Rusko – Slovensko 67:60 (kon.) | Česko – Srbsko 82:86 (kon.)
Rusko
67:60 (16:14, 31:24, 51:36)
Slovensko
Utorok 07.07.2015, 15:00 • Pabellon Municipal de Teguise • ME do 20 rokov - ženy

39:32
    Slovenský tréner si zobral oddychový čas. Do konca štvrtiny ostáva posledných 28 sekúnd a naše hráčky budú mať loptu. (65:60)

37:42
    Rusky nezvládli rozohrávku a dopustili sa technickej chyby. Slovenky využili šancu na útok a vďaka neuveriteľne strieľajúcej Stašovej zaznamenali tri body. Ďalší timeout ruského trénera. (61:56)

36:54
    Stašovej dnes vychádzajú trojbodové strely. Slovenská basketbalistka zaznamenala jubilejný dvadsiaty bod v zápase. Oddychový čas pre Rusko. (61:50)

33:13
    Slovenské basketbalistky sa nevzdávajú. Využili to, že Rusky prestali hrať dôsledne v obrane a dotiahli sa na rozdiel desiatich bodov. Oddychový čas si zobral tréner nášho súpera. (53:43)

29:56
    V tejto štvrtine vyšlo ruským basketbalistkám takmer všetko. Ščukinovej aj so šťastím padla dvojbodová strela a následne ešte premenila šestku. (51:36)

26:50
    Stašovej trojbodový pokus napokon platil, aj keď sa spočiatku zdalo, že nie. (40:30)

24:43
    Rusky pomaly, ale isto zvyšujú svoje vedenie. Abaiburovová sa presadila spod koša a donútila slovenského trénera siahnuť po oddychovom čase. (38:27)

17:14
    Na ruskú stranu pribúdajú tri body. Úspešne z diaľky namierila Komarovová. Oddychový čas pre Slovensko. (27:23)

15:10
    Slovensko sa dostalo po dlhšom čase do vedenia. Postarala sa o to treťou trojkou v zápase Stašová. (22:23)

11:30
    Ďalšia trojka Slovenska. Stašová v ťažkej pozícii cez brániacu hráčku trafila ideálne. (18:20)

05:54
    Rusky zásluhou Kuzminovej odskakujú na rozdiel piatich bodov. Tréner Suja si zobral oddychový čas. (10:5)

Tomáš Lengyel

Rusko: Sazonovová, Čajkovská, Abaiburovová, Šomodiová, Fedorovová, Safonovová, Aksenovová, Ščukinová, Kuzminová, Ščetinová, Komarovová, Degťarská.
    Slovensko: Remenárová, Páleníková, Urbániová, Dudášová, Kelčíková, Kučerková, Hadačová, Piperková, Mištinová, Zarevúcka, Stašová, Machová.
    Štvrtiny: 16:14, 15:10, 20:12, 16:24