Ventspils – Helsinki 1:3 (kon.) | APOEL – Vardar 0:0 (kon.) | Midtjylland – Lincoln 1:0 (kon.)
Razgrad – Milsami 0:1 (kon.) | Skenderbeu – Crusaders 4:1 (kon.) | New Saints – Fehérvár 0:1 (kon.)
Molde – Pjunik 5:0 (kon.) | Hibernians FC – Tel Aviv 2:1 (kon.) | Maribor – Astana 1:0 (kon.)
Trenčín – FCSB 0:2 (kon.) | Partizan – Dila Gori 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Lech Poznań 0:2 (kon.)
NK Maribor
1:0 (1:0)
FC Astana
cz Utorok 14.07.2015, 20:30Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze zápasu 2. předkole Ligy mistrů mezi NK Mariborem a FC Astanou. Domácí celek pochází ze Slovinska a s poměrně velkým náskokem vyhrál tamější nejvyšší soutěž. FC Astana se také kvalifikovala do předkol nejvyšší evropské soutěže ze své kazašské ligy. Oba týmy byly nasazeny přímo do druhého předkola a v letošním ročníku LM to pro ně bude první klání. Favoritem by měl být domácí Maribor, ale uvidíme, jak si se soupeřem poradí. Utkání začne ve 20:30.
    Maribor přivedl do svého týmu zajímavou posilu. Tou není nikdo jiný než Marwan Kabha.

NK Maribor: Handanovič – Stojanovič, Rajčevič, Šuler, Viler – Ibraimi, Mertelj, Tavares, Kabha, Vršič – Volaš
    Náhradníci: Cotman, Janža, Filipovič, Sallalich, Zahovič, Gigli, Bohar

FC Astana: Loginovský – Ilič, Aničič, Postnikov, Šomko – Dzholčiev, Canas, Maksimovič, Twumasi – Nuserbayev, Zhukov
    Náhradníci: Beysebekov, Dedečko, Akmetov, Kethevoama, Kabananga, Erič, Muzhikov

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Alvarez.

1

1
    Zápas rozehráli hosté, kteří nastoupili ve žlutých dresech. NK Maribor je ve fialovém.

3
    Nuserbayev byl rozběhnutý, ale vracející se obrana mu znemožnila ve hře pokračovat.

5
    Maribor právě vstřelil branku!
    Tavaresova přihrávka nevyšla a domácí rozehrávali rohový kop. Balón do šestnáctky poslal Vršič a poslal ho přesně na hlavu MARKA ŠULERA a ten trefil hlavou balón ke vzdálenější tyči a rozjásal domácí fanoušky!
    5. ŠULER - 1:0

9
    Ilič ošklivě fauloval Mertelja a po zásluze vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

11
    Twumasi utekl po levé straně a protlačil míč do šestnáctky, ke střele se chtěl dostat Dzholčiev, ale jeho pokus byl ihned blokován.

13
    Tavares poslal z pravé strany nenápadný přízemní centr směrem na Volaše. Ten chtěl střílet z první, ale balón netrefil vůbec dobře.
    13. Volaš na míč nedosáhl.

15
    Chyba v obraně Mariboru a Twumasi mohl skóre vyrovnat, ještě že má domácí tým v brance Handanoviče.

17
    Volaš si neohlídal ofsajdovou hranici a hra musela být přerušena.

19
    Dzolčiev zapomněl nohu pod rozběhnutým Vilerem a domácí budou rozehrávat přímý kop z dobré vzdálenosti.

20
    Standartku rozehrál Maribor bez větších příprav, ale uspět se mu nepodařilo.

22
    Další přímák domácích, který se jim nepovedl. Balón odhlavičkoval první obránce Astany.

23
    Tavares přistižen v ofsajdu.

24
    Krásná narážečka od hostů a přihrávka Nuserbayevovi. Na toho se seběhli obránci Mariboru jako supi, ale balón mu nesebrali, pouze zabránili nebezpečí.

26
    Twumasi odstrčil loktem Vilera, domácí budou rozehrávat.

27
    Rychlý protiútok Astany, Dzolčiev dával nalevo na Zhukova, ale ten svatyni netrefil.
    27. První vážnější akce Astany.

29
    Kabha podrazil Nuserbayeva a dostává žlutou kartu, i když se to domácím fandům nelíbí a pískají.

31
    Maksimovič po dlouhé kombinaci vypálil z velké dálky. Jeho tečovaná střela přinesla hostům pouze roh.

32
    Rohový kop nebezpečný vůbec nebyl a hrát mohou hráči ve fialovém.

33
    Twumasiho střelu zablokoval Šuler.

34
    Na druhé straně zkusil své štěstí z dálky Kabha, ale gólman Loginovský se nemusel ani pohnout.

36
    Twumasi zůstává po Stojanovičově zákroku na zemi, hosté budou rozehrávat přímý kop z levé strany.

37
    Balón odcentroval Twumasi, který už je na nohou, ale neodhadl délku a míč tak skončil až v zázemí.

40
    Kabha teď obdržel tvrdý "bodyček," ale rychle se oklepal a pokračuje se ve hře.

41
    Canas netrefil bránu.

44
    Dzolčiev byl dobře rozběhnutý, ale obránce ho přibrzdil a vybíhající Handanovič mu pak balón ukopl. Dzolčiev při pádu přes gólmana fauloval a byla z toho menší strkanice.
    44. Handanovič si situaci pohlídal.

45+1

První poločas je za námi a domácí vedou 1:0. Už v páté minutě poslal do vedení domácí Marko Šuler a z toho žil Maribor celých 45 minut. Hra byla vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Více jich měli asi hosté, ale Maribor byl také mnohdy nebezpečný. Utkání má spád, tak doufejme, že to vydrží a že bude padat i více gólů. O konečném výsledku rozhodne druhý poločas, který začne přibližně ve 21:31.

46

47
    Viler fauloval Dzolčieva, hosté rozehrávají dozadu.

49
    Centr z levé strany měl najít Šomka, ale ten se k zakončení nepropracoval.

50
    Šomko rozehrával přímý kop po faulu na Twumasiho, ale pro jeho balón si nikdo ve žlutém nedošel.

53
    Ibraimi poslal do šestnáctky pomalý oblouček, proti balónu šel Šuler a v letu se snažil hlavou přesně zamířit. Loginovský se musel hodně ohánět!
    53. Šuler již podruhé netrefil v dobré šanci míč.

57
    Hráči Mariboru dlouho hledali cestu do šestnáctky Astany, když nakonec poslali do pokutového území balón, hrál pouze Maksimovič.

60
    Kabha byl faulovaný Dzolčievem a domácí mají šanci něco vymyslet.

61
    Tavares přistrčil Ibraimimu, který se do balónu hodně a opřel a netrefil bránu.

63
    Hosté po delší době vystřelili, Twumasiho střela z dálky ale sotva stojí za zmínku.

64
    Volaš dostal dlouhý pas, který kdyby doběhl tak mohl jít sám na gólmana. Obránce sprintující s ním byl však rychlejší a hrozbu druhé branky tak nepřipustil.

66
    Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Kabha, přichází Filipovič.
    Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Vršič, přichází Bohar.

68
    Dzolčiev dostal střílenou přihrávku na přední tyč, ale nedokázal zareagovat a balón tak skončil vysoko nad.
    68. Největší šance Astany v zápase.

70
    Je za námi 70 minut a stav je stále 1:0. Domácí si drží nejnižší možný rozdíl a zatím to vypadá, že ho udrží. Dokáží první zápas vyhrát?

72
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Nuserbayev, přichází Kabananga.

74
    Bohar dobře zareagoval a trefil míč z první. Jeho střela nártem se ale mezi tři tyče nevešla.
    74. Bohar zahodil další šanci Mariboru.

74
    Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Volaš, přichází Zahovič.

75
    Ibraimiho střela letěla jen několik centimetrů vedle levé tyče Loginovského branky.

78
    Zhukov fauluje Stojanoviče a je potrestaný žlutou kartou.

80
    Aktivita domácích se zvyšuje, teď měla obrana Astany co dělat.

82
    Twumasi byl zastaven Stojanovičem nedovoleně, hosté mají šanci vyrovnat! Rozehrávají kousek za velkým vápnem. Stojanovič vidí žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Zhukov, přichází Dedečko.

83
    Střílená centr byl vyražen na hranici šestnáctky, kde z první pálil Dedečko, ale chumel lidí před ním neobstřelil.
    83. Závar před brankou Mariboru brankou neskončil.

86
    Zahovič zahrál rukou a je potrestaný žlutou kartou.

87
    Pomalu se blíží konec a vypadá to, že to domácí zvládnou.

88
    Viler kroutil balón do branky, dostal se k němu Tavares, který střílel z otočky a o malý kousíček bránu přestřelil. Velká šance domácích!
    88. Ani Tavares nepřidal druhou branku.

89
    Kabananga nestřílel vůbec špatně, Handanovič však drží čisté konto.
    89. Handanovič zachránil svůj tým.

90
    Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Dzolčiev, přichází Kethevoama.

90+3
    Bohar v další šanci Mariboru, stav zůstává nezměněn.

90+4

Zápas je u konce a domácí NK Maribor poráží FC Astanu 1:0. Druhý poločas byl bez gólů a i bez větších šancí. Hosté nevěděli moc kudy a domácí se zaměřili hlavně na obranu. V průběhu bylo i hodně soubojů a faulů, což zápas dost kazilo. Až v závěru se hra otevřela, ale ani tak se nikdo prosadit nedokázal. Maribor tak vítězí 1:0 po brance v páté minutě. Do odvetného zápasu hraném v Kazachstánu si povezou Slovinci náskok jednoho gólu. Ode mě je to dneska vše, loučím se s vámi a na shledanou. (22:23:20)