Desein – Lacko 1:2 (kon.) | Hernych – Smyczek 2:0 (kon.)
Lukáš Lacko
Lukáš Lacko
2
6 3 6
Utorok 14.07.2015, 17:49ATP Newport - Infosys Hall of Fame Open (tráva) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem vám príjemný utorkový podvečer a vítam vás pri sledovaní zápasu 1.kola na turnaji v americkom Newporte. Na tomto turnaji máme zastúpenie v podobe Lukáša Lacka , ktorý sa na dvorci stretne s Nielsom Deseinom.

Lukáš Lacko je 27-ročný rodák z Piešťan. Aktuálne sa nachádza na 93. mieste rebríčka ATP, avšak jeho kariérnym maximom je 44. pozícia. Na tomto turnaji sa Lukáš predstaví po prvýkrát.

Niels Desein je taktiež 27-ročný reprezentant z Belgicka. Tento hráč sa nikdy nedostal do svetovej 100. Aktuláne mu patrí 170. priečka.

Vzájomná bilancia
    Hráči sa na okruhu ešte nestretli, čiže pôjde o ich prvý vzájomný zápas a náš tenista je favoritom stretnutia !

Začiatok zápasu sa nám poriadne naťahuje. Každopádne v Newporte zatiaľ neprší čoho dôkazom je to, že sa na vedľajšom kurte už rozcvičujú Querrey a Ebden.

Zrejme majú organizátori v Newporte nejaké technické problémy. Na kurte číslo 1, kde mal hrať Hernych a Smyczek, je totiž zatiaľ z neznámeho dôvodu natiahnutá biela plachta.

Dobrá správa. Technické problémy sú už zažehnané, a tak sa zápas s najväčšou pravdepodobnosťou o malú chvíľu začne.

0:0

0-15
    Výborný vstup pre nášho tenistu. Lukáš Lacko začína zápas esom.

15-15
    Po úvodnom eso ale prichádza aj úvodná dvojchyba zápasu.

15-30
    Lukáš Lacko sa dostáva do opätovného vedenia.

15-40
    Vyzerá to na úspešný vstup Slováka. Rodák z Piešťan má dva gembaly.

0:1
    Lukáš Lacko nemal na servise žiadne problémy a pohodlne získava úvodnú hru zápasu.

0-15
    Podobne ako Lacko ani belgický tenista sa v úvodnej hre na servise nevyvaruje dvojchyby.

15-15
    Bohužiaľ, piaty bod v rade už slovenský tenista nezískal.

30-15
    Niels Desein potvrdzuje, že na servise je kvalitným hráčom.

40-15
    Ani v druhom geme to nevyzerá, že by mal mať servirujúci hráč problémy.

1:1
    Je vyrovnané. Niels Desein získava druhú hru zápasu.

0-15
    Podobne ako v prvej hre začína Lukáš Lacko esom.

0-30
    Po prvýkrát v zápase získava Slovák bod aj zo svojho druhého servisu.

15-30
    Škoda. Nábeh na čistú hru pokazil Lackovi bod Nielsa Deseina.

30-30
    Vyzeralo to jednoznačne, no Lacko stratil dva body v rade. Niels Desein si tak môže vybojovať brejkbal.

30-40
    Našťastie sa brejkbal nekoná. Práve naopak. Lukáš Lacko má šancu ukončiť tretiu hru úvodného setu.

1:2
    Výborne. Lacko si v dôležitých chvíľach pomáha servisom. Zaznamenáva už svoje tretie eso.

0-15
    Ani druhú hru pri svojom podaní nezačína Niels Desein ideálne.

15-15
    Následne si ale pomáha výbornou agresívnou hrou.

15-30
    Tentokrát ale Belgičanovi prvý servis nepomohol. Lacko má šancu vybojovať si premiérové brejkbaly.

15-40
    Je to tak! Lukáš Lacko v úvode zápasu môže získať cenný brejk.

30-40
    Prvý z dvojice brejkbalov ale Desein dokázal odvrátiť.

40-40
    Tak to je škoda. Lukáš Lacko nedokázal využiť ani druhú ponúknutú šancu. Máme tu prvú zhodu v zápase.

A-40
    Sériou troch bodov v rade získava výhodu na svoju stranu Niels Desein.

2:2
    Parádny obrat v podaní belgického tenistu. Stav je opäť vyrovnaný.

0-15
    Už tradične začína gem pri svojom podaní slovenský tenista esom.

0-30
    V rýchlom slede zaznamenáva Lukáš Lacko ďalší bod.

0-40
    Netrvalo to snáď ani minútu a 28-ročný slovenský tenista má 3 gembaly.

15-40
    Niels Desein ešte skúša zabojovať v piatom geme. No zhodu ale potrebuje uhrať ešte dve loptičky.

2:3
    Lacko hrá výborne, najmä na servise. Piate eso Lukáša symbolicky ukončuje piatu hru prvého setu.

15-0
    Niels Desein získava úvodný bod šiestej hry.

30-0
    Tentokrát sa na returne Lackovi nedarí a vôbec to nevyzerá na to, že by mohol získať nejakú brejkbalovú šancu.

40-0
    Belgičan sa presadzuje aj po svojom druhom podaní a ako prvý si môže na svoje konto pripísať čistú hru.

3:3
    Skvelý výkon Belgičana v šiestom geme zakončuje premiérové eso.

0-15
    Pred nami je dôležitý Tildenov gem. Začína ho Lukáš Lacko.

0-30
    Servis na tráve je veľkou výhodou. Potvrdzuje to aj slovenský tenista.

0-40
    Podobne ako Belgičan aj slovenský reprezentant môže ukončiť svoj gem na podaní čistou hrou.

3:4
    Podarilo sa. Hoci si v tomto geme nepripísal Lacko ani jedno eso, bez najmenších problémov získal Tildenov gem.

0-15
    Dôležitý vstup do ôsmej hry lepšie zvláda slovenský tenista.

0-30
    Druhá dvojchyba Nielsa Deseina znamená veľkú šancu pre Lukáša Lacka na vypracovanie si brejkbalových príležitosti.

15-30
    Tri brejkbaly z toho nebudú. Niels Desein ukončuje 6-bodovú šnúru slovenského tenistu.

30-30
    A je vyrovnané. Je to škoda, pretože Belgičan prvý servis v tomto geme vôbec netriafa.

40-30
    Dokonalý obrat. Brejkbalové šance sa zatiaľ odkladajú. Niels Desein má gembal na 4:4.

40-40
    Druhá dvojchyba v tomto geme. Máme tu zhodu pri podaní 28-ročného Belgičana.

A-40
    Ani teraz z toho brejkbal nebude. Naopak, ôsmy gem môže ukončiť Niels Desein.

40-40
    Lacko bojuje a opätovne posúva ukazovateľ skóre na zhodu.

40-A
    Brejkbal pre Lukáša Lacka! Dúfajme, že sa mu ho podarí využiť.

3:5
    Skvelé! Lukáš Lacko získal brejk v tom najlepšom možnom čase a o pár sekúnd bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-15
    Slovák začína opäť výborne. Vedie 15:0.

15-15
    Bohužiaľ, po druhom podaní už nie je Lacko taký úspešný. Niels Desein vyrovnáva stav deviateho gemu.

15-30
    Opäť prišiel prvý servis a opäť získal Lukáš Lacko bod. Od zisku prvého setu ho delia len 2 loptičky.

30-30
    Ešte to bude dráma. Niels Desein sa nemieni len tak vzdať bez boja.

30-40
    Predsa len sa podarilo Lukášovi Lackovi vypracovať si setbal na svoje konto.

3:6
    Tým najlepším možným spôsobom ukončuje rodák z Piešťan prvé dejstvo. V prvom sete zaznamenal 6 es a po necelej polhodinke vedie 1:0 na sety.

15-0
    Do druhého setu vstupuje na podaní Niels Desein a začína dobre.

30-0
    Tentokrát získava belgický tenista bod aj z druhého servisu.

30-15
    Lukáš Lacko sa ale ešte nevzdáva a znižuje stav úvodného gemu.

30-30
    Lacko získava druhý bod v rade a môže si vypracovať brejkbal hneď v úvode druhého setu.

40-30
    Nestalo sa tak. Namiesto brejkbalu tak vidíme gembal pre Nielsa Deseina.

1:0
    S miernymi komplikáciami ale predsa získava prvý gem druhého setu Niels Desein.

15-0
    Pri svojom podaní stráca Lukáš Lacko úvodný bod.

30-0
    Tak to je nepríjemné. Slovenský tenista po prvýkrát prehráva rozdielom dvoch bodov pri svojom servise.

30-15
    Tri brejkbaly z toho našťastie nebudú. Slovenský tenista získava na servise prvý bod v druhej časti hry.

30-30
    Lacko vyrovnaná. Výborná hra slovenského tenistu na servise pokračuje.

30-40
    Siedme eso Lukáša Lacka v zápase. Gembal pre Slováka.

40-40
    Zhoda. Lukáš Lacko stráca bod a po prvýkrát sa bude musieť prehrýzť cez svoje podanie cez zhodu.

40-A
    Priamy bod z podania znamená, že brejkbal sa opäť nekoná.

1:1
    Lukáš Lacko dokázal vyrovnať. Mal síce podobne ako jeho súper problémy, no brejkbal svojmu súperovi nedovolil.

0-15
    Lukáš Lacko získava prvý bod tretej hry a dostáva sa tak do vedenia.

15-15
    Niels Desein sa ale nenechal vyviesť z miery a okamžite získava bod aj na svoju stranu.

30-15
    Belgičan sa prezentuje v dnešnom zápase zatiaľ dobrou hrou. Tá opäť slávila úspech.

40-15
    Niels Desein si vybojoval dva gembaly na ukončenie tretieho gemu.

40-30
    Tretia hra ešte nekončí. Lacko získava bod a znižuje náskok svojho súpera.

40-40
    Lukáš Lacko sa nevzdal a vybojoval pri podaní Deseina zhodu.

A-40
    Bohužiaľ, brejkbal z toho opäť nebude. Výhodu získava belgický tenista.

2:1
    Ani tretia hra v druhom sete nebola z pohľadu podávajúceho hráča ideálna, ale predsa ju opäť získava hráč na servise.

0-15
    Po krátkej prestávke vstupuje do štvrtej hry lepšie Lukáš Lacko.

15-15
    Lukášovi klesá početnosť prvého servisu a hneď sa to prejavuje. Jeho gemy už nie sú ani zďaleka také jednoznačné.

15-30
    Lukáš Lacko sa ale tentokrát po druhom servise presadzuje a dostáva sa do vedenia.

15-40
    Výborne. Dva gembaly pre slovenského tenistu. Ten tak môže vyrovnať na 2:2.

2:2
    Lukáš Lacko získava na svoje konto ďalší gem. Na servise ešte nečelil brejkbalu.

15-0
    Úvod piateho gemu lepšie zvláda belgický tenista.

30-0
    Niels Desein sa dostáva do pohodlného vedenia a vyzerá to, že nebude mať na podaní problémy.

40-0
    Druhé eso Nielsa Deseina znamená výhodu troch gembalov.

40-15
    Po druhom ese ale prichádza aj štvrtá dvojchyba.

3:2
    Na podaní je Belgičan v druhom sete naďalej stopercentný.

0-15
    Lukáš Lacko si opäť počína pri svojom podaní dobre. Úvodný fiftín šiestej hry získava práve on.

0-30
    Lukáš Lacko dosahuje svoje ôsme eso v zápase.

0-40
    Vzápätí pridáva aj 9. eso, ktoré znamená luxusné vedenie 40:0.

15-40
    Čistá hra z toho nakoniec nebude. Napriek tomu má ešte Slovák dve gembalové šance.

30-40
    No, Lukáš Lacko si život mierne komplikuje. Snáď sa mu na tretíkrát podarí spečatiť osud šiesteho gemu.

40-40
    Pozor! Lacko stratil 3 loptičky v rade a máme tu pri jeho servise zhodu.

40-A
    Jubilejné desiate eso prichádza v ten pravý čas. Lacko má tak štvrtý gembal.

3:3
    Jedenáste eso ukončuje šiestu hru druhého setu. Stav je opäť vyrovnaný.

15-0
    Tildenov gem začína na podaní vo veľkom štýle Niels Desein.

30-0
    A ďalšia loptička putuje na konto belgického tenistu.

40-0
    V priebehu minúty si Niels Desein dokázal vďaka výbornému servisu vybojovať tri gembaly.

4:3
    Čistá hra pre Nielsa Deseina. Ten sa dostáva do vedenia. Pomaly nám druhý set vstupuje do svojho záveru.

15-0
    Toto nie je veľmi príjemný úvod pre Lukáša Lacka. Ten musí opäť doťahovať.

30-0
    Slovák stráca aj ďalšiu loptičku a Niels Desein má tak na dosah prvý brejkbal v zápase.

40-0
    Tri brejkbaly pre belgického tenistu prichádzajú vo veľmi nevhodnú chvíľu.

40-15
    Prvý z trojice brejkbalov Lukáš Lacko odvracia.

5:3
    Niels Desein po prvýkrát berie Lukášovi Lackovi servis a bude podávať na víťazstvo v druhom sete.

0-15
    Niels Desein podáva síce na víťazstvo v sete, ale začína dvojchybou.

15-15
    Vzápätí ale získava bod na svoju stranu a vyrovnáva tak stav deviateho gemu.

15-30
    Lukáš Lacko sa snaží získať stratené podanie späť. Má k tomu dobre nakročené, keďže vedie 15:30.

15-40
    Dva brejkbaly pre Lukáša Lacka. Podarí sa mu aspoň jeden z nich premeniť?

30-40
    Prvý brejkbal odvracia Niels Desein vo veľkom štýle.

40-40
    Bohužiaľ, ani druhú ponúknutú šancu nedokázal náš tenista premeniť.

A-40
    Vďaka tretiemu esu si Belgičan vybojoval na svoje konto setbal.

6:3
    Druhý set je minulosťou. Získava ho Niels Desein v pomere 6:3. Belgičan premenil jeden brejkbal a to mu v konečnom účtovaní stačilo. O víťazovi tak rozhodne tretí set.

15-0
    Aj do tretieho setu vstupuje lepšie Niels Desein. Ten je momentálne v dobrom psychickom rozpoložení.

15-15
    Lukáš Lacko ale vyrovnáva, keď si pomohol dobrým prvým servisom.

15-30
    Lukáš Lacko strháva vedenie na svoju stranu. Vedie 30:15

15-40
    V úvode tretieho setu to vyzerá tak, že náš hráč nebude mať na servise žiadne problémy.

0:1
    Výborne. Po neúspešnom druhom sete vstupuje do toho tretieho úspešnejšie Lukáš Lacko.

0-15
    Rodák z Piešťan získava na svoje konto piaty bod v rade.

15-15
    Škoda. Lacko sa mohol dostať do nádejného vedenia, ale po dlhšom čase zabodoval aj Niels Desein.

30-15
    Podobne ako Lacko aj Niels Desein dokázal pri svojom servise otočiť nepriaznivý stav.

40-15
    Ako cez kopírak. Po neúspešnom prvom bode získal podávajúci hráč 3 body v rade a má tak výhodu dvojice gembalov.

1:1
    Je vyrovnané. Belgičan nemal na podaní vážnejšie problémy.

0-15
    Lukáš Lacko vstupuje do tretej hry úspešne a získava bod na svoju stranu.

15-15
    O niekoľko sekúnd neskôr sa ale Nielsovi Deseinovi podarilo vyrovnať.

15-30
    Slovák si ale opäť pomohol dobrým prvým servisom a dostáva sa do opätovného vedenia.

15-40
    Počet es zaokrúhli Lacko na rovný tucet. K dispozícii má tak dva gembaly.

1:2
    A vzápätí pridáva Lukáš Lacko aj trináste eso. V treťom sete sa tak ujíma vedenia 2:1.

0-15
    Slovenský tenista vstupuje lepšie aj do štvrtej hry rozhodujúceho setu.

15-15
    Belgický tenista síce musel ísť do výmeny len cez druhý servis, no napriek tomu získava bod na svoju stranu.

15-30
    Šiesta dvojchyba Nielsa Deseina dáva Lackovi šancu pomýšľať na zisk brejku.

15-40
    Dva brejkbaly pre Lukáša Lacka! Slovák má tak šancu odtrhnúť sa od svojho súpera.

1:3
    Výborne. Lukáš Lacko premieňa hneď prvý brejkbal a v treťom sete vedie 3:1. S jeho šancami na výhru to vyzerá veľmi nádejne.

0-15
    Slovák potvrdzuje brejk a začína svojím 14. esom.

15-15
    O niekoľko sekúnd neskôr sa ale podarilo Nielsovi Deseinovi vyrovnať.

30-15
    Belgičan sa okamžite snaží získať rebreak. Má k tomu dobre nakročené.

30-30
    Lacko získal bod a zažehnal tak nebezpečenstvo dvoch brejkbalov.

40-30
    Predsa len Belgičan bude mať k dispozícii brejkbalovú šancu.

40-40
    Výborne Lacko. V ten pravý čas si pomohol dobrým prvým servisom.

40-A
    Lukáš Lacko zaznamenáva svoje 15.eso v zápase. Zároveň získava na svoju stranu výhodu.

1:4
    A ďalšie eso. Lacko odvrátil brejkbal a následne ukončuje vo svoj prospech piatu hru tretieho setu.

15-0
    Niels Desein začína svoj gem na podaní esom. Pre neho je už piate.

30-0
    Vzápätí získava belgický hráč ďalší bod na svoju stranu.

40-0
    V rýchlom tempe získava Niels Desein 3 gembaly.

2:4
    Symbolicky šiestym esom ukončuje Belgičan šiestu hru rozhodujúceho setu.

0-15
    Lukáš Lacko vstupuje do Tildenovho gemu úspešne.

0-30
    Vyzerá to, že ani v tomto gemu nebude mať Lacko vážnejšie problémy na podaní.

0-40
    Tri gembaly pre Lukáša Lacko. Ten sa môže k víťazstvu priblížiť na jeden gem.

2:5
    Čistá hra pre Slováka. O malú chvíľu bude podávať na udržanie v zápase Niels Desein.

0-15
    Lukáš Lacko získal piatu loptičku v rade. Od výhry ho delia už len 3 loptičky.

0-30
    Výborne. Lacko je opäť bližšie k postupu do ďalšieho kola. Pri podaní belgického hráča vedie 0:30.

15-30
    Tri mečbaly z toho nebudú. Šesťbodovú šnúru Slováka prerušuje získaným bodom Niels Desein.

30-30
    Belgičan bojuje a rozhodne sa ešte nevzdáva. V ôsmom geme je stav vyrovnaný.

40-30
    Gembal pre Deseina. Vyzerá to tak, že si Lukáš Lacko bude musieť dopodávať zápas sám.

40-40
    Máme tu zhodu. Lacko je opäť dva body od výhry v zápase.

A-40
    Ďalší gembal pre belgického tenistu. Ten si opäť pomohol dobrým servisom.

40-40
    Priebeh ôsmej hry bude pokračovať ďalej. Tentokrát totiž zabodoval Lukáš Lacko.

40-A
    Tak predsa len sme sa dočkali. Po 1,5 hodine má Lukáš Lacko k dispozícii mečbal.

2:6
    Je koniec. Lukáš Lacko preráža podanie belgického súpera a tretí set získava v pomere 2:6.

Koniec zápasu

Lukáš Lacko postupuje na turnaji v americkom Newporte do osemfinále. Belgičana Nielsa Deseina zdolal po setoch 3:6, 6:3 a 2:6. Lacko si v zápase pomohol 16 esami čo malo veľký vplyv na konečný výsledok. V osemfinále ho čaká lepší z dvojice Sock – Štefánek. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:22:43)