Southampton – Aston Villa 6:1 (kon.) | Burnley – Stoke City 0:0 (kon.) | QPR – Newcastle 2:1 (kon.)
Sunderland – Leicester 0:0 (kon.) | Tottenham – Hull City 2:0 (kon.) | West Ham – Everton 1:2 (kon.)
Liverpool – Crystal Palace 1:3 (kon.)
Queens Park Rangers
2:1 (0:1)
Newcastle United
cz Sobota 16.05.2015, 16:00 • Loftus Road, London • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u on-line přenosu utkání sedmatřicátého kola anglické Premier League, v němž domácí QUEENS PARK RANGERS přivítá NEWCASTLE UNITED. Utkání se odehraje na londýnském Loftus Road Stadium a provede jím trojice anglických rozhodčích, hlavní Lee Probert a na pomezí Ron Ganfield s Andy Garrattem. Čtvrtým rozhodčím je delegován Neil Swarbrick.

QUEENS PARK RANGERS
    Domácí se po roce loučí s elitní anglickou fotbalovou společností a vrací se zpět do League Championship, odkud do Premier League postoupili právě před rokem. Sezóna v nejvyšší fotbalové soutěži však QPR nevyšla a aktuálně to nestačí na víc, než na poslední místo s beznadějnou ztrátou na záchranu. Vaz ligovému nováčkovi zlomily dvě prohry v posledních kolech, a to na hřišti Liverpoolu (1:2) a hlavně Manchesteru City, kde QPR utrpěl krutý debakl 0:6!

NEWCASLTE UNITED
    Straky se svými špatnými výkony prezentují nejen anglické veřejnosti již téměř čtvrt roku, přesně tak dlouho totiž Newastle nepoznal radost z vítězství. Naposledy to bylo 28. února, kdy doma udolal Aston Villu 1:0. Od té doby, tedy již v devíti ligových kolech, Newcastle neuspěl a co víc, získal pouhý bod! Je jasné, že svěřenci Johna Carvera bojují především sami se sebou, zvednou se dnes v Londýně na oblíbeném soupeři, kterého porazili pokaždé z posledních čtyř střetnutí?

Queens Park Rangers: Green – Caulker, Dunne, Hill – Phillips, Henry, Barton, Onuoha – Hoilett, Fer – Austin.
    Náhradníci: McCarthy – Wright-Phillips, Jun Sok-jong, Doughty, Furlong, Grego-Cox, Comley.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Coloccini, P. Dummett, Gutiérrez – Taylor, Colback – Pérez, Sissoko, Cabella – Rivière.
    Náhradníci: Woodman – Anita, Cissé, Gouffran, Aarons, Sa. Ameobi, Abeid.

Rozhodčí: Probert – Ganfield, Garratt.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

1

3
    Hraje se zatím ve středu hřiště, následuje nákop k brance hostů.

5
    Autové vhazování pro QPR, domácí vhazují z levé strany, na své polovině, konkrétně obránce Hill.

6
    Pérez nyní nakopl domácího gólmana při snaze zasáhnout míč ve vápně QPR, je z toho nakonec rohový kop pro Newcastle.

7
    A celá akce hostů končí střelou Rivièreho nad branku QPR.

9
    Clint Hill neprošel po levém křídle směrem k brance soupeře.

10
    Autové vhazování pro QPR, z levé strany, na polovině soupeře.

11
    Jonas odkopl míč raději do autu, hosté se brání na vlastní polovině.

14
    Barton zakončil, ale Krul si pohlídal svou branku.

15
    Hosté jsou v posledních minutách pod tlakem soupeře, kterému se ale zatím tolik nedaří kombinace.

16
    Útočným faulem končí snaha domácích na polovině Newcastlu.

18
    Domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.

20
    První dvacetiminutovka toho příliš nenabídla, většina akcí obou týmů končí zbytečnou chybou a ztrátou míče.

21
    Hosté mají k dispozici rohový kop, a to z pravé strany.

22
    Rohový kop si hosté zopakují, tentokrát míří míč z vápna QPR.

23
    Newcastle držel útočnou polovinu, jenže nakonec je pískán ofsajd.

24
    Newcastle právě vstřelil branku!
    EMMANUEL RIVIÈRE si naběhl za obranu soupeře, kde se dokázal prosadit střelou z otočky, Green byl bez šance.
    Emmanuel RIVIÈRE - 0:1

25
    A hosté mohou opět "udeřit", mají k dispozici volný kop z pravé strany, v blízkosti pokutového území soupeře.

26
    Domácí obrana zapracovala, míč však zůstává na kopačkách hráčů Newcastlu.

28
    Hosté nyní svírají svého soupeře před jeho pokutovým územím.

29
    Autové vhazování z pravé strany, míč do hry uvede Janmaat.

30
    Je za námi první půl hodina hry, hosté se dokázali dostat do vedení díky důrazu Rivièreho v pokutovém území.

31
    Další závar v pokutovém území QPR, nakonec ale Green uzmul míč po přihrávce Sissoka před branku.

32
    Gólman Green se ale při tomto zákroku zranil a musí být ošetřován.

33
    Na střídačce QPR se již převlékl náhradní gólman McCarthy, budou muset domácí střídat?

34
    Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Robert Green, přichází Alex McCarthy.

36
    Hodně nepřesný centr Caulkera z levé strany.

37
    Překopávaná ve středu hřiště, míč létá vysoko vzduchem, to se pak těžko kombinuje.

39
    Nepřesný nákop na Phillipse, míč končí u Krula.
    Pro domácího gólmana Greena skončil dnešní zápas předčasně

40
    Poslední pětiminutovka první půle, Rivière se znovu zkoušel dostat ke střele uvnitř vápna, ale míč mu ukopl obránce.

42
    Phillips nepřešel přes bránícího Sissoka na pravém křídle.

43
    Charlie Austin se nedostal u vápna soupeře k míči.

44
    Krul vykopává od své branky, míč směřuje až na polovinu QPR.

44
    Nakonec je z toho rohový kop pro hosty, tak trochu "zadarmo" po zákroku bránícího Caulkera.

45
    Již v poslední minutě první půle rozehrávají hosté z pravé strany, ale je pískán útočný faul.

45+1
    V první nastavené minutě pálí Sissoku z pravé strany, ale míč je zablokován.

45+1
    Ryan Taylor rozehrává rohový kop z pravé strany.

45+2
    A je z toho gólová šance po hlavičce Colocciniho, McCarthy vytěsnil na roh!

45+3
    Z něho se již hosté neprosazují, Sissoko pálí mimo.

45+4

Je za námi první půle, v níž padl pouze jeden gól, a to do sítě domácího týmu, když se ve 24. minutě dokázal prosadit Rivière. Domácí měli lepší pasáž v této části hry, ale v závěru první půle byli soupeřem zatlačeni a vedení hostů je naprosto zasloužené.

Druhý poločas začne přibližně v 17:05.

46

46
    Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Junior Hoilett, přichází Reece Grego-Cox.

46
    Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Steven Caulker, přichází Jun Sok-jong.

47
    Domácí nyní zahrozili, po velké šanci i z rohového kopu,ale míč se nakonec dostává do autu.

50
    Až od McCarthyho začíná další akce QPR, která nakonec končí nepřesným nákopem.

50
    Navíc tam Joey Barton fauluje a je to žlutá karta!

52
    Gutiérrez vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.

53
    Jenže do šance se dostali domácí, konkrétně Austin, který se dokázal prosadit i přes snahu dvou bránících hráčů, míč však končí mimo branku United.

54
    QPR právě vstřelili branku!
    Domácím se podařilo vyrovnat, Charlie Austin odcentroval z pravé strany, ve vápně si naskočil na míč MATT PHILLIPS, který hlavou dokázal skórovat.
    Matt PHILLIPS - 1:1

56
    Bude se kopat, a to po faulu na útočícího Taylora, v blízkosti pokutového území QPR.

57
    Žádné nebezpečí pro branku domácího týmu.

59
    Rohový kop pro hosty, kteří rozehrají z pravé strany.

60
    Domácí se opět v pohodě ubránili a sami nyní útočí po levé straně.

61
    Ovšem střela Austina neznamenala nějaké nebezpečí pro gólmana Krula.

61
    Nádherný gól LEROY FERA, který se po odkopu Krula od své branky dostal k míči a z velké dálky napálil míč na branku soupeře a trefil se přesně!
    Leroy FER - 2:1

63
    Z rohového kopu se hosté nedokázali prosadit.

64
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Papiss Cissé.

64
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ryan Taylor, přichází Rolando Aarons.

66
    Barton poslal pas za obranu na Austina, ale tomu scházel tak zhruba metr k míči.

68
    Austin znovu na míč "nedosáhl", domácí jsou aktivnější po dalším gólu v síti Newcastlu.

70
    Jonás Gutiérrez se zkoušel prosadit individuálně, dostal se ke střele, ale bylo to v hodně nevýhodném postavení, McCarthy v pohodě chytá.

72
    Jonás Gutiérrez nyní nepřesně nakopává míč dopředu, autové vhazování QPR.

73
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Sammy Ameobi.

76
    McCarthy musí bleskově odkopnout od své branky, povedlo se.

77
    Jeho spoluhráči ale nedokázali vybojovat míč na polovině soupeře.

80
    Posledních deset minut dnešního zápasu, sestupující QPR stále drží vedení nad zachraňujícím se soupeřem, kterému jde i v tomto zápase o hodně.

81
    Volný kop pro QPR, domácí rozehrávají z levé strany, na polovině soupeře.

82
    Byl z toho ale pouze rychlý brejk hostů, zakončený střelou Jonáse Gutiérreze z levé strany, kterou McCarthy v pohodě lapil.

83
    Moussa Sissoko na pravé straně, uvnitř vápna, dokázal pohotově vystřelit, ale míč prolétl jen těsně vedle vzdálenější tyče!

83
    Vzápětí Dunne odkopl míč na roh, hosté rozehrají z levé strany.

84
    Domácí dokázali i tento roh ubránit, odkop od branky QPR.

84
    Žlutou kartu dostává Jun Sok-jong (Queens Park Rangers).

85
    Rohový kop rozehrají nyní také domácí.

86
    Nepřesný centr z pravé strany, nakonec ale ještě domácí zůstali u míče, centr z levé strany končí v rukavicích Krula.

88
    Z rohového kopu Newcastlu se k hlavičce dostal Coloccini, ale míč míří z vápna.

89
    Ještě Sissoko pálí z pravé strany, míč je zablokován na další roh.

89
    McCarthy si dokázal tento roh pohlídat a lapil míč ze vzduchu.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, nastavují se tři minuty.

90+2
    Ještě šance pro Newcastle, Barton fauluje u vlastní šestnáctky.

90+3
    Cissé to zkusil přímo na branku, což se mu sice podařilo, ale střela neměla potřebnou rychlost, McCarthy v pohodě chytá.

Zákroky brankáře QPR McCarthyho – 5.

Zákroky brankáře Newcastlu Krula – 2.

90+3

Je konec. Domácí se radují ze zisku tří bodů, které sice již nic nezmění na tom, že QPR sestupuje z PL, ale rozhodně toto vítězství potěší. To neplatí pro hosty, kteří si tímto zkomplikovali cestu k záchraně a potvrdili své špatné výkony z posledních ligových kol.