Tampa Bay – Montreal 2:6 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:4 (0:1, 1:1, 2:2) Stav série: 0:4
Chicago Blackhawks
cz Piatok 08.05.2015, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 19 163 diváků se s vámi loučím a u dalších zápasů z playoff kanadsko-americké NHL napočtenou! (07:01:57)

Čtyři zápasy a konec. Minnesota Wild v letošním play off končí, Chicago Blackhawks naopak slaví postup do konferenčního finále. Canadiens de Montréal se na dovolenou zatím nevydá.

Posted by NHL.cz on 7. květen 2015

Československá stopa v utkání
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:16 – utkání kvůli zranění nedohrál
    Marián Hossa (CHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18.00

Tři hvězdy utkání:
    Corey Crawford (CHI) 34 zák., 3 góly, 91.9%
    Andrew Shaw (CHI) 1+0
    Erik Haula (MIN) 1+0
    Chicago Blackhawks je v půli cesty k vytouženému Stanley cupu

Dnešní fantastické utkání je u konce a Chicago může po výhře 3:4 slavit postup do finále západní konference. Minnesota se sice v posledních minutách díky heroickému výkonu dokázala dostat na rozdíl jediné branky, avšak Chicago v čele s brankářem Crawfordem již v poslední minutě nedopustilo vyrovnání a v nejkratší možném termínu slaví postup. Konečný stav série: 0:4!

60:00

59:58
    Velký závar před Crawfordovou bránou, ale hosté už to ustojí! Minnesota už nemá čas na vyrovnání!

59:45
    Poslední šance pro domácí! Lavička Chicaga potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Andrew Shaw (CHI).

59:10
    Devan Dubnyk je opět na střídačce, Minnesota pokračuje ve velkém tlaku.
    Nino NIEDERREITER - 3:4

58:33
    Minnesota právě vstřelila branku!
    No tak pozor! Neuvěřitelné, co se tady děje! Minnesota hraje samozřejmě stále bez brankáře a snižuje na rozdíl jediné branky. Po nepřesné střele se k dorážce dostal NINO NIEDERREITER a ten za pomoci Crawfordových betonů dostal puk do brány. Asistence: Matt Dumba, Ryan Suter

58:16
    Shaw se zpoza brány vytočil před odkrytou svatyni, ale v tísni nedokázal dostat puk za do brány.
    Jason POMINVILLE - 2:4

57:42
    Jenže domácí se nevzdávají! Dubnyk byl opět na střídačce, v pokračující přesilové hře se ke střele od modré odhodlal Spurgeon a jeho ránu před Crawfordem skvěle tečoval JASON POMINVILLE, který domácímu celku vykřesal naději. Asistence: Jared Spurgeon, Mikko Koivu
    Marián HOSSA - 1:4

56:53
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A je hotovo! Mikko Koivu před pár vteřinami trefil jen ty Crawfordocy brány a poté se střelou řpes celé hřiště do prázdné brány trefil MARIÁN HOSSA, který se tak dočkal prvního gólu v letošním playoff. Asistence: Jonathan Toews

56:38
    Za Crawfordovými zády zvoní tyč!

56:17
    Corey Crawford i přes nepříjemné šťouchnutí od Matta Dumby drží puk. Důležitější však je, že Minnesota hraje bez brankáře!

56:02
    Šance pro Minnesotu! Bryan Bickell (MIN) vyloučen za vražení na hrazení.
    Tak nějak se po třetí brance Chicaga mohl usmívat Patrick Kane, který dnes vstřelil šestý gól v posledních pěti zápasech

55:51
    Zajímavé situace na obou stranách. Crawford nejdříve ustál velký tlak na hranici svého brankoviště a z protiútoku se pěkným zákrokem lapačkou předvedl Devan Dubnyk.

55:14
    Mohlo být definitivně rozhodnuto! Terevainen našel nalevo volného Antoine Vermetta, ale ten svou svižnou střelou minul vzdálenější tyč Dubnykovy svatyně.

54:36
    Nyní sice hosté zahráli na zakázané uvolnění, avšak puk se hned po buly dostal do středního pásma a Corey Crawford tak může být v klidu.

54:18
    Matt Dumba se pro puk musí vracet až do vlastního pásma. Toto Chicagu naprosto vyhovuje.

53:55
    Minnesota se pochopitelně prakticky okamžitě tlačí do útoku.Připomenu, že Chicago teď dělí 6 minut a 5 vteřin od postupu do finále západní konference!
    Patrick KANE - 1:3

53:20
    Zničehonic se v obrovské šanci zjevili hosté a je z toho gól na 1:3. Bickell šel do přečíslení s PATRICKEM KANEM, právě druhý zmiňovaný zakončoval a s notnou dávkou štěstí propasíroval puk mezi Dubnykovými betony za brankovou čáru. Celá situace ještě byla zkontrolována rozhodčím u videa, ale ten nenašel jediný důvod, proč branku neuznat. Asistence: Bryan Bickell, Niklas Hjalmarsson

52:50
    Jenže Chicago opravdu výborně napadá a Wild se nedaří dostat do útočného pásma.

52:16
    Hned čtveřice hráčů bojovala u mantinelu o kotouč, nakonec byli úspěšnější domácí borci.
    Michal Rozsíval si ve druhé třetině nepříjemně zranil kotník a sezóna pro něj s největší pravděpodobností skončila

51:24
    Z dobrého tlaku do brankoviště Wild gól nevytěžili, následně jim je pískán ofsajd.

51:09
    Konečně se povedlo Minnesotě trochu zatlačit soupeře a je z toho další icing hostujícího celku.

50:15
    Již dobrou minutu se ani jeden z celků nedokázal protlačit do útočného pásma. Teď se o to pokoušeli Jestřábi, ale i oni opět ztroskotali.

49:08
    Další dobrá střela jednoho z domácích mířila vedle a Chicago obrací hru.

48:54
    Až teď je puk ve středním pásmu a hosté mohou vystřídat.

48:15
    Obránce Chicaga na modré při střele zlomil hokejku a hned z toho byl bleskový protiútok, který však Koivu nezakončil gólovou střelou. Z následného tlaku domácích vyplynulo zakázané uvolnění Chicaga.

47:37
    Hosté jsou už zase u Dubnyka, ale k zakončení se zatím nedostali.

46:46

46:35
    Opravdu velmi horké chvilky teď zažíval Dubnyk, na kterého se valila jedna šance za druhou. Poslední střelu z pravé strany dokázal domácí brankář nadvakrát zastavit a přerušit hru.

45:59
    Hossa hledal přihrávkou přes brankoviště volného spoluhráče, ale ten u druhé tyče nedokázal dorazit puk do brány!

45:24
    Po nepřesná ráně jednoho z obránců Chicaga domácí vyhazují puk až k Dubnykovi.

44:50
    Zcela volný puk se před Dubnykem snažil zamést do brány Jonathan Toews, ale gólman Wild se včas zorientoval a zastavil toto nebezpečné zakončení hostujícího kapitána.

44:46
    Marián Hossa skvěle vystihl rozehrávku Minnesoty, natlačil se před bránu a vykoledoval si faul Natea Prossera (MIN).

44:18
    Fanoušci Minnesoty se své miláčky snaží povzbudit, avšak ti se stále přes skvělou obranu Jestřábů nemohou dostat do výraznější šance.

43:39
    Corey Crawford bez větších potíží lapil nahození ze středního pásma a opět donutil rozhodčího přerušit hru.

43:10
    Obrany jsou na začátku třetí třetiny opravdu velmi pozorné, případný gól by na jedné či druhé straně způsobil nepříjemné komplikace.

42:37
    Nepovedené založení útoku domácího celku končí zakázaným uvolněním.

42:03
    Na jedné straně zasáhl Dubnyk, na druhé Seabrook který srazil Dumbovu střelu do ochranné sítě. Následuje buly u Crawforda.

41:02
    Nyní se sice puk ocitl v lapačce Coreyho Crawforda, ale hostující gólman jen ze vzduchu sebral padající puk a toto se mu snad ani jako zákrok počítat nebude.

40:59
    Kotouč nyní putuje mezi obránci Chicaga a Minnesoty. Žádný z týmů se ne a ne dostat do útočného pásma.

40:19
    První útoky obou celků ve třetí třetině byly bez problémů zastaveny, puk se vrací na hokejky domácích obránců.

40:01
    Corey Crawford v minulém zápase držel Chicago nad vodou a podobný výkon předvádí i dnes, když pustil zatím jen jednu z 26 střel Minnesoty

Corey Crawford zapomněl na nevydařené úvodní kolo play-off a v posledních duelech je svému týmu oporou. V noci předvedl tento parádní zákrok! (y)

Posted by NHL.cz on 6. květen 2015

Další třetina začne přibližně v 5:40.

I druhá perioda tohoto utkání je za námi a Chicago si stále drží jednobrankový náskok. Ve 24. minutě se sice díky své zarputilosti a důrazu prosadil z předbrankového prostoru Shaw, avšak o 3 minuty a 13 sekund později zkorigoval na 1:2 z dorážky Erik Haula. Minnesota je tak po druhé třetině stále ve hře a může pomýšlet na prodloužení série.

40:00

39:51
    Corey Crawford musel řešit ještě jednu menší nepříjemnost, poradil si a druhá třetina je tak u konce.

39:37
    Před chvílí byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny a Keith vyzkoušel nahozením Dubnykovu pozornost. Ten nakonec zasahovat nemusel a Chicago se následně dopustilo zakázaného uvolnění.

38:51
    Hned dvakrát teď musel zasahovat právě gólman domácího celku, který se nenechal překvapit a donutil hlavního rozhodčího k hvizdu.

38:12
    Po dalším vhazování u Crawforda se už Chicagu podařilo dostat z vlastního pásma. Toewsova pětka již kombinuje u Dubnykovy brány.

37:35
    Brodinovu dělovku se sice podařilo zablokovat skvěle postavenému Desjardinsovi, ale Wild se i tak dostali do dobré šance. Granlund si vybruslil z rohu kluziště a pokusil se překonat Crawforda. Bez úspěchu.

37:10
    Po dlouhé přihrávce Niklase Hjalmarssona by už se sice icing pískat mohl, avšak ke kotouči se jako první dostal hostující Andrew Shaw a Dubnyk musel zasahovat proti jeho zakončení z bezprostřední blízkosti. Následná střela od modré čáry již domácímu brankáři moc starostí nenadělala.

36:22
    Hjalmarsson stihl kotouč před brankovou čárou a zkaázané uvolnění se tak nepíská.

36:07
    Střela Patricka Kanea zamířila příliš vysoko, puk se stává suvenýrem jednoho z fanoušků.

35:50
    Chicago se skvělým napadáním dostává ke kotouči a kombinuje v útočném pásmu.
    Momentky z předzápasové show v Xcel Energy Center

35:13
    Matt Cooke se pokusil překvapit Crawforda, ale ten si jeho střelu z velkého úhlu pohlídal u bližší tyči a přerušil hru.

34:27
    Dubnyk zastavil puk těsně před Kanem, následuje komerční přestávka.

34:03
    Velmi dobrý tlak do brankoviště teď předvedli domácí. K puku se tlačila hned trojice borců v zelených dresech, ale nakonec kotouč našli obránci Chicaga a odpravili ho do bezpečí.

33:44
    Po sražené Desjardinsově střele se vhazovalo v útočném pásmu Chicaga, avšak puk záhy získali domácí a na druhé straně musel zasahovat Corey Crawford.

33:05
    Bryan Bickell v dobré pozici přestřelil, ale u kotouče i nadále setrvají Jestřábi.

32:23
    Zdá se, že inkasovaná branka Chicago příliš nerozhodila a hosté stále ohrožují Crawfordovu bránu. Nyní se o to bez úspěchu pokusil Terevainen.

31:50
    Rcyhlý protiútok Chicaga nevedl k jakémusi úspěchu, vhazovat se bude v pásmu Minnesoty.

30:00
    Po komerční přestávce se vhazovalo před Crawfordem a situace vypadala naprosto totožně jako při gólu Minnesoty. Tentokrát se však Wild i přes podporu skvělých fanoušků k zakončení nedostali.

29:51
    Ale to byla dobrá šance. Toewsova útočná trojice se zase dostala do blízkosti brány Devana Dubnyka a ten měl velké štěstí, když se před bránou k puku nedostal volný Brandon Saad.

29:11
    Z otočky od mantinelu posílal kotouč na Dubnykovu bránu Sharp, domácí gólman bez problémů hokejkou vyrazil.

28:46
    I přes nevůli domácích je pískáno zakázané uvolnění Minnesoty.

27:53
    Hned dva sporné zákroky se teď nelíbily domácím příznivcům, ale nakonec se zákrokem musel předvést Dubnyk, který zlikvidoval střelu z levé strany.

27:32
    Domácí jsou jako pokropeni živou vodou a točí Chicago u Crawfordovy brány.
    Erik HAULA - 1:2

26:42
    Jenže hned po buly v útočném pásmu přichází snížení! Dělovku od modré čáry Crawford sice ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku ERIKA HAULY byl krátký a Minnesota je zpět ve hře. Asistence: Matt Cooke, Matt Dumba

26:27
    Rozsíval si zřejmě při obratu způsobil nějaké zranění a troufnu si říct, že v dnešním utkání končí.

26:25
    Až nyní se domácí dokázali vymanit z vlastního pásma a hned z toho byla obrovská šance. Michal Rozsíval se u modré čáry poroučel k zemi a Thomas Vanek šel sám na Crawforda. Rakouský útočník zkusil bekhendový blafák, ale Corey Crawford si na toto zakončení počkal a zakročil.

25:41
    Po nepřesné přihrávce Toewse se sice sami hosté vyhnali až k vlastnímu brankáři, avšak puk už je zas a znovu u Dubnyka.

25:10
    Jenže v útočném pásmu jsou opět hostující hráči, kteří hrají v naprosté pohodě.

24:36
    Na začátku druhé třetiny je to tedy již 0:2 a Minnesota má před sebou opravdu hodně práce, pokud dnes nechce končit sezónu.
    Andrew SHAW - 0:2

23:28
    A z přesilové hry Chicago vytěžilo gól. Jonathan Toews poslal puk před bránu, kde ho zalehl Nate Prosser, avšak ANDREW SHAW tak dlouho šťoural do obránce Minnesoty, až puk vyšťoural a poslal mezi Dubnykovy betony. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane

22:32
    Toews se ihned zapojil do útoku Chicaga, našel volného spoluhráče před bránou, ale ten byl zahákován Nino Niederreiterem (MIN) a přesilovku si pro změnu zahrají hosté.

22:18
    Chicago hraje v plném počtu.

22:05
    Až nyní se Wild odhodlali ke střele, která přišla od modré čáry a neměla gólové parametry. O tyč se však puk zřejmě otřel.

21:27
    Chicago již potřetí dostává puk pryč z vlastního pásma.

20:40
    Dumba velmi rychle vrátil hru ke Crawfordovi, ten kryje střelu právě domácího obránce Matta Dumby.

20:20
    Hned po buly se daří hostům vyhodit puk až k Dubnykovi.

20:18
    Velmi záhy na začátku druhé třetiny dochází k vyloučení. Jonathan Toews (CHI) si při svém napadání počínal nedovoleně a je potrestán za hákování.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:39.

Úvodní třetina tohoto utkání je fuč a spokojenější jsou zatím hostující hráči. Chicago se v 11.minutě dostalo do vedení díky nahození Seabrooka a od té doby je skóre zápasu 0:1. Minnesota je zatím hodně bezzubá a bude se muset hodně zlepšit.

20:00

19:46
    Ani po chybě domácí obraně se Sharpovi nepodařilo prostřelit hromadu těl, do kabin se půjde za stavu 0:1.

19:22
    Hosté se ještě v poslední minutě snaží přidat druhou branku, ale na tu to zatím opravdu nevypadá.

18:49
    Znovu je kotouč v ochranné síti za Crawfordovou bránou. Rozhodčí nařizuje buly po pravici hostujícího gólmana.

18:29
    Jestřábi opět útočí, dělovka Duncana Keitha sražena.

17:47
    Zato na druhé straně se musel předvést Devan Dubnyk, který zastavil Krugerovu ránu z velmi dobré pozice. K případné dorážce se nikdo z hostů nedostal.

16:58
    Domácím se podařilo vyhrát vhazování, střela od modré čáry však byla sražena vedle Crawfordovy brány. Zakončení minnesotských hráčů zatím nejsou příliš nebezpečná.

16:43
    Po přechodu do útočného pásma se domácí dostali k zakončení, ale to skončilo až v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

15:50
    Jenže nyní už i hosté potřebují vystřídat, z dobrého tlaku Jestřábi nic nevyprodukovali.

15:00
    Velmi aktivní Chicagu se teď daří operovat v útočném pásmu. Wild jsou v menších problémech.

13:59
    Na druhé straně pro změnu dobře střílel jeden z domácích, puk těsně minul vzdálenější tyč Crawfordovy svatyně.

13:40
    Wild se po vyhraném buly tlačili do přečíslení, avšak nakonec je z toho jen velká šance Chicaga. Brad Richards se před Dubnykem zjevil zcela sám, avšak zblízka a z úhlu již domácího brankáře překonat nedokázal.

13:03
    Jestřbům odpískán ofsajd, následuje buly v neutrální zóně.

11:56
    Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu, odtud ani jednomu brankáři nebezpečí nehrozí.

11:18
    Desjardinsovu střelu si tentokrát Devan Dubnyk pohlídal a vyrazil puk.

10:50
    Úvodní branku zápasu si sice určitě chtěli připsat domácí, neboť v sérii prohrávají 3:0, avšak Dubny svůj celek moc nepodržel a Wild tak musí dotahovat.
    Brent SEABROOK - 0:1

10:23
    Jenže z další útočné akce se Chicago dostává do vedení! BRENT SEABROOK, který na pravé straně projel až do útočného pásma, nahodil kotouč na Dubnyka, brankář Wild špatně vykryl všechny mezery u svého ramena a kotouč zapadl pod břevno jeho brány. Asistence: Bryan Bickell, Johnny Oduya

09:26
    Saadovi se podařilo vybruslit zpoza Dubnykovy brány a následně i vystřelit. brankář domácích se však dobře napřímil a zakončení levého křídla první pětka Chiccaga zlikvidoval.

09:10
    Rychlý protiútok Wild zakončil Erik Haula, Crawford bez větších problémů lapil kotouč.

08:52
    Slabé a nepřesné nahození od modré čáry skončilo za Dubnykovou bránou, kotouč si berou domácí hráči.

08:34
    Ofsajd zastavuje další akci Minnesoty.

08:16
    Hra je nyní opravdu plná nepřesností, ani jeden z celků se ne a ne dostat k zakončení.

07:20
    Chicago má na ledě Richardsovu pětku a ta se snaží usadit v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu.

06:41
    Coyle se po pravé straně protáhl až do pásma Chicaga a jeden z obránců Jestřábů vyhazuje opět pouze na zakázané uvolnění.
    Fanoušci Chicaga si dnes přejí jediné

06:10
    Ofsajd pro změnu odpískán Saadovi. Následuje komerční přestávka.

05:53
    Granlund se nerozpakoval a hned po přejetí modré čáry vypálil. Crawford si připisuje pohodový zákrok lapačkou.

05:34
    Pokus o rychlý přechod do útoku v podání Minnesoty zastavuje ofsajd.

05:08
    Hosté jen protečovali puk za Dubnykovu bránu a kotouč po několika soubojích berou domácí borci.

03:51
    Minnesota se usadila v útočném pásmu a Crawford se opět činil. Po zákroku proti střele Koivua vyrazil puk do volných míst, ale Suter následně nedokázal trefit kotouč a nemohl tak zamířit do odkryté části branky.

03:34
    Koivu posunul po přechodu útočné modré puk na Zuckera a jeho rána protáhla Crawforda. Hostující gólman nakonec musel zasahovat i proti další střele od modré čáry a přerušil hru.

03:19
    Velmi nepovedená přihrávka na Kanea končí dalším zakázaným uvolněním a vhazováním před Crawfordem.

02:32
    Jestřábi pokračují v menším tlaku, Dubnyk však zatím podruhé zasahovat nemusel.

02:07
    Vůbec první zákrok utkání si připisuje Devan Dubnyk, který zlikvidoval Sharpovu svižnou střelu.

01:51
    Icing pro změnu na straně hostujícího týmu.

01:23
    V posledních zápasech nejnebezpečnější hráč Chicaga, Patrick Kane, bez větších problémů ubráněn, avšak poté domácí zahrávají jen na zakázané uvolnění.

00:39
    Wild si se svou první útočnou akcí neporadili o nic lépe a záhy přicházejí o kotouč.

00:16
    Do útočného pásma se sice jako první dostali hostující borci, avšak puk nakonec končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Vše je připraveno, utkání začíná!

Hráči jsou nastoupeni, následuje státní hymna Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Dumba, Prosser – Coyle, Koivu, Zucker – Pominville, Granlund, Parise – Vanek, Brodziak, Niederreiter – Schroeder, Haula, Cooke

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Rozsíval, Timonen, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp – Shaw, Kruger, Desjardins

Rozhodčí: Marc Joannette, Steve Kozari – Scott Cherrey, Shane Heyer.

Ještě jednou vítejte u konferenčního semifinále NHL. I toto utkání začne tradičně se zpožděním.

Češi a Slováci v sérii
    Michal Rozsíval (CHI) 1 (0+1)
    Marián Hossa (CHI) 7 (0+7)

Semifinále Západní konference

První zápas
    2.5.2015 Chicago-Minnesota 4:3 (2' Saad, 14' Kane, 16' Kruger, 40' Terevainen – 22' Zucker, 26' Parise, 30' Granlund)
    Stav série: 1:0

Druhý zápas
    4.5.2015 Chicago-Minnesota 4:1 (33' Toews, 40' a 58' Kane, 48' Sharp – 42' Dumba)
    Stav série: 2:0

Třetí zápas
    6.5.2015 Minnesota-Chicago 0:1 (15' Kane)
    Stav série: 0:3

Hokejisty Chicago Blackhawks dělí jedno vítězství od konferenčního finále! To Anaheim Ducks třetí utkání série nezvládl...

Posted by NHL.cz on 5. květen 2015

Jestřábi mají skvěle nakročeno do konferenčního finále. Po třech zápasech vede Chicago 3:0 a dnes tedy může slavit postup.
    Chicago může spoléhat především na Patricka Kanea a Coreyho Crawforda. První zmiňovaný se totiž v letošním playoff prosadil již 6x a z toho rovnou čtyři branky vsítil právě Minnesotě. Brankář Chcicaga, Crawford, pak v posledních dvou zápasech inkasoval jen jednu branku a pochytal 60 střel!