Praia – Boavista 2:0 (kon.) | Nacional – Ferreira 3:0 (kon.) | Arouca – Moreirense 1:2 (kon.)
Gil Vicente – Belenenses 0:2 (kon.) | Rio Ave – Lisabon 0:1 (kon.) | Benfica – Marítimo 4:1 (kon.)
Coimbra – Guimarães 2:4 (kon.) | Braga – Setúbal 5:0 (kon.)
Rio Ave FC
0:1 (0:0)
Sporting Lisabon
cz Sobota 23.05.2015, 19:00Primeira Liga

Sporting nakonec porazil Rio Ave 1:0. Jedinou branku vstřelil v 48. minutě Nani. Sporting byl o něco lepší, takže jeho výhra je zasloužená. (20:53:31)

90+1

90
    Žlutou kartu dostává Silva (Sporting Lisabon).

89
    Zachvíli začne devadesátá minuta, uvidíme kolik sudí nastaví.

88
    Hlavička domácího Del Valleho vystrašila gólmana Sportingu!

86
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Lopes, přichází Abalo.

85
    Rio Ave získává jakýsi závěrečný nápor, ale zatím si nevytvořilo gólovou šanci.

82
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Slimani, přichází Montero.

81
    Martins uvízl v ofsajdu.

80
    Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky.

77
    Lopes pálil ze střední vzdálenosti nad. Ani nyní domácím nezapršelo.

76
    Blíží se poslední čtvrthodina hry a Rio Ave zatím snad ani žádnou šanci nemělo, Sporting v klidu kontroluje jednobrankové vedení.

74
    Sporting je na míči a uklidňuje hru.

73
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Wakaso, přichází Jebor.

71
    Martinsův centr si defenziva Rio Ave pohlídala a ubránila.

70
    Vilas Boas fauloval, ale situace se obejde bez karty.

69
    Dnešní utkání každopádně nenabízí příliš pohledných a brankových situací...

68
    Lopes pálil nepřesně. Gólman Sportingu Boeck stále nulu na svém kontě.

66
    Rio Ave se snaží hrát aktivně a přidat na tempu.

65
    Gustavo (AVE) obdržel žlutou kartu.

64
    Wakaso nepřesně odcentroval. Boeck bude vykopávat.

62
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nani, přichází Tanaka.

60
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Mario, přichází Mallmann.

59
    Žlutou kartu dostává Nani (Sporting Lisabon).

58
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Zeegelaar, přichází Alves Monteiro.

56
    Bressan se dopustil faulu a může být rád, že to nemá za kartu.

55
    Hlavička Del Valleho mířila mimo tyče.

54
    Po lajně unikal domácí Gustavo, ale posléze byl zastaven a míč skončil v autu.

53
    Sporting kontroluje hru.

51
    Roh vyboxoval gólman Rio Ave do bezpečí.

50
    Sporting bude kopat rohový kop.

49
    Sporting úvodní branka nastartovala, hostujcíí borci jsou na míči.
    NANI - 0:1

48
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Sporting se v úvodu druhé půle dostává do vedení, když se povedenou střelou trefil LUÍS CARLOS ALMEIDA DA CUNHA, lépe známý pod jménem NANI – 0:1.

46

Máme za sebou první poločas mezi Rio Ave a Sportingem. Více ze hry měl Sporting, ale na úvodní branku stále čekáme.

45+1

45
    Sudí nastavuje první poločas o jednu minutu.

43
    Blíží se závěr poločasu, uvidíme, jestli přijde nějaký vzruch.

41
    Sporting kombinoval, ale po nepřesné přihrávce Maria skončil míč v zámezí.

40
    Domácí akci zastavil ofsajd.

39
    Rio Ave hraje zodpovědně zezadu a nepouští Sporting do velkých šancí.

37
    Po centru Maria hlavičkoval napřesně Nani.

36
    Sporting kombinuje s míčem, po zemi se pokouší překvapit defenzivu Rio Ave.

35
    V závěru prvního poločasu pozorujeme vyrovnané utkání, zatím tedy bez branek.

34
    Sledujeme ale slušné utkání. Sudí ještě nevytahovalani jednu žlutou kartu.

32
    Na hranici vápna se snažil Sporting probít do vápna, ale nepovedlo se mu to.

31
    Boeck vykopává od vlastní branky Sportingu.

30
    Dočkali jsme se velké příležitosti, překvapivě mohlo skórovat Rio Ave.

29
    Pozor, Rio Ave kopalo standardku a rovnou z přímého kopu domácí trefili tyč!

27
    Zatím jsme toho mnoho neviděli a to se už bude blížit půlhodina hry.

26
    Sporting rozehrává do vlastní branky.

25
    Iniciativu přebírá Sporting, ale ještě se do pořádné šance nedostal.

24
    Míč se pohybuje ve středu pole.

23
    Naniho přízemní centr si pohlídal gólman De Moraes.

21
    Rio Ave hraje na své polovině, Sporting domácí hráče napadá a Rio Ave se nemůže dostat do pořádné útočné kombinace.

20
    Po dvaceti minutách hry čekáme na gól i větší gólovou příležitost.

18
    Sporting ukazuje větší fotbalovost a cit pro hru s míčem, ještě ale čeká na střelu směřující do branky.

17
    Sporting se dostal do zakončení, ale koncovce předcházel ofsajd, takže se hra přerušila.

16
    Sporting napadá rozehrávku Rio Ave už od jeho poloviny hřiště.

15
    Na fauly vede Sporting 5:3.

14
    Oba celky se snaží hrát kombinačně po zemi, ale na šance stále čekáme.

12
    Zatím skutečně vlažný úvod zápasu. Na stadion v Rio Ave nepřišlo ani mnoho diváků a tribuny jsou poloprázdné.

11
    Rio Ave zakládalo útok, ale nepřesnou přihrávkou přišlo o míč ještě na vlastní polovině hřiště.

10
    Ostrý faul domácího Bressana přerušil hru. Sporting bude zahrávat standardku.

9
    Sporting na míči uklidňuje hru. Zatím sledujeme vlažný začátek zápasu ze strany obou celků.

8
    Domácí Lopes dostal přihrávku do ofsajdu, hra je přerušena.

7
    Střela Martinse mířila nad. Santana de Moraes bude vykopávat od vlastní branky.

5
    S míčem operují na kopačkách borci Sportingu.

4
    Centr Silvy nenašel žádného z jeho spoluhráčů v barvách Sportingu.

3
    Na míči jsou domácí borci z Rio Ave.

2
    Zatím sledujeme opatrný úvod utkání.

1

Rio Ave FC: Santana De Moraes – Pinto, Gouano, Vilas Boas, Barbosa de Lucerna – Gustavo, Wakaso – Zeegelaar, Bressan, Lopes – Del Valle

Sporting Lisabon: Boeck – Lopes, Ewerton, Figueiredo, Silva – Mario, Rosell, Martins – Nani, Slimani, Mane.

V posledním kole portugalské nejvyšší soutěže se představí proti sobě Rio Ave a Sporting Lisabon.

Netřeba dlouho hledat favorita, je jasné, že jasným lídrem zápasu by měl být Sporting. Ten je v tabulce na třetím místě se ziskem 73 bodů za dvěma giganty z Benficy a Porta.

To Rio Ave je až desáté a má rovnou o třicet bodů méně. Sezonu tak může v klidu dohrát, protože mu nehrozí sestup ani se už nepodívá do evropských pohárů.

Favoritem utkání je tak Sporting, ale vzhledem k tomu, že v utkání už téměř o nic nepůjde (Sporting jistě třetí, Rio Ave v polovině tabulky), mohli bychom se dočkat jakéhokoli výsledku a klidně i úspěchu Rio Ave.

Poslední zápas obou týmů? Maritimo – Rio Ave 4:0 a Sporting – Braga 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.