Tirano – Lugano | Vítěz: S. Modolo (LAM) (kon.) |
koniec udalosti
17. etapa: Tirano – Lugano
Vítěz: S. Modolo (LAM)
Lukáš Podleśny
Výsledky 17. etapy:
1. Sacha Modolo (LAM) 3:07:51
2. Giacomo Nizzolo (TFR)
3. Luka Mezgeč (TGA)
4. Heinrich Haussler (IAM)
5. Davide Apollonio (AND)
6. Stig Broecx (LTS)
7. Juan Lobato (MOV)
8. Alexander Porsev (KAT)
9. Kévin Reza (FDJ)
10. Nick van der Lijke (TLJ)
---
18. Leopold König (SKY) všichni stejný čas
73. Roman Kreuziger (TCS) +0:47
123. Petr Vakoč (EQS) +3:51
Celková klasifikace po 17. etapě
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 65:04:59
2. Mikel Landa Meana (AST) +4:02
3. Fabio Aru (AST) +4:52
4. Andrey Amador (MOV) +5:48
5. Jurij Trofimov (KAT) +8:27
6. Leopold König (SKY) +9:31
7. Damiano Caruso (BMC) +9:52
8. Steven Kruijswijk (TLJ) +11:40
9. Alexandre Geniez (FDJ) +12:48
10. Ryder Hesjedal (TCG) +13:01
---
22. Roman Kreuziger (TCS) +38:34
117. Petr Vakoč (EQS) +3:20:53
Výsledky vrchařské prémie - Teglio (3. kat.)
1. Giacomo Berlato (NIP) 7 b.
2. Marco Bandiera (AND) 4 b.
3. Iljo Keisse (EQS) 2 b.
4. Maciej Paterski (CCC) 1 b.
Výsledky sprinterské prémie - Morbegno
1. Iljo Keisse (EQS) 10 b.
2. Marco Bandiera (AND) 6 b.
3. Giacomo Berlato (NIP) 3 b.
4. Elia Viviani (SKY) 2 b.
5. Giacomo Nizzolo (TFR) 1 b.
Výsledky sprinterské prémie - Menaggio
1. Giacomo Berlato (NIP) 10 b.
2. Marco Bandiera (AND) 6 b.
3. Iljo Keisse (EQS) 3 b.
4. Luka Mezgec (TGA) 2 b.
5. Elia Viviani (SKY) 1 b.
Celková klasifikace
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 65:04:59
2. Mikel Landa Meana (AST) +4:02
3. Fabio Aru (AST) +4:52
4. Andrey Amador (MOV) +5:48
5. Jurij Trofimov (KAT) +8:27
6. Leopold König (SKY) +9:31
7. Damiano Caruso (BMC) +9:52
8. Steven Kruijswijk (TLJ) +11:40
9. Alexandre Geniez (FDJ) +12:48
10. Ryder Hesjedal (TCG) +12:49
---
21. Roman Kreuziger (TCS) +37:47
117. Petr Vakoč (EQS) +3:17:02
Výsledky 16. etapy
1. Mikel Landa Meana (AST) 5:02:51
2. Steven Kruijswijk (TLJ) +0:38
3. Alberto Contador Velasco (TCS) +0:38
4. Jurij Trofimov (KAT) +2:03
5. Andrey Amador (MOV) +2:03
6. Ryder Hesjedal (TCG) +2:10
7. Fabio Aru (AST) +2:51
8. Damiano Caruso (BMC) +3:16
9. Leopold König (SKY) +3:19
10. Carlos A. Betancur Gomez (ALM) +3:19
---
59. Roman Kreuziger (TCS) +27:50
137. Petr Vakoč (EQS) +38:16
1. Sacha Modolo (LAM) 3:07:51
2. Giacomo Nizzolo (TFR)
3. Luka Mezgeč (TGA)
4. Heinrich Haussler (IAM)
5. Davide Apollonio (AND)
6. Stig Broecx (LTS)
7. Juan Lobato (MOV)
8. Alexander Porsev (KAT)
9. Kévin Reza (FDJ)
10. Nick van der Lijke (TLJ)
---
18. Leopold König (SKY) všichni stejný čas
73. Roman Kreuziger (TCS) +0:47
123. Petr Vakoč (EQS) +3:51
Celková klasifikace po 17. etapě
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 65:04:59
2. Mikel Landa Meana (AST) +4:02
3. Fabio Aru (AST) +4:52
4. Andrey Amador (MOV) +5:48
5. Jurij Trofimov (KAT) +8:27
6. Leopold König (SKY) +9:31
7. Damiano Caruso (BMC) +9:52
8. Steven Kruijswijk (TLJ) +11:40
9. Alexandre Geniez (FDJ) +12:48
10. Ryder Hesjedal (TCG) +13:01
---
22. Roman Kreuziger (TCS) +38:34
117. Petr Vakoč (EQS) +3:20:53
Výsledky vrchařské prémie - Teglio (3. kat.)
1. Giacomo Berlato (NIP) 7 b.
2. Marco Bandiera (AND) 4 b.
3. Iljo Keisse (EQS) 2 b.
4. Maciej Paterski (CCC) 1 b.
Výsledky sprinterské prémie - Morbegno
1. Iljo Keisse (EQS) 10 b.
2. Marco Bandiera (AND) 6 b.
3. Giacomo Berlato (NIP) 3 b.
4. Elia Viviani (SKY) 2 b.
5. Giacomo Nizzolo (TFR) 1 b.
Výsledky sprinterské prémie - Menaggio
1. Giacomo Berlato (NIP) 10 b.
2. Marco Bandiera (AND) 6 b.
3. Iljo Keisse (EQS) 3 b.
4. Luka Mezgec (TGA) 2 b.
5. Elia Viviani (SKY) 1 b.
Celková klasifikace
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 65:04:59
2. Mikel Landa Meana (AST) +4:02
3. Fabio Aru (AST) +4:52
4. Andrey Amador (MOV) +5:48
5. Jurij Trofimov (KAT) +8:27
6. Leopold König (SKY) +9:31
7. Damiano Caruso (BMC) +9:52
8. Steven Kruijswijk (TLJ) +11:40
9. Alexandre Geniez (FDJ) +12:48
10. Ryder Hesjedal (TCG) +12:49
---
21. Roman Kreuziger (TCS) +37:47
117. Petr Vakoč (EQS) +3:17:02
Výsledky 16. etapy
1. Mikel Landa Meana (AST) 5:02:51
2. Steven Kruijswijk (TLJ) +0:38
3. Alberto Contador Velasco (TCS) +0:38
4. Jurij Trofimov (KAT) +2:03
5. Andrey Amador (MOV) +2:03
6. Ryder Hesjedal (TCG) +2:10
7. Fabio Aru (AST) +2:51
8. Damiano Caruso (BMC) +3:16
9. Leopold König (SKY) +3:19
10. Carlos A. Betancur Gomez (ALM) +3:19
---
59. Roman Kreuziger (TCS) +27:50
137. Petr Vakoč (EQS) +38:16
Z českých závodníků skončil nejlépe osmnáctý Leopold König, který měl stejný čas jako vítěz. Roman Kreuziger ztratil 47 sekund, Petr Vakoč téměř čtyři minuty.
1. Sacha Modolo (LAM) 3:07:51
2. Giacomo Nizzolo (TFR)
3. Luka Mezgeč (TGA)
4. Heinrich Haussler (IAM)
5. Davide Apollonio (AND)
6. Stig Broecx (LTS)
7. Juan Lobato (MOV)
8. Alexander Porsev (KAT)
9. Kévin Reza (FDJ)
10. Nick van der Lijke (TLJ)
---
18. Leopold König (SKY) všichni stejný čas
73. Roman Kreuziger (TCS) +0:47
123. Petr Vakoč (EQS) +3:51