Nitra – Sigma Olomouc 3:2 (kon.) | Zlín – Kroměříž 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Arnhem 1:1 (kon.)
AC Sparta Praha
1:1 (1:1)
SBV Vitesse Arnhem
cz Utorok 14.07.2015, 18:30 • Gusenparkstadion Gallneukirchen, Rakousko • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítejte u dnešního on-line přenosu přípravného utkání AC SPARTA PRAHA s nizozemským SBV VITESSE ARNHEM. Utkání se odehraje v rámci přípravy v Rakousku, ve městě Gallneukirchen.

Sparťané budou chtít v tomto utkání navázat na výsledkově povedený zápas s rakouským SV Ried, který si v den oslav výročí odnesl ze souboje s pražským týmem krutý debakl 1:8! Během přípravy v Rakousku odehrála Sparta dva přípravné zápasy, kromě již zmiňovaného souboje s Riedem uspěla také v souboji s Ludogorcem. Bulharského šampiona přehrála 1:0, o jediný gól se zasloužil v 31. minutě Marco Paixao, nová letní akvizice pražského klubu.

Před utkáním se na stadionu sekal trávník

AC Sparta Praha: Bičík – Vácha, Costa, Polom – Steinhöfer, Hušbauer, Matějovský, Dočkal, Frýdek – Paixao, Krejčí.
    Náhradníci: Štěch, Miller, Brabec, Chvátal, Breznaník, Shala, Litsingi, Konaté, Juliš, Hybš

SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, Leerdam, Kashia, Achenteh – Nakamba, Baker, Vako – Ibarra, Dauda, Nathan

Rozhodčí: Gregor Leonfellner.

Utkání za malý okamžik začne, Sparta ve žlutých dresech, soupeř v bílé kombinaci.

1

1
    Od Rooma začíná úvodní kombinace zápasu, jeho výkop ale ve středu hřiště zpracoval Costa.

2
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Bleskový úder nizozemského týmu, na centr z pravé strany si ve vápně nejlépe naskočil ABIOLA DAUDA, který pohodlně hlavičkoval do sítě!
    2. Abiola DAUDA - 0:1

4
    Sparťané ještě něco u sudího Leonfellnera reklamovali, ale je to zbytečné, český tým prohrává a musí dotahovat jednobrankové manko, míč má gólman Vitesse Room.

6
    Po faulu se Spartě nabízí volný kop na pravé straně, u vápna soupeře.

7
    Nic z toho nebylo, pouze přetažený centr na zadní tyč, kde však nikdo míč nedokázal zasáhnout, Room rozehrává.

8
    Sparťané drží míč ve středu hřiště, ale soupeř je nepouští na svou polovinu.

9
    Nakonec se míč vrací až k Bičíkovi, který vykopává od své branky.

10
    Paixao napadal rozehrávku soupeře, nakonec vše musí řešit bleskovým odkopem Room.

11
    Pěkná kombinace Sparty, míč z levé strany putoval před branku, kde si naběhl Paixao, který ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Rooma, jenž vyrazil nohou!
    11. Room vychytal Paixaa

13
    Sparťaně budou kopat první rohový kop v zápase, což vyburcovalo fanoušky v hledišti, kteří nyní skandují "Sparta, Sparta!"

14
    Míč po centru z pravé strany končí pouze nad brankou, Room vykopává.

16
    Po pravé straně znovu pláchl Diks, který předložil parádní pas před branku, tam ale, k velkému štěstí Sparty, nikdo v bílém nezasáhl.

17
    Martin Frýdek vhazuje z levé strany, na vlastní polovině.

18
    Vitesse má k dispozici první rohový kop, a to z levé strany.
    18. Nástup obou týmů na hrací plochu

19
    Bránící Costa s přehledem odhlavičkoval míč před vlastní brankou, z této akce nizozemského týmu nic nebude.

21
    Odkop od branky Vitesse, míč se ale rychle k Roomovi vrací.

22
    Sparťané kombinují na své polovině, z levé strany se míč přesouvá na pravou, soupeř však nepříjemně napadá.

23
    Druhý rohový kop pro Spartu, znovu z pravé strany.

24
    Sparťané na Rooma nevyzráli, u míče však na polovině Vitesse zůstávají.

25
    Nepřesným centrem z pravé strany, kdy míč opustil hrací plochu, končí útočná akce Sparty.

26
    Útočný faul sparťanů, Vitesse získává míč.

28
    Costa hledá na levé straně Poloma, ten vrací míč zpět, rozvážná rozehra Sparty na vlastní polovině.

29
    A Room se znovu blýskl po pohotové střele Paixaa, z hranice vápna, kdy míč dokázal vyrazit na roh!
    29. Další skvělý zákrok Rooma

30
    Znovu se sparťané z rohového kopu nedokázali prosadit, ale u míče zůstanou.

31
    Je za námi první půl hodina hry, Sparta je zatím lepší, vytvořila si již dvě gólové šance, ale ani z jedné nedokázala skórovat. Fotbalisté Vitesse však skórovat dokázali a proto zatím drží těsné vedení.

33
    Vitesse drží míč, na své polovině, sparťané napadají, ale jejich snahu přerušil odpískaný útočný faul.

35
    Nepřesný nákop dopředu, Room získává "zadarmo" míč a rozehrává.

36
    Na druhé straně má Bičík míč ve své moci a také vykopává, útok Sparty zakončil střelou z nějakých pětadvaceti metrů Marek Matějovský, který ale branku soupeře netrefil.

37
    Martin Frýdek zkoušel z levé strany dostat míč před branku, což se mu nepodařilo, nakonec má Sparta alespoň roh z levé strany.

38
    Defenziva Vitesse si dokázala poradit i s tímto rohem, nakonec útočnou snahu Sparty překazil útočný faul.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločase, Vitesse na polovině soupeře, sparťané se zatím ale dobře brání.

41
    A také Bičík fantastický po střele Nakamby, který vypálil z hranice vápna, odměnou je mu nejen dobrý pocit, ale i skandování jména z úst fanoušků.
    41. Bičík se blýskl parádním zákrokem po střele Nakamby

42
    Sparťanská defenziva ubránila rohový kop soupeře.

42
    Ale pozor, další útok Vitesse středem, skvělým skluzem však zasáhl ve vápně bránící Costa!

43
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš! Přesně to platí pro tyto okamžiky, kdy fotbalisté Vitesse neproměnili dvě dobré šance a z protiútoku udeřil soupeř, po přihrávce Martina Frýdka se ve vápně z malého vápna prosadil LADISLAV KREJČÍ.
    43. Ladislav KREJČÍ - 1:1

45
    Poslední minuta první půle, sparťané postupují po levé straně, Martin Frýdek dobře zrychlil hru.

45+1
    Sparťané zůstávají na polovině Vitesse, běží již první natavená minuta.

45+1

První poločas přípravného utkání pražské Sparty a nizozemského Vitesse končí nerozhodně 1:1, když na gól Daudy z druhé minuty dlouho nikdo ze sparťanů nedokázal odpovědět. Až přišla 43. minuta, kdy se na levém křídle dokázal uvolnit Martin Frýdek, který pak našel před brankou zcela osamoceného Krejčího, jenž pouze nastavil nohu a poslal míč do branky. Sparta byla po celou dobu prvního poločasu aktivnější, soupeř se po brzkém gólu pouze bránil a nějaké šance si vytvořil až v závěru poločasu, kdy, paradoxně, nakonec i inkasoval.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

Sparťané jsou již na hřišti, čeká se na soupeře.

46

46
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bičík, Hušbuer a Polom, přichází Miller, Brabec a Hybš.

46
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Paixao a Krejčí, přichází Litsingi a Konaté.

46
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Abiola Dauda, přichází Uroš Djurdjević.

48
    Vácha dobře zasáhl na pravé straně obrany, následně se soupeř dopustil útočného faulu.

49
    Roome skvěle zasáhl po pasu Frýdka z levé strany, míč zpomalil tak, že ho nakonec obránce stihl odehrát.

51
    Konaté vypálil z levé strany, před pokutovým územím Vitesse a Room musí zasahovat, míč vytěsnil na roh.

52
    Ovšem vzápětí, když se již zdálo po nepřesné přihrávce Matějovského, že sparťané přijdou o míč, se do šance dostal znovu Konaté, který ale uvnitř vápna v zakončení selhal, poslal míč vysoko nad branku!
    52. Konaté přestřelil

53
    Další dobrá akce Sparty, znovu je "v tom" Konaté, i tentokrát však končí míč po střele z levé strany nad brankou Vitesse.

55
    Tentokrát musí být Konaté krátce ošetřován u pokutového území Vitesse.

57
    Vitesse s míčem na polovině soupeře, Renato Ibarra však nepřesně přihrává.

59
    Centr z pravé strany směřuje do vápna Vitesse, obránce však odkopává, sparťané zůstávají u míče.

60
    I po hodině hry platí, že stav mezi Spartou a Vitesse je nerozhodný. Ve druhé půli hosté "přidali", jsou aktivnější a Sparta již nemá takovou herní převahu, jako v prvním poločase.

60
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Nathan, přichází Denis Olijnik.

61
    Fanoušci pražské Sparty vyvolávají i jméno trenéra Ščasného, mezitím však Vitesse útočí po levé straně.

62
    Nakonec musel Bičík zasahovat proti povedené střele "čerstvého" Olijnika z velké dálky.

64
    Sparťané rozehrávají z vlastního vápna, soupeř vyčkává.

65
    Sparťané si nyní tak trochu překáželi v pokutovém území Vitesse, míč nakonec skončil v náruči pozorného Rooma.

66
    A další akce Sparty, Konaté na pravé straně nasprintoval k vápnu a vypálil, křížná střela však míří mimo.

67
    Útočným faulem končí snaha Vitesse za půlící čárou, sparťané rozehrávají.

69
    Konaté byl blízko gólu, ale Franci Litsingi míč odhlavičkoval mimo branku, přímo do rukavic Rooma!
    69. Šance Konatého

71
    Fotbalisté Vitesse nikam nespěchají, v klidu kombinují u půlící čáry.

74
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Pantič.
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Renato Ibarra, přichází Rashica.

75
    Vitesse má k dispozici volný kop, z nějakých sedmadvaceti metrů.

76
    Některý ze sparťanů v bránící zdi dokázal střelu vyrazit, míč skončil v autu, Vitesse má aut z pravé strany.

77
    Nakonec žádné nebezpečí pro branku Sparty, Bičík váhá s rozehrávkou od své branky.

78
    Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (AC Sparta Praha).

78
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Lukáš Juliš.

79
    Ostrý útočný faul sparťanů na polovině soupeře.

80
    Žlutou kartu dostává Uroš Djurdjević (SBV Vitesse Arnhem).

81
    Probíhá poslední desetiminutovka, také Vitesse se provinilo útočným faulem, Costa rozehrává.

82
    Nedůslednost v defenzivě Sparty, Olijnik nasměroval míč z levé strany ke vzdálenější tyči, kde ve stoje zkoušel hlavičkovat Djurdjević, ale míč skončil pouze na boční síti.
    82. Šance Djurdjeviće

83
    Od Davida Bičíka začne další akce Sparty, po dlouhém výkopu se však míče ujímají fotbalisté Vitesse.

85
    Faulů na trávníku v závěru zápasu přibývá, Vitesse rozehrává po nedovoleném zákroku sparťanů.

85
    A nakonec dostává červenou kartu faulující Bořek Dočkal (AC Sparta Praha) za nedovolený zákrok proti Olijnikovi.

86
    Vitesse má k dispozici rohový kop z levé strany.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Vitesse u míče u půlící čáry.

90+1

Je konec, ani v tomto přípravném utkání pražská Sparta nepoznala hořkost porážky, byť s nizozemským Vitesse, po předchozích výhrách nad Ludogorcem a SV Ried, "pouze" remizovala. Výsledek je spravedlivý, v prvním poločase byla Sparta lepší, v tom druhém se fotbalisté Vitesse zlepšili a směrem dopředu byli nebezpečnější, gól však již ve druhé půli nepadl.