Španělsko - Itálie 1:1 (pen. 3:1) (kon.) | Portugalsko - Švýcarsko 6:5 (kon.)
Maďarsko - Rusko 3:5 (kon.) | Ukrajina - Ázerbájdžan 3:1 (kon.)
koniec udalosti
Ukrajina - Ázerbájdžan

3:1

(1:0, 2:1, 0:0)

cz Streda 24.06.2015, 17:30 • Beach Arena, Baku (kapacita 1506 míst) • EH - Plážový futbal • Skupina A

Domácí výběr svůj první zápas na Evropských Hrách nezvládl a podlehl Ukrajině v poměru 1:3. Klíčovým mužem zápasu se stal Oleksandr Kornijčuk, který vstřelil dva důležité góly. Ukrajina se tak ujímá vedení ve skupině, předpokládané zápasy o postup ji ale teprve čekají. (18:32:53)

36:00
    Zápas skončil.

35:39
    Zejnal Zejnalov nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi, Ázerbájdžan už to dnes nedokáže.

34:57
    Roman Pačev minul domácí branku, jde se do poslední minuty!

34:30
    Domácím už navíc nezbývá moc času, na srovnání potřebují dvě branky, do konce základní hrací doby zbývá minuta a půl.

33:49
    Ukrajinci bojují, během krátké chvíle nepustili na svou branku střely Allahgulijeva ani Sultanova.

32:36
    Na druhé straně se o střelu pokoušel Oleg Zborovskij, jeho pokus domácí hráči zblokovali.

31:52
    Baghirov i Gulijev zamířili mimo branku, domácí hráči se ještě snaží se zápasem něco udělat.

31:23
    Kostiantyn Andrijejev střílel dobře,Širinbajov ale nadále drží aázerbájdžanské naděje.

30:43
    Hikmat Baghirov se poprvé v zápase nechal vyniknout, Hladčenko kryje i jeho střelecký pokus.
    V Ázerbájdžanu si plážový fotbal rychle oblíbili. Podle jednoho z fanoušků je prý turnaj na Evropských Hrách lepší než mistrovství světa.

29:48
    Další střelecký pokus aktivního Sabira Allahgulijeva kryje pozorný brankář Volodymyr Hladčenko.

28:30
    Oleksij Illičov vyzkoušel Širinbajovu pozornost, na druhé straně pálil mimo Orkhan Mammadov.

27:42
    Sabir Allahgulijev zkoušel pokus o nůžky, který Ukrajinci dokázali zablokovat.

26:59
    Igor Borsuk vyslal další střelu, kterou Širinbajov opět pokryl.

26:30
    Oleg Zborovskij ale penaltu neproměňuje, Vagif Širinbajov k radosti domácího publika jeho pokus vyrazil!

26:30
    První žlutá karta v dnešním zápase, dostává ji domácí hráč Zejnal Zejnalov, Ukrajinci navíc budou zahrávat pokutový kop!

25:50
    Oleg Zborovskij vyslal střelu na Širinbajova, který si připisuje úspěšný zákrok.

24:52
    Do třetí třetiny nastoupil v domácí brance opět Vagif Širinbajov, který ihned vyslal střelu na Hladčenka, který jeho pokus pokryl.

24:01
    Třetí třetina začala.

24:00

23:45
    Hladčenko pokryl střelu Renata Sultanova.

23:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny, domácí hráči musí dohánět dvoubrankové manko.

22:36
    Po další ráně Kurdova bude následovat rohový kop.

22:10
    Kurdov si poradil se dvěma střelami, nejdříve pálil Oleg Zborovskij, poté Andrij Borsuk.

21:30
    Ihned po rozehrávce vyslal povedenou střelu Zejnal Zejnalov, Hladčenko jeho pokus pokryl. Následně pálil aktivní brankář Emin Kurdov, mířil vedle.
    Oleksandr KORNIJČUK - 3:1

21:03
    GÓL UKRAJINA!
    Ukrajinci se dostávají do dvoubrankového náskoku! Podruhé v dnešním zápase se prosazuje OLEKSANDR KORNIJČUK!

20:21
    Střela Romana Pačeva se mezi tři tyče nevešla.

19:50
    Další střela Igora Borsuka už byla přesnější, Emin Kurdov jeho pokus ale kryje.

19:09
    Také Igor Borsuk minul ázerbájdžanskou branku.

18:40
    Orkhan Mammadov vystřelil mimo branku, hrát tak budou moct Ukrajinci.

17:52
    Blíží se polovina zápasu, Emin Kurdov vrátil střelecký pozdrav svému kolegovi, i domácí brankář střílel mimo tři tyče.

17:05
    Ukrajinský brankář Volodymyr Hladčenko vyslal střelu přes celé hřiště, mířil nad branku.

16:44
    Další rána Kornijčuka, Kurdov jeho střelu tentokrát likviduje.
    Oleksandr KORNIJČUK - 2:1

16:16
    Ukrajinci si berou své vedení zpátky na svou stranu! OLEKSANDR KORNIJČUK nejdříve se svou ranou neuspěl, následná dorážka už ale byla gólová!

16:00
    Kurdov si připisuje další zákrok, pálil Kostiantyn Andrijejev.

15:23
    Kurdov likviduje dvě rychle po sobě jdoucí střely od Igora a Andrije Borsukových.

14:13
    Kapitán domácího výběru Emin Kurdov nastoupil ve druhé třetině do branky, jeho dalekonosnou střelu pokryl jeho kolega v druhé brance Hladčenko.

13:35
    Orkhan Mammadov vyslal další střelu, míč skončil mimo branku.
    Sabir ALLAHGULIJEV - 1:1

13:11
    GÓL ÁZERBÁJDŽAN!
    Domácím se po aktivním vstupu do druhé třetiny podařilo vyrovnat! SABIR ALLAHGULIJEV si parádně zpracoval dlouhý výhoz od brankáře Kurdova a výstavními nůžkami nedal Hladčenkovi žádnou šanci!

12:36
    Domácí hráči vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně, z dvou rohů ale nic nevytěžili. Naopak na druhé strně Roman Pačev vystřelil mimo branku.

12:01
    Druhá třetina začala.

12:00

11:20
    První třetina pomalu, ale jistě směřuje ke svému konci. Ukrajinci rozhodně nechtějí přijít o jednobrankový náskok.

10:51
    Amid Nazarov vypálil mimo tři tyče.

10:26
    Domácí brankář vyslal další ránu na svého kolegu v ukrajinské brance, Hladčenko zasahovat nemusel, míč skončil mimo branku.

09:40
    Vagif Širinbajov likviduje další střelu Igora Borsuka.

08:41
    Další střelecký pokus Olega Zborovského tentokrát likviduje Vagif Širinbajov.
    Oleg ZBOROVSKIJ - 1:0

08:12
    Skóre dnešního zápasu otevírají Ukrajinci! Prosazuje se OLEG ZBOROVSKIJ!

07:31
    Také ázerbájdžanský brankář Vagif Širinbajov vyslal střelecký pokus, který zlikvidoval Hladčenko.

06:46
    Další ránu Dmytra Medveda zblokovali domácí hráči.

06:23
    Utkání se po pomalejším začátku pěkně rozjelo, Dmytro Medved vyslal dobrou střelu, kterou Širinbajov pokryl.

05:48
    Igor Borsuk vyslal dobrou střelu, mezi tři tyče se ale nevešel.

04:24
    Volodymyr Hladčenko teď z pozice brankáře vyzkoušel svého kolegu na druhé straně, Širinbajov jeho ránu kryje.

03:55
    Na druhé straně vypálil mezi tyče také Zejnalov, Hladčenko si připisuje první zákrok v zápase.

03:24
    Další zákrok Širinbajova, střílel Kostiantyn Andrijejev.

02:30
    Oleksandr Kornijčuk vyslal nebezpečnou střelu, kterou bez problému zlikvidoval Vagif Širinbajov.

01:58
    Zejnal Zejnalov vystřelil mimo tři tyče.

00:12
    Zápas začal velmi zostra, střelu Pačeva po rozehrávce domácí borci zablokovali, na druhé straně nepřesně pálil Allahgulijev.

Sestavy:
    Ukrajina: Hladčenko (Sydorenko) – I. Borsuk (C), Pačev, Zborovskij, Medved – Pantelejčuk, A. Borsuk, Kornijčuk, Andrijejev, Budzko, Illičov. Trenér: Jevgen Varenytsyja.
    Ázerbájdžan: Širinbajov (Kurdov (C)) – Sultanov, Mammadov, Allahgulijev, Nazarov – Gulijev, Ismayjlov, Z. Zejnalov, Baghirov, Alijev. Trenér: Miguel Zé.
    Rozhodčí: Arzuolaitis, Kartmann, Prokharau.

ÁZERBÁJDŽAN

Ázerbájdžan se na letošní Evropské Hry kvalifikoval samozřejmě automaticky jako pořádající země. Jinak Ázerbájdžanci stále čekají na výraznější úspěch v rámci plážové kopané. Mistrovství světa se ještě nikdy nezúčastnili, žádného výraznějšího úspěchu ještě nedosáhli ani v rámci evropských turnajů.

UKRAJINA

Ukrajinci působí v plážovém fotbalu už dlouho, zatím ale nedosáhli nějakého většího úspěchu. Tři účasti na světových šampionátech přinesli nejlépe 6. místo v roce 2005, o rok předtím pak Ukrajina brala bronzové medaile na Euro Beach Soccer League.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího plážového fotbalu! Ve středu začíná na Evropských Hrách v Baku také fotbalová část, jejímž prvním dnem vás provedeme na Onlajny.com! Dnešní program zakončí od 17:30 zápas mezi Ukrajinou a Ázerbájdžanem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:30.