Fínsko – Bielorusko 3:2 (3:1 po s.n.) | Nemecko – Rakúsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Slovinsko – Dánsko 1:0 (kon.)
Švédsko – Francúzsko 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Nemecko
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Rakúsko
Pondelok 11.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Zápas v Prahe sa skončil až po samostatných nájazdoch víťazstvom Rakúska, ktoré si do tabuľky pripíše dva cenné body. Rakúsko bolo lepším tímom, malo viac z hry a viac gólových príležitostí, nepremenilo ich. Viac umenia ukázalo aj v nájazdoch, ktoré dotiahlo do víťazného konca. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme domácich Patrick Reimer, v tíme hostí Manuel Latusa. Pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (18:59:19)

Konstantin KOMAREK - 2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rakúsko.
    Autorom víťazného gólu je KOMAREK.

3. séria
    1:2
    Patrick Reimer svoj nájazd poslal mimo bránku Starkbauma a ukončil nájazdy.

3. séria
    1:2
    Brian Lebler puk poslal len do betónov Endrasa.

2. séria
    1:2
    Tobias Rieder puk podvihol ponad betón Starkbauma do bránky.

2. séria
    0:2
    Konstantin Komarek si položil Endrasa na ľad a po ľade po kľučke zakončil.

1. séria
    0:1
    Matthiasa Hospelta vychytal Starkbaum cez betóny.

1. séria
    0:1
    Dominique Heinrich strelou po ľade prekonal Endrasa.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie nerozhodlo o víťazovi duelu a tak po krátkej úprave ľadu prídu na rad samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:44
    Rakúsko svoju akciu prekombinovalo, puk za bránkou Endrasa, zrejme je po predĺžení.

64:28
    Nemecko chybovalo na modrej, čiarový mu akciu zastavil pre ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.

64:06
    Herburger vystrelil od pravého kruhu, Endras mal odkrytý výhľad a puk poslal cez vyrážačku na druhú stranu klziska.

63:44
    Rakúsko puk v pásme hostí stratilo a do akcie tak vyrážajú chlapci v čiernych dresoch.

62:53
    Krupp pekne švihom vystrelil od modrej, Starkbaum v páde na ľad zrazil betóny k sebe a puk poslal späť do hry.

62:33
    Thomas Raffl vystrelil spoza obrancu spoza kruhov, Endras vykorčuľoval z bránky a v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.

61:43
    Výbornú prácu odviedol v strednom pásme Herburger, ktorý späť vybojoval predtým stratený puk.

61:16
    Nemecko si vyžiadalo oddychový čas, Pat Cortina dáva pokyny svojim zverencom.

61:16
    Rakúsko Endrasa v bránke ešte neohrozilo, Nemecko puk poslalo von aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

60:54
    Zakázané uvoľnenie Nemecko, hra sa vráti pred Endrasa.

60:44
    Opatrnosť, puk za bránkou Endrasa na hokejkách domácich, ktorí sa do akcie neponáhľajú.

60:19
    Nemecko puk v strednom pásme stratilo, pozrieme si akciu hostí?

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Rakúsko živilo nádej na víťazstvo, no v závere zápasu nedokázalo odolať a Nemecko posiela zápas do predĺženia. Po krátkej prestávke pokračujeme, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:13.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Druhý kuriózny gól arbitri Rakúsku berú, neviem síce čo odpískali, Lebler ale nestál v bránkovisku oboma nohami, nuž, gól dosiahnutý korčuľou, po predchádzajúcom prerušení hry, pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, neplatí.

58:45
    Rakúsko s pukom na paliciach sa ponáhľa do pásma domácich, do klaksónu už veľa času nezostáva, to platí pre oba tímy.
    Patrick REIMER - 2:2

58:00
    Nemecko dalo gól!
    PATRICK REIMER vystrelil od modrej od mantinelu, Krammer clonil pred Starkbaumom, tesne pred pukom sa zohol a Starkbaum už zareagovať nestihol. Asistencia: Benedikt Kohl.

57:22
    Krueger mal na hokejke vyrovnanie, pálil z ľavej strany, Starkbaum podržal svoj tím a puk poslal späť do hry.

57:05
    Köppchen pálil od modrej, trafil však len Latusu, puk skončil mimo hracej plochy, vhadzujeme pred Starkbaumom.

56:41
    Skrumáž v bránkovisku Endrasa, Thomas Raffl si pridlho chystal puk na strelu, Endras ho ukryl v sede medzi betóny a obrana domácich sa o Thomasa už postarala.

56:13
    Nemecko nevie zamknúť Rakúsko v pásme a vyvinúť v jeho pásme tlak.

55:31
    Akcia Rakúska úspech neslávila a mám pocit, že hlavný by bol pískal postavenie útočiaceho hráča v brákovisku, Endras to však zvládol a arbitri hru pustili.

54:55
    Nemecko má niečo viac ako päť minút, aby zmobilizovalo svoje sily, podarí sa mu to?
    Rafael ROTTER - 1:2

54:22
    Rakúsko dalo gól!
    Kuriózny gól hostí. Mühlstein vystrelil spoza ľavého kruhu, pred bránkoviskom stojaci RAFAEL ROTTER od korčule puk usmernil za Endrasov chrbát. Asistencia: Florian Mühlstein.

52:55
    Nahodený puk jeden z domácich dokorčuľoval, poslal ho spoza bránky pred bránkovisko, adresáta však nenašiel.

52:39
    Michael Raffl preveril pozornosť Endrasa z ľavého kruhu, Endras puk poslal na ochrannú sieť.

52:32
    Latusa dostal od mantinelu puk na ľavý kruh, pekne a pohotovo vystrelil, Endras v pokľaku puk schoval do náručia.

51:36
    Puk opäť lieta z pásma do pásma, no strelu na bránku v týchto chvíľach nevidíme.

49:39
    Lebler z otočky na medzikruží pálil, bol tiesnený a puk po ľade Endras betónmi vyrazil, Rakúsko túži vyhrať tento zápas, na ihrisku cítiť jeho srdce.

49:27
    Domáci v plnom počte, Nemecko sa ubránilo, Rakúsko dohráva akciu v pásme.

48:43
    Nemecko zamknuté v pásme, strela Altmanna sa neujala, pri puku stále hráči z Rakúska.

48:12
    Na modrú adresovaný puk Rieder nezachytil, z brejku domácich napokon nič nebolo, Starkbaum puk schoval pod rukavice.

47:43
    Rakúsko drží Nemecko v pásme, kto sa podujme zakončiť?

47:27
    Kink dostal dve minúty za podrazenie a ponukol presilovku svojmu súperovi, čo na to Rakúsko?

46:44
    Signalizované vylúčenie, Rakúsko so šiestimi hráčmi na ľadovej ploche, Nemecko sa bráni.

46:37
    Iberer nahodil puk na bránku, Endras ho poslal na druhú stranu, k zakončeniu nikoho nevyzval.

45:26
    Wolf zakončoval z pravej strany poblíž bránkoviska, Starkbaum puk vyrazil a radosť hráčom v čiernych dresoch nedovolil.

45:01
    Začíname od začiatku a uvidíme, ako sa inkasovaný gól prejaví na hre Rakúska, ktoré musí tvoriť hru.
    Michael WOLF - 1:1

44:14
    Nemecko najskôr vybojovalo pásmo, puk na ľavý kruh dostal MICHAEL WOLF a švihom ponad lapačku zavesil Starkbaumovi do siete. Asistencia: Daniel Pietta.

43:47
    Mühlstein vystrelil od modrej príklepom, Endras situáciu dobre videl, mal odkrytý výhľad a puk poslal späť do hry, defenzíva Nemecka to zvládla a pôjde do akcie.

43:19
    Petrik vystrelil od ľavého kruhu, Endras v stoji puk ukryl do náručia.

42:19
    Hundertpfund bekhendom od pravého kruhu puk po ľade poslal popred bránku do rohu klziska.

41:28
    Nemecko chvíľku hralo s pukom v pásme hostí, streleckú príležitosť si však vypracovať nedokázalo.

40:14
    Nahodený puk na bránku Endras posunul k mantinelu, defenzíva domácich pošle do útoku svojich spoluhráčov.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:49.

V druhej tretine sme zaznamenali jeden gól a to do siete domácich, keď puk dostal na červenú Thomas Raffl a kapitán tímu poslal svojich do vedenia. Presilovky ani jeden z tímov nevyužil, pomer striel do priestoru bránky v tejto časti hry 6:10, pred treťou tretinou je tak všetko otvorené.

40:00

38:58
    Latusa vystrelil v tesnej blízkosti pri bránkovisku, kam mu prišiel puk z rohu klziska, Endras puk vyrazil na druhú stranu klziska.

38:38
    Rakúsko s pukom na hokejkách v pásme Nemecka, chlapci ožili a Nemecko vytrvale bráni.

37:36
    Puk už bol v strednom pásme, čiarový to správne posúdil a hru prerušil, ofsajd Nemecko.

36:27
    Puk na hokejkách hráčov z Nemecka, ktorí budú musieť prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň a vyjsť z defenzívnej ulity.

35:15
    Ožilo aj publikum a hlavne ta Rakúska časť, jeho hráči sú pri chuti a držia Nemecko v pásme.
    T. RAFFL - 0:1

34:33
    THOMAS RAFFL potešil svojich, nakorčuľoval s pukom do pásma, spoza obrancu spoza ľavého kruhu vystrelil a Endrasovi puk pomedzi betóny prekĺzol do siete. Asistencie: Michael Raffl a Dominique Heinrich.

32:55
    Mühlstein vystrelil švihom od modrej, Endras mal situáciu pod kontrolou a len sa prizeral, puk zblokoval jeden z hráčov na ochranné sklo, Nemecko pôjde do útoku.

32:29
    Rakúsko v plnom počte, ani v tejto presilovej hre gól nepadol a diváci v Prahe sa ani raz radovať nemohli.

32:04
    Pietta sa dostal k odrazenému puku, vystrelil z pravého kruhu, našiel však len náruč pripraveného Starkbauma.

31:31
    Krueger vystrelil príkplepom od modrej, jeho puk však minul priestor bránky Starkbauma, Nemecko stále s pukom v pásme Rakúska.

30:29
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty trestu pre Geiera, presilovka pre Nemecko.

30:11
    Herburger zachytil puk za bránkou domácich, poslal ho do bránkoviska, nikoho k zakončeniu však nevyzval.

29:20
    Nemecko nahodilo puk do pásma Rakúska a odišlo striedať, hostia sa snažili o rýchlu akciu, nevyšla im.

28:47
    Starkbaum prikryl puk pod rukavice a ukľudnil hru na ploche, vhadzovať budeme po jeho ľavej ruke.

28:20
    Prečíslenie hostí dva na jeden, na pravý kruh dostal puk Hundertpfund, vystrelil švihom, Endras šiel do pokľaku a puk ukryl do náručia.

27:45
    Plachta vystrelil príklepom od modrej od mantinelu, puk poslal po teči jedného z hráčov Rakúska na ochrannú sieť.

27:17
    Rakúsko sa previnilo ofsajdom na modrej, z rýchlej akcie tak napokon nič nebude, vhadzujeme v strednom pásme.

27:03
    Rakúsko v plnom počte, Nemecko puk v pásme hostí stráca.

26:09
    Nemecko dostalo hostí na kolotoč, strela od modrej v podaní Kruegera sa však neujala, Starkbaum puk vystrelený po ľade vyrazil späť do hry.

25:53
    Nemecko v plnom počte a začala sa jeho presilová hra.

25:26
    Nemecko hralo s pukom v pásme Rakúska, no pri mantineli, Rakúsko vyráža do akcie.

25:03
    Príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, trest pre hráčsku lavičku Rakúska, hráme štyria proti štyrom.

24:48
    Nemecko poslalo opäť puk von cez všetky čiary, Starkbaum ho rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

23:59
    Spoza bránky Starkbauma začína akcia hostí, keďže Nemecko predtým vyhodilo puk von z pásma.

23:53
    Držanie ukazujú arbitri Kinkovi a presilovku bude mať k dispozícii Rakúsko.

22:25
    Nemecko akoby akciu prekombinovalo, nikto v čiernom drese sa k zakončeniu nemal a o puk napokon v pásme Rakúska prišlo.

21:09
    Ani strela Komareka sa neujala, ktorý nedokázal pri bránke puk zasunúť za čiaru a ten preletel poza Endrasov chrbát popred bránkovú čiaru k mantinelu na druhú stranu.

20:34
    Endras vyriešil ďalšiu skrumáž pred bránkou, keď puk vyrazil späť do hry, neviem presne, ktorý z hráčov v bielom drese sa dostal k zakončeniu.

20:17
    Nemecko chybovalo v rozohrávke, puk zachytil Michael Raffl, vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Endras puk v pokľaku poslal na ochrannú sieť.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:02.

Prvá tretina duelu je za nami, videli sme opatrný hokej so šancami na strane Rakúska, ktoré však svoje tutovky v gól nepretavilo a len vďaka Endrasovi je stav bez gólov. Uvidíme, aký scenár nám pripraví druhá časť hry. Pomer striel medzi žrde po prvej tretine 5:7.

20:00

19:25
    Krueger sa snažil o zakončenie spoza pravého kruhu spoza obrancu, ten mu puk zblokoval a bolo po nádeji.

18:30
    Chybnou prihrávkou sa Rakúsko o pásmo pripravilo, Nemecko sa mohlo dostať do prečíslenia, chýbala však rýchlosť.

17:22
    Lebler vystrelil z ľavého kruhu, Endras vyrážačkou puk zrazil do rohu klziska a Nemecko sa napokon s dávkou šťastia ubránilo, keď puk pred bránkoviskom nedokázal na strelu spracovať Herburger.

16:53
    Michael Raffl strieľal spoza ľavého kruhu, puk ale na ochrannú sieť poslali jeho spoluhráči a arbitri tak hru vykázali do stredného pásma.

16:42
    Köppchen vyhodil puk von z pásma a bolo to za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Endrasa.

16:07
    Hager vystrelil spoza obrancu z pravého kruhu, Starkbaum zrazil na ľade betóny k sebe a puk tam bezpečne schoval.

15:47
    Vidieť nervozitu na hokejkách oboch tímov, predsa len si nikto nemôže dovoliť vyrobiť hrubku.

14:43
    Müller príklepom vystrelil od modrej, defenzíva v bielych dresoch puk zblokovala na ochrannú sieť.

14:36
    Rakúsko pomaly zakladalo svoju akciu spoza bránky, napokon nahodilo puk do pásma, no bolo z toho len zakázané uvoľnenie.

13:50
    Od buly nahodený puk na bránku Endras lapil do lapačky.

13:31
    Pallestrang prešiel s pukom do pásma po ľavej strane, od kruhu vystrelil, Endras puk vyrazil, kým sa spamätala defenzíva v čiernych dresoch, súper puk zobral, prešiel s ním poza bránku, od bránkovaj čiary nabil na pravý kruh Komarekovi, ktorý z prvej pálil, Endras dobre čítal hru a aj túto tutovku zneškodnil.

12:14
    Korčuľovanie po ľade z pásma do pásma, obaja súperi vyčkávajú na chybu toho druhého, opatrný hokej vidia diváci v Prahe.

10:37
    Rakúsko v plnom počte, poľahky svoje oslabenie ubránilo.

10:08
    Ďalší puk vyhodený až za bránkou Endrasa, Rakúsko veľmi dobre bráni svoje pásmo.

09:39
    Rakúsko poslalo pozdrav Endrasovi, spoza bránky Nemecko musí začať svoju akciu.

09:14
    Nemecko už zamklo Rakúsko v pásme, ako naloží zo svojou výhodou o jedného muža?

08:37
    Za seknutie vylúčený na dve minúty Heinrich, presilovú hru si zahrá Nemecko.

08:15
    Domáci v plnom počte, Nemecko svoje oslabenie prežilo bez ujmy.

07:59
    Michael Raffl sa pred bránkoviskom dostal k zakončeniu kde ho našiel puk, Endras puk zblokoval do rohu klziska.

07:43
    Herburger pohotovo vystrelil spoza kruhov, pred bránkoviskom stojaci Thomas Raffl ale puk tečoval na ochranné sklo.

07:05
    Nemecko poslalo puk von cez všetky čiary, Rakúsko musí začať novú presilovkovú akciu.

06:52
    Michael Raffl si puk pusunul od kruhu na medzikružie, pekne vystrelil, Endras puk v rozkľaku zneškodnil.

06:19
    Rakúsko vyhralo vhadzovanie a snaží sa vytvoriť si v pásme Nemecka nejaký ten vzorec.

06:15
    Kohl dostal dve minúty za držanie a prvú presilovú hru v zápase bude hrať Rakúsko.

05:52
    Signalizované vylúčenie domácich, Starkbaum na striedačke, Rakúsko so šiestimi hráčmi na ľade.

05:03
    Nemecko sa previnilo na útočnej modrej, čiarový rozhodca mu akciu zastavil pre ofsajd.

03:51
    Endras vykorčuľoval ďaleko zo svojej bránky, až za kruh, puk ale dobre nerozohral, Rakúsko s pukom v pásme Nemecka.

03:18
    Plachta mal tutovku na hokejke, dostal sa k vyrazenému puku a z medzikružia nedokázal prekonať Starkbauma, ktorý puk zblokoval na ochrannú sieť.

02:42
    Rakúsko chybovalo pri prechode do pásma a vyrobilo zakázané uvoľnenie.

02:31
    Nahodený puk domácich nikto nedokorčuľoval a vpred tak môžu vyraziť hostia.

02:02
    Prechod cez útočnú modru Nemecko teraz nezvládlo, no je pri puku a zo svojho pásma založí ďalšiu svoju akciu.

01:20
    Tvrdá strela príklepom od modrej v podaní jedného z hráčov v čiernych dresoch, Starkbaum šiel do pokľaku a puk schoval medzi betóny.

00:32
    Nemecko od úvodu útočne naladené, s pukom v pásme hsotí ale nič neurobilo a napokon oň prišlo.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba tímy, kapitáni mužstiev sa pozdravia s arbitrami duelu a všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.

Zápas povedie rozhodcovská štvorica, hlavnými bude dvojica z KHL – Vjačeslav Bulanov a Konstantin Olenin, na čiarách im budú sekundovať Henrik Pihlblad zo Švédska a v tomto zápase bude mať zastúpenie aj Slovensko v podobe čiarového rozhodcu Petra Šefčíka.

Príjemné hokejové popoludnie želám všetkým priaznivcom športu. V Prahe o štvrťhodinku vypukne súboj mužstiev bojujúcich o záchranu medzi elitou, Nemecko, čo by domáci tím, nastúpi na zápas v čiernych dresoch, hostia z Rakúska v bielych farbách.

Nemecko:

Rakúsko:

Rozhodca:

Bulanov, Olenin (RUS) – Pihlblad (SWE), Šefčík (SVK).

V pondelok sa v Prahe v O2 arene odohrá ďalší dôležitý zápas. V súboji o záchranu medzi svetovou hokejovou elitou si to rozdajú medzi sebou Rakúsko a jeho sused Nemecko.

Rakúsko uspelo na šampionáte hneď v úvodnom meraní síl so susedom zo Švajčiarska, keď si do tabuľky pripísalo dva body po výhre 4:3 po samostatných nájazdoch. Nasledovala vysoká prehra so Švédskom v pomere 1:6 a v treťom vystúpení boli nad ich sily hráči Francúzska, ktorým podľahli 0:2. Vo štvrtom zápase nastúpili hráči proti domácemu tímu. Česko zaknihovalo ďalšie víťazstvo a keďže Rakúsko nedalo ani gól, výsledný rezultát znel 4:0 pre domácich. V dôležitom zápase proti Lotyšsku Rakúšania viedli po prvej tretine, no napokon zápas skončil 1:2 po predĺžení a do tabuľky pribudol len jeden bod. Rakúsko vysoké ambície na MS ani nemá, ich cieľom bude záchrana medzi elitou, pretože v skupine posledný umiestnený tím opustí minimálne na rok elitnú svetovú spoločnosť.

Poďme sa pozrieť na produktivitu hráčov. V tíme Rakúska najproduktívnejšími:

1. Brian Lebler 2 + 0
    2. Konstantin Komarek, Michael Raffl a Thomas Raffl 1 + 1

Gólman Bernhard Starkbaum eviduje na šampionáte 93,08% úspešnosť zásahov, René Swette doposiaľ s 80,56% úspešnosťou.

Nemecko absolvovalo na turnaji už šesť duelov, o jeden viac ako jeho súper. A začalo vskutku impozantne, hneď v prvom zápase zvíťazilo nad Francúzskom a hneď boli v tabuľke tri body. No v druhom zápase to bolo bez streleného gólu a naopak, na konte Kanady svietila desiatka. V treťom dueli so Švajčiarskom to dlho vyzeralo na zisk aspoň bodu, no napokon z toho bola najtesnejšia prehra. Na rad prišlo Švédsko a Nemecko ho potrápilo, no dôležité sú body a po výsledku 3:4 na konto nič nepribudlo. V ďalšom zápase si Nemci skrížili hokejky s Lotyšskom a gólmi v tretej tretine rozhodlo o svojom víťazstve v pomere 2:1. Vo včerajšom vystúpení proti usporiadateľskej krajine dvakrát viedlo a bojovalo o účasť do vyraďovacích bojov, Česko napokon zápas zvládlo a zvíťazilo 4:2, brány pre štvrťfinále sa zatvorili a zostáva v rukách boj o záchranu.

V tíme Nemecka najproduktívnejšími:

1. Michael Wolf 3 + 1
    2. Tobias Rieder 0 + 3

Gólman Timo Pielmeier eviduje na šampionáte 90,11% úspešnosť zásahov, Dennis Endras s 85,71% úspešnosťou a zachytal si aj Danny aus den Birken, ktorý eviduje 78,95% úspešnosť.

Dva posledné vzájomné zápasy súperov z vrcholných podujatí skončili nemeckým víťazstvom, v kvalifikácii na ZOH vo februári 2013 to bolo 3:2 po predĺžení, v tom istom roku na MS v súboji v základnej skupine sa zrodil výsledok 2:0.

Bookmakeri majú v tom vcelku jasno, mierne favorizujú tím Nemecka a tomu prispôsobili aj kurzy, duel ohodnotili číselným vyjadrením1,60 – 4,50 – 4,50.

Všetko aktuálne z hracej plochy Vám sprostredkujeme v našom on-line prenose.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 45. Wolf (Pietta), 58. Reimer (Kohl) – 35. T. Raffl (M. Raffl, Heinrich), 55. Rotter (Mühlstein), rozh. náj. Komarek