Simon – Federer 0:3 (kon.) | Pospisil – Murray 0:3 (kon.)
Wawrinka – Gasquet 2:3 (kon.) | Djokovič – Čilič 3:0 (kon.)
3
6 7 6
Streda 08.07.2015, 14:12Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z najprestížnejšieho tenisového turnaja, Wimbledonu. V prvom štvrťfinále sa predstaví domáci tenista Andy Murray, ktorý vyzve Kanaďana Vaseka Pospisila. Zápas štartuje krátko po 14:00 hod.

VASEK POSPISIL

Vasek Pospisil sa v aktuálnom rebríčku nachádza na 56. mieste. Počas svojej kariéry ešte nezískal na okruhu ATP ani jeden turnajový triumf a medzi jeho najväčšie úspechy patrí finále z Washingtonu (2014), či semifinále z turnaja Masters 1000 z kanadského Montrealu (2013). Pred Wimbledonom odohral na tráve 3 prípravne turnaje, no jeho najlepším výsledkom bolo iba osemfinále z holandského Hertogenboschu. Na dvorcoch All Englandu Clubu sa mladý Kanaďan prestavil po 5. krát a postupom do štvrťfinále dosiahol svoje kariérne maximum. Jeho cesta do TOP 8 bola ale poriadne kľukatá. Postupne zdolal Millota 3:2, Fogniniho 3:1, Warda 3:2 a v osemfinále aj výborne hrajúceho Troickeho opäť 3:2 na sety. Zaujímavosťou je, že v zápase so srbským tenistom prehrával už 0:2 na sety, no nakoniec zápas dokázal otočiť.

ANDY MURRAY

Andy Murray je aktuálnou svetovou trojkou. Na domácom grandslame podáva tradične výborne výkony a jeho postup medzi najlepšiu osmičku nie je žiadnym prekvapením. V troch setoch postupne zdolal Kukushkina, Haaseho a jeden set stratil v dueloch s Andreasom Seppim a Ivom Karlovičom. Najmä v zápase s chorvátskym tenistom sa Škót poriadne zapotil, keďže Karlovič tradične ťažil zo svojho skvelého servisu. Nakoniec sa ale Murraymu podarilo zvíťaziť, čím natiahol sériu výhier na tráve už na číslo 9. Pred Wimbledonom totiž uspel aj na turnaji v londýnskom Queen´s Clube. Hra na trávnatom povrchu Murraymu nesmierne sedí. Vo Wimbledone zaknihoval grandslamový titul v roku 2013 a o rok predtým na tom istom mieste triumfoval aj na olympijských hrách.

FAVORIT JE JASNÝ

Favoritom zápasu je Andy Murray. V súboji s Pospisilom ešte nikdy neprehral, a naopak sám ho na tvrdom povrchu trikrát porazil. V prospech britského tenistu môže hrať aj fakt, že Pospisil musel na kurtoch stráviť už takmer 12 hodín, čo je o tri hodiny viac ako hral na turnaji práve Murray. V pondelok dokonca strávil Pospisil na dvorcoch takmer 6 hodín, keďže okrem dvojhry bojoval v piatich setoch aj vo štvorhre. O tom komu bude naklonená divácka podpora asi ani netreba hovoriť. Sledujte zápas naživo na portáli onlajny.eu

Obaja hráči už nastupujú na zaplnený centrálny dvorec. Medzi čestnými hosťami nájdeme na tribúne aj princa Williama s manželkou Kate, či bývalého anglického reprezentanta Davida Beckhama.

Prebieha predzápasová rozcvička. Pospisil i Murray majú na sebe kompletne biele oblečenie ako velí jedna z wimbledonských tradícii.

Hlavným rozhodcom zápasu je skúsený Francúz Pascal Maria.

0:0

15-0
    Kanaďan vstupuje do zápasu forehandovým víťazným úderom.

30-0
    Ďalší bod pre Pospisila. Po dobrom servise zakončil výmenu dobrým volejom tesne za sieť.

40-0
    Priamy bod z podania. Vasek Pospisil má tri gamebally.

1:0
    Prvá dlhšia výmena zápasu. Získava ju vďaka víťaznému úderu kanadský hráč, čím získava prvú hru zápasu.

0-15
    Prvý bod druhej hry získava vďaka dobrému servisu domáci hráč.

0-30
    Ďalší bod pre Murrayho. Jeho agresívna hra slávila úspech.

0-40
    Nábeh na čistú hru aj v podaní Andyho Murrayho.

1:1
    Ani Murray nemal na servise žiaden problém a vyrovnáva stav zápasu.

0-15
    Výborne Murray. Forehandovým úderom si pripravil pozíciu a následne zakončil výmenu víťazným volejom.

15-15
    Tentokrát na sieti dobre zapracoval Kanaďan. Murray síce bojoval, ale nakoniec sa zo zisku bodu teší Pospisil.

15-30
    Fantastický úder Murrayho. Krásnym krížnym forehandom sa dostáva na dostrel breakballu.

30-30
    Pospisil opäť zahral servis-volej, a napokon donútil svojho súpera k chybe.

30-40
    Murray má prvý breakball v zápase. Brit dobre skrátil hru a následne poslal loptičku na druhú stranu, kde už kanadský hráč nestihol dobehnúť.

1:2
    Murray to zahral skvele a berie súperovi servis. Pospisil išiel opäť na sieť, no na úder Murrayho pod nohy nedokázal dostatočne zareagovať.

0-15
    Štvrtú hru začína britský tenista priamym bodom z podania.

0-30
    Po nevynútenej chybe Pospisila získava domáci hráč dvojbodové vedenie.

0-40
    Ďalší skvelý servis. Síce to nebolo eso, ale zisk bodu sa počíta.

15-40
    Chybuje aj Murray. V celku jednoduchú loptičku posiela len do siete.

30-40
    Tak toto Britovi vôbec nevyšlo. Zahral totiž trocha komickú dvojchybu.

1:3
    Následne si ale opäť pomohol servisom a potvrdzuje predošlý brejk.

1:3
    Zápas je prerušený! V All England Clube totiž začalo pršať. Obaja hráči už mieria do útrob štadiónu. Chvíľu tak bude trvať pokým sa zatiahne strecha nad centrálnym dvorcom.

1:3
    Vyzerá to, že sa zaobídeme aj bez zaťahovacej strechy. Vo Wimbledone totiž prestalo pršať, a tak o malú chvíľu bude zápas pokračovať.

1:3
    Obaja hráči sú už späť na kurte a rozcvičujú sa. O niekoľko sekúnd na nás tak čaká pokračovanie štvrťfinálového zápasu.

15-0
    Po takmer 35 -minútovej prestávke vstupuje do piateho gemu lepšie Kanaďan.

30-0
    Return Andyho Murrayho skončil tesne za základnou čiarou.

30-15
    Tento úder Pospisilovi príliš nevyšiel a končí v sieti.

40-15
    Dobrý servis rodáka z Vernonu. Po prvom podaní si vytvoril pozíciu a výmenu zakončil víťazným smečom.

40-30
    Britský tenista znižuje stav piateho gemu.

2:3
    Prvé eso Vaseka Pospisila! Ten znižuje stav prvého setu na rozdiel jedného gemu.

15-0
    Domáci miláčik nezačína dobre gem pri svojom podaní. V zápase totiž spravil druhú dvojchybu.

30-0
    A ďalšia nevynútená chyba rodáka z Dunblanu. Pospisil je blízko k brejkbalovej šanci.

30-15
    To je veľká chyba. Murray sa síce skvele bránil, no napriek tomu mal Kanaďan na rakete zisk bodu. Jeho smeč ale končí v aute.

30-30
    Po nevydarenom returne Vaseka Pospisila je stav vyrovnaný.

30-40
    Ďalšia nevynútená chyba Pospisila. Ten tak prichádza o šancu na brejkbal.

2:4
    Murray zvláda ťažkú situáciu a vďaka nevydarenému returnu Pospisila drží svoj servis.

15-0
    Siedmy gem začína tradične dobrým servisom hráč s českými koreňmi.

30-0
    Nátlaková hra Pospisila donútila britského tenistu k chybe.

30-15
    Tentokrát dlhá výmena končí v prospech domáceho hráča. Ten tak znižuje náskok svojho rivala.

40-15
    Opäť výborný servis! Najmä vďaka nemu sa Vasek Pospisil drží v hre o prvý set a vybojoval si 2 gembaly.

3:4
    Ani tento servis nedokázal Murray vrátiť do kurtu. Jeho return končí ďaleko za základnou čiarou.

0-15
    Pospisilov return končí len v polovici siete. Domáci hráč tak začína ôsmy gem prvého setu dobre.

0-30
    Murray zatlačil svojho súpera, ktorý napokon nedokázal vrátiť loptičku na druhú stranu dvorca.

15-30
    Pospisil teraz dobre prečítal skrátenie hry a tvrdým smečom nedal šancu Murraymu na odpoveď.

15-40
    Brit si vypracoval vďaka dobrému servisu 2 gembaly.

3:5
    Prvé eso v zápase si na svoje konto pripisuje aj Murray. Vasek Pospisil bude podávať na udržanie v prvom sete.

15-0
    Na druhej strane si eso pripisuje aj Kanaďan.

30-0
    Pospisil opäť donútil svojho súpera k chybe a vyzerá to, že svoj servis udrží.

40-0
    Mladý 25-ročný hráč získava pre seba 3 gembaly.

4:5
    Čistá hra v prospech kanadského tenistu. Bude to ale Murray, ktorý o malú chvíľu bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-15
    Return Kanaďana neskončil v kurte. Murrayho servis je veľmi kvalitný.

0-30
    Dlhšiu výmenu ukončil Pospisil nevynútenou chybou, čím približuje svojho súpera k zisku prvého setu.

15-30
    Teraz ale treba pochváliť Kanaďana. Pekne si vytvoril pozíciu, nabehol si na sieť a výmenu zakončil víťazným volejom.

15-40
    Tak toto bola priam exhibičná výmena. Murray bol v ťažkej defenzíve, ale napokon je to on kto sa teší zo zisku bodu. Brit má tak 2 setbaly.

30-40
    Prvý setbol odvracia Pospisil víťazným úderom. Hra na sieti zatiaľ "Vashymu" sedí.

40-40
    Oba setbaly sú preč. Murray sa tentokrát sám previnil nevynútenou chybou.

40-A
    Tretí setbal pre Murrayho. Brit v pravý čas vytiahol kvalitný servis a donútil súpera k chybe.

4:6
    Prvý set je minulosťou. V pomere 4:6 ho získava domáci hráč, ktorý tak vstupuje do zápasu oveľa lepšie ako Vasek Pospisil.

15-0
    Do druhého setu vstupuje lepšie zverenec Frederica Fontanga. Na sieti bol nekompromisný a nedal Murraymu šancu.

30-0
    Výborne Pospisil. Opäť zvolil taktiku servis-volej a napriek dobrému returnu Murrayho dokázal skvelo zareagovať a získať bod.

40-0
    Kanaďan má na začiatku druhého dejstva 3 gembaly.

1:0
    Druhé eso Vaseka Pospisila. Ten si tak udržal svoj servis a ujíma sa vedenia 1:0.

0-15
    Nevydarený bekhend Vaseka Pospisila končí za základnou čiarou.

15-15
    To je neuveriteľné čo Murray dobehol. Nakoniec mu to ale nepomohlo. Pospisil je na sieti v drvivej väčšine prípadov úspešný.

15-30
    Tentokrát dobre zahral Murray a donútil súpera k chybe.

15-40
    Vyzerá to, že ani Murray nebude mať v úvode druhého setu na servise žiadne problémy.

30-40
    Prvý víťazný return Pospisila. Ten sa poriadne oprel do loptičky poslal ju rovno po čiare na miesto, kde ju Murray nedokázal zachytiť.

1:1
    Veľa nechýbalo a mali by sme tu zhodu. Odhodenie Pospisila ale končí tesne v aute.

0-15
    Do tretej hry lepšie vstupuje zverenec Amelie Mauresmovej.

15-15
    Pospisil sa opäť vydal na sieť a opäť uspel. Jeho pozícia síce nebola jednoduchá, ale mladý Kanaďan ukázal svoje skúsenosti zo štvorhry.

30-15
    Return Murraymu sa skĺzol po páske, ale na smolu domáceho hráča padol na jeho polovicu kurtu.

40-15
    Boduje Pospisil. Ako inak víťazným volejom na sieti.

2:1
    Výborný servis Kanaďana pokračuje. V zápase zaznamenáva svoje tretie eso a opätovne sa dostáva do vedenia.

15-0
    Tak to bolo tesné, ale bod získava Kanaďan. Murrayho bekhend skončil tesne vedľa postrannej čiary. Britovi nepomohlo ani jastrabie oko.

15-15
    Tentokrát chybuje rodák z Vernonu. Stav je tak znovu vyrovnaný.

15-30
    Murrayho agresívna hra je veľmi účelná. Aj teraz vďaka nej získava 28-ročný Škót dôležitý fiftín.

15-40
    Vďaka výbornému servisu získava Murray dve šance na to ako ukončiť štvrtú hru.

2:2
    Tak toto Pospisilovi poriadne uletelo. Po štyroch hrách druhého setu je stav vyrovnaný 2:2.

0-15
    Výborný return Murrayho. Zahral ho priamo pod nohy Kanaďana, ktorý tak po dlhom čase neuspel na sieti.

0-30
    Ďalší bod pre domáceho hráča. Aj fanúšikovia na centrálnom kurte vycítili šancu a povzbudzujú svojo miláčika.

15-30
    Víťazný forhend Pospisila odvracia hrozbu troch brejkbalov.

30-30
    Kanaďan získava priamy bod z podania a vyrovnáva stav piateho gemu.

40-30
    Brejkbal z toho napokon nebude. Pospisil opäť zahral dobre na sieti a získava gembal.

3:2
    Piata hra končí. Napriek tomu, že hráč s českými koreňmi prehrával 0:30 dokázal gem otočiť a opäť sa dostáva do vedenia.

0-15
    Bekhendový úder Vaseka Pospisila končí v aute.

15-15
    Následne ale Pospisil trafil loptičku úplne ideálne a vďaka forhendovému winneru získava bod.

30-15
    Nečakaná chyba Murrayho. Druhým podaním na telo si otvoril dvorec, ale jednoduchý forhend pokazil.

30-30
    Tentokrát britský tenista dobre zrýchlil hru a donútil Pospisila chybovať. Kanaďan je ale stále v hre o brejkbal.

30-40
    Murray ťažkú situáciu zvláda. Víťazným smečom na sieti získava na svoju stranu gembal.

3:3
    Stále sme v druhom sete nevideli brejkbal. Možno sa ho dokráčame v siedmom geme, do ktorého bude podávať s novými loptičkami kanadský hráč.

15-0
    Tildenov gem začína lepšie Pospisil. Andy Murray mu totiž pomohol nevynútenou chybou.

30-0
    Štvrté eso pre Vaseka Pospisila. V druhom sete hrá tento rodák z Vernonu na svojom servise prakticky bezchybne.

30-15
    Tentokrát ale chybuje zbytočne aj Kanaďan. Loptička skončila pár centimetrov v aute.

30-30
    Komplikácia pre kanadského hráča. Ten sa totiž previnil prvou dvojchybou v zápase.

40-30
    Zbytočná chyba Murrayho. Aj 28-ročný Brit sám vie, že sa to dalo zahrať oveľa lepšie.

4:3
    Pospisil veľmi šikovne skrátil hru a získava Tildenov gem na svoje konto.

4:3
    Tak to snáď nie. Zápas musí byť kvôli poveternostným podmienkam opäť prerušený.

4:3
    Kým na dvorci číslo 1 sa hrať ešte nebude, na centrálnom kurte vďaka zaťahovacej streche budeme v halových podmienkach o chvíľu pokračovať v komentovaní zápasu Vasek Pospisil – Andy Murray.

0-15
    Prvý bod po prestávke získava aktuálny olympijský víťaz z Londýna.

15-15
    Následne ale Murray posiela loptičku tesne za základnú čiaru.

15-30
    Vasek Pospisil sa snažil zrýchliť hru, ale jeho forhendový úder napokon skončil mimo dvorca.

15-40
    Na Pospisilove skrátenie hry dokázal Murray reagovať, no svoj úderom ponúkol šancu pre svojho súpera. Kanaďan ale svoj lob poslal do autu.

4:4
    Murray si opäť pomohol servisom a získava ôsmu hru druhého setu.

15-0
    Výborný štart pre Pospisila. Kanaďan poslal bekhendový úder do protipohybu britského hráča a získava tak bod.

30-0
    O niekoľko sekúnd neskôr pridal zverenec Frederica Fontanga víťazný úder na sieti.

40-0
    Return Murrayho bol dlhý. Pospisil má k dispozícii 3 gembaly,

40-15
    Prvý z nich ale nevyužíva. Na sieti zahral nedôrazne, čo Škót náležite využil.

5:4
    Napriek strate predošlého fiftínu nepripustil "Vashy" žiadne problémy na svojom servise. O malú chvíľu bude Murray podávať na udržanie v druhom sete.

0-15
    I keď Murrayho servis nebol taký tvrdý ako obvykle, Pospisil ho nedokázal vrátiť späť do kurtu.

0-30
    Priamy bod z podania pre 28-ročného tenistu.

0-40
    Andy Murray zaznamenáva svoje druhé eso v zápase a Pospisilovi ani nedáva pomyslieť na to, že by mohol na returne ukončiť druhý set.

5:5
    Krásny volej do protipohybu znamená vyrovnanie na 5:5.

0-15
    Na konci dlhej výmeny sa raduje Brit. Murray dobre zrýchlil hru a následne nedokázal Pospisil poslal loptičku ponad sieť na druhú stranu.

15-15
    Eso kanadského tenistu prišlo v pravý čas. V zápase je už celkovo piate.

30-15
    Opäť si Vasek pomohol servisom. Vytvoril si ideálnu pozíciu na prechod na sieť a výmenu zakončil víťazným volejom.

30-30
    Možno odraz loptičky teraz narobil Pospisilovi väčšie problémy ako samotný úder Murrayho. Ten má šancu vypracovať si brejkbalovú šancu.

30-40
    Neuveriteľná výmena končí v prospech Murrayho. Pospisila možno vyviedlo z miery aj napomenutie, ktoré dostal za prekročenie limita na servis. Brit má prvý brejkbal v druhom sete.

5:6
    Murray na radosť celého centrálneho dvorca brejkbal premieňa. Nádherne obhodil na sieti Pospisila, ktorému nepomohla ani pekná rybička alá Gael Monfils.

0-15
    Murray podáva na zisk druhého setu a začína priamym bodom z podania.

0-30
    Agresívny forhendový úder sa postaral o to, že Britovi chýbajú k zisku druhé dejstva len dve loptičky.

15-30
    Murray si mierne komplikuje situáciu svojou treťou dvojchybou.

15-40
    Andy Murray má po rutinérskom údere nad hlavou dva setbaly.

5:7
    Aj druhý set sa stal korisťou domáceho hráča. V 11. hre dokázal brejknúť svojho súpera a bez väčších problémov už dopodával druhé dejstvo.

15-0
    Tretí set začína nevynútenou chybou Andy Murray.

15-15
    Senzačný úder v podaní Andyho Murrayho. Pospisil výborne skrátil hru, ale na následný úder britského hráča bol prikrátky.

15-30
    Dvojchyba Vaseka Pospisila znamená šancu na brejk pre Murrayho už na začiatku tretieho setu.

15-40
    Fantastický úder Murrayho. Mnohí hráči by túto loptičku už ani nedobehli, no Andy ju ešte dokázal presne poslať na druhú stranu dvorca,

30-40
    Vasek Pospisil si pomáha kvalitným prvým servisom.

40-40
    Vzápätí odvracia aj druhý brejkbal. Opäť zásluhou dobrého podania.

A-40
    Tretí vydarený servis v rade, ktorý nedokázal Murray poslať na druhú stranu.

1:0
    Kanaďan s problémami zvláda úvodnú hru tretieho setu.

15-0
    Pospisilovi patrí aj piata loptička v rade. Tentokrát sa o tom postaral Murray, ktorého úder skončil mimo kurtu.

15-15
    Murray sa dostal z ťažkej defenzívy. Výborne zahral Pospisilovi pod nohy a následne nekompromisne zakončil výmenu.

15-30
    Eso! Nepochybne prišlo v pravý čas.

15-40
    A vzápätí ďalšie eso aktuálneho olympijského víťaza.

1:1
    Andy Murray skvelo dopodával tento gem a vyrovnáva stav tretieho setu na 1:1.

15-0
    Tretiu hru začína Vasek Pospisil esom na podávacie t-čko.

30-0
    Obaja hráči sa poriadne rozpodávali. Kým Murray dal v predošlom gemu 2 esá, Pospisil ho dorovnal o pár sekúnd neskôr.

30-15
    Bohužiaľ pre Kanaďana prichádza zbytočná chyba na sieti.

30-30
    Po dvoch esách prichádza aj dvojchyba, ktorá znamená značné problémy pre aktuálneho hráča číslo 56.

30-40
    Po nevynútenej chybe z bekhendovej strany má britský tenista tretí brejkbal v treťom sete.

40-40
    Pospisil ho ale odvracia zásluhou skvelého servisu, na ktorý nedokázal Murray dostatočne zareagovať.

A-40
    Výhoda Pospisil. Brit sa na seba veľmi hnevá, pretože túto nevynútenú chybu si rozhodne mohol odpustiť.

2:1
    Aby tých trojek nebolo málo, tak Pospisil tretím esom v tomto geme ukončuje tretiu hru tretieho setu.

0-15
    Murray si nádherne otvoril celý kurt a výmenu zakončil bez najmenších problémov víťazným volejom.

0-30
    Následne získava bod vďaka nevynútenej chybe Kanaďana.

0-40
    Ani páska teraz nepomohla Pospisilovi. Od nej sa loptička odrazila do autu.

15-40
    Pospisil už za stavu 40:0 nemal čo stratiť. Oprel sa teda do returnu, ktorý mu priniesol zisk bodu.

2:2
    Následne posiela tenista s českými koreňmi loptičku do siete. Stav je teda opäť vyrovnaný.

0-15
    Exkluzívny return Murrayho. Ten zapadol totiž presne na bočnú čiaru.

15-15
    O niekoľko sekúnd ale prichádza ďalšieho eso 25-ročného rodáka z Vernonu.

30-15
    V ďalšej výmene sa Murray snažil o obhodenie, no jeho úder končí o pár centimetrov mimo.

40-15
    Po tom ako úder Murrayho skončil v sieti má Pospisil dva gembaly.

3:2
    Piatu hru tretieho setu získava na svoje konto Kanaďan. Stále sa tak drží v hre.

15-0
    Bekhendový úder Murrayho sa do kurtu nevošiel. Prvý bod šiesteho gemu tak získava Pospisil.

15-15
    Stav je ale o pár sekúnd vyrovnaný vďaka nevynútenej chybe Vaseka Pospisila.

15-30
    Murray si pomáha kvalitným prvým servisom.

15-40
    Vzápätí prichádza ďalší, čo znamená zisk dvoch gembalov.

30-40
    Prvý z dvojice gembalov stráca Brit kvôli vlastnej nevynútenej chybe.

3:3
    Pospisil to nakoniec na zhodu nedotiahol. Murray drží servis a vyrovnáva na 3:3.

15-0
    Úder Murrayho bol príliš dlhý. Prvý bod opäť získava mladý Kanaďan.

15-15
    Agresívny return bol základom úspechu, ktorý priniesol Murraymu fiftín.

15-30
    Zbytočná chyba Pospisila. Domáci tenista má tak opäť šancu na to, aby si vybojoval brejkbal.

15-40
    Vasek Pospisil podal výborne, ale následný úder posiela len do siete. Andy Murray má 2 brejkbaly.

30-40
    Prvý z dvojice brejkbalov odvracia Pospisil tvrdým prvým servisom.

40-40
    Pospisil to zvládol! Zachoval chladnú hlavu a na sieti zahral priam dokonale.

A-40
    Úder rodáka z Dunblanu skončil tesne za základnou čiarou. Murraymu nepomohlo ani jastrabie oko.

4:3
    Pospisil prežil klinickú smrť. Odvrátil ďalšie dva brejkbaly a vedie v treťom sete 4:3.

0-15
    Výborná výmena od Murrayho. Úder do protipohybu zaskočil Pospisila, ktorý následne posiela loptičku mimo dvorca.

0-30
    Pospisil sa teraz pokúsil o netradičné skrátenie hry, ale Murray dokázal včas reagovať a sám zakončil výmenu skrátením hry tesne za sieť.

0-40
    Po nevydarenom returne má Andy Murray 3 gembaly.

4:4
    Víťazným úderom z forhendovej strany ukončuje britský tenista ôsmy gem tretieho setu.

0-15
    Piaty bod pre Škóta v rade. Na sieti si počínal suverénne, no základom bol kvalitný forhend po čiare.

0-30
    Pospisil kazí jednoduchú loptičku, čím dáva domácemu tenistovi šancu na rozhodujúci brejk.

15-30
    Pascal Maria teraz zobral Kanaďanovi prvý servis, ale Pospisila to nerozladilo. Naopak vďaka dobrému útoku získava bod na svoju stranu.

30-30
    Vasek Pospisil sa drží v hre a vyrovnáva na 30:30.

30-40
    Chyba, ktorá môže byť kľúčová. Pospisil ponúka domácemu tenistovi brejkbalovú šancu ako na zlatom podnose.

4:5
    Andy Murray preráža servis Vaseka Pospisila. Výborným returnom si otvoril kurt a forhendovým winnerom zakončil výmenu. O pár sekúnd tak bude podávať na postup do semifinále Wimbledonu.

0-15
    Bekhendový úder Kanaďana bol príliš dlhý.

0-30
    Skvele Murray! Úderom do protipohybu nedal Pospisilovi šancu na reakciu.

15-30
    Nečakaná chyba aj na druhej strane. Murray sa už možno videl ako má k dispozícii 3 mečbaly a svoj úder napálil do siete.

30-30
    Pospisil dramatizuje desiaty gem tretieho setu. Murray posiela loptičku len do siete.

40-30
    Prvý brejkbal pre Pospisila v celom zápase. Dokáže ho využiť a vrátiť sa do hry?

40-40
    Murray odvracia hrozbu brejku skvelým prvým servisom.

40-A
    Po chybe Vaska Pospisila ma domáci tenista mečbal!

40-40
    V zápase ešte pokračujeme. Víťazným úderom sa zaskvel 25-ročný kanadský tenista.

40-A
    Agresívna hra Murrayho prináša druhý mečbal. Pospisil pod tlakom totiž posiela loptičku len do siete.

4:6
    Je koniec. Veľká Británia má svojho zástupcu v semifinále Wimbledonu. Je ním Andy Murray, ktorý zdolal Vaska Pospisila 3:0 na sety.

Koniec zápasu

Je dobojované. Z víťazstva 6:4. 7:5 a 6:4 sa napokon teší Brit Andy Murray. So svojim výsledkom na tohtoročnom Wimbledone môže byť spokojný aj Vasek Pospisil, ktorý po prvýkrát nahliadol medzi TOP 8. V piatok nás tak čaká semifinále snov – Roger Federer vs. Andy Murray. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (17:43:21)