozorní a domácí se dostali do velké šance! Johansen získal míč, poslal ho do vápna, kde číhal Nadir Çiftçi, který se s míčem otočil a vystřelil, hostující brankář ale předvedl dobrý zákrok a nedovolil tak domácím odskočit do vedení!
    9. Çiftçi nepřekonal brankáře Nielsena, který podržel dobrým zákrokem svůj tým.

10
    Domácí pokračují v obléhání hostující branky.

11
    Nepřesnosti na kopačkách domácích, kteří se tak musejí vracet.

12
    Forrest posílal míč do vápna, Nadir Çiftçi v dobré pozici na míč nedosáhl.

13
    Od úvodních minut je viditelné, kdo dnes bude držet míč na kopačkách a ohrožovat branku soupeře. Domácí kombinují kolem šestnáctky soupeře.

14
    Nyní se k míči dostali i hosté, kteří vybojovali autové vhazování poblíž rohového praporku.

15
    U míče se nezdrželi dlouho a do útoku už pospíchají domácí hráči.

16
    Çiftçi se pokoušel ohrozit branku, jeho střela sražena na rohový kop.

17
    Domácí se k zakončení nedostali, míč do hry uvede hostující brankář.

18
    Hosté vybojovali faul na polovině soupeře.

19
    Rohový kop budou mít k dispozici i hostující hráči.

20
    Faul na straně hostů, kteří se tak musejí vracet.

21
    Centrovaný míč do vápna odhlavičkoval hostující obránce k volnému Johansenovi, který z dobré pozice netrefuje prostor mezi třemi tyčemi. Další slibná šance na straně domácích.

22
    Na výlet k brance domácích se nyní vydal Hansen, který se ale nedokázal dostat přes domácí stopery.

23
    Johansen dostal míč do vápna, chytrou přihrávkou chtěl vyslat do šance Çiftçiho, ten jeho úmysl ale nepochopil.

24
    Armstrong dostal míč od Browna na šestnáctku, jeho rána ale mířila nad bránu soupeře.

26
    Izaguirre centroval z levé strany, centr ale nebyl přesný a končí v zámezí.

27
    Po nějaké době v útoku tým z Islandu, který se drží u šestnáctky soupeře.

28
    Celou akci hostujícího týmu zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

29
    Hansen získal míč, postupoval směrem k brance, na půli cesty ho zastavil jeden z hráčů domácích a nadějný protiútok je zastaven.

30
    Další obrovská šance na straně domácích! Armstrong postupoval z levé strany sám na brankáře, ten mu ale zmenšil střelecký úhel a zneškodnil nadějnou šanci soupeře!
    30. Armstrong v dobré šanci nepřekonal Nielsena.

31
    Brown se snažil poslat spoluhráče do úniku, jeho přihrávka byla dlouhá a končí v zámezí.

33
    Domácí jsou v útoku velmi aktivní, chybí tomu už jen vstřelený gól.

34
    Hosté se nyní zmocnili míče a uklidňují tak hru.

35
    Nevydrželi v útoku dlouho, opět to jsou domácí, kteří se snaží dostat se k brance soupeře.

36
    Biton měl míč pár metrů před šestnáctkou, jeho střela ale končí vysoko nad.

37
    Další slibná šance na straně domácích. Izaguirre centroval do vápna, na míč si naběhl Nadir Çiftçi, který ale míč netrefil podle svých představ a míč putuje do zámezí.

39
    Hosté zatím odolávají domácímu tlaku, kteří zatím neví, jak se dostat do gólové šance.

40
    Rohový kop pro domácí.

41
    Armstrong vybojoval faul poblíž šestnáctky, standartní situace pro domácí.

42
    Hostující brankář boxuje míč pryč z jeho šestnáctky.

43
    Mulgrew to zkoušel z velké dálky a sám si byl vědom, že z této pozice asi branku nedá.

44
    Domácí budou mít k dispozici rohový kop.

45
    Celtic právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení těsně před přestávkou! Domácí zahráli rohový kop po zemi, Johansen nacentroval míč do vápna, na míč si naběhl DEDRYCK BOYATA, který hlavou posílá míč za záda brankáře! – 1:0.
    45. Dedryck BOYATA - 1:0

45
    Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.

45+1
    V samém závěru vybojovali domácí rohový kop.

45+1
    Hostující brankář vyboxoval míč do bezpečí.

45+1

Skončil první poločas druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém domácí Celtic Glasgow vede po poločase nad UMF Stjarnan nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Domácí byli od úvodu utkání lepším týmem, vypracovali si několik slibných příležitostí, využili ale až tu poslední, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Dedryck Boyata.

47
    Domácí se dostali k míči a spěchali do útoku, Forrest centroval na Çiftçiho, který hlavou nezamířil přesně.

49
    Hosté se na malý moment usadili na polovině soupeře, domácí obránci je ale k ničemu nepustili.

50
    Johansen poslal míč za obranu, na nabíhajícího Izaguirreho to ale bylo dlouhé.

51
    Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivněji, po centru do vápna se k míči dostal Hansen, jeho střela ale těsně minula levou tyč domácí branky!
    51. Hansen neuspěl v první šanci hostujícího týmu.

52
    Opět u míče domácí, kteří se snaží něco vymyslet.

53
    Johannsson zajel do Browna, kterému se to nelíbí a diskutuje s hlavním rozhodčím. Standartní situace pro domácí.

54
    Centrovaný míč do vápna doputoval na Çiftçiho, jeho hlavičku ale zastavil na brankové čáře připravený Nielsen!

55
    Hosté jsou rozhodně aktivnější než v prvním poločase, nyní šli do přečíslení tři na dva, finální přihrávka ale nebyla přesná a domácí si s celou situací poradili.

56
    Arnason dostal přihrávku na šestnáctku, kde byl úplně sám, jeho střela ale těsně minula levý roh branky.

57
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! STEFAN JOHANSEN dostal míč za obranu a pohotově zakončil! – 2:0.
    57. Stefan JOHANSEN - 2:0

58
    Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Forrest, přichází Griffiths.

59
    V posledních minutách jsme viděli dobrý fotbal, akce střídala akci, hosté mohli vyrovnat, vzápětí ale povedená akce domácích a stav je tak příznivější pro domácí.

60
    Gudjónsson skluzem zažehnal gólovou akci domácích. Rohový kop pro domácí tým.

61
    Hosté se na malou chvíli osvobozují.

62
    Hostující brankář Nielsen dostává za nesportovní chování žlutou kartu.

63
    Domácí drží míč na svých kopačkách, hosté se nemohou dostat k míči.

64
    Další zajímavá šance na straně domácích, centrovaný míč do vápna se snažil dostat do sítě Çiftçi, míč ale netrefil ideálně.

65
    Lustig centroval na hranici šestnáctky, Armstrong vystřelil z první, hostující brankář připraven.

66
    Velmi pěkná akce domácích, na které byl kapitán Brown, jeho střela ale skončila v rukavicích Nielsena.

67
    Domácí v posledních minutách vůbec nepouští soupeře do hry, hraje se jen na jedné polovině.

69
    Domácí kombinovali kolem šestnáctky tak dlouho, až o míč přišli. U míče jsou tak hosté, kteří mají možnost něco vymyslet.

70
    Míč hosté dlouho neměli, opět to jsou domácí, kteří nyní vybojovali rohový kop.

71
    Armstrong poslal míč do vápna, Hansen ale branku přestřeluje.

72
    Johansen posílal míč na volného Çiftçiho, ten ale nezamířil přesně.

73
    Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Jóhannsson, přichází Runarsson.

73
    Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Çiftçi, přichází Stokes.

74
    Hned se do šance dostal střídající Stokes, brankář Nielsen se ale překonat nenechal.

76
    Domácí kombinují na polovině soupeře, o dnešní výhře už nikdo nepochybuje.

77
    Byla nařízena penalta pro domácí tým!

77
    Johansen dostal od Browna míč do šestnáctky, Arnason ho složil k zemi a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop.
    77. Nedovolený zákrok, po němž byl odpískán pokutový kop pro Celtic.

78
    K penaltě se postavil Griffiths, jeho střelu k pravé tyči ale Nielsen vyráží!
    78. Nielsen zneškodnil pokutový kop Griffithse!

79
    Nielsen podržel svůj tým, stav je tedy stále 2:0. Domácí pokračují v útoku, vybojovali rohový kop.

80
    Nielsen vyboxoval míč daleko od své branky.

81
    Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Björnsson, přichází Gunnarsson.

82
    Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Boyata, přichází Ambrose.

83
    Hosté jsou na polovině soupeře, přes kterého se ale dostávají velmi těžko.

84
    Nyní je hostům odpískán ofsajd.

85
    Blíží se konec utkání, ve kterém je po celou dobu aktivnější domácí tým, který i nyní má míč pod kontrolou a snaží se o vytvoření gólové šance.

86
    Hosté ale stále bojují a i oni se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

86
    Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Björgvinsson, přichází Ottesen.

87
    Domácí obléhají branku soupeře.

88
    Hosté se ale dostali do rychlého protiútoku, který zastavil domácí Ambrose, který vidí žlutou kartu.

89
    Aegisson poslal míč do vápna, domácí brankář si pro míč došel a uklidňuje celou situaci.

90
    Hosté obětavě chodí do střel, další branku už inkasovat nechtějí.

90
    Armstrong poslal míč do vápna, jedovatou střelu Johansena zneškodnil hostující brankář!
    90. Johansen prověřil pozornost brankáře Nielsena.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.

90+1
    Domácí měli k dispozici rohový kop, ze kterého ale nic nevytěžili.

90+2
    Stokes se dostal ke střele z hranice velkého vápna, branku ale netrefil.

90+3
    Nepovedená akce na straně hostů. Domácí brankář bude odkopávat od své branky.

90+4
    Domácím se poslední útok nepovedl.

90+4

Skončilo první utkání druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém domácí Celtic Glasgow podle očekávání zvítězil nad islandským UMF Stjarnan o dvě branky. V prvním poločase byli aktivnější domácí, o jedinou branku poločasu se postaral Boyata. Do druhého poločasu vstoupili oba týmy aktivně, po šancích na obou stranách se ale radovali domácí, když se prosadil Johansen. Zbytek utkání přineslo pár zajímavých momentů, například neproměněnou penaltu na straně domácích, kdy domácícho Griffithse vychytal Nielsen. Utkání tak skončilo 2:0 a do odvety, která se odehraje příští týden, půjde s lepší výchozí pozicí skotský tým.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 63% – 37%
    Střely celkem: 22:2 (na branku 9:0)
    Rohové kopy: 9:1 (22:44:09)

David Bochňák

Góly: 45. Boyata (Johansen), 57. Johansen

Karty:   88. Ambrose (CEL) – 62. Nielsen (SJA)

Nepremenená penalta: 78. Griffiths (CEL), brankár Nielsen zneškodnil

Celtic Glasgow: Gordon – Lustig, Boyata (82. Ambrose), Mulgrew, Izaguirre – Forrest (58. Griffiths), Brown, Biton, Armstrong – Johansen – Nadir Çiftçi (73. Stokes)

Stjarnan FC: Nielsen – Aegisson, Gudjónsson, Laxdal D., Arnason – Præst, Jóhannsson A. (73. Runarsson) – Björgvinsson (86. Ottesen), Finsen, Björnsson (81. Gunnarsson) – Hansen

Rozhodca: Daniel Siebert (GER) – Mike Pickel (GER), Harm Osmers (GER)
    Streda 22.07.2015
    Stjarnan - Celtic 1:4

Góly: 7. Finsen (Hansen) – 33. Biton (Johanesen), 49. Mulgrew (Brown), 88. Griffiths (Mackay-Steven), 90+3. Johansen (Mackay-Steven)

Karty:   61. Gudjónsson (SJA)