Almaty – CZ Belehrad 2:1 (kon.) | Dacia Kišinev – Renova 4:1 (kon.) | Sutjeska – Debrecín 2:0 (kon.)
Keşla FK – Laçi 0:0 (kon.) | Elfsborg – Lahti 5:0 (kon.) | Ulisses – Birkirkara 1:3 (kon.)
Cchinvali – Botoşani 1:3 (kon.) | Jūrmala – Budućnost Podgorica 0:0 (kon.) | Dudelange – UC Dublin 2:1 (kon.)
Qäbälä – Dinamo Tbilisi 2:0 (kon.) | Kalju – Aktobe 0:0 (kon.) | Žodino – Kukësi 0:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Dinamo Bt. 2:0 (kon.) | Soligorsk – Glenavon 3:0 (kon.) | Hajduk Split – Sillamäe Kalev 6:2 (kon.)
Limassol – Saxan 2:0 (kon.) | Štokholm – VPS 4:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Europa 3:0 (kon.)
Beroe – Atlantas 3:1 (kon.) | Odd – Tiraspol 0:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Ordabasy 2:1 (kon.)
Rosenborg – Víkingur 0:0 (kon.) | Randers – Sant Juliá 3:0 (kon.) | Lusitans – West Ham 0:1 (kon.)
Zrinjski Mostar – Shirak 2:1 (kon.) | Lok. Záhreb – Broughton 2:2 (kon.) | Žilina – Glentoran 3:0 (kon.)
Litex – Jelgava 2:2 (kon.) | Vaduz – La Fiorita 5:1 (kon.) | Partizani Tirana – Strømsgodset 0:1 (kon.)
Śląsk – Celje 3:1 (kon.) | Runavík – Linfield 4:3 (kon.) | Bala Town – Differdange 2:1 (kon.)
FK Rabotnički – Flora 2:0 (kon.) | Trnava – Olimpic 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Kruoja 8:0 (kon.)
Podgorica – Neftçi Baku 1:1 (kon.) | Koper – Víkingur Reykjavík 2:2 (kon.) | Juvenes/Dogana – Brøndby 0:2 (kon.)
Ferencvároš – GA Eagles 4:1 (kon.) | Čukarički Belehrad – Domžale 0:0 (kon.) | Novi Sad – Budapešť 3:1 (kon.)
St Patrick´s – Skonto FC 0:2 (kon.) | Valletta – Newtown 1:2 (kon.) | Aberdeen – Škendija 0:0 (kon.)
HB Tórshavn – Riteriai 1:4 (kon.) | St. Johnstone – Alaškert 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Balzan 1:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Seinäjoki 1:0 (kon.) | Reykjavík – Cork City 2:1 (po pr.)
MŠK Žilina
3:0 (1:0)
Glentoran FC
Štvrtok 09.07.2015, 19:30 • Pod Dubňom, Žilina • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z odvetného zápasu predkola Európskej ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku futbalistov Glentoran FC. Zápas sa začína o 19:30 a Žilinčania doňho vstúpia s pohodlným víťazstvom z prvého zápasu v pomere 4:1.

Vydarená letná príprava preniesla pohodu i do úvodného zápasu európskeho pohára. Už v 13. minúte stretnutia sa efektnými nožničkami presadil chorvátsky útočník v službách MŠK Matej Jelić. V 20. minúte už Šošoni viedli o 2 góly, keď sa nádherným priamym kopom presadil Jakub Paur. Mladý stredopoliar tak po operácii srdca vážne klope na dvere základnej zostavy Žiliny.

V druhom polčase pokračoval ofenzívny festival Žiliny. Mladý Lukáš Čmelík zvýšil v 59. minúte na 3:0 z pohľadu MŠK. Domáci futbalisti Glentoranu kontrovali v 66. minúte, keď McMenamin prestrelil gólmana Miloša Volešáka. Skóre zaujímavého stretnutia uzavrel v 81. minúte kamerunský obranca v žlto-zelených farbách Ernest Mabouka.

Tréner Žiliny Adrián Guľa následne pre web MŠK zhodnotil zápas: "Je to dôležité víťazstvo, aj vstup do sezóny a európskeho pohára. Strelili sme štyri góly vonku. Výkon bol v celku dobrý, až na niekoľko detailov. Sme v prvom polčase, pred nami je druhý zápas, ktorý musíme jednoznačne zvládnuť, aby sme išli ďalej."

Strelec prvého gólu Matej Jelić pre klubovú stránku povedal: "Musíme byť spokojný s výsledkom, takéto niečo sme si predstavovali. Teraz nás čaká odveta, ktorú pôjdeme tiež určite naplno, lebo chceme jednoznačne postúpiť do druhého predkola. Dal som krásny gól, veril som si a padlo to tam, kam som chcel a veľmi ma tento gólpotešil.".

Zápas má teda úvodný výkop vo štvrtok o 19:30 na štadióne MŠK Žilina pod Dubňom. Z pozície komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Letić, Špalek, Bénes, Pečovský, Škvarka, Mihalík, Jelić. Tréner: A. Guľa
    Náhradníci: Le Giang – Hučko, Michlík, Káčer, Paur, William, Čmelík

Glentoran FC: Morris – Kane, Magee, Birney, Holland, McCullough, Gibson, Gordon, McAlorum, McCaffrey, McMenamin. Tréner: E. Patterson
    Náhradníci: Hogg – Garrett, Stewart, Addis, O´Hanlon, Nelson

Rozhodca: B. Pashaj – Doda, E. Pashaj.

Obe mužstvá práve ukončili rozcvičku a odchádzajú do šatní, hostí povzbudzuje približne dvadsiatka skalných fanúšikov.

Rozhodcovská trojica privádza hráčov oboch tímov na trávnik štadióna pod Dubňom.

Všetko je pomaly, ale iste pripravené na úvodný výkop.

1

1
    Úvodný výkop obstarali futbalisti domáceho MŠK Žilina.

1
    Priamy kop Žiliny rozohral narýchlo Michal Škvarka, ktorý šikovne vysunul Mihalíka. Následný Jaroslavov center do vápna však nenašiel adresáta.

2
    Žilina kombinuje na úrovni poliacej čiary, nasleduje rýchly prechod do útoku a Matej Jelić prvý raz otestoval pozornosť gólmana Morrisa.

3
    Hostia rozohrávajú z hĺbky vlastného obranného pásma, ale podaril sa im rýchly prechod do útoku, všetko však rieši pozorný stopér Milan Škriniar.

4
    László Bénes zakombinoval so Škriniar, konštruktívny obranca Žiliny sa následne snažil kolmicou poslať do úniku Mihalíka, no ten jeho zámer nepochopil.

5
    Glentoran po prvý raz pred šestnástkou Žiliny. Prebíjal sa do nej Steven Gordon, no výborne jeho úmysel prečítal kapitán "Šošonov" Viktor Pečovský.

6
    Bojan Letić poslal parádny dlhý pas za obranu hostí, Mihalíkov center bol zblokovaný na prvý rohový kop Žiliny.

6
    Centrovaná lopta sa dlho odrážala v šestnástke hostí, napokon ju odkopol ďaleko od svojej bránky obranca Jay Magee.

7
    Žilina znovu kombinuje na osi ihriska, Vavro však musí naprávať chybu Špaleka a pomáha si taktickým faulom.

7
    Žilinčania sú stále pri lopte, kombinačne hľadajú priestor na prienik do útočného pásma, hostia sú však stiahnutí hlboko pred svojou šestnástkou a pozorne bránia.

8
    Žilina chybuje v ľahkých prihrávkach v strede poľa a jednu takúto chybu sa snažil využiť McAlorum, ktorý chcel vysunúť do úniku McCullougha. Lenže ten nemal rýchlosť a tak Volešák s prehľadom kryl náznak šance hostí.

9
    Znovu sa hrá pred šestnástkou hostí, domáci fanúšikovia sa snažia povzbudiť svoj tím.

10
    Nasleduje odkop od bránky Morrisa, Žilinčania sa veľmi snažia prelomiť obranný val Glentoranu, no zatiaľ to veru nejde.

11
    Ofenzíva Žilina stále pôsobí mierne ospalým dojmom, Matej Jelić je na hrote útoku trošku odtrhnutý od ostatných spoluhráčov.

12
    Domáci tréner Adrián Guľa už stojí pri postrannej čiary a rázne vydáva pokyny svojim hráčom.

13
    Jelić tentoraz neúnavne bojuje pri postrannej čiare a je nepríjemne zrazený na trávnik, zdá sa však, že bude v poriadku.

14
    V Žiline sa rapídne ochladilo a začalo pršať, zdá sa, že i počasie sa mierne prikláňa sa stranu severoírskeho tímu. Domáci však môžu byť pokojní, v prvom zápase zvíťazili v Glentorane 4:1.

15
    V týchto minútach sú viac pri lopte hráči hostí, domáci futbalisti si vybrali krátky oddychový čas. Adrián Guľa nabáda svojich hráčov ku zvýšenej aktivite.

16
    Domáci už znovu začínajú typickú kombinačnú hru, ale hostia bránia kľučových hráčov Žiliny a neváhajú vytiahnuť i veľmi ostré zákroky.

17
    Pečovský vysunul do šanca Michala Škvarku, toho však v rozhodujúcom momente odstavil od lopty stopér hostí Calum Birney.

18
    Jelić v kombinácii so Špalekom neuspel, lopta smeruje do obranných radov domáceho tímu.

19
    Konečne je tu poriadna strela v podaní Žiliny. Pečovský kombinoval s Jelićom, lopta sa následne dostal ku Špalekovi, ktorý technickou strelou tesne minul pravý horný roh bránky hostí.

20
    Mohlo však zapršať i na opačnej strane, pretože po dlhej centrovanej lopte sa do zakončenia dostal Steven McCullough, ktorý predskočil Mabouku, no minul zhruba o meter Volešákovu bránku.

21
    Domáci odpovedajú podobnou mincou a budú zahrávať druhý rohový kop v zápase.

22
    Ani tentoraz však nič zo štandardnej situácie domáci Šošoni nič nevyťažili a Adrián Guľa znovu reaguje zvýšeným hlasom.

23
    Hrá sa znovu v strede poľa, Žilina sa snaží niečo vymyslieť, ale zatiaľ je to statické, domácim chýba rýchly prechod za obranu Glentoranu.

24
    Nepríjemný závar v šestnástke domácich, Marcus Kane bombou zostrelil na trávnik jedného zo Žilinčanov a hostia majú výhodu rohového kopu.

25
    Roh Glentoranu však neznamenal pre Žilinu žiadne vážnejšie nebezpečenstvo, napriek tomu hostia zostávajú pri lopte.

26
    Nasleduje ďalšia nepríjemná šanca severoírskych futbalistov, všetko však rieši Miloš Volešák v spolupráci s Milanom Škriniarom.

27
    Pečovský stratil v súboji v strede poľa loptu, následne ju však zobral kapitánovi hostí McAlorumovi a ten sa okamžite sťažuje u hlavného rozhodcu Pashaja. Kapitán hostí však so svojim teatrálnym kúskom nepochodil.

28
    V Žiline sa veru poriadne schladilo, stále prší a možno i vďaka tomu upadla úroveň hry.

29
    Mabouka znovu predvádza svoje typické útočne výpady popri čiare, po skvelom výkone v Glentorane je však pozorne bránený dvojicou hráčov hostí.

30
    Kapitán hostí tentoraz zakopol sám o seba a znovu si pýta faul od hlavného rozhodcu. Čuduj sa svete, opäť mu nebolo vyhovené.

31
    Máme za sebou úvodnú polhodinu odvetného zápasu 1.predkola Európskej ligy, stav v Žiline je stále 0:0.

32
    Po dlhšom čase sa nad štadiónom objavilo i slnko, tak verme, že posledné lúče tesne pred západom pomôžu futbalistom oboch tímov k lepšiemu výkonu.

33
    Nuž a poniektorých prítomných divákov zaujíma viac dúha nad Žilinou než futbal na trávniku.

34
    Domáci stále kombinačne dominujú, diváci pochopili, že Žilinčania potrebujú podporu a ženú svojich dopredu.

34
    Nepríjemný zákrok hostí na Denisa Vavra, kremenitý stopér Žiliny sa len veľmi ťažko zviecha z trávnika.

35
    Hlavný rozhodca sa snaží urobiť si na trávniku poriadok, hostia mu však poriadne dohovárajú.

36
    Ernest Mabouka sa snaží prebiť do šestnástky hostí, lopta mu však v rozhodujúcom momente ušla za čiaru.

37
    Opäť vidíme kombináciu Žiliny na úrovni stredovej čiary, domáci chybujú a hostia sa snažia dostať do prečíslenia. Obrana MŠK zatiaľ funguje bezchybne.

38
    Pečovský dobehol zdanlivo stratenú loptu, nahral Škvarkovi, ktorého finálna prihrávka na Špaleka nemala potrebné parametre.

39
    Nepríjemná hlavička Stevena Gordona v dobrej pozícii, štadión na pár sekúnd doslova zamrel.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, v Žiline zatiaľ sledujeme len priemerný futbal. Hostia pozorne bránia a domácim sa zatiaľ nedarí nič vymyslieť.

41
    Nepríjemná strela Michala Škvarku, brankár Morris len vyrážal pred seba a tam už bol pripravený Matej Jelić, ktorý poslal loptu do siete hostí. Postranný rozhodca mu však odmával postavenie mimo hru.

42
    Domáci sa v závere polčasu nadýchli k mohutnému tlaku, azda ich vyburcoval i piskot pomerne riedko zaplnených tribún žilinského štadióna.

43
    Lopta končí pri brankárovi Elliottovi Morrisovi, ktorý ju posiela dlhým výkopom až na polovicu Žiliny.

44
    Hostia sa rovnako osmeľujú, center McCullougha pristál na hlave McMenamina, ktorý loptu v dobrej pozícii poslal priamo do náruče Miloša Volešáka.

44
    Žilina dala gól!
    Tak predsa, tlak Žiliny je korunovaný gólom! Chorvátsky topkanonier v službách Žiliny MATEJ JELIĆ napriahol z hranice šestnástky a bombou nedal Morrisovi šancu na úspešný zákrok!
    44. Matej JELIĆ - 1:0

45
    Nadstavovať sa bude minimálne 1 minúta.

45+1
    Špalek sa prebíjal šestnástkou hostí, bol zrazený na trávnik, no jeho pád bol až príliš teatrálny.

45+2

Máme za sebou prvý polčas odvetného stretnutie 1. predkola Európskej ligy, po ktorom Žilina vedie nad Glentoranom 1:0. O jediný doterajší gól sa v 44. minúte postaral Matej Jelić. Druhý polčas sa začne približne o 20:30.

V Žiline je už všetko pripravené na začiatok druhého polčasu.

46

46
    Oba tímy nastupujú do druhého polčasu bez zmien v zostavách.

47
    Hostia sa snažili niečo vymyslieť v šestnástke domácej Žiliny, Mabouka však všetko vyriešil ráznym odkopom za postrannú čiaru.

48
    Žilinské útočné tykadlá sú pozorne strážené, na Mihalíkovi obranca Glentoranu doslova visí.

49
    Nepríjemná kolmica do hĺbky žilinskej šestnástky, loptu ešte nešťastne tečoval Bojan Letić, no brankár Volešák dobre čítal hru.

50
    Hostia mali výhodu štandardnej situácie asi 35 metrov od bránky Žiliny, centrovaná lopta do šestnástky MŠK však nenašla adresáta.

51
    Akrobatické zakončenie Marcusa Kanea, lopta smerovala asi meter na bránku Žiliny.

52
    V Žiline je približne 17 stupňov Celzia, čo je pomerne rapídne ochladenie oproti posledným dňom.

53
    Žltú kartu dostáva Holland (Glentoran FC).

55
    Nuž a domáci strelec MATEJ JELIĆ nachytal Morrisona na hruškách, pretože tvrdou strelou z približne 20 metrov ho doslova prestrelil. Jelić tak dáva už svoj druhý gól v dnešnom zápase a upravuje vedenie Žiliny na 2:0.
    55. Matej JELIĆ - 2:0

56
    Adrián Guľa chystá prvé striedanie, na trávnik pôjde miláčik publika Lukáš Čmelík, ktorý už dostáva taktické pokyny.

57
    Striedanie však domácim zatiaľ nie je dovolené a tréner Guľa sa poriadne čertí na štvrtého rozhodcu duelu, ktorým je Andi Koci z Albánska.

58
    Bude to dokonca dvojité striedanie v drese Žiliny, do hry príde i Miroslav Káčer.

59
    Mihalík priťukol do plného behu Letićovi na hranicu šestnástky, ten bombou tesne míňa pravý horný rok bránky hostí.

59
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Špalek, prichádza Čmelík.

59
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Pečovský, prichádza Káčer.

60
    Domáci kapitán Viktor Pečovský zožal pri striedaní mohutný potlesk domácich tribún.

61
    Kapitánsku pásku po Viktorovi Pečovskom prebral mladý stopér MŠK Milan Škriniar.

62
    Žltú kartu dostáva Bénes (MŠK Žilina).

63
    Pekná akcia hostí, tesne pred Volešákom sa k lopte dostal Steven McCullough, ktorý volejom z dobrej pozície posiela loptu vysoko nad bránku Žiliny.

64
    Domáci však vystrkujú tiež rožky, spoza šestnástky sa do lopty oprel Miroslav Káčer a neistý Elliott Morris loptu vyráža na rohový kop.

65
    Po rohovom kope sa k strele dostal i ďalší mladík v zostave Žiliny a to László Bénes. Mladý reprezentant Slovenska však mieril vysoko nad bránku Glentoranu.

66
    Čo k tomu napísať, MATEJ JELIĆ hetrikom zostrelil Glentoran. Tentoraz mu ideálnu prihrávku z ľavej strany poslal Lukáš Čmelík a chorvátsky striker z prvej prekonal Morrisa.
    66. Matej JELIĆ - 3:0

67
    Striedanie v tíme Glentoran FC: z ihriska odchádza McAlorum, prichádza Nelson.

68
    Domáci fanúšikovia sa konečne prebrali a mohutným pokrikom MŠK Žilina ženú svoj tím dopredu.

69
    Technická strela Lászlá Bénesa z hranice šestnástky poriadne vystrašila Morrisa. Chudák brankár hostí ani len nestihol reagovať, no lopta tesne minula brvno jeho bránky.

70
    Do konca zápasu ostáva necelých 20 minút, Žilina vedie nad Glentoranom hladko 3:0, i keď v prvom polčase to také jednoznačné nebolo.

71
    Rohový kop domáceho tímu, Škvarka zakrútil center dobre, no obrana hostí bola pozorná.

72
    Domáci futbalisti už si hru jednoznačne užívajú, nikam sa neponáhľajú a bavia divákov i technickými finesami.

73
    Matej Jelić sa po troch góloch stiahol do hĺbky stredného pásma, zdá sa, že chorvátsky bombardér je už dnes dostatočne namaškrtený. Tréner hostí pri pohľade na žilinského hráča s číslom 9 len nechápavo krúti hlavou.

74
    Žilinčania kombinujú v hĺbke vlastnej obrany, no okamžite sa ženú do útoku a Morris veru v bránke hostí prežíva trpké minúty.

76
    Striedanie v tíme Glentoran FC: z ihriska odchádza McCaffrey, prichádza Addis.

77
    Adrián Guľa napriek vedeniu o tri góly stojí pri postrannej čiare a hlasito nabáda svoj tím k aktivite.

78
    Chystá sa tretie striedanie v domácom drese, divákom sa dnes predstaví i Jakub Paur, ktorý sa po operácii srdca dostáva do skvelej formy.

78
    Obrovský aplauz zožína v týchto minútach domáci strelec hetriku Matej Jelić, ktorého strieda už spomínaný Jakub Paur.

79
    Striedanie v tíme Glentoran FC: z ihriska odchádza Magee, prichádza Garrett.

80
    Desať minút pred koncom zápasu majú obaja tréneri minuté všetky možnosti na striedanie hráčov.

81
    Miloš Volešák sa po dlhšom čase dotkol lopty a založil rýchly útok MŠK. Na jeho konci bol Paur, ktorý však z veľkého uhla a ťažkej pozície napálil loptu len do brankára hostí Elliotta Morrisa.

82
    Domáci už kombinujú s veľkou chuťou, naopak hostia pôsobia odovzdaným dojmom.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 2897 divákov.

84
    Žilinčania doslova zvierajú hostí v ich šestnástke, Káčer sa snažil nájsť pred bránkou niekoho zo spoluhráčov, no Morris tentoraz dobre čítal hru.

85
    Hráči Glentoran FC sa po dlhom čase dostali na dostrel Volešáka, po priamom kope Garrett bombou zostrelil jedného z domácich obrancov.

86
    Žilina sa opäť tlačí do zakončenia, hostia sú všetci poskladaní pred vlastnou bránkou a bránia ju zubami nechtami.

86
    Na trávniku prebieha ošetrovanie jedného z hráčov hostí a neplánovanú prestávku využívajú i ostatní hráči na osvieženie vodou.

87
    Pokračujeme v hre a okamžite sa o strelu snažil Michal Škvarka, no jeho projektil zastavil obetavý obranca hostí.

88
    V závere zápasu ešte uvidíme rohový kop severoírskych futbalistov, ktorí dnes ukončia svoju púť v Európskej lige. Rohový kop sa im nevydaril a akoby symbolicky podčiarkol ich účinkovanie v tohtoročnej edícii v tejto prestížnej súťaži.

89
    Hostia sa ešte sympaticky snažia niečo vymyslieť, ale lopta z kopačky Birneyho putuje vysoko nad Volešákovu bránku.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 4 minúty.

90+2
    Žilinčania sa ešte snažia pred bránkou hostí niečo vymyslieť, ale hostia úpenlivo bránia ešte ako tak prijateľný výsledok.

90+3
    Zápas sa blíži k záveru, je jasné, že MŠK Žilina si v druhom predkole Európskej ligy zmeria sily s moldavským tímom Dacia Kišiňov.

90+4
    Lukáš Čmelík si ešte v samom závere urobil šprintérsky dobrý deň zo súpera, škoda, že jeho center do šestnástky hostí nenašiel adresáta.

90+4
    Žilinčania už len kombinujú v strednom pásme a čakajú na záverečný hvizd.

90+4

Ten práve zaznel, takže Žilina porazila Glentoran po troch góloch Mateja Jelića pomerom 3:0 a celkovo 7:1. Šošoni tak zaslúžene postupujú do druhého predkola, v ktorom si zmerajú sily s Daciou Kišiňov. To je odo mňa na dnes všetko, želám príjemný zvyšok večera a verím, že ku Žiline a Slovanu sa postupom ďalej pripoja i futbalisti Spartaka Trnava. Dočítania priatelia. (21:20:52)