0
17 19 19
cz Sobota 04.07.2015, 20:00Svetová Grand Prix - ženy • Skupina 2

0:0
    To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:34:16)

0:0
    Zápas je u konce, český tým potvrdil roli favorita a připsal si hladkou výhru 3:0. Ve třetím setu jsme viděli nejvyrovnanější volejbal, Chorvatky dokonce vedly, nakonec měla ale sada stejný konec, jako sety předcházející. Chorvatsko prohrálo i druhý zápas ve skupině, Česká republika si naopak připisuje první výhru.

25:19
    Třetí set skončil.

25:19
    Hotovo. Zápas ukončila svým útokem Vanžurová. 25:19 a celkově 3:0 na sety.

24:19
    První z nich je pryč, nyní ale bude český tým útočit.

24:18
    Už jsou ale tady. Český tým má celkem šest pokusů!

23:18
    Setboly a mečboly se pro tuto chvíli odkládají.

23:17
    A daří se!

22:17
    Chyba na servisu, teď je důležité získat míč na svou stranu.

22:16
    Tak ještě tři body a máme dobojováno.

21:16
    Tak ještě vzpoura Chorvatek, umazaly ze ztráty dva body.

21:14
    Parádní blok od Vanžurové, už se opravdu blížíme do koncovky.

20:14
    Ještě pět bodů a český tým si připíše první výhru do skupinové tabulky.

19:14
    Začíná to vypadat slibně, český tým si buduje zřejmě rozhodující náskok.

18:14
    Vanžurová přidává bod číslo osmnáct.

17:14
    Chorvatky se po oddechovém času trochu zvedly, stále ale mají co dotahovat.

16:12
    A do něj půjdou svěřenkyně trenéra Carla Parisiho s pěkným náskokem. Teď jej udržet.

15:12
    Blíží se nám poslední technický time-out tohoto setu.

14:11
    Opět sníženo na rozdíl tří bodů.

14:10
    Vanžurová se s tím nepárala a tvrdým útokem zaznamenala další bod pro české barvy.

13:10
    Naštěstí pro české volejbalistky tu je pasáž, kdy na příjmu dokáží pokládat míče.

12:10
    Chorvatky se ale zcela určitě nehodlají vzdát.

12:9
    Tři body v řadě, to se počítá. Možná vidíme rozhodující pasáž setu a tím pádem i zápasu.

11:9
    Po nějaké době je tu takový menší úprk, český tým vede o dva míče a pokračuje na servisu.

9:9
    Nyní máme možnost sledovat vyrovnaný zápas, je to doslova tahanice o každý míč.

9:8
    A o pár vteřin později si bere vedení zpátky na svou stranu.

8:8
    Český tým ale po návratu na palubovku okamžitě srovnává krok.

7:8
    No to je obrat, Chorvatsko jde do prvního technického oddechového času tohoto setu s vedením 7:8!

7:7
    Po dlouhé době vidíme vyrovnaný stav!

7:6
    Ale pouze na chvíli, přetahovaná pokračuje.

7:5
    Čačićová posílá servis do autu, podání se tak stěhuje na druhou stranu.

6:5
    Chorvatky už nemají co ztratit, začínají hrát bez bázně a ukrajují z náskoku Češek.

6:4
    Zatím to vypadá, že třetí dějství bude nejnapínavější a nejvyrovnanější.

6:3
    Po bodu na každé straně, český tým si drží tříbodový náskok.

5:2
    Oddechový čas pomohl, český nápor skončil, je sníženo.

5:1
    Je to tady, trenér Vercesi si bere time-out.

5:1
    A znovu. Dá se očekávat oddechový čas pro Chorvatsko, tomu nefunguje prakticky nic.

4:1
    Vzápětí přichází i ten čtvrtý, to je slušná smršť.

3:1
    Tři body v řadě a rázem to vypadá pro český tým o mnoho lépe.

1:1
    Rychle ale přichází srovnání.

0:1
    I ve třetím setu bodují jako první hráčky Chorvatska, smečí se o to postarala Jogunicová.

0:0
    Začal třetí set.

0:0
    I ve druhém setu jsme měli možnost sledovat úprk českých hráček do velice slibného náskoku, který sice Chorvatky srazily až na tři body, jenže úplný závěr patřil svěřenkyním trenéra Carla Parisiho a český tým tak vede 2:0 na sety.

25:19
    Druhý set skončil.

25:19
    A stejně jako v prvním setu, i v tom druhém se českým hráčkám daří využít hned ten první. Set končí, ČR vede 2:0!

24:19
    Setboly!

23:19
    Ještě je tu jeden pokus o zdramatizování koncovky setu.

23:18
    Ještě dva míče k vedení 2:0 na sety!

22:18
    Vše uklidňuje Vanžurová neskutečně tvrdým útokem. Bravo.

21:18
    No pozor, už je to jen o tři body, chtělo by to zabrat.

21:16
    Sledujeme teď takové minisérie, vždy po dvou bodech.

21:15
    Mlejnková poslala servis do autu.

21:14
    Naštěstí přichází dvoubodová odpověď Češek a návrat do poklidných vod.

19:14
    Souboj na síti vyšel lépe pro Sušićovou a rázem je sníženo na pětibodový rozdíl.

19:13
    Sníženo po smeči Jogunicové.

19:12
    Parádní rozehra z obou stran, dobrý konec měla pro český tým.

18:12
    Po dalším bodu Chorvatek přichází oddechový čas, který si bere Carlo Parisi, trenér ČR.

18:11
    Jelićové se podařilo zakončit na síti smečí, je sníženo.

18:10
    Navýšením se to ale samozřejmě dá všechno urychlit. A je dobře, že Češky hrají i nadále útočný volejbal.

17:10
    Pokud bude vše pokračovat podobným stylem, to jest skórováním týmu na příjmu, dojdou české hráčky k poklidné výhře v setu.

16:9
    Opět hrajeme, a vstup po pauze vyšel lépe chorvatskému týmu.

16:8
    Vzpomínaný technický time-out je tady. Trenér českých volejbalistek bude udílet pokyny do blížící se koncovky.

15:8
    Chorvatské snížení na sedmibodový rozdíl.

15:7
    Blíží se nám druhý technický oddechový čas, před ním přichází střídání, Šajdová jde dolů, do hry přichází Toufarová.

14:7
    Kapitánka chorvatského týmu, Jogunicová poslala na druhou stranu nekompromisní smeč.

14:6
    Chorvatky konečně zastavily drtivý tlak a alespoň kosmeticky upravují skóre.

14:5
    Fabrisová ztroskotala na českém dvojbloku a my vidíme už devítibodový náskok.

12:5
    Bob za bodem naskakuje na stranu českých volejbalistek, už je to o sedm.

11:5
    Chorvatský příjem teď nefunguje zrovna nejlepším způsobem a i to je důvodem, proč narůstá náskok Česka.

10:5
    Chorvatský tým okamžitě reaguje oddechovým časem.

10:5
    Parádní smeč Havelkové a už je to o pět bodů.

9:5
    Ani technický oddechový čas nezastavil nápor českých volejbalistek. Skvělý výkon.

8:5
    A teď už je to o tři, začíná to vypadat nadějně. Snad to vydrží.

7:5
    Dlouhá výměna. Češky ji zvládly dostat na palubovku a to znamená dvoubodový náskok.

6:5
    Přichází obrat českého týmu, dva body v řadě by mohly nastartovat cestu za ziskem druhého setu.

4:5
    Sledujeme teď přetahovanou o každý bodík. Dostat se do trháku je momentálně nemožné.

4:4
    Ta ovšem podává mimo kurt a je tak opět srovnáno.

3:4
    Chorvatky jdou opět do vedení, na podání jde Jelićová.

3:3
    A po pokaženém příjmu Mlinarové je srovnáno.

2:3
    Mlejnková vše zastavuje, na síti si pomohla skvělým blokem!

1:3
    Přichází menší úprk chorvatských volejbalistek, už vedou o dva míče.

1:2
    Zatím je to opět pouze o příjmu.

1:1
    Dlouho jim to ale nevydrželo, ihned přišla česká odpověď.

0:1
    Druhý set začala na servisu Vincourová, Chorvatky ale svůj útok zvládly a jdou do vedení.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    První set byl zcela jasně v režii českého týmu, který potvrdil roli favorita. Hráčky si vypracovaly velice slušný náskok, který už pak zvládly udržet a set tak skončil jasnou výhrou 25:17.

25:17
    První set skončil.

25:17
    Hotovo! Češky potřebovaly pouze jeden, na nic nečekaly a ukončily první set!

24:17
    Setboly pro Českou republiku. A hned sedm v řadě.

23:17
    Znovu oddechový čas, tentokrát ale na straně Chorvatska.

22:17
    Český tým si vzal oddechový čas a pomohlo to. Chorvatský nápor je u konce, chybí ještě tři míče.

21:17
    No pozor a už jen o čtyři. Český tým by si měl dát pozor!

21:16
    Chorvatky se ještě snaží o zdramatizování první sady, je to o pět bodíků.

21:15
    Podání se teď přelévá ze strany na stranu.

21:14
    Havelková prostřelila dvojblok. Povedený útok.

20:14
    Češky udělaly na kurtu změnu, Toufarová nahradila Šajdovou a ihned poté se volejbalistkám Chorvatska podařilo snížit na rozdíl šesti bodů.

20:13
    Českému týmu chybí pět bodů k zisku první sady.

19:13
    Příjem chorvatského týmu si připravil útok a zařídil snížení.

19:12
    Pomaličku, ale jistě se blížíme do koncovky prvního setu. Devatenáctý bod zajistila Šajdová.

18:11
    Přichází menší snížení Chorvatek, stále je to ale o hrozivých sedm.

17:9
    Eso Trnkové!

16:9
    Je tu technický oddechový čas a český tým má luxusní, sedmibodový náskok.

15:9
    Skvělý blok Trnkové. Sama zastavila chorvatskou smeč.

14:9
    Už se ale zase vše vrací do zajetých kolejí, Česká republika se hrne do nekompromisního útoku.

13:9
    Jak vidno, oddechový čas zabral a Chorvatkám se podařilo zastavit drtivý tlak českého týmu a snížit na čtyřbodový náskok.

12:6
    Chorvatský tým si bere oddechový čas.

12:6
    A znovu Havelková. Další útok byl veden přes tuto hráčku a podařilo se ji složit míč na palubovku.

11:6
    Smeč Havelkové! Výborně.

10:6
    Opět sledujeme pasáž, kdy boduje strana na příjmu.

10:5
    Fabrisová poslala podání mimo kurt.

9:5
    Chorvatkám se podařilo zastavit smršť svých českých soupeřek a snižují.

9:4
    Nápor Mlejnkové na servisu pokračuje, český tým vede už o pět bodíků. Devátý bod přišel po smeči Vanžurové přes trojblok.

8:4
    Na podání je Mlejnková a té to jde na jedničku. Vyslala na druhou stranu dvě esa za sebou.

7:4
    Český tým jde do trháku, to je výborné. Doufejme, že to bude pokračovat.

4:4
    Zatím je to vyrovnaný zápas.

4:3
    Je tu obrat ve skóre, neboť Jelićová zasmečovala do autu. Česká republika už vede,

3:3
    Výborně. Český tým zabral a rázem je chorvatský náskok pryč.

2:3
    Sníženo.

1:3
    Menší brejk, Sušićová zasmečovala a je to o dva

1:2
    Zatím je to o příjmu, který nemá problém útočit a získávat body.

1:1
    Český tým ale ihned ztrátuje a je srovnáno.

0:1
    První výměna a hned delší boj. Chorvatsko jde do vedení.

0:0

0:0
    Dnes nás tak čeká střet dvou neúspěšných z prvních duelů, což dává zápasu punc veledůležitosti. Oba týmy potřebují vyhrát. Začátek utkání je naplánován na 20 hodin a vy jste samozřejmě ke sledování našeho přenosu srdečně zváni.

0:0
    Česká republika

V pátečním duelu se Češky střetly s vicemistryněmi Světové Grand Prix II – hráčkami Nizozemska, hrály kvalitní volejbal, soupeřkám vzaly jeden set, ale nakonec padly 1:3. Dnes se samozřejmě pokusí o reparát, v cestě ale stojí domácí Chorvatsko.

Chorvatsko

Chorvatky hrály proti poslednímu účastníkovi skupiny, Argentině a ani jim se nepodařilo vyhrát. Argentina se po setech 25:19 a 26:24 dostala do dvousetového náskoku, a i když Chorvatky snížily, na obrat to nestačilo a i toto utkání skončilo výsledkem 1:3.