Michalovce – Partizánske 29:22 (kon.) | Šaľa – Prešov 37:18 (kon.)
Iuventa Michalovce
29:22 (16:8) Stav série: 2:0
HK Slavia Partizánske
cz Nedeľa 17.05.2015, 10:30 • Chemkostav aréna v Michalovciach. • Hádzanárska interliga ženy • Finále

František Urban, tréner Iuventy:
    "Prvý polčas bol z našej strany celkom solídnyv súlade s mojimi predstavami o tom, ako má vyzerať naša hra. Po prestávky sa hráčky asi uspokojili s výsledkom, aj keď som im povedal že treba naďalej minimálne 15 – 20 minút šliapať naplno. Toto "ubratie z plynu" bolo navyše sprevádzané aj veľkým nepremieňaním šancí. Na druhej strany musím vysloviť spokojnosť s hrou obrany, toto ma v tomto dvojzápase potešilo najviac." (12:34:12)

Peter Olšavský, tréner Slávie:
    "Aj keď sme sa dnes ukázali v inom svetle ako včera, Iuventa vyhrala obidva zápasy zaslúžene. Aj dnes to boli naše nepremenené šance, ktoré zabránili prijateľnejšej prehre. Treba podotknúť, že táto možnosť sa nám naskytla hlavne po prestriedaní domácich hráčok. Iuventa má síce kvalitnú lavičku, ale mohli a mali sme to využiť viac. Akou-takou náplasťou na dve vysoké prehry je pre nás dnešný druhý polčas, v ktorom sme dali o gól viac než súper.

Čo sa nášho úzkeho kádra týka, včera večer som sa obával, že nebudú môcť dnes nastúpiť Hollá a Radovanović, ktoré hlásili zvýšené teploty. Našťastie sa z toho dostali a mohol som ich postaviť.

Dúfam, že doma to bude lepšie. Budeme mať viac času na prípravu, keďže na včerajší prvý zápas sme nastúpili len 3 dni po postupe cez Šaľu. Radi by sme Iuvente cestu za titulom čo najviac sťažili. Zároveň sa budeme chcieť kvalitnými výkonmi a dobrou hrou odvďačiť aj naším skvelým divákom, ktorí nám počas celej sezóny verili a majú tiež svoju zásluhu na našej účasti v tomto finále."

60
    Konec zápasu. (29:22)

60
    38 sek pred koncom na 2 min vylúčená domáca Krasko. Hostky strácajú loptu, do vyloženej šance sa dostáva domáca Dziurová, ktorú však skvele vychytala Škvareninová. Z protiútoku 3 sek pred koncom definitívne uzatvára skóre Krajčovičová. (29:22)

59
    Domáce zvyšujú na rozdiel 8 gólov. (29:21)

59
    Začali sa posledné 2 minúty stretnutia, domáce naďalej v sedemgólovom vedení. V druhom polčase strelili zatiaľ o gól menej než hostky. (28:21)

57
    V čase 56' 49'' vybral oddychový čas domáci tréner Urban. (27:20)

57
    Za stavu 26:19 domáca Trehubova triafa dolnú časť žrde. Z protiútoku znižuje Vasić. (27:20)

54
    Prvá z vylúčených hostiek na hracej ploche a zároveň sa sily vyrovnávajú. 2 min dostáva aj domáca Sofia Nagyová. (26:19)

53
    Domáce budú hrať 45 sek dvojnásobnú presilovku. (26:19)

52
    Na oboch stranách padlo po 1 góle. Domáce hrajú presilovku. (26:19)

50
    Dva výborne zákroky Krebsovej. Pri druhom však domáca obrana faulovala Michnovú, ktorá bola chvíľku ošetrovaná na ploche. Za faul nariadený 7 m hod, ktorý opäť premieňa Bettáková. (25:18)

49
    Ďalší gól v sieti Partizánskeho. (25:17)

48
    Za stavu 23:17 peknú kombinačnú akciu domácich zakončuje Rebičová. (24:17)

45
    Ďalší gól v hosťujúcej sieti. Tréner Olšovský v čase 44' 55'' reaguje oddychovým časom. (23:16)

45
    Ďalšie zníženie zo strane hostiek na 5 gólov, ale Kovaličková svojím presným zásahom túto skutočnosť opäť "zrušila". (22:16)

41
    Ale po presnom zásahu Horňákovej na začiatku 41. minúty už táto skutočnosť neplatí. (21:15)

40
    Hostky znížili na rozdiel 5 gólov. (20:15)

40
    Hráčkam na oboch stranách sa začalo strelecky viac dariť, Partizánske mierne znížilo gólový náskok Iuventy. (20:14)