Taliansko – Slovensko 78:68 (kon.) | Česko – Maďarsko 72:76 (po pr.)
cz Sobota 11.07.2015, 17:15ME do 20 rokov - ženy • O 13. - 16. místo

Konec zápasu. (72:76) (19:17:28)

44:54
    Rychlý faul, po kterém Maďarky střílí dvě šestky. Nagyová dává jednu. (72:76)

44:51
    Trojka Opočenské se neujala! Obrovská škoda, dostala míč do volné pozice! (72:75)

44:38
    Rychlý faul a dvě šestky pro Maďarky, které proměňuje Nagyová. (72:75)

44:35
    Fantazie, Kopecká snižuje na rozdíl jediného bodu! Neuvěřitelný comeback po chybě Maďarek! (72:73)

44:31
    Maďarky ztrácí míč! (70:73)

44:23
    Hned je o co hrát! Češky proměňují střelu za tři body díky Moučkové! (70:73)

44:15
    Berroaová dává obě šestky. (67:73)

44:15
    Přichází rychlý taktický faul. (67:71)

44:13
    Ani další útok českých hráček neskončil úspěšným zakončením, stále více to tak vypadá, že Češky sestoupí do B divize... (67:71)

44:04
    Už to nevypadá vůbec dobře! Maďarky dokázaly po trestných hodech odskočit na rozdíl čtyř bodů. Nagyová je na dvaceti bodech. Time-out si bere Český tým. (67:71)

43:47
    Mainclová minula střelu. (67:69)

43:25
    Maďarky se dostávají do vedení o dva body po střele Nagyové. (67:69)

42:50
    Beránkoví nedokázala přesně zamířit tříbodovou střelu. (67:67)

42:26
    Bohužel další útok soupeřek nedokázaly Češky ubránit. Maďarky se nadvakrát prosadily. (67:67)

41:56
    Útočný faul českého týmu. Škoda každé takové ztráty. (67:65)

41:40
    Tříbodová akce přichází i na druhé straně. Böröndyová rovněž dává koš, a následně i bonus v podobě šestky. (67:65)

41:19
    Trestný hod proměňuje! (67:62)

41:19
    Míč Kaposiové se válel po obroučce a nakonec vypadl mimo koš, z rychlého protiútoku se prosazuje Kopecká, která navíc byla faulována. (66:62)

41:00
    A jsou tu dva body českého týmu! Prosadit se dokázala Mainclová o desku. (64:62)

40:41
    Neprosadily se ani Maďarky, Berroaová minula. (62:62)

40:21
    Úvodní útok českého týmu skončil neúspěchem. (62:62)

40:01
    Začalo prodloužení. (62:62)

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (62:62)

39:59
    Zvolily obranu! A Böröndyová nedokázala proměnit střelu za tři body! Uvidíme tedy prodloužení. (62:62)

39:40
    Krivánková ztrácí míč! Maďarky si berou time-out! Jaká bude taktika Češek? Faulovat nebo bránit? (62:62)

39:30
    Böröndyová dokázala na poslední chvíli proměnit střelu za dva body! (62:62)

39:03
    Mainclová dokázala proměnit nájezd! Přihrávala Kopecká, která má na kontě sedm asistencí! (62:60)

38:56
    Time-out českých hráček. (60:60)

38:55
    Aldazabal Berroaová srovnává, drama pokračuje! Připomínám, že vítězky si zahrají o udržení, poražené bez ohledu na výsledek posledního zápasu o 15. místo sestupují do divize B. (60:60)

38:32
    Křivánková dává dva body! (60:58)

38:02
    Ani Maďarky a ani Češky nedokázaly své střely úspěšně zakončit, pomalu se blíží konec čtvrté čtvrtiny a ve vzduchu je cítit prodloužení. (58:58)

37:18
    Dobosová srovnává střelou o desku. (58:58)

37:11
    Češky se nadvakrát nedokázaly prosadit, takové situace mohou hodně mrzet. (58:56)

36:51
    Ztrátu připisují i maďarské basketbalistky. (58:56)

36:51
    Ač Nagyová koč nedala, Mircová ztrácí míč. (58:56)

36:25
    Mircová se prosadila layupem po rychlém protiútoku. Česká hráčka je prozatím nejlepší střelkyní zápasu se 17 body. (58:56)

35:58
    Křivánková nedokázala zakončit přesně do obroučky. (56:56)

35:35
    Češky ubránily celých 24 vteřin. (56:56)

35:12
    Mainclová ani Beránková nedaly své střely. (56:56)

34:51
    Nagyová je na šestnácti bodech. (56:56)

34:23
    Střelu minula i Böröndyová, z rychlého protiútoku se konečně prosazuje Mircová! (56:54)

33:58
    Navíc Mainclová opět míjí střelu za dva body. (54:54)

33:22
    Böröndyová srovnává skóre! Češky přitom vedly už o 17 bodů, vedení však během necelých deseti minut ztratily. (54:54)

32:58
    Mircová špatně přihrála a míč mají soupeřky. (54:52)

32:38
    Kopecká ztratila míč, Kaposiová však střelu neproměnuje. (54:52)

32:11
    Nagyová obě šestky proměňuje. Následně však Kaposiová ztrácí míč, jenže Češky už vedou jen o dva body. (54:52)

32:11
    Beránková si připisuje nesportovní faul, to je zlé! Dva trestné hody a navíc míč pro Maďarsko. (54:50)

32:11
    Moučková neproměnila střelu za tři body. (54:50)

31:51
    Tři body střílí Nagyová. Ta má na kontě 12 bodů a rozdíl navíc činí již jen čtyři body! (54:50)

31:35
    Kopecká asistencí pomohla ke dvěma bodům Kanukové. (54:47)

31:13
    Nagyová snižuje stav střelou o desku. (52:47)

30:42
    Konečně se českým hráčkám podařilo překonat své střelecké trápení – dva body střílí Opočenská. (52:45)

30:23
    Opočenská minula střelu a navazuje tak na trápení Češek z minulé části. Dva body naopak střílí Szabóvá. Češky si berou oddechový čas. (50:45)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (50:43)

Češky se naposledy bodově prosadily na začátku šesté minuty třetí čtvrtiny, od té doby se jim však nepodařilo dát ani jeden bod a přišly o poměrně luxusní náskok, se kterým mohly v poklidu dokráčet za vítězstvím. Avšak čeká je bitva nervů v poslední desetiminutovce!

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (50:43)

29:58
    Využívá toho Dobosová, která snižuje manko už na pouhých sedm bodů! (50:43)

29:46
    Aby té smůly nebylo málo, Beránková připisuje pátou ztrátu v utkání. (50:41)

29:31
    Kanuková navíc fauluje Dobosovou, která proměňuje obě šestky. (50:41)

29:14
    Kanuková neúspěšně zkoušela tříbodovou střelu. (50:39)

28:42
    Po faulu Moučkové střílela šestky Nagyová, jedna střela úspěšně zamířila do obroučky. (50:39)

28:40
    Opočenská nedokázala proměnit střelu za dva body, Češky už téměř 4 minuty nedokázaly dát ani bod a náskok se nepříjemně snižuje. (50:38)

28:26
    Obě proměnila. (50:38)

28:26
    Už šestý faul českého týmu. Mainclová je ve výrazných problémech, má totiž 4 osobní chyby a musí střídat, aby se nevyfaulovala. To může být těžká ztráta pro tým. Dobosová jde střílet dvě šestky. (50:36)

28:16
    Nagyová nedala trojku, jenže Maďarky mají nadále míč, jelikož Hrušková fauluje v útoku Böröndyovou. (50:36)

27:48
    Češky nedokázaly zakončit do konce střeleckého limitu, škoda této ztráty. (50:36)

27:30
    Nic z toho nevytěžily, ale nezadařilo se ani českým basketbalistkám. Moučková minula a po následném doskoku Zuzákové se za tři body neprosadila ani Mircová. (50:36)

27:02
    Kanuková ztratila míč a následně si oba týmy vyměnily neúspěšné střelecké pokusy. Míč mají Maďarky po ofenzivním doskoku. (50:36)

26:10
    Jenže Kopecká se neprosadila, naopak na druhé straně Kaposiová znovu snižuje stav, České hráčky se nyní v několika šancích nedokázaly trefit. (50:36)

25:50
    Zuzáková sice koš nedává, ale míč doskakuje Kopecká. (50:34)

25:29
    Simonová ztrácí míč, další příležitost pro český tým, jak navýšit své vedení. (50:34)

25:12
    Kaposiová faulovala Kanukovou při střelbě. Česká hráčka proměnila jednu ze dvou šestek. (50:34)

25:04
    Dva body po střele o desku od Pappové. (49:34)

24:50
    Kopecká přihrála Mircové, která se z perimetru nemýlí! Česká hráčka je již na 13 bodech. (49:32)

24:17
    Maďarky se prosazují po střele Kaposiové, která dokázala pro Maďarky úspěšně zakončit první střelbu z pole po téměř osmi minutách! (46:32)

23:52
    Kanuková si připisuje osobní chybu při faulu na Kaposiovou, ta proměnila jeden trestný hod. (46:30)

23:46
    Kanuková úspěšně blokuje Pappovou, česká obrana hraje jako z partesu! (46:29)

23:30
    Paráda v podání Moučkové! Střílí tři body a vedení Češek se navyšuje! (46:29)

23:21
    Ztráty Kanukové nedokázala využít Nagyová, Češky si stále drží komfortní náskok. (43:29)

23:02
    Úspěšně zamířila jednou. (43:29)

23:02
    Mainclová fauluje při střelbě Kaposiovou, která má šanci po šesti minutách čistého času ukončit čekání na body. (43:28)

22:52
    Beránková střílí po asistenci Moučkové dva body. (43:28)

22:38
    Böröndyová ztrácí míč, trápení Maďarska pokračuje. (41:28)

22:16
    Proměnila jeden ze dvou. (41:28)

22:16
    Nagyová fauluje při střelbě Opočenskou, na tu tak čekají dva trestné hody. (40:28)

22:00
    Mainclové se bohužel nezadařilo využít ztráty Maďarek. (40:28)

21:37
    Mainclová blokuje Pappovou, další skvělý okamžik této basketbalistky! (40:28)

21:09
    Úspěšný brejk zakončuje layupem Opočenská, Češky vedou už o dvanáct bodů! (40:28)

20:31
    Úžasný vstup českých hráček do druhého poločasu! Po neúspěchu Zsilinszké se do vzduchu zavěsila Mircová a trefila trojku! (38:28)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:28)

Maďarský tým dokázal dát ve druhé desetiminutovce jen 7 bodů, poslední úspěšnou střelu z pole daly tři minuty před koncem čtvrtiny, přičemž to byly jediné body za posledních 8 minut a 40 vteřin. Obrovského trápení dokázaly české basketbalistky využít, dostaly se do sedmibodového vedení, přestaly zbytečně faulovat a zpřesnily svou střelbu.

Druhý poločas začne zhruba v 18:13.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:28)

19:58
    Maďarky neproměnily ani poslední střelu prvního poločasu a jejich trápení vygradovalo! (35:28)

19:39
    Mainclová si doskočila neúspěšnou střelu Zuzákové a o desku navyšuje české vedení! (35:28)

19:14
    Na druhé straně Nagyová rovněž ne. (33:28)

19:02
    Ani Opočenská, ani Mainclová se však v útoku neprosadily! (33:28)

18:42
    Berroaová ztrácí míč, Beránková zapisuje zisk, tohoto by chtělo využít! (33:28)

18:22
    Rychlý protiútok a dva body Zuzákové! Češky odskakují již na pět bodů – Maďarky si berou time-out. (33:28)

18:17
    Aldazabal Berroaová byla v útoku zablokována Mainclovou! (31:28)

17:59
    Oběma týmům nyní zvlhnul střelný prach. (31:28)

17:08
    Dva body trefila Mircová! Češky mají velkou šanci jít do poločasové přestávky ve vedení. (31:28)

16:53
    Szabóvá snižuje stav, Maďarky se však v této čtvrtině nebývale trápí. (29:28)

16:29
    Maďarky v útoku netrefily koš, navíc Dobosová faulovala Zuzákovou, která tak po pátém faulu soupeřek střílela dva trestné hody. A oba proměnila! (29:26)

16:10
    Mircová obrací vývoj skóre, výborně! (27:26)

15:51
    Maďarky toho nevyužívají a navíc nesplnily limit na zakončení. (25:26)

15:29
    Čtyři týmové fauly už mají i české basketbalistky. (25:26)

15:12
    Pappová se nedokázala prosadit, jenže Moučková ztrácí míč, který tak opět mají Maďarky. (25:26)

14:46
    Střelecká mizérie je u konce! Opočenská dává dnes své první body po asistenci Moučkové. (25:26)

14:23
    Ofenzivní faul Zsilinszké, Maďarky jsou na čtyřech týmových chybách. (23:26)

14:11
    Kanuková není o nic úspěšnější, Češky zahazují další příležitost ke snížení. (23:26)

13:59
    Pappová míjí střelu. (23:26)

13:33
    Nadvakrát se však nedokázaly prosadit Křivánková ani Kanuková. Na druhé straně stejně dopadly Pappová s Berroaovou. (23:26)

12:48
    Po faulu Pappové jsou u míče české hráčky. (23:26)

12:07
    Ztrátu Beránkové nepotrestala Dobosová, kterou zablokovala Kanuková. Z následného protiútoku se prosazuje Moučková! (23:26)

11:12
    Nagyová je již na šesti bodech, Maďarky si drží menší náskok. (21:26)

10:55
    Divoká první minuta druhé čtvrtiny! Moučková snižuje. (21:24)

10:50
    Třetí faul českých basketbalistek, tentokrát při střelbě – Dobosová úspěšná v jednom případě. (19:24)

10:41
    Skvěle Moučková! Trefuje po přihrávce Opočenské velmi důležitou trojku. (19:23)

10:22
    Böröndyová proměňuje nájezd na koš. (16:23)

10:11
    Velmi nepříjemné jsou dva rychlé fauly Hruškové, tímto tempem budou Češky opět brzy v problémech s týmovými fauly. (16:21)

10:08
    Hrušková se nedokázala prosadit za dva body. (16:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (16:21)

10:00
    První čtvrtina skončila. (16:21)

09:51
    Zsilinszká nedokázala úspěšně zakončit o desku a Mainclové se podařilo proměnit druhou střelu v řadě! Výborně! (16:21)

09:20
    Mainclová snižuje stav. (14:21)

09:03
    Nagyová v časové tísni střílí dva body, Maďarky dále drží vysoké vedení. (12:21)

08:35
    I druhá byla úspěšná. (12:19)

08:35
    Vzápětí přichází i pátý faul Maďarek, Studerová nedovoleně bránila střelu Beránkové a ta jde střílet šestky. První propadla košem. (11:19)

08:32
    Maďarky dvakrát v rychlém sledu faulovaly, míč mají v držení stále české basketbalistky, které se ovšem nemohou dostat do zakončení. (10:19)

08:17
    Oba týmy si vzájemně vyměnily ztráty míček. Balon mají nyní Češky. (10:19)

07:52
    Nagyová proměňuje další dvě šestky. (10:19)

07:38
    Po faulu Zuzákové šla na čáru trestného hodu Zsilinszká. Oba její pokusy zapadly do obroučky. (10:17)

07:18
    Kopecká po ztrátě Maďarek neproměňuje střelu za dva body. Tyto situace by Češky měly trestat, pokud chtějí zvítězit. (10:15)

06:43
    Mircová se pěkně uvolnila a střílí úspěšně z dlouhé vzdálenosti trojku. (10:15)

06:11
    A dává i druhý. (7:15)

06:11
    České hráčky mají po faulu Opočenské už pátou týmovou chybu. Zsilinszká trefuje první trestný hod. (7:14)

06:03
    Time-out českých basketbalistek. Zuzáková se nedokázala prosadit a nezdařilo se ani na druhé straně Nagyové, jenže Maďarky zůstávají u míče. (7:13)

05:41
    Szabóvá trefuje dva body poté, co střelu Kaposiové Maďarky doskočily a dostaly nový limit na zakončení. (7:13)

05:15
    Škoda, Kanuková ztrácí míč, toto je už čtvrtá ztráta češek. (7:11)

04:50
    Mainclová ukončeuje čekání na body českého týmu střelou ze střední vzdálenosti. (7:11)

04:34
    Další ztráta Češek znamená další dva body Maďarek. Kaposiová po asistenci Pappové zakončuje. (5:11)

04:07
    Pappová se už nemýlí a zvyšuje maďarské vedení. (5:9)

03:59
    Navíc Beránková ztratila míč, rychlý brejk Studerové zastavuje blokem Kopecká. (5:7)

03:38
    Přichází technická chyba Maďarek, jenže Beránková neproměňuje nabídnutou šestku. (5:7)

03:38
    Kopecká nedává další tříbodový pokus Češek. (5:7)

03:26
    Beránková nedala trojku, čehož využívá Böröndyová a z protiútoku skóruje. (5:7)

02:57
    Druhý faul Křivánkové při střelbě. Böröndyová je tentokrát úspěšná z padesáti procent. (5:5)

02:41
    Výborně! Úspěšnou střelu z třímetrové vzdálenosti si zapisuje Beránková! (5:4)

02:18
    Vzápětí však odpovídá přesnou střelou Studerová. (2:4)

02:00
    Křivánková srovnává skóre střelou o desku. (2:2)

01:44
    Maďarka Böröndyová byla faulována při střelbě a proměnila obě šestky. (0:2)

01:30
    Přichází útočný faul českého týmu. (0:0)

01:10
    Oba týmy si prozatím vyměňují neúspěšné útoky, na první přesnou střelu stále čekáme. (0:0)

00:18
    Utkání zahájily Maďarky neúspěšnou střelou za dva body. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Duel obou týmů za malý okamžik začne. Připomínám, že vítězky si zahrají ještě o udržení, poražené už pouze povinný zápas o čest.

Česko: Maturová, Kopecká, Mainclová, Beránková, Hrušková, Moučková, Kanuková, Křivánková, Klokočníková, Mircová, Opočenská, Zuzáková

Maďarsko: Studerová, Kaposiová, Szabóvá, Pappová, Zsilinszká, Farkašová, Nagyová, Böröndyová, Berroaová, Vargaová, Simonová, Dobosová..

České basketbalistky si po porážce s Lotyšskem zahrají o jediné místečko, které je může udržet v Divizi A Mistrovství Evropy do 20 let. Jejich překážkou jsou v prvním utkání Maďarky.

Pokud Češky prohrají s Maďarskem, pak čeká naší reprezentaci jistý sestup do nižší divize, přesto by si ještě zítra zahrály o konečné 15., tedy předposlední místo. V případě výhry by na český výběr čekal zápas o 13. místo, které by zajistilo účast v divizi A.

Maďarky český tým již jednou na letošním ME utkaly a dokázaly je těsně 61:59 porazit. V průběhu turnaje dokázaly ještě porazit portugalský tým, jinak však podobně, jako Češky zapisovaly porážky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Jan Vojkůvka

Česká republika: Maturová, Kopecká, Mainclová, Beránková, Hrušková, Moučková, Kanuková, Křivánková, Klokočníková, Mircová, Opočenská, Zuzáková
    Štvrtiny: 16:21, 19:7, 15:15, 12:19 - 10:14