Slovensko – Čína 19:20 (kon.) | Uruguaj – Česko 17:31 (kon.)
Uruguaj
17:31 (10:18)
Česko
cz Nedeľa 12.07.2015, 09:00 • Gwangju (Jižní Korea) • Letná univerziáda - ženy • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Nedělní program Univerziády nám hned ráno nabídne důležitý zápas český házenkářek, které mají velkou šanci postoupit do boje o medaili! Češky v pátek výborným výkonem porazily favorizované Brazilky a dnes je čeká poslední zápas skupiny proti poslední Uruguayi. V případě očekávané výhry si Češky s největší pravděpodobností zahrají o bronz, k čemuž je potřeba obsadit ve skupině druhou pozici. O tu by je mohla ještě teoreticky připravit jen výhra Brazilek nad dosud suverénním Ruskem.

Uruguay: Inzaurraldeová, Loiraová, Pereiraová – Jaurenaová, Ramosová, Dibarboureová, Elzaurdiaová, Yanesová, M. Gonzalesová, R. Gonzalesová, Garciaová, Pirezová, Titoová, Abbateová, Beniaová.

Česko: Satrapová, Kudláčková – Adámková, Stellnerová, Salašová, Nygrýnová, Malá, Ryšánková, Kubáčková, Gebre Selassieová, Weisenbilderová..

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Úvodní branku zápasu střílí Stellnerová, která posílá Češky do vedení. (0:1)

2
    Nygrýnová se svou střelou neuspěla a do útoku může jít Uruguay. (0:1)

3
    Rosina Gonzalezová se prosazuje a srovnává stav utkání. (1:1)

4
    Malá se pokusila překonat brankářku Uruguaye, ale je z toho pouze zisk míče pro naše soupeřky. (1:1)

4
    Žlutou kartu dostává Petra Kudláčková (Česko). (1:1)

5
    Za Uruguay se opět prosazuje Rosina Gonzalezová. (2:1)

6
    Češky ani tentokrát v útoku neuspěli a po odpískaném faulu se budou muset bránit. (2:1)

6
    Žlutou kartu dostává Alena Stellnerová (Česko). (2:1)

7
    Další gól Stellnerové, která srovnává na 2:2. (2:2)

7
    Kubáčkové už na potřetí střelecký pokus vyšel a Česko jde opět do vedení. (2:3)

8
    Zatím střelecky bezchybná Stellnerová přidává svůj třetí gól v zápase. (2:4)

8
    Valentina Garciaová snižuje zpět na rozdíl jednoho bodu. (3:4)

9
    Následně však Gebre Selassieová překonává Inzaurraldeovou a Češky vedou opět o dvě branky. (3:5)

10
    Již čtvrtý gól Aleny Stellnerové! (3:6)

11
    Valentina Garciaová se snažila vyzrát na Satrapovou, ale česká brankářka si s jejím pokusem poradila. (3:6)

12
    Další gól Gebre Selassieové znamená již třígólovou šňůru pro české hráčky. (3:7)

13
    Češky se opět dostaly do útoku a Uruguay se nyní ubránila jen za cenu faulu. (3:7)

13
    Žlutou kartu dostává Lachaiseová (Uruguay). (3:7)

14
    Gabriela Nygrýnová dává svůj první gól v zápase a Češky vedou už o pět gólů. (3:8)

15
    Uruguay už šest minut marně čeká na gól. Českým hráčkám se nyní daří vytvářet náskok. (3:8)

16
    Alena Stellnerová zvyšuje svým pátým gólem v zápase. (3:9)

17
    Po osmiminutovém gólovém půstu se nyní prosazuje Uruguay, konkrétně Sofia Ramosová. (4:9)

18
    Češky však po chvíli odpovídají gólem Petry Adámkové. (4:10)

18
    V týmu Uruguaye to zatím nejlépe střílí Rosině Gonzalezové, která nyní přidala svůj třetí gólový zásah. (5:10)

19
    Petra Adámková vrací Česku šestibrankový náskok. (5:11)

20
    Ivana Salašová se dnes poprvé prosazuje a je to už 12:5 pro Česko. (5:12)

21
    Sofia Ramosová se prosazuje podruhé v dnešním zápase. (6:12)

22
    Za Česko však ihned odpovídá Petra Adámková. (6:13)

22
    Rosina Gonzalezová dává už svou čtvrtou branku a následuje oddechový čas českého týmu. (7:13)

22
    Žlutou kartu dostává R. Gonzalezová (Uruguay). (7:13)

22
    Po faulu Gonzálezové následuje čtvrtý gól pro Petru Adámkovou. (7:14)

23
    Rosina Gonzalezová však potvrzuje, že dnes ji to v uruguayském týmu střílí ze všech nejlépe. (8:14)

24
    Žlutou kartu dostává Nygrýnová (Česko). (8:14)

25
    Elzaurdiaová se poprvé prosazuje a snižuje na rozdíl pěti gólů. (9:14)

26
    Ryšánková neproměnila sedmimetrový hod českého týmu. (9:14)

26
    Uruguay se teď trochu dotahuje, když dává třetí gól v řadě zásluhou Elzaurdiaové. (10:14)

27
    Ivana Salašová střílí svůj druhý gól a Češky se po delší době prosazují. (10:15)

29
    Další gólová trefa Ivany Salašové. (10:16)

29
    Naše soupeřky si ještě vyžádaly oddechový čas. (10:16)

29
    Ani to jim však nepomohlo, jelikož vzápětí svou první branku v zápase střílí Petra Kudláčková. (10:17)

30
    Ze značky sedmimetrového hodu se ještě v závěru poločasu prosazuje Petra Adámková, která je zatím střelecky bezchybná. (10:18)

30
    První poločas skončil. (10:18)

Češky zatím potvrzují v dnešním zápase úlohu favoritek a po poločase vedou nad Uruguayí 18:10. Vzhledem k tomu, že v souběžně hraném utkání vedou Rusky o šest gólů nad Brazílií, jsou Češky blízko druhému místu ve skupině, což by znamenalo postup do boje o bronzové medaile.

31
    Začal druhý poločas. (10:18)

31
    Stejně jako v prvním poločase se i nyní prosazuje jako první Alena Stellnerová. (10:19)

33
    A další gól Stellnerové znamená pro Česko poprvé v zápase vedení o deset branek. (10:20)

34
    Petra Adámková se prosazuje po rychlém brejku a potvrzuje dobrý český vstup do druhého poločasu. (10:21)

36
    Alena Stellnerová je dnes nezastavitelná a dává už svůj osmý gól v zápase. (10:22)

37
    Petra Adámková však také exceluje a přidává svůj sedmý zásah. (10:23)

38
    Osm minut čekala Uruguay na svůj první gól ve druhém poločase. Nakonec se dočkává zásluhou Rosiny Gonzalezové. (11:23)

38
    Gabriela Nygrýnová však rychle vrací Češkám třináctibodový náskok. (11:24)

40
    Abbateová se prosazuje poprvé v dnešním utkání. (12:24)

41
    Gólově však ze Česko odpovídá Ivana Salašová. (12:25)

41
    Uruguay se však rovněž rychle prosazuje. Svůj první gól střílí Beniaová. (13:25)

43
    Malá a její premiérová trefa v zápase! (13:26)

45
    Helena Ryšánková dostává dvouminutový trest. (13:26)

47
    Tereza Kubáčková zvyšuje svým druhým gólem v zápase na 27:13 z pohledu českého týmu. (13:27)

47
    Po šestiminutovém gólovém půstu se prosazuje také Uruguay, a to zásluhou Lachaiseové. (14:27)

49
    Gabriela Nygrýnová a její třetí trefa v dnešním utkání. (14:28)

50
    Malá se podruhé prosazuje a Češky kráčí pro velmi pohodlné vítězství. (14:29)

51
    Abbateová střílí patnáctou branku Uruguaye. (15:29)

53
    Lachaiseová se podruhé prosazuje. Dosáhnou naše soupeřky na metu dvaceti gólů? (16:29)

54
    O třicátou branku Česka se postarala Petra Adámková. (16:30)

55
    Abbateová a její třetí branka v zápase. (17:30)

56
    Helena Ryšánková se dnes poprvé prosazuje! (17:31)

57
    Rusky porazily v souběžně hraném utkání Brazílii, což znamená, že Češky obsadí ve skupině konečné druhé místo a zahrají si o bronz! (17:31)

59
    Oddechový čas pro český tým. (17:31)

59
    Neproměněný sedmimetrový hod už Češkám za tohoto stavu nemusí příliš vadit. (17:31)

60
    Probíhá poslední minuta zápasu. (17:31)

60
    Konec zápasu. (17:31)

Češky potvrdily roli favoritek a v jednoznačném zápase porazily Uruguay 31:17, což jim zajišťuje konečné druhé místo ve skupině. Naše házenkářky se tak utkají o bronz s týmem Srbska, které obsadilo druhé místo ve skupině A.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (10:32:18)

Martin Švejkar

Uruguaj: Inzaurraldeová, Loiraová, Pereiraová – Jaurenaová, Ramosová, Dibarboureová, Elzaurdiaová, Yanesová, M. Gonzalesová, R. Gonzalesová, Garciaová, Pirezová, Titoová, Abbateová, Beniaová, Lachaiseová.