Almaty – CZ Belehrad 2:1 (kon.) | Dacia Kišinev – Renova 4:1 (kon.) | Sutjeska – Debrecín 2:0 (kon.)
Keşla FK – Laçi 0:0 (kon.) | Elfsborg – Lahti 5:0 (kon.) | Ulisses – Birkirkara 1:3 (kon.)
Cchinvali – Botoşani 1:3 (kon.) | Jūrmala – Budućnost Podgorica 0:0 (kon.) | Dudelange – UC Dublin 2:1 (kon.)
Qäbälä – Dinamo Tbilisi 2:0 (kon.) | Kalju – Aktobe 0:0 (kon.) | Žodino – Kukësi 0:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Dinamo Bt. 2:0 (kon.) | Soligorsk – Glenavon 3:0 (kon.) | Hajduk Split – Sillamäe Kalev 6:2 (kon.)
Limassol – Saxan 2:0 (kon.) | Štokholm – VPS 4:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Europa 3:0 (kon.)
Beroe – Atlantas 3:1 (kon.) | Odd – Tiraspol 0:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Ordabasy 2:1 (kon.)
Rosenborg – Víkingur 0:0 (kon.) | Randers – Sant Juliá 3:0 (kon.) | Lusitans – West Ham 0:1 (kon.)
Zrinjski Mostar – Shirak 2:1 (kon.) | Lok. Záhreb – Broughton 2:2 (kon.) | Žilina – Glentoran 3:0 (kon.)
Litex – Jelgava 2:2 (kon.) | Vaduz – La Fiorita 5:1 (kon.) | Partizani Tirana – Strømsgodset 0:1 (kon.)
Śląsk – Celje 3:1 (kon.) | Runavík – Linfield 4:3 (kon.) | Bala Town – Differdange 2:1 (kon.)
FK Rabotnički – Flora 2:0 (kon.) | Trnava – Olimpic 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Kruoja 8:0 (kon.)
Podgorica – Neftçi Baku 1:1 (kon.) | Koper – Víkingur Reykjavík 2:2 (kon.) | Juvenes/Dogana – Brøndby 0:2 (kon.)
Ferencvároš – GA Eagles 4:1 (kon.) | Čukarički Belehrad – Domžale 0:0 (kon.) | Novi Sad – Budapešť 3:1 (kon.)
St Patrick´s – Skonto FC 0:2 (kon.) | Valletta – Newtown 1:2 (kon.) | Aberdeen – Škendija 0:0 (kon.)
HB Tórshavn – Riteriai 1:4 (kon.) | St. Johnstone – Alaškert 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Balzan 1:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Seinäjoki 1:0 (kon.) | Reykjavík – Cork City 2:1 (po pr.)
FC Spartak Trnava
0:0 (0:0)
FK Olimpic Sarajevo
Štvrtok 09.07.2015, 20:05 • Štadión ViOn v Zlatých Moravciach • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Tréner Olimpicu Sarajevo Mirza Varesanovic:
    Dnes sme chceli vyhrať a venovať výhru Srebrenici, mali sme motív naviac.
    UEFA a FIFA si zakladá na fair play a dnes to Spartak neukázal. Nechápem, keď je hráč na zemi, aby nezakopli loptu. 20 rokov som tréner, toto som nepoznal. Nemali sme šťastie. V závere sme mali skórovať, nepodarilo sa. Mali sme vyhrať už doma. Myslím, že sme ukázali viac, ale to je futbal. Želám úspech a šťastie Spartaku.

Tréner Spartaka Trnava Juraj Jarábek:
    Výhru venujem fanúšikom Trnavy, boli fantastickí. Tiež aj majiteľovi, ktorý nám neveril. Hostia boli motivovaní, my sme hrali tak ako sa má hrať. Chlapcov treba pochváliť. Škoda zranenia Clebera, musel sme preskupiť rady. Dobrý výkon, maličká chyba Čonku, mali sme však šťastie. Postup si užívame. Tešíme sa na ďalšie kolo. Cleber musí ísť na vyšetrenie, nevyzerá to dobre.

"Majiteľ prvý zápas nevidel a bol skeptický, bola tam hecovačka, verím, že bude spokojný," uviedol na margo vyššie spomenutého Jarábek.

"Jakubech mal výborný zápas, o jeho nominácii rozhodol neistý výkon Kneževiča v prvom zápase." dodal.

"Linfield nechceme podceniť," dodal. (22:29:59)

O pár minút sa začína tlačová beseda po skončení zápasu Spartak Trnava – Olimpic Sarajevo.

Je hotovo. Ťažký zápas pre Trnavu je históriou. Spartak doplnil dvojicu Slovan a Žilina a postúpil do druhého predkola EL. Stretne sa tam s Linfieldom zo Severného Írska. My za pár minút prinesieme tlačovú besedu s trénermi oboch celkov.

90+5

90+5
    Sabo faulovaný, koniec je blízko. Trnava má loptu a priamy kop.

90+4
    V závere ešte útok Trnavy a strela Saba. Skóre sa nemení.

90+3
    Faul v strede poľa v podaní Spartaka. Center do vápna má Jakubech.

90+3
    Loptu má Jakubech, dáva si načas a vidí žltú kartu.

90+2
    Rozhodca pridá minimálne štyri minúty.

90+1
    Vlasko v drese Trnavy dnes dohral, prichádza Greššák.

89
    Karič vidí žltú kartu za faul na Vlaska.
    88. Jakubech (TRN)

88
    Jakubech zachránil Trnavu! Skvele vybehol proti Pandžovi a vyblokoval jeho strelu. Zákrok zápasu.

87
    Mikovič a jeho dobrá práca. Po odkope obrancu je tu opäť roh pre Spartak.

86
    Čonka vyviezol, našiel Vlaska, ten potiahol našiel nabiehajúceho Schranza a Ivan vystrelil na bránu. Zásah gólmana a roh pre domácich.

85
    Raščič nebol spokojný s výrokom rozhodcu, povedal mu niečo do duše a vidí žltú kartu.

84
    Zakončenie nožničkami neprinieslo hosťom vytúžený gól. Horúce chvíle Trnavu asi ešte len čakajú.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 3011 divákov.

82
    Spartak mal šťastie, lopta po rohu preletela celú šestnástku, hostia ju chceli dokopnúť do brány, nepodarilo sa to ani jednému.

81
    Hostia striedali. Jusufovič nahradil Handziča.

80
    Roh pre hostí.

79
    Godál v pokojom rieši rozohrávku zo svojej polovice. Hostia sú agresívni, musia hrať.

78
    Lopta letí nad, stav sa nemení.

77
    Priamy kop pre Sarajevo. Nebezpečná vzdialenosť od brány Jakubecha. Loptu si stavia Muharemovič.

76
    Do konca riadnej hracej doby ostáva čosi okolo 15 minút, Spartak sa v druhom polčase vyrovnal svojmu súperovi. Prišli aj šance, góly zatiaľ nie.

75
    Sarajevo malo šťastie. Po prieniku z pravej strany sa lopta dostala k Mikovičovi a jeho strela, hoc tečovaná končí tesne mimo brány. Mohlo byť 1:0.

74
    Schranz ako rýchlik po pravej strane. Dostal sa k strele, bola blokovaná a Trnava kope roh.
    72. Vlasko (TRN)

72
    Signál v podaní Trnavy, k lopte sa dostal Vlasko a z pár metrov neprepálil brankára hostí. Škoda pre Trnavu, šanca to bola veľká.

71
    Regoje stiahol prenikajúceho Mikoviča a vidí žltú kartu.

70
    Ján Vlasko to zobral na seba. Prebral si loptu, stredom potiahol a dostal sa k strele. Mierila však mimo a Hamzič nemusel zasahovať.

69
    A útočnú snahu Spartaka na pravom krídle ukončil ofsajd.

68
    Jakubech otáľal s odkopom a rozhodca ho upozornil. Krátko potom mal brankár Trnavy opäť prácu, keď mu poslal malú domov Čonka.

66
    Brkovič dohral, prichádza Stefan. Sarajevo striedalo.

65
    Tlak Trnavy na polovici hostí. Domáci si vypýtali faul a Sarajevo musí brániť.

63
    Roh pre Spartak. Vlasko priamo do rúk brankára.

62
    Schranz si preberal loptu a bol faulovaný v strede poľa.

61
    Jakubech má čas, pošle loptu na svojich spoluhráčov. Loptu Trnavčania dlho neudržali, Godál však ukázal prehľad. Odohral ťažkú situáciu a Spartak sa ubránil.

60
    Po hodine hry je pri lopte Ivan Schranz potiahol po pravej strane, prudkým centrom našiel Mikoviča a ten napálil loptu z plného behu mimo brány hostí.

59
    V drese Trnavy dohral Halilovič, prichádza Schranz.

58
    Vydarený center dopredu na Harbu, ten si podbehol loptu a už ju mal brankár hostí. Vzrušenie je zbytočné.

57
    Juraj Jarábek volá Ivana Schranza, bude striedať aj Trnava.

56
    Hostia striedajú. Smajič dohral a prišiel Karič.

55
    Šanca po pravej strane v podaní Spartaka sa končí ofsajdom. Hrajú hostia.

54
    Hostia teraz skórovali, boli však v ofsajde a zásah nemohol platiť.
    53. Čonka (TRN)

53
    Nebezpečný center z ľavej strany letel pred bránu Jakubecha a Čonka si takmer strelil vlastný gól. Chýbali centimetre.

51
    Vlasko opäť raz faulovaný, po chvílu si pomohli hostia nedovolene aj proti Sabovi. Prišla kontra Sarajeva a rýchlosť musel ukázať Godál. Stihol to a posunul loptu na Jakubecha. Ten odkopol.

50
    Roh pre hostí, Jakubech zle vybehol, obranu mu pomohla a Casado zabránil súperovi lepšie zakončiť.

49
    Po faule na Čonku si vymenili loptu stopéri Trnavy a rýchla výmena až po Harbu pokračovala. Haris sa dostal k lobu, lopta v bráne neskončila.

48
    Spartak v druhom polčase bez zmeny, nestriedali ani hostia.

47
    Godál sa dostal k hlavičke, lopta bola slabá a hostia sa ubránili.

46
    Hneď v úvode je tu roh pre Spartak.

46

45+3

Prvý polčas sa skončil bez gólov. Zato žltých kariet je požehnane. Sedem za polčas, to sme to dlho nemali. Druhý polčas sa začína asi o 21.12. Len pripomíname, že za tohto stavu postupuje Spartak.

45+2
    Smajič vidí žltú kartu za konflikt s Vlaskom.

45+2
    Kartu vidí Ján Vlasko.

45+2
    Faul na Vlaska pred pokutovým územím. Priamy kop pre Spartak.

45+1
    Rozhodca pridáva minimálne dve minúty.

45
    Harba vysunutý Vlaskom vytancoval dvoch obrancov a poslal loptu pred gólmana hostí. Trnava neskórovala, nezmenil to ani klinec Casada.
    44. Vlasko (TRN)

44
    Napokon strieľal Vlasko, tečovaná lopta končí rohom.

43
    Pri lopte Vlasko, Sabo a Čonka.

42
    Faul na Vlaska pred šestnástkou hostí. Trnava má dobrú šancu na úvodný gól.

41
    Loptu však poslali zle, skončila mimo brány Jakubecha, ten nemusel zasahovať.

40
    Faul na prenikajúceho Sarajevčana, hostia majú k dispozícii priamy kop.

39
    Blíži sa koniec prvého polčasu, jeden z hráčov Olimpicu leží na zemi pred šestnástkou Jakubecha.

37
    Halilovič ukázal techniku, Sabo zase umnú prihrávku a Harba skúsil zakončiť. Brankár hostí bol pozorný.

36
    Hrá sa pri bráne Jakubecha, všetci hráči oboch mužstiev boli na polovici Trnavy, tá sa však ubránila a môže ísť vpred.

35
    Viac pokoja v rozohrávke by to chcelo, teraz si nerozumeli Halilovič s Vlaskom. Trnava atakuje vysoko, Tóth na moment aj loptu získal.

34
    Muharemovič fauloval Vlaska, rýchla rozohrávka konči strelou Haliloviča, iba do rúk gólmana hostí.

33
    Spartak sa ubránil náznaku šance hostí a Halilovičom skúša poslať loptu na Harbu. Nepresne. Hrajú hostia.

31
    Godál vysunul Mikoviča, jeho rýchlosť platila na obranu hostí, center nenašiel nikoho v trnavskom drese a k žiadnej strele neprišlo.

30
    Po kontre hostí držali loptu hodnú chvíľu domáci, Harba ani Vlasko nič gólové nevymysleli, Harba bol zdá sa podkopnutý v šestnástke, rozhodca mlčí.

29
    Regoje odvrátil center Čonku na roh.

28
    Priamy kop nevyšiel Trnavčanom podľa predstáv, zakrátko stratili loptu.

27
    Ďalšia žltá karta pre hostí, vidí ju Handzič.

25
    Muharemovič držal Vlaska za dres hodnú chvíľu, domáci hráč za to aj po súperovi ohnal, žltú kartu videl iba hráč Sarajeva.

23
    Kontra hostí sa nepodarila a podobnú možnosť dostali aj domáci, prevaha obrany Sarajeva zmarila šancu ohroziť Hamziča.

22
    Atakovanie rozohrávky hosťujúceho brankára sa Trnave vyplatila už po druhýkrát. Získali aut a možnosť útočiť.

21
    Žltú kartu vidí aj Bogičevič zo Sarajeva.

21
    Nervozita pokračuje, hostia sa sťažujú kartu vidí domáci Tóth.

20
    Aktivita sa vyrovnáva, Trnava zistila meter Íra s píšťalkou.

19
    Rozhodca dnes píska veľmi, veľmi často.

18
    Merajič je ošetrovaný na ploche, Odskáče za čiaru a Vlasko môže kopať.

17
    Roh pre Trnavu po strele Haliloviča, Vlasko si chystá loptu.

16
    Azda svoj prvý kontakt s loptou Mikovič prehnal a následne vidí žltú kartu.

15
    Bogičevič si nerozumel so svojím brankárom, Trnava z autu nič nevyťažila, ostáva však na chvíľu pri lopte.

14
    Sabo si po pristrčení od Vlaska hodil loptu a po pravej strane utiekol obrane. Strelu mal z uhla a minul bránu. Skóre sa nemení.

13
    Nakopávaná lopta končí u Jakubecha, Spartak to skúša po pravej strane cez Tótha. Halilovič si pomohol faulou a píska sa.

12
    Sabo vo výskoku fauloval Handziča, rozhodca píska faul. Hostia sú pri lopte.

11
    Cleber dohral, prišiel Harba.

10
    Práve ho odvážajú na nosidlách, nahradí ho zrejme Harba.

9
    Jakubech pošle loptu od svojej päťky do poľa, aktivita hostí v úvode je celkom prekvapujúca. Cleber, zdá sa, bude musieť striedať.

8
    Hokejovo, Trnava hrá v plnom počte. Cleber sa vrátil.

7
    Cleber po vlastných odišiel za čiaru a hrá sa ďalej.

6
    Cleber je po súboji na trávniku, hostia poslali loptu do autu a nehrá sa. S Brazílčanom to nevyzerá dobre.

5
    Ďalší faul Spartaka. Priamy kop Smajiča išiel napokon mimo a Jakubech nemusel zasahovať.

4
    Faul na prenikajúceho Trnavčana, rozhodca celkom necitlivo prerušil hru.

3
    Nervozita je na trávniku od prvej minúty. rozhodca zatiaľ dohovára slovne. Sarajevo vhadzuje a po teči je tu druhý roh hostí.

2
    Priamy kop hostí v úvode zápasu odvrátil jeden z hráčov Spartaka, Hostia neuspeli ani z rohu krátko potom.

1
    Výkop mali hostia hrajúci v čiernom, domáci sú v bielom.

1

Obe mužstvá prichádzajú na hraciu plochu, znie tradičné trnavské Il Silenzio.

-10
    Ak dnes brankár Trnavy udrží čisté konto, Spartak s istotou postúpi do druhého predkola. Na lavičke ostala aj útočná posila Haris Harba, V útoku si zahrajú od úvodu Mikovič a Vlasko.

-14
    Do brány Spartaka sa v odvete postaví mladý Adam Jakubech. Je to jeho premiéra v európskych pohároch.

FC Spartak Trnava: Jakubech – Tóth, Godál, Nikolič, Čonka – Halilovič, Casado, Sabo, Cleber – Vlasko – Mikovič
    Náhradníci: Strapák – Vojtuš, Bortel, Schranz, Harba, Mikinič, Greššák

FK Olimpic Sarajevo: Hamzič – Merajič, Regoje, Brkovič, Muharemovič, Pandža, Smajič, Bogičevič, Gligorov, Handzič, Raščič
    Náhradníci: Fejzič – Imamovič, Karič, Vidakanič, Varešanovič, Jusufovič, Stefan

Rozhodca: R. Rogers – W. McDonnell, E. Dynan (všetci IRL).

Zápas sa začína vo štvrtok 9. augusta o 20.05.

Prvý zápas sa skončil remízou 1:1, keď na gól Pandžu zo 14. minúty odpovedal Trnavčan Halilovič v 70. minúte.

Trnavčania si vezú zo Sarajeva sľubnú remízu 1:1, čo je v pohárovej matematike výhoda. Spartaku stačí na postup teoreticky aj remíza 0:0, čiže hrať musia hostia.
    Trénerovi Jarábkovi sú k dispozícii všetci hráči, s tréningom už začal po zranení Srdjan Grabež, individuálne sa pripravuje Patrik Čarnota. Od stredy su Andeli na sústredení v Topolčiankach.

FK Olimpic Sarajevo (Bosna a Hecegovina)

Svoje domáce zápasy hráva Olimpic na štadióne Otoka pomenovanom po mestskej časti, kde leží. Hľadisko kapacitne pojme tritisíc divákov. Olimpic skončil v ostatnom ročníku domácej ligy na šiestej priečke, do Európskej ligy sa dostal po výhre v národnom pohári.
    Vo svojom kádri má okrem domácich hráčov aj Brazílčanov či Macedónčanov..
    Klubový koeficient klubu zo Sarajeva je 1,500. V prvom zápase ukázali Sarajevčania svoju kvalitu, nebezpeční boli najmä útočník Raščič a strelec gólu Pandža.

Náš tip na výsledok 2:0 pre Spartak.

Postupujúci z tejto dvojice sa v druhom predkole pravdepodobne stretne s Linfieldom (Sev. Írsko), ktorý vyhral v prvom zápase s Runavikom (Faerské Ostrovy) 2:0.

Odvetný duel prvého predkola Európskej ligy rozhoduje ako hlavný rozhodca Ír Rob Rogers, na čiarach mu budú pomáhať krajania Wayne McDonnell a Emmet Dynan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.