Norbert Gombos
Norbert Gombos (2)
2
7 5 7
Sobota 13.06.2015, 10:11Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka) • Finále

Norbert Gombos sa stáva víťazom Challengeru Praha! (13:29:57)

Koniec zápasu

6:7
    Montanes napokon pri výmene prestrelil ihrisko a Gombos víťazí!

2-6
    Gombos zakončil vynikajúco k ľavej čiare na strane svojho súpera a je blízko víťazstva!

2-5
    Gombos popreháňal súpera zo strany na stranu a nedal mu šancu na úspešnú výmenu.

2-4
    Teraz to so silou pri zakončení prehnal Gmbos a bod získava aj jeho súper.

1-4
    Montanes napálil loptu z hry iba do siete, štvrtý tajbrejkový bod pre nášho reprezentanta!

1-3
    Gombos získava tretí bod v rade a zdá sa, že má všetko pod kontrolou.

1-2
    Montanesove zakončenie skončilo až za čiarou, do vedenia ide slovenský reprezentant.

1-1
    Vzápätí ale pri súperovom podaní zahral Slovák loptu do rohu ku základnej čiare a je vyrovnané.

1-0
    Montanes začal úspešnejšie a ujíma sa vedenia.

6:6
    Montanes napokon dôležitý krok zvládol a aj do tretice sa rozhodne až v tajbrejku!

A-40
    Montanes zabojoval a ujíma sa vedenia. K vyrovnaniu setu mu chýba iba jeden krok.

40-40
    Gombos sa na sieti pohral s loptou a zakončil ju iba tesne za ňu. Máme tu ďalšiu zhodu.

A-40
    Montanes predviedol nekompromisný servis a ujíma sa vedenia.

40-40
    Slovenský hráč ale posledný krok opäť neurobil správne a prudkou loptou prepálil ihrisko.

40-A
    Gombos si za svoje zakončenie k pravej postrannej čiare zaslúžil výhodu i potlesk od divákov!

40-40
    Gombos však hru opäť vyrovnáva. Sledujeme veľmi dlhé gemy i sety.

A-40
    Gombos zahral po dlhšej výmene loptičku iba mimo hracej plochy. Výhodu získava španielsky hráč.

40-40
    Ani táto výhoda ale využitá nie je a máme tu ďalšiu zhodu.

40-A
    Montanes sa pri vlastnom podaní dopustil iba dvojchyby, čím dal veľkú výhodu Gombosovi.

40-40
    Montanes si nabehol na sieť, odkiaľ bekhendom pohodlne vyrovnal.

40-A
    Gombos to ale opäť nevzdal a získava výhodu!

40-40
    Montanes loptu odvrátil k základnej čiare a tento set sa ešte nekončí.

30-40
    Gombos opäť zakončil na pravú stanu a vybojoval brejkbol!

30-30
    Teraz Gombosovi jeho úder na pravú stranu vyšiel a je vyrovnané!

30-15
    Gombos chcel zakončovať po čiare, ale napokon ju úplne minul a lopta smeruje iba na konto jeho súpera.

15-15
    Teraz to ale španielsky hráč pri zakončení neodhadol dobre a loptičku poslal iba tesne vedľa čiary.

15-0
    Podávajúci Montanes začína úspešne a ujíma sa vedenia.

5:6
    Tú hneď aj využíva a dostáva sa do dôležitého vedenia 6:5!

40-A
    Veľmi tvrdé podanie slovenského tenistu jeho súper nezachytil a Gombos vybojoval svoju prvú výhodu v tomto geme.

40-40
    Gombos z pravej strany nekompromisne zakončil do protiľahlého rohu a máme tu zhodu.

A-40
    Gombos od siete preloboval loptu iba za základnú čiaru. Máme tu tretí brejkbol pre španielskeho tenistu.

40-40
    Španiel si teraz za stratu brejkbolu môže aj sám, keď sa zle zorientoval za sieťou a loptičku cez ňu neprehodil.

A-40
    Gombos na sieti odvracal vysokú loptu, ale odrazila sa mu iba mimo ihriska. Druhý brejkbol v tomto geme získava Montanes.

40-40
    Gombos tvrdým bekhendom súpera dobre vyšachoval a vybojoval zhodu.

40-30
    Španielsky tenista dokonca vybojoval ďalší bod a získava brejkbol!

30-30
    Montanes zabojoval a vyrovnáva. Sledujeme veľmi napínavý duel.

15-30
    Slovák dokonca získal aj druhý fiftín v rade a predvádza pekný obrat.

15-15
    Druhá loptička v tomto geme už smeruje na stranu nášho hráča.

15-0
    Gombos zahral loptu iba do siete, do vedenia sa dostáva Montanes.

5:5
    Montanes veľmi dôležitý gem so svojím servisom zvládol a vyrovnáva na 5:5.

A-40
    Slovenský tenista prestrelil ihrisko, výhodu získava jeho súper zo Španielska.

40-40
    Gombos však zabojoval a máme tu zhodu!

40-30
    Slovák pri svojej hre opäť trafil iba sieť a jeho súper získava gembol.

30-30
    Gombos chcel na základnej čiare zachrániť ťažkú loptu, ale odvrátil ju iba do siete.

15-30
    Gombos získal ďalší fiftín a vyslúžil si aj potlesk publika!

15-15
    Teraz ale náš reprezentant od základnej čiary zakončil iba do siete a je vyrovnané.

0-15
    Gombos začal gem veľmi dobre a po údere od siete sa ujíma vedenia.

4:5
    Montanes odvrátil Gombosove podanie iba za základnú čiaru a náš tenista je blízko víťazstva v sete.

0-40
    Aj tretia loptička v tejto výmene smeruje na konto slovenského reprezentanta!

0-30
    Gombos si teraz vybral rovnakú stranu a jeho súper to absolútne nečakal. Náš hráč vedie už o dva fiftíny.

0-15
    Gombos zakončoval z hry po čiare a urobil to veľmi dobre. Náš tenista sa ujíma vedenia.

4:4
    Gombosovi sa to ale nepodarilo a ľahké prehodenie Montanesa od siete ukončilo ôsmy gem tretieho setu.

A-40
    Španielsky tenista sa opäť dostáva do vedenia. Gombos teraz musí jeho loptu zachytiť.

40-40
    Gombos tvrdo zakončil po čiare a máme tu ďalšiu zhodu. Tento gem je snáď nekonečný.

A-40
    Gombos odvrátil ťažký súperov servis iba vedľa postrannej čiary. Montanes získava ďalšiu výhodu.

40-40
    Montanes chcel od základnej čiary prepáliť Gombosa na sieti, ale napokon minul priestor ihriska. Máme tu ďalšiu zhodu.

A-40
    Španielsky tenista predviedol skvelé eso z podania a získava výhodu!

40-40
    Ani tretí brejkbol v tomto geme nie je využitý, pretože Montanes vyhral súboj na sieti.

40-A
    Gombos zahral loptičku výborne do zadného rohu a Montanes na to nestihol zareagovať.

40-40
    Gombos však nedokázal správne odvrátiť prudkú loptičku a opäť je vyrovnané na 40:40.

40-A
    Montanes pri svojom prudkom zakončení minul vyznačený hrací priestor a máme tu ďalší brejkbol pre slovenského hráča.

40-40
    Ten ale Španiel odvracia a máme tu zhodu.

30-40
    Tri body v rade znamenajú nie len dokonalú otočku, ale aj zisk brejkbolu pre nášho reprezentanta!

30-30
    Gombos vyhnal súpera mimo ihriska a napokon mu loptu nekompromisne zakončil do poľa.

30-15
    Slovenský hráč ale zabojoval a po zakončení od základnej čiary znižuje.

30-0
    A rovnako aj pokračuje. Gombos si v tejto výmene ešte ani poriadne nesiahol na loptičku.

15-0
    Montanes začína po krátkej prestávke ziskom fiftínu.

3:4
    Gombosovi opäť raz sadol servis a nekompromisne sa tak ujíma vedenia 4:3.

15-40
    Gombos popreháňal súpera zo strany na stranu a ten napokon zakončil iba za základnú čiaru.

15-30
    Veľmi tvrdé podanie nášho tenistu znamená zisk ďalšieho bodíku!

15-15
    Montanes zakončil krátko za sieť veľmi dobre a slovenský hráč loptičku v rýchlosti odvrátil iba za čiaru.

0-15
    Gombos predviedol skvelé eso z podania a ujíma sa vedenia v siedmom geme tretieho setu.

3:3
    Výborná hra Gombosa, ktorý sa nikdy nevzdáva! Norbert si stratené podanie berie späť a pri súperovom servise vyrovnáva na 3:3.

30-40
    Gombos opäť ustál ťažkú situáciu a po skvelých krížnych útokoch donútil súpera zahrať iba do siete. Náš reprezentant získava brejkbol.

30-30
    Gombos zahral loptičku blízko ku sieti, odkiaľ ju jeho súper odvrátil iba mimo ihriska. Je vyrovnané.

30-15
    Slovák ale teraz svoje zaváhania napravil a od siete nekompromisne znižuje!

30-0
    Náš reprezentant tentokrát úplne minul priestor ihriska a Montanes sa teší z ďalšieho fiftínu.

15-0
    Gombos to pri svojom zakončení prehnal so silou a loptu poslal iba za základnú čiaru.

3:2
    Rovnaká chyba nášho tenistu sa zopakovala aj teraz a španielsky súper mu berie celý gem!

A-40
    Gombos napálil loptu z hry iba do siete a jeho súper získava ďalší brejkbol.

40-40
    Podarilo sa mu to aj pri druhej lopte, ktorú jeho súper napálil iba do siete! Máme tu zhodu.

40-30
    Prvý brejkbol dokázal Gombos odvrátiť. Pred ním je ďalšia dôležitá úloha.

40-15
    Slovák bol opäť neúspešný a jeho súper získava dva brejkboly!

30-15
    Gombos to teraz so silou úderu prehnal a loptičku odpálil iba mimo hracej plochy.

15-15
    Slovenský hráč zakončoval za sieť, ale Montanes loptičku dobehol a výborne ju odvrátil do opačnej strany!

0-15
    Španielsky hráč teraz zakončil iba do siete a bodík smeruje na slovenskú stranu.

2:2
    Podávajúci Španiel preukázal svoju obrovskú silu a vyrovnáva na 2:2.

40-0
    V tomto geme má ale náš reprezentant veľké problémy a zatiaľ nezískal ani jediný fiftín.

30-0
    Montanes zakončil výborne za sieť a slovenský hráč túto loptičku nestihol dobehnúť.

15-0
    V štvrtom geme sa do vedenia dostáva podávajúci hráč.

1:2
    Gombos zahral svoje podanie veľmi dobre a jeho súper loptičku odvrátil iba za vyznačenú hraciu plochu. Norbert sa ujíma vedenia 2:1.

15-40
    Opäť výborná zmena miesta zakončenia a opäť bodík pre slovenského tenistu!

15-30
    Gombos zahral celú výmenu bekhendom a urobil to veľmi dobre! Na konci výmeny nedal súperovi šancu po tom, čo zmenil stranu, na ktorú zakončoval.

15-15
    Druhýkrát to už ale Gombosovi vyšlo a je vyrovnané.

15-0
    Pri svojom prvom podaní v tomto geme nebol Gombos úspešný a dopustil sa iba dvojchyby.

1:1
    Španiel výhodu využíva a vyrovnáva na 1:1.

A-40
    Montanes zahral veľmi dobre a získava výhodu.

40-40
    Máme tu prvú zhodu v tomto sete.

40-30
    Montanes predvádza skvelý obrat! Španielsky tenista teraz donútil Slováka zahrať iba do siete.

30-30
    Gombos to teraz so svojím zakončením trochu prehnal a silná loptička skončila až mimo ihriska. Po 30 na oboch stranách.

15-30
    Prvý bodík v treťom sete napokon získava aj španielsky tenista.

0-30
    Slovenský tenista súpera krížnymi zakončeniami zatlačil k čiare a napokon ho donútil odvrátiť iba do siete.

0-15
    Gombos si opäť počkal na sieti a opäť nekompromisne zasmečoval.

0:1
    Je to tak, slovenský tenista zvládol vstup do tretieho finálového setu bravúrne a vedie 1:0.

0-40
    Gombos si na loptičku počkal pri sieti a smečoval skutočne nechytateľne. Vyzerá to na zisk čistého gemu.

0-30
    Aj druhý bodík v tejto výmene získava slovenský tenista, ktorý má v tejto časti hry jasne navrch.

0-15
    Prvá loptička tretieho setu smeruje na konto podávajúceho Gombosa po tom, čo jeho súper napálil iba sieť.

7:5
    Albert Montanes svoju šancu využíva a budeme svedkami tretieho setu vo finále v Prahe.

40-30
    Ďalší setbol Alberta Montanesa v tomto sete.

30-30
    Norbert bojuje o tento set ako len vie. Nevynútená chyba Montanesa.

30-15
    Prvým esom v druhom sete si pomáha Montanes.

15-15
    Loptu získava Montanes.

0-15
    Norbert začína lepšie pri servise Montanesa.

6:5
    Albert Montanes získava servis Gomboša po nevynútenej chybe nášho tenistu.

40-30
    Norbert Gomboš bude čeliť brejkbolu po ďalšej obrovskej chybe.

30-30
    Montanes posiela return iba do siete a Norbert Gomboš vyrovnáva.

30-15
    Prvú chybu napravuje Norbert Gomboš esom.

30-0
    Ďalšia príliš dlhá loptička nášho tenistu.

15-0
    Norbert robí nevynútenú chybu.

5:5
    Tretia dvojchyba Alberta Montanesa a Norbert Gomboš sa dostal opäť z najhoršieho.

40-A
    Norbert Gomboš výborným forhendom si vybojoval brejkbol.

40-40
    Albert Montanes robí druhú dvojchybu v rade a nepremieňa ani druhý setbol.

40-30
    Prvý setbol nepremieňa, pretože spravil dvojchybu.

40-15
    Albert Montanes má dva setboly pri vlastnom servise.

30-15
    Albert Montanes je dve loptičky od vynútenia si tretieho setu.

15-15
    Vynikajúci forhend po čiare predviedol Norbert Gomboš.

15-0
    Norbert začína nepresným returnom.

5:4
    Norbert Gomboš daroval deviatu hru svojmu súperovi dvojchybou a v nasledujúcej hre bude podávať Montanes na vynútenie si tretieho setu.

40-30
    Odvracia aj ten druhý brejkbol, ale s miernymi problémami.

40-15
    Prvý brejkbol náš tenista odvracia.

40-0
    Po chybe nášho tenistu má Albert Montanes tri brejkboly.

30-0
    Montanes svoje vedenie zvyšuje výborným úderom.

15-0
    Norbert začína veľmi zle pri svojom servise.

4:4
    Albert Montanes si udržal servis a vyrovnáva na 4:4.

40-30
    Albert Montanes má jeden gembol na vyrovnanie druhého setu.

30-30
    Norbert Gomboš neprehodil sieť a je tak vyrovnané. Po 30.

15-30
    Albert Montanes posiela loptičku za základnú čiaru.

15-15

0-15
    Kvalita zápasu nám šla dole, ale určite to je aj s pribudájucou teplotou.

3:4
    Norbert ťažku situáciu zvládol a vedie 4:3.

40-A
    Norbert si pomáha prvým servisom a piatym esom v druhom sete.

40-40
    Norbert odvracia aj ten druhý brejkbol. Natlačil sa na sieť a volejom výmenu ukončil.

40-30
    Prvý brejkbol odvracia Norbert Gomboš aktívnou hrou.

40-15
    Po následnej dvojchybe má Montanes dva brejkboly na 4:3.

30-15
    Teraz robí náš tenista obrovskú chybu a Montanes má veľmi nádejný stav.

15-15
    Šiestym esom v zápase Gomboš vyrovnáva.

15-0
    Prvykrát v druhom sete sa pri servise Gomboša dostáva do vedenia Montanes.

3:3
    To sa mu aj darí a čisté hre nám pribúdajú.

40-0
    Aj Albert Montanes môže gem čistou hrou.

30-0
    Ďalšia nevynútená chyba nášho tenistu.

15-0
    Sily už ubúdajú obom tenistom. Teplota sa šplhá k 30 stupňom.

2:3
    A je to tak, Norbert Gomboš získava druhý gem čistou hrou v druhom sete.

0-40
    Po piatom ese sa rysuje ďalšia bezproblémová hra pre nášho tenistu.

0-30
    Nášmu tenistovi pomáha aj páska a zvyšuje na 30:0.

0-15
    Nepresný return Alberta Montanesa.

2:2
    Aj Albert Montanes si udržal servis a vyrovnáva na 2:2.

40-15
    Montanes si výborne vybojoval dva gemboly na vyrovnanie stavu druhého setu na 2:2.

30-15
    Loptu získava Gombos.

30-0
    Obrovské množstvo nevynútených chýb produkuje Norbert Gomboš. A niektoré sú úplné zbytočné.

15-0
    Výborný stopbal Montanesa.

1:2
    Ale po výbronom prvom servise si udržiava servis aj tentokrát.

15-40
    Jasna pozícia pre nášho tenistu, no kraťas mu absolútne nevyšiel.

0-40
    Žeby druhá čistá hra v rade pri servise Gomboša?

0-30
    Tentokrát sa Norbert Gomboš z jasne pozície nepomýlil a zvyšuje svoje vedenie pri svojom servise.

0-15
    Norbert Gomboš pridáva svoje štvrté eso.

1:1
    Aj v druhom sete robí Norbert nevynútene chyby a môže ho mrzieť tento gem.

A-40
    A opäť prichádza nepresný return Gomboša.

40-40
    Ale ten nepremieňa, lebo loptičku poslal za základnú čiaru. Zhoda.

30-40
    Montanes posiela loptičku z bekhendu len do siete a Norbert má brejkbol.

30-30
    Škoda tejto chyby, ktorú spravil Norbert Gomboš. Mohol sa dostať k dvom brejkbolom.

15-30
    Veľmi rychlý spád má teraz hra od oboch aktérov.

0-30
    Ďalší výborný return, za ktorým sa Montanes ani nepohol.

0-15
    Norbert začína výbrone aj pri servise Montanesa.

0:1
    Čistou hrou získava prvú hru druhého setu náš tenista.

0-40
    Montanesovi vôbec nevyšiel lob a Norbert Gomboš má tri gemboly.

0-30
    Ďalšia chyba Montanesa a Norbert zvyšuje svoje vedenie na 30:0.

0-15
    Druhý set nám začal po krátkej prestávke a nevynútenou chybou začína Montanes.

6:7
    Prvý set je na konci, keď Norbert Gomboš prekvapil súpera výborným forhendom a v prvom sete víťazí 7:6.

5-6
    Presná loptička Norberta Gomboša a ziskom tretieho fiftínu v rade sa Gomboš dostáva k setbolu.

5-5
    A je vyrovnané. Norbert Gomboš sa dostáva aj z toho najhoršieho aj v tajbrejku.

5-4
    Aktívnou hrou si berie Norbert Gomboš brejk späť.

5-3
    Prvým esom sa Montanes dostáva do vedenia 5:3.

4-3
    Norbert Gomboš znižuje na rozdiel jediného bodu po výbornom servise.

4-2
    Norbert znižuje po výbornom kraťasi.

4-1
    Norbert Gomboš v tajbrejku chybuje a Montanes má pohodlný náskok 4:1.

3-1
    Po nepresnom returne Norberta Gomboša vedie Montanes už 3:1.

2-1
    Albert Montanes zahral prekvapujúco veľmi útočne a vybojoval si prvý minibrejk.

1-1
    Albert Montanes však robí v ďalšej výmene nevynútenú chybu.

1-0
    Montanes začína víťazným jednoručným bekhendom, ktorý skončil presne na čiare.

6:6
    Výborným forhendovým winnerom ho aj premieňa a o víťazoví prvej sady rozhodne tajbrejk.

40-A
    Volej na sieti Norbert Gomboš zvládol a získava gembol.

40-40
    Gomboš ho odvracia vynikajúcim servisom von z kurtu.

40-30
    Výborný kraťas Alberta Montanesa a Albert Montanes má prvý setbol v zápase pri servise Gomboša.

30-30
    Výborný forhendový winner od Norberta Gomboša, ktorý tak vyrovnáva na 30:30.

30-15
    Následne ďalšia a Montanes obrannou hrou sa dostáva do vedenia.

15-15
    Prichádza však už 25. nevynútená chyba nášho tenistu.

0-15
    Tesný aut na returne od Alberta Montanesa.

6:5
    Aj ho premieňa a dostáva sa do vedenia 6:5 v prvom sete.

40-30
    Norbert si pomohol kraťasom, ale následne to nevyužil a Montanes sa dostáva ku gembolu.

30-30
    Stopbal Montanesa náš tenista dobehol a umiestnil tak, ako chcel.

30-15
    Albert Montanes si pomáha servise a dostáva sa do vedenia 30:15.

15-15
    Norbert Gomboš ukázal, že vie hrať perfektné údery a tento krížny forhend bol fantastický.

15-0

5:5
    Norbert Gomboš vyrovnáva na 5:5 a prvý set tak pokračuje.

40-A
    Montanes dobehol kraťas Gomboša, ale loptičku neumiestniil do kurtu.

40-40
    To sa mu však zatiaľ nepodarí, lebo loptička po údere Gomboša skončila v aute.

30-40
    Po výbornom servise má Norbert jednu možnosť na vyrovnanie stavu prvého setu.

30-30
    Výborná výmena, v ktorej Norbert Gomboš donútil súpera k chybe a vyrovnáva na 30:30.

30-15
    Norbert púšťal loptičku, pretože si myslel, že skončí v aute, ale on skončil na čiare.

15-15
    Ďalšia chyba nášho tenistu, obrovské množstvo nevynútených chýb, ktoré však pramenia z útočnej a tvoriacej hry.

0-15

5:4
    Tretí brejkbol už Montanes neodvracia a aj Norbert Gonboš berie servis súperovi a znižuje na 4:5.

30-40
    Montanes útočil a Norbert len vracal vysoké loptičky až Montanes zasmečoval a odvrátil aj druhý brejkbol.

15-40
    Prvý brejkbol odvracia Montanes po výbornej a odvážne výmene.

0-40
    Tento gem vôbec nevychádza Montanesovi a Norbert Gomboš má tri brejkboly.

0-30
    Ďalšia chyba Montanesa a Norbert vedie už 30:0.

0-15
    Albert však nezačína najlepšie v geme, v ktorom môže získať prvý set.

5:3
    Ďalší nepodarený stopbal Norberta Gonboša a Albert Montanes berie servis súperovi a ide podávať na zisk prvého setu.

A-40
    Po dlhšej dobe prichádza piaty brejkbol v tejto hre pre španielskeho tenistu.

40-40
    Norbert mal Montanesa už prekonaného, ale volej poslal do siete a Montanes vyrovnáva na zhodu ani sám nevie ako.

40-A
    Výhoda Gomboš.

40-40
    Ako inak, perfektným jednoručným bekhendovým returnom vyrovnáva Montanes na zhodu.

40-A
    Prichádza však ďalšia možnosť po výbornom servise a po výbornom forhendovom winneri.

40-40
    Ale náš tenista robí ďalšiu dvojchybu.

40-A
    Return Montanesa je nepresný a Gomboš má možnosť ukončiť túto hru.

40-40
    Veľmi dobrý moment Gomboša, ktorý odvracia aj štvrtý brejkbol Montanesa.

A-40
    Prvou dvojchybou v zápase daruje Norbert Gomboš aj štvrtý brejkbol pre španielskeho súpera.

40-40
    Najdlhšia hra zápasu bude pokračovať, pretožen Norbert totálne pokazil forhendový úder.

40-A
    Priamym bodom zo servisu sa dostáva Gomboš ku gembolu.

40-40
    Montanes zariskoval na returne, ale skončil asi 10 metrov za základnou čiarou.

A-40
    Albert Montanes sa dostáva k tretiemu brejkbolu po 16. nevynútenej chybe nášho tenistu.

40-40
    Aktívnou hrou odvracia Norbert aj druhý brejkbol v zápase.

A-40
    Ani tentokrát sa Norbert nepresadil po kraťasi, ktorý neskončil ani len v sieti a Montanes má druhý brejkbol.

40-40
    Jednoručný bekhend Montanesa bol nepresný a brejkbol Gomboš odvracia.

A-40
    Navyše Norbert Gomboš pokazil krížny bekhend, ktorý skončil len v sieti a Montanes má prvý brejkbol v zápase.

40-40
    Prvá zhoda v celom zápase. Norbert poslal príliš dlhú loptičku.

30-40
    Norbert si výbrone nabehol na sieť a volejom sa dostáva ku gembolu na 4:4.

30-30
    Pomáha si servisom a následne výborným forhendom , ktorý už Montanes nemohol vrátiť.

30-15
    Absolútne nevyšiel volej nášmu tenistovi, ktorý musí o zisk tohto gemu tuho bojovať.

15-15
    Montanes mal navrch vo výmene, ale loptičku poslal po jednom údere za základnú čiaru.

15-0
    Norbert nezačína najlepšie pri svojom servise a loptičku cez sieť neprehodil.

4:3
    Po ďalšom vydarenom stopbale Montanes premieňa hneď prvý gembol opäť sa dostáva do vedenia.

40-15
    Norbert spravil nevynútenú chybu a Albert Montanes má dva gemboly na 4:3.

30-15
    Prvý veľmi podarený stopbal pripisujeme na konto Alberta Montanesa.

15-15
    Po druhom servise Norbert zatlačil returnom Montanesa a získal fiftín.

15-0
    Norbert posiela loptičku opäť veľmi tesne do autu a to je obrovská škoda.

3:3
    Aj Norbert Gomboš doservíroval svoj servis a vyrovnáva stav prvého setu na 3:3.

30-40
    Po nevynútenej chybe Montanesa sa Norbert dostáva k jednému gembolu.

30-30
    Norbert si pomáha výborným prvým servisom a zrovnáva na 30:
    30.

30-15
    Nepresná loptička slovenského tenistu, ktorý musela potvrdiť aj empajrová rozhodkyňa.

15-15
    Výborne si pripravil akciu Norbert, ktorý výmenu ukončil smečom.

15-0
    V obrane je Albert Montanes naozaj výborný a opäť sa ubránil a počkal na chybu Gomboša.

3:2
    Albert Montanes ukončil piatu hru ďalším výborným prvým servisom a Montanes opäť vedie v prvom sete.

40-0
    Ďalší výborný servis, po ktorom nasledoval len nepresný return Gomboša.

30-0
    Priamym bodom zo servisu Montanes zvyšuje vedenie.

15-0
    Vynikajúci bekhend po čiare Montanesa, ktorým si vybojoval prvý fiftín.

2:2
    Return Montanesa po druhom servise nášho tenistu skončil len v sieti a Norbert vyrovnáva stav prvého setu na 2:2.

30-40
    Gembol získavá Norbert Gomboš po svojom druhom ese.

30-30
    Stopbal však nevyšiel ani nášmu tenistovi a je tu celkom nádejný stav pre španielskeho tenistu.

15-30
    Najdlhšia výmena finálového zápasu, na jej konci bol nevydarený stopbal Montanesa.

15-15
    Albert Montanes mal navrch od začiatku výmeny vďaka výbornému returnu a získal aj fiftín na 15:15.

0-15
    Výborná hra Nobrerta Gomboša pri svojom servise.

2:1
    V treťom geme prvého setu si Albert Montanes podržal servis a dostáva sa do vedenia 2:1.

40-15
    Return nášho tenistu skončil len v sieti a Montanes má dva gemboly.

30-15
    Norbert sa dostal do výbornej pozície vo výmene, ale veľmi nepresným kraťas od Gomboša.

15-15
    Výborným krížným bekhendom Norbert Gomboš vyrovnáva. Po 15.

15-0
    Norbert Gomboš sa snaží hrať útočne vo výmenách, ale v dlhších výmenach produkuje chyby.

1:1
    Aj Norbert si udržal servis veľmi pohodlne a vďaka prvému servisu vyrovnáva na 1:1.

15-40

15-30
    Teraz však spravil nevynútenú chybu, keď poslal loptičku za základnú čiaru.

0-30
    Po ďalšom výbornom prvom servise Norbert zvyšuje svoje vedenie.

0-15
    Norbert začína na servise výborným prvým podaním.

1:0
    Albert Montanes si udržal servis a ujíma sa vedenie v zápase.

40-30
    Ale po nepresnom returne Gomboša má jeden gembol Montanes.

30-30
    Ďalší perfektný bekhend presne po čiare a Norbert vyrovnáva na 30:30.

30-15
    Norbert Gomboš znižuje presným forhendom na čiaru.

30-0
    Montanes sa výborne ubránil útoku Gomboša, Gomboš sa vydal na sieť a jednoručným bekhendom ho Albert Montanes krásne obhodil.

15-0
    Prvá výmena sa skončila tesným autom nášho tenistu.

0:0

Prajem vám krásne sobotňajšie popoludnie a vítam vás pri sledovaní online prenosu z finále challengeru v Prahe. Do finále sa dostal aj slovenský tenista Norbert Gomboš a jeho súperom bude Albert Montanes.

Norbert Gomboš na tomto turnaji išiel konečne hore so svojou psychikou, ktorá mu robila posledné týždne problémy, ale zdá sa, že práve na tomto turnaji ho zastihla výborná forma. Norbertoví patrí v rebríčku 137. priečka, ale mal by sa posunúť vyššie.

Albert Montanes má tiež vynikajúcu formu a v rebríčku ATP mu patrí 136. priečka. Čiže pôjde dnes o súboj susedov v rebríčku.

Obaja tenisti sa vo vzájomnom zápase ešte nestetli a pôjde tak o ich prvý vzájomný zápas. Toto finále favorita nemá a môžme sa tešiť na veľmi dobrý a vyrovnaný zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:10.