Bayern – Mainz 2:0 (kon.) | Dortmund – Brémy 3:2 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 1:3 (kon.)
Hoffenheim – Hertha 2:1 (kon.) | Hannover – Freiburg 2:1 (kon.) | Frankfurt – Leverkusen 2:1 (kon.)
Hamburger – Schalke 2:0 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Wolfsburg 2:2 (kon.) | Paderborn – Stuttgart 1:2 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnom
2:2 (1:2)
VfL Wolfsburg
Sobota 23.05.2015, 15:30 • RheinEnergieStadion • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného nemeckého futbalu. Dnes náš čakajú zápasy posledného 34.kola nemeckej Bundesligy. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi 1. FC Koln a VfL Wolfsburg. Úvodný výkop je naplánovaný na 15:30 na RheinEnergieStadion v Kolíne. Hlavným rozhodcom budem Peter Gagelmann.

1. FC Koln

Domáci sa ešte v tomto poslednom zápase sezóny majú šancu dostať do prvej polovice tabuľky. Zverencom trénera Stogera patrí v tabuľke Bundesligy 12.miesto so ziskom 39 bodov. Z posledných piatich zápasov získali 6 bodov za 1 víťazstvo a 3 remízy. V poslednom kole prehrali na trávniku Mainzu 2:0. Najlepším strelcom tímu je Ujah, ktorý strelil 10 gólov.

VfL Wolsburg

O dosť pôjde v tomto zápase aj hosťom. Tí budú chcieť vyhrať, aby si udržali pred Monchengladbachom druhé miesto. Zverencom trénera Hecking patrí v tabuľke Bundesligy 2.miesto so ziskom 68 bodov. Z posledných piatich zápasov získali vlci 8 bodov za 2 víťazstvá a 2 remízy. V poslednom kole doma zdolali Dortmund pomerom 2:1. Práve s tímom z Vestfálska si to rozdajú o titul vo finále ligového pohára. Najlepším strelcom tímu je Dost, ktorý strelil 16 gólov.

1

1
    Úvodný výkop mali k dispozícii domáci a okamžite sa snažia dostať na polovicu súpera.

2
    Lenže Kolínčania zahrali v súboji tvrdo a už sú pri lopte hostia, ktorí pripravujú priamy kop.

2
    De Bruyne nápadito centroval, ale lopta skončila len v moci domácich borcov.

3
    1. FC Köln dáva gól!
    Domáci sa nečakane ujímajú vedenia 1:0! YAYO OSAKA dostal krásnu prihrávku a bez problémov prekonal brankára Gruna. Wolfsburg musí pridať.
    Juja OSAKO - 1:0

4
    Kolín pokračuje v aktívnej hre, nechýbalo veľa a mohol pridať druhý gól.

6
    Teraz sú pri lopte hostia a kombináciou hľadajú voľné priestory. Vieirinhov center nikoho nenašiel.

7
    Následne dlhým pasom na hrot skúšal Klose dostať do šance spoluhráča, ale ani on nebol presný.

9
    VfL Wolfsburg dal gól!
    Hostia zahrávali rohový kop. De Bruyneho center sa v šestnástke poodrážal až k LUIZOVI GUSTAVOVI a ten sa pri zakončení nemýlil.
    Luiz GUSTAVO - 1:1

10
    Rýchla úvodná desaťminútovka je za nami. Tempo je stále vysoké a tento futbal rozhodne nenudí. Uvidíme, ako to bude pokračovať.

11
    Vlkom určite po vyrovnaní odľahlo a momentálne sa svojou rozvážnou kombináciou pokúšajú hru upokojiť a začať kontrolovať.

12
    Vieirinhov center končí neúspechom a tak sa k lopte dostali domáci.

13
    Do šestnástky centroval Schafer, ale tam bol na zákrok pripravený obranca Kolína.

14
    Horn o chvíľu na to prečítal center Caligiuriho a pred Dostom úspešne zakročil.

15
    Už päť minút po vyrovnaní hostia úplne otáčajú skóre. Kolínčania zmätkovali na vlastnej polovici a to využil Caligiuri pre prihrávku na IVANA PERIŠIČA, ktorý v jasnej pozícii bez problémov poslal loptu do siete súpera.
    Ivan PERIŠIČ - 1:2

17
    Hostia nemajú ani teraz dosť a stále pokračujú vo svojej prevahe. Vlci nechcú v tomto zápase nechať nič na náhodu.

18
    Po krídle opäť unikal Vieirinha, ale po jeho centri si rozhodca všimol ofsajd a hru prerušil.

19
    Kolín bude mať k dispozícii rohový kop po dôraznom ofenzívnom počínaní Ujaha.

20
    Lehmanov center však nikoho nenašiel a následne sa k lopte dostali hosťujúci borci.

21
    Gagelmanovi neunikol ani nedovolený zákrok Kloseho a prisúdil domácim priamy kop.

22
    Exekuoval ho Riise, ale jeho center končí len v zámedzí a Grun môže odkopávať.

23
    Na druhej strane Osako poslal k zemi domáceho hráča a priamy kop Wolfsburgu zrejme rozohrá Luiz Gustavo.

24
    Tak nakoniec to bol Perišič, ale nič to nemení na tom, že center do ohňa nepriniesol úspech.

25
    Vieirinha centrom zo strany našiel v šestnástke hlavu Caligiuriho, ale jeho zakončenie končí nad brvnom.

26
    Domáci sa dostali k lopte, ale ich akcia veľmi rýchlo končí. Defenzíva vlkov je oveľa pripravenejšia ako pri prvom góle.

27
    Z diaľky veľmi nepresne vystrelil domáci Gerhardt a tak pokračuje kontrola v podaní hostí.

29
    Grun zneškodnil hlavičkové zakončenie Osaku a tak získavajú domáci rohový kop.

30
    Lenže ten nevydarene rozohral Lehmann a tak môžu ísť dopred hostia.

31
    Rohový kop mali aj hostia z Wolfsburgu, ale ten kvôli zblokovanej strele nebol využitý, nasleduje ďalší roh.

32
    De Bruyne našiel Caligiuriho, ale ten nastrelil taktiež len hráča domácich.

33
    Ani do tretice neboli hostia úspešní a tak si môžu hráči Kolína vydýchnuť.

34
    Ofenzíva aktivita hostí neutícha. Dost nedostal prihrávku od kolegu a navyše si rozhodca všimol útočný faul.

35
    Po krátkom čase mali rohový kop domáci, ale ani teraz z tejto štandartky nezapršalo.

37
    O niekoľko desiatok sekúnd exekuovali rohový kop hostia, ale Horn dokázal po strele Dosta veľmi dobre zakročiť.

38
    Wolfsburg má ešte niekoľko minút do konca prvého polčasu a tak môže pridať tretí gól. Defenzíva domácich, ale urobí všetko preto, aby sa tak nestalo.

39
    Centrovaná lopta Šventa bola príliš dlhá a tak namiesto pokutového územia končí až pri spoluhráčovi na druhej strane.

40
    Vstupujeme do poslednej päťminútovky prvého dejstva. Individuálne to skúsil Lehmann, ale brankár Grun sa blysol svojim zákrokom..

41
    Za Wolfsburg nepresne zakončoval De Bruyne. Brankár Horn môže odkopávať.

42
    S blížiacim sa koncom polčasu hra získala opäť vyššie tempo a domáci sú odvážnejší. Teraz skúšal z dobrej pozície strieľať Gerhardt, ale aj jeho brankár hostí vychytal.

43
    Zo strednej vzdialenosti strieľal Perišič, ale ani on nebol dostatočne presný a minul bránku.

45
    Oba tímy sa prestriedali v držaní lopty, nikto už nechce spraviť chybu pred odchodom do šatní.

45+1

Za nami je prvý polčas a rozhodne sme sa pri ňom nenudili. Rýchlo sa do vedenia dostali domáci zásluhou Osaka, ale potom v rozmedzí šiestich minút Wolfsburg otočil skóre vďaka presným zásahom Luiza Gustava a Ivana Perišiča. Čo nám prinesie druhý polčas?

46

46
    Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Mišo Brečko, prichádza Sławomir Peszko.

47
    Vlci vstupujú do druhého polčasu v tom istom tempe, v akom ten prvý končili.

48
    Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Anthony Ujah, prichádza Thomas Bröker.

49
    Riise zahrával priamy kop domácich, ale Grun nemusel zasahovať a bude odkopávať.

50
    Striedajúci Broker sa už zapojil do hry, ale jeho prihrávka bola nepresná a tak akcia končí.

52
    De Bruyne dostal pekný center od Perišiča a hostia sa tak nepríjemne posúvajú smerom do šestnástky domácich.

53
    Hostia hrajú len to, čo potrebujú a miestami nechávajú kombinovať Kolínčanov.

54
    Knoche poslal súpera k zemi a tak získava Kolín priamy kop.

55
    Nagasawa síce v súboji o loptu uspel, ale len za pomoci faulu a tak rozhodca prerušuje hru.

57
    Osako dostal veľmi dobrú prihrávku od Gerhardta, ale ten v zakončení stroskotal len na brankárovi Grunovi.

58
    De Bruyne na druhýkrát dostal loptu do šestnástky, ale tam nenašiel ani jedného spoluhráča pripraveného na zakončenie.

59
    Kolín sa častejšie dostáva do náznakov šancí. Teraz sa však v ofsajde ocitol Broker.

60
    Za hostí zapracoval De Bruyne a vybojoval rohový kop, ktorý však Wolfsburg nevyužil.

61
    Je vyrovnané! Z rýchlej akcie dokázali domáci nečakane udrieť. Do šestnástky sa dostal Risse, ktorého strela sa od SŁAWOMIRA PESZKA odrazila až do brány.
    Sławomir PESZKO - 2:2

63
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Daniel Caligiuri, prichádza André Schürrle.

64
    Vlci musia pridať ak chcú dnes získať všetky tri body a pomôcť im k tomu môže aj oživenie v kádri.

65
    Práve striedajúci Schurrle chcel dostať loptu na voľného spoluhráča, ale v poslednej chvíli mu plány zhatil obranca domáceho tímu.

66
    Schurrle vstúpil na ihrisko s chuťou. Teraz sa dostal do streleckej pozície, ale na jeho smolu sa pošmykol a tak lopta končí mimo.

67
    Domáci sa po snahe hostí konečne dostali k lopte, určite sa ešte budú pokúšať dostať do vedenia.

69
    Horn podržal Kolín svojim zákrokom proti nepríjemnej strele Schurrleho.

70
    Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Kazuki Nagasawa, prichádza Adam Matuszczyk.

71
    je vidieť, že Wolfsburg chce získať späť stratené vedenie, ale Horn chytá vo veľkej pohode.

73
    Kolín získal priamy voľný kop, ale ten Horna vôbec neohrozil a už sa musia domáci brániť.

74
    Ani rohový kop nedokázali domáci zúžitkovať. Vlci pripravujú ďalšie striedanie.

75
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Ivan Perišič, prichádza Sebastian Jung.

76
    Wolfsburg môže exekuovať ďalší rohový kop, Kolín sa naďalej bráni.

77
    De Bruyne tentokrát svojim centrom našiel Kloseho, ale jeho zakončenie sa nekončí gólom.

78
    V ofsajdovom postavení sa ocitol hosťujúci útoční Dost.

80
    Do konca ostáva zhruba desať minút a do zakončenia sa dostal Brečko, lenže jeho strela letí vysoko nad bránku.

81
    Na druhej strane Vieirinha našiel Junga svojim centrom, ale ten mierne zaváhal a nakoniec ani nevystrelil.

83
    Ani jednému tímu sa nechce dnes zmieriť s remízou a tak sledujeme útoky na oboch stranách. Zatiaľ však defenzívy prevyšujú ofenzívy.

84
    Kolín je zatiahnutý pred vlastnou šestnástkou a vlci vymýšľajú ako pozornú obranu prekonať.

85
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Maximilian Arnold, prichádza Josuha Guilavogui.

86
    Čas neúprosne plynie a ligová sezóna mieri do cieľa. Hostia sú pozorní v obrane, keďže chcú mať remízu minimálne istú.

87
    Ani jeden tím nedáva tomu druhému priestor a všetko nasvedčuje tomu, že dnes už piaty gól, ktorý by mohol byť víťazný neuvidíme.

88
    Wolfsburg chcel vyvrátiť moje tvrdenie a tak sa dostáva rýchlo dopredu.

89
    Prišiel dlhý pas, ale ten už Schurrle zachytil až za čiarou a tak z akcie nič nebude.

90
    Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby, uvidíme, či rozhodca Gagelmann niečo nadstaví.

90

Nadstavenia sme sa nedočkali a tak je dobojované. Kolín sa s Wolfsburgom v zápase posledného kola tohto ročníka Bundesligy rozchádzajú po remíze 2:2. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:19:25)