Everton – Sunderland 0:2 (kon.) | Aston Villa – West Ham 1:0 (kon.) | Hull City – Burnley 0:1 (kon.)
Leicester – Southampton 2:0 (kon.) | Newcastle – West Bromwich 1:1 (kon.) | Stoke City – Tottenham 3:0 (kon.)
Crystal Palace – Manchester United 1:2 (kon.)
Leicester City
2:0 (2:0)
Southampton FC
Sobota 09.05.2015, 16:00 • King Power Stadium • Anglická Premier League

Je za nami stretnutie medzi Leicester City – Southampton FC. Do druhého polčasu nastúpili oba celky za stavu 2:0 pre domácich. V prvom polčase sa presadil dvoma gólmi Mahrez. Od toho druhého, ktorý padol v 20. minúte sme už žiadnu gólovú radosť nevideli. Druhý polčas bol trošku iný. Hralo sa na jednej polovičke, no chýbal tomu ten správny šmrnc a poriadná strela. Leicester dnes vybojoval dôležité tri body a potvrdil tak fantastickú formu v posledných šiestich zápasoch.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prejem príjemný zvyšok večera. (17:59:23)

90+4

90+4
    Mané z vnútra vápna Leicestru mieril veľmi nepresne. Útočník Southamptonu má dnes naozaj smolu.

90+3
    Alderweireld chcel v samom závere osviežiť hru krásnou strelou, no tá nemalá potrebnú mierku a končí mimo bránku.

90+2
    Streliť dva góly v priebehu dvoch minút je takmer nemožné. Vedia to aj domáci fanúšikovia, ktorí pomaly ale isto oslavujú.

90+1
    Dohráva sa na polovičke Leicestru. Prakticky celý druhý polčas sa odohráva na tejto polovičke. Strela neprichádza ani v samom závere stretnutia.

90
    Nadstavujú sa +4 minúty.

89
    Ak pôjde stretnutie tak ako doposiaľ tak už gól neuvidíme. Posledné minúty sa dajú naozaj nazvať futbalovou nudou.

88
    Súboj Maného s Albrightonom. Píska sa proti hosťujúcemu útočníkovi.

87
    na rohový kop si zbehol Wasilewski. Hlavička bola razantná, no bohužiaľ letela nad ako už niekoľko hlavičiek v tomto stretnutí.

86
    Nugent nebol rýchlejší ako Bertranda a tak sa samostatný prienik na Gazzenigu nekonal. Namiesto toho uvidíme rohový kop.

85
    Na King Power štadióne nám na malý moment vyšlo slniečko. Akurát v tomto momente zakrútil do vápna Leicestru Long loptu, no tá opäť znovu nenašla adresáta.

84
    Držanie lopty je samozrejme v prospech Southamptonu a to v pomere 29% – 71%.

83
    Svoje chceli povedať aj hráči Leicestru. Nugent skúšal vysunúť Schluppa, no nebola to najrazantnejšia prihrávka a tak zakročila konečne aj obrana Southamptonu.

82
    Do lopty sa oprel Djurićić. Loptu zakrútil na prednú tyčku, no žiaden z hráčov v bielo-červenom sa do koncovky nenúkal.

81
    Prvú žltú kartu stretnutia vidí Wasilewski za tvrdý faul pri postrannej čiare na Maného.

81
    Ďalší z Longových centrov, ktorý končí len v rukách pripraveného Schmeichela.

80
    Do konca riadnej hracej doby ostáva niečo menej ako 10 minút. Southampton má pred sebou kus roboty, no naopak Leicetsru stačí len brániť a brániť.