Lovosice – Plzeň 21:22 (kon.) | Karviná – Královo Pole 30:33 (kon.) | Zubří – Dukla 31:23 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
21:22 (12:10) Stav série: 0:3
Talent tým Plzeňského kraje
cz Sobota 16.05.2015, 10:15 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů (CZ) • Finále

To je ode mne pro dnešek s konstatováním výhry a titulu Plzně vše. Pro Lovosice je to neméně veliký a historický úspěch, a po zásluze berou stříbrné medaile. Extraligový házenkářský ročník je tímto za námi a my se jen můžeme těšit na ten příští. Tímto se s Vámi loučím z lovosické sportovní haly Chemik a budu se na Vás těšit u dalšího, nejen házenkářského online přenosu, na počtenou. (12:28:22)

Nejvíce branek:

Lovosice – Klimt 4, Malý 4, Chroustovský 4/1,
    Motl 4/4.

Plzeň – Milan Škvařil 8, Kavka 4/1, Tonar 4/2.

Sedmimetrové hody: Lovosice – 6/5, Plzeň – 3/3.

Vyloučení: Lovosice – 4, Plzeň 5.

Komentář trenéra Martina Šetlíka (SSK Talent M.A.T. Plzeň): "Nám se ten úvod nevydařil. Lovosice hrály jednoduše, účelně, padalo jim to tam, prakticky byly pořád v útoku. My jsme se nějakým způsobem na to snažili reagovat, ale když jsme se k těm šancím a střelám dostali, stál v brance výborný Adamík, který nám vychytal jasné šance. Nakonec to dospělo k dvěma "osobkám" a ten závěr byl takový jaký byl. V poslední vteřině sedmička pro Lovosice a když prohráváte téměř 58 minut, jednou vedete o gól a nakonec to vyhrajete."

Komentář trenéra Vladimíra Šumy (HK .A.S.A. Město Lovosice): "Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme si vytvořili náskok a šance. Vstup do druhého poločasu nebyl tak ideální jako ten v prvním poločase, soupeř nás dotáhl, navíc vytáhl obranu na 2:4. Poté jsme byli trochu unaveni a nedokázali jsme se si s tím poradit. Na konci nám chybělo trochu štěstí, kde jsme dostali branku a v poslední vteřině jsme neproměnili sedmimetrový hod, co se nám povedlo v Českém poháru."

Lovosice přihlížejí oslavám Plzně ale i pro Lovce je to obrovský úspěch. Stříbné medaile jsou pro Lovosice historickým úspěchem.

Plzeňští už mají titul ve svých rukách a polévají se šampaňským. Probíhají i týmové fotografie.

Oba soupeři si podávají ruce. Za malý okamžik proběhne předávání medailí oběma týmům a poháru pro hráče Plzně.

Máme rozhodnuto. Plzeň vyhrává finále poměrem 3:0 na zápasy a může slavit titul házenkářské extraligy.

60
    Konec zápasu. (21:22)

60
    Pavel Chroustovský neprostřelil Motlíka a Plzeň slaví titul. (21:22)

60
    Sedmimetrový hod pro domácí v poslední sekundě zápasu. (21:22)

60
    Petr Vinkelhöfer (PLZ) vyloučen na dvě minuty. (21:22)

60
    Faul Plzně, u míče stále domácí. (21:22)

60
    Oddechový čas u konce a Lovosice mají poslední možnost srovnat stav. (21:22)

60
    Oddechový čas pro domácí. (21:22)

60
    Fanoušci na nohou a skandují. V hale je neuvěřitelná atmosféra. (21:22)

60
    Milan Škvařil vzal odpovědnost na sebe, posílá Talent do vedení 40 sekund před koncem. (21:22)

59
    Plzeň na útočné polovině. (21:21)

59
    Sýkora se nemýlil z křídla a srovnává. (21:21)

58
    Dvě minuty do konce zápasu. (20:21)

58
    Milan Škvařil se dostal ke střele z brankoviště a Plzeň otáčí zápas. (20:21)

57
    Střelu Klimta vyrazil Motlík. Plzeň jde do útoku. (20:20)

57
    Lovosice kombinují na útočné polovině. (20:20)

56
    Smolný gól pro domácí. Adamík si srazil míč za svá záda. (20:20)

56
    Chroustovský proměnil a Lovosice vedou. (20:19)

56
    Máme tady sedmimetrový hod pro domácí. (19:19)

55
    Tonar sám na brankovišti přestřelil. (19:19)

55
    Špatná přihrávka Mika na Hese a k míči se dostávají hosté. (19:19)

54
    A máme tady zápletku. Plzeň srovnala krok s Lovosicemi. (19:19)

54
    Kdo jiný, než Michal Tonar prostřelil Adamíka z malého brankoviště. (19:19)

54
    Ztráta míče Lovosic. Plzeň se dere do útoku. (19:18)

53
    Michal Tonar z rychlého protiútoku snižuje na rozdíl jediné branky. (19:18)

51
    Výborný zákrok Adamíka proti střele Leoše Petrovského z brankoviště. (18:16)

50
    Talent kombinuje, ale výborná obrana domácích nepouští Plzeň ke skórování. Nakonec se ale přece jen po chybě domácích hosté prosazují. (18:16)

49
    Jan Landa ze spojky trefil pouze Motlíka. (18:15)

49
    Oddechový čas u konce. Lovosice v útoku. (18:15)

49
    Oddechový čas pro domácí. (18:15)

49
    Milan Škvařil (PLZ) je vyloučen po faulu na Malého. (18:15)

48
    Lukáš Malý po chybě plzeňské obrany zvyšuje stav. (18:15)

47
    Krásná akce v podání Plzně. Jan Blecha se prosazuje z křídla, dnes poprvé. (17:15)

47
    Jan Landa vyloučen a hosté mají přesilovou hru. (17:14)

46
    Jiří Motl se neprosazuje z levého křídla, Motlík zavřel prostor u bližší tyče. (17:14)

45
    Lovosice ztrácejí možnost ke skórování po technické chybě. (17:14)

44
    Oddechový čas u konce a u míče je Plzeň. (17:14)

44
    Plzeň se dostává do útoku. Bere si ale oddechový čas. (17:14)

43
    Václav Klimt to vzal na sebe, ale trefil pouze Motlíka. (17:14)

43
    Lovosice tak mají možnost další přesilové hry. (17:14)

43
    Jiří Fořt vyloučen za faul na Klimta. (17:14)

42
    Plzeň se v útoku nemůže prosadit. V pasivitě to vzal na sebe Jakub Škvařil a prostřelil domácího brankáře. (17:14)

41
    Lovosice v útoku. Lukáš Malý z křídla nevyzrál nad Motlíkem. (17:13)

41
    Artur Adamík si připisuje další zákrok po střele Škvařila. (17:13)

40
    Kdo jiný, než Jiří Motl, proměňuje sedmimetrový hod. (17:13)

40
    Leoš Petrovský vyloučen. (16:13)

40
    Kolomazník faulovaný a další "sedmička" pro Lovosice. (16:13)

39
    Jakub Šindelář trefil pouze tyč Adamíkovy branky. (16:13)

38
    Rychlý protiútok zakončuje Lukáš Malý. (16:13)

38
    Jiří Motl byl opět úspěšný. (15:13)

37
    Jakub Kolomazník faulovaný na malém brankovišti a uvidíme sedmimetrový hod. (14:13)

37
    Kombinaci lovosických zastavuje faul Plzně. (14:13)

36
    Pasivita plzeňského Talentu a k míči se dostávají Lovosice. (14:13)

36
    Jan Landa prošel až na brankoviště a prostřelil Motlíka. (14:13)

35
    Jiří Fořt proměnil a vyrovnává stav utkání. (13:13)

35
    Sedmimetrový hod pro Plzeň. (13:12)

34
    Pasivita domácích a do útoku jdou hosté. (13:12)

34
    Lovosice jsou v útoku. Faul na Landu. (13:12)

33
    Ztráta míče v útoku mohla stát Lovosice branku. Adamík ale vychytal Tonara. (13:12)

33
    Kavka se prosazuje a prostřelil Adamíka. (13:12)

32
    Jiří Motl proměnil sedmimetrový hod. (13:11)

31
    Jako první se prosazují hráči z Plzně. Snižují tak stav na rozdíl jediné branky. (12:11)

31
    Začal druhý poločas. (12:10)

V prvním poločase jsem mohli vidět rychlou a kvalitní házenou. Do zápasu vstoupili lépe domácí Lovci. Zásluhou Chroustovského a Adamíka vedli hned v úvodu o tři branky. Poté se ale začala prosazovat také Plzeň, především z rychlých protiútoků. Ve dvacáté minutě byl stav dokonce o 5 branek, ale plzeňský Talent do konce poločasu dokázal snížit na rozdíl dvou branek.

30
    První poločas skončil. (12:11)

30
    Milan Škvařil v posledních sekundách prověřil Adamíka, ten byl ale připraven. (12:10)

30
    Domácí Lovci v útoku, ale provinili se technickou chybou. (12:10)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (12:10)

29
    Tonar z proskoku snižuje na rozdíl dvou branek. (12:10)

29
    Václav Klimt znovu prostřelil Šmída. (12:9)

28
    Jonášovu střelu tečoval někdo z plzeňských, ale Šmíd byl pozorný. Z rychlého protiútoku ztroskotal na Adamíkovi plzeňský Vinkelhöfer. (11:9)

27
    Jakub Škvařil se z přečíslení trefil přesně. (11:9)

27
    Faul na Klimta. Volný úder pro Lovce. (11:8)

26
    Michal Tonar i na podruhé ze sedmimetrového hodu skóruje. (11:8)

26
    Milan Škvařil faulovaný a dvě minuty dostává Pavel Chroustovský. (11:7)

26
    Roman Jelínek se prosazuje za Lovosice. (11:7)

25
    Petr Vinkelhöfer z rychlého protiútoku prostřelil domácího brankáře. (10:7)

25
    Oddechový čas u konce. (10:6)

25
    Oddechový čas pro domácí. (10:6)

24
    Plzeňský Talent v útoku a Martin Kavka vzal odpovědnost na sebe a snižuje. (10:6)

23
    Václav Klimt (LOV) za faul na Milana Škvařila vyloučen na dvě minuty. (10:5)

23
    Jiří Motl z pravého křídla neprostřelil Šmída. (10:5)

22
    Vyloučen Petr Vinkelhöfer (PLZ). (10:5)

21
    Václav Klimt se zavěsil do vzduchu a prostřelil Šmída. (10:5)

21
    Michal Tonar se nemýlil a prostřelil Adamíka. (9:5)

21
    Sedmimetrový hod také pro Plzeň. (9:4)

20
    Jiří Motl proměnil sedmimetrový hod a Lovosice vedou o pět branek. (9:4)

19
    Rychlý protiútok Talentu nezužitkoval Vinkelhöfer. (8:4)

18
    Na hřišti se objevuje Roman Jelínek, který hned vyzkoušel Šmída, ale neuspěl. (8:4)

18
    Technická chyba Plzně. Domácí jdou do útoku. (8:4)

17
    Oddechový čas u konce. U míče plzeňský Talent. (8:4)

17
    Oddechový čas pro hosty. (8:4)

17
    Miloslav Sýkora se dnes prosazuje poprvé z levého křídla. (8:4)

17
    Žlutou kartu dostává Jiří Fořt (SSK Talent M.A.T. Plzeň). (7:4)

16
    Faul na Kolomazníka. Volný úder pro domácí. (7:4)

16
    Škvařilovu střelu vyráží Adamík a Lovosice jdou do útoku. (7:4)

15
    Jan Landa získal míč a vyslal do rychlého protiútoku Malého, který se nemýlil. (7:4)

15
    Znovu střílel Klimt, tentokrát ale mimo branku. (6:4)

14
    Kavka prostřelil domácí obranu a také Adamíka. (6:4)

13
    Václav Klimt ze spojky procpal míč za Motlíka. (6:3)

13
    Michal Tonar dostává dvouminutový trest. (5:3)

13
    Milan Škvařil prostřelil domácího brankáře a snižuje stav zápasu. (5:3)

13
    Žlutou kartu dostává Dominik Miko (HK .A.S.A. Město Lovosice). (5:2)

12
    Z pravého křídla se dnes prosazuje Lukáš Malý. (5:2)

11
    Výborná klička Michala Tonara, který se ocitl sám před Adamíkem. Jeho střelu ale domácí brankář kryje. (4:2)

11
    Chroustovského střelu chytá Motlík. (4:2)

10
    Útočný faul Plzně a domácí jdou do útoku. (4:2)

10
    Dominik Miko nevyzrál nad Motlíkem. (4:2)

9
    Technická chyba Plzně, domácí mají míč. (4:2)

8
    Jan Landa zvyšuje na 4:1. (4:1)

7
    Výborná domácí obrana. Pasivitu Plzně ale dokázal přetavit v gól Milan Škvařil. (3:1)

6
    Lovci v útoku a Chroustovský z proskoku zvyšuje na 3:0. (3:0)

5
    Jakub Škvařil ztroskotal na Adamíkovi. (2:0)

4
    Lovosice jdou do útoku. Technická chyba vrací míč hráčům Talentu. (2:0)

4
    Adamík kryje i druhou střelu plzeňských hráčů. (2:0)

3
    Chroustovský ze spojky prostřelil Motlíka. (2:0)

3
    Žlutou kartu dostává Milan Škvařil (SSK Talent M.A.T. Plzeň). (1:0)

2
    Signalizovaná pasivita Plzně. Střelu Škvařila chytá Adamík. (1:0)

1
    Prvním střelcem dnešního utkání je Pavel Chroustovský. (1:0)

1
    Oba celky se pozdravili a první útok mají domácí Lovci. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vše je připraveno a zápas může začít.

HK .A.S.A. Město Lovosice: Adamík Artur (Koňařík Jakub) – Landa Jan, Sýkora Miloslav, Motl Jiří, Jelínek Roman, Chroustovský Pavel, Klimt Václav, Hes Tomáš, Semerád Jiří, Jonáš Josef, Kolomazník Jakub, Miko Dominik, Malý Lukáš
    Trenér: Vladimír Šuma

SSK Talent M.A.T. Plzeň: Motlík Radek (Šmíd Karel) – Petrovský Leoš, Fořt Jiří, Škvařil Milan, Blecha Jan, Strýc Jakub, Vinkelhöfer Petr, Tonar Michal, Loskot Martin, Škvařil Jakub, Horký Lukáš, Šindelář Jakub, Kavka Martin
    Trenér: Martin Šetlík

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný
    Delegát: Václav Formánek.

Na hrací plochu vstupuje Milan Berka, který dnes ukončuje hráčskou kariéru a fanoušci mu děkují. Gratulace přijímá od sportovního ředitele Lovosic Vojtěcha Srby.

Nyní jsou na řadě domácí Lovci a lovosická hala skanduje ve stoje.

Oba týmy jsou seřazeni v tunelu pod tribunou a nyní probíhá představení dnešních aktérů. Začínají hráči plzeňského Talentu.

Zhruba deset minut do začátku utkání a diváci z obou stran skandují.

Hala se pomalu, ale jistě začíná zaplňovat. Domácí fanoušci se připravují podpořit své házenkáře a dnes by měla v hledišti vládnout černá barva. Vidíme ale také fanoušky z Plzně, kteří dorazil v hojném počtu.

Oba týmy jsou již na hrací ploše a rozcvičují se.

Rozhodčími dnešního zápasu je dvojice Václav Horáček a Jiří Novotný. V roli delegáta svazu je přítomný Václav Formánek.

Komentář trenéra Martina Šetlíka (SSK Talent M.A.T. Plzeň): „Obě utkání měla podobný průběh, kluci za to vzali od začátku a hned v úvodu jsme si vytvořili solidní náskok. Dá se říci, že jsme Lovosice k nějakému zvratu vůbec nepustili. Kdybyste mi před startem finálové série řekli, že oba domácí zápasy vyhrajeme o osm branek, tak bych tomu určitě nevěřil.“

Komentář sportovního ředitele Vojtěcha Srby (HK .A.S.A. Město Lovosice): „V obou utkáních jsme v první řadě nepředvedli odpovídající kvalitu. To bylo rozhodující. Nebyli jsme schopni přehrát velmi dobře fungující obranu domácích, udělali jsme spoustu technických chyb a po nich nás Plzeň hodně lacino trestala. Je potřeba se zmobilizovat a v domácím prostředí především přidat na kvalitě, pokud chceme být soupeři vyrovnanějším partnerem. Věřím, že v domácím prostředí předvedeme diametrálně odlišný výkon, než tomu bylo v úvodním dvojzápase v Plzni.“

Finálová série začala v Plzni

Poslední část play-off se spustila dvěma zápasy na západě Čech v Plzni. Domácí fanoušci a vynikající atmosféra byla podpůrným článkem v obou finálových zápasech, a naklonila tak plzeňský Talent blíže k titulu.

První finálový zápas začal ve výborné atmosféře a také lépe pro Plzeň, kde po 11 minutách vedli domácí o čtyři branky. Na konci prvního poločasu byl stav dokonce 17:12 pro Talent. Lovosičtí celé utkání dotahovali a horší koncovka v celém zápase stanovila první finálový výsledek rozdílem osmi branek – 33:25.

Druhý finálový zápas napodoboval ten první a byl v režii domácí Plzně. Úporný boj a nervózní začátek Lovosických stanovil rozdíl v prvním poločase o šest branek, v neprospěch hostů. Technické chyby ve druhém poločase nedostaly Lovosice na dostřel, naopak Plzeňský Talent zvýraznil vedení a konečný výsledek hovořil za vše – 26:18.

Plzeň tak vede ve finále nad Lovosicemi 2:0 na zápasy.

Jakub Škvařil – 73 branek

To lovosičtí házenkáři vstoupili do sezóny dvěma výhrami a poté se po výkonech "jako na houpačce" drželi ve středu tabulky. Nicméně postup do play-off neměli Lovci do posledních kol jistý, až poslední výhrou nad Přerovem skončili v základní části na šestém místě, které zaručovalo postup. To se naopak nedalo říci o domácím poháru, kde se dařilo Lovcům náramně. Po výhrách v semifinále nad Plzní a ve finále proti Hranicím slavili opět po třech letech vítězství Českého poháru.

Do čtvrtfinále nastoupili házenkáři Lovosic proti mírně favorizované pražské Dukle. Lovci v Praze předvedli výborné výkony v obou zápasech a malé překvapení bylo na světě, když si vezli domů náskok 2:0 na zápasy. Na domácí půdě ale Lovosičtí nezaváhali a radovali se tak z postupu do semifinále. V něm narazili na házenkáře z Brna, kde také semifinálová série začínala. Po dvou prohrách na půdě soupeře měli Lovci před sebou nesmírně těžký úkol, který ale nakonec zvládli a po famózním obratu z 0:2 na 3:2 v sérii, slavili Lovosičtí postup do finále.

Extraligový ročník 2014/2015 míří pomalu, ale jistě do svého konce.

Plzeňští házenkáři jsou v letošní sezóně na špičce extraligy od samého začátku. Základní část vyhráli s odstupem 4 bodů na házenkáře Zubří a v play-off si vedou neméně dobře.

Do vyřazovacích částí nastoupili proti celku z Frýdku-Místku, kde také nakonec ukončili čtvrtfinálovou sérii v poměru 3:1 na zápasy. V semifinále vyzval plzeňský Talent hráče z Karviné, kteří po 7. místě základní části a čtvrtfinálovém vítězství 3:0 nad silným celkem ze Zubří, postoupili do další fáze. Západočeši ale nepřipustili v cestě do další fáze žádné komplikace a po třech výhrách nad hráči z Karviné postoupili do vysněného finále. Plzeňský Talent podával dobré výkony po celou sezónu nejen v extralize, ale také domácím poháru, kam došli až do semifinále. Bohužel pro hráče ze západu vypadli s dnešním a také finálovým soupeřem z Lovosic.

Přeji příjemné sobotní dopoledne všem, nejen házenkářským fanouškům, při sledování textového online přenosu z finále házené extraligy mužů mezi domácím celkem HK .A.S.A. Město Lovosice a SSK Talent M.A.T. Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.