Cercle – Lierse 0:0 (zruš.) | Oostende – Mouscron 0:1 (kon.) | Westerlo – Lokeren 4:3 (kon.)
KVC Westerlo
4:3 (3:0)
Sporting Lokeren
cz Piatok 01.05.2015, 20:30Belgická Jupiler Pro League

Ode mne je to dnes vše, budu se s vámi těšit zase někdy na shledanou. Hezký zbytek večera! (22:30:21)

Dnes jsme mohli sledovat doslova gólovou smršť. O poločase vedlo domácí Westerlo 3:0 a zápas se zdál být rozhodnut, jenže do druhého poločasu hosté vlétli a pořádně ho dokázali zdramatizovat. Domácí hráči si však nakonec dokázali alespoň 1 gólové vedení pohlídat a odnášejí si tak velmi cenné 3 body v honbě za fotbalovou Evropou.

90+5

90+5
    Cordier si míč pohlídal a chytá do rukavic. To byla poslední šance dnešního zápasu.

90+4
    Definitivně rozhodnout zápas mohl MacDonald, ale v koncovce proti Verhulstovi selhal.

90+4
    Defenziva Westerla posílá míč až daleko za polovinu hřiště.

90+3
    S míčem však hosté končí až v zámezí.

90+2
    Máme tu pravděpodobně jednu z posledních šancí Lokerenu.

90+1
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Diagne, přichází MacDonald.

90+1
    Žlutou kartu dostává Apau (KVC Westerlo).

90
    K míči se dostali hráči Lokerenu, ale díky výbornému zákroku Cordiera je skóre stále stejné.

89
    A znovu se jim daří získat drahocenné vteřinky k dobru.

87
    Žlutomodří se usilovně snaží udržet míč co nejdále od vlastní brány a to se jim prozatím úspěšně daří.

86
    Hra je navíc přerušená, jeden z obránců Lokerenu se drží za obličej.

85
    Teď pro změnu budou zahrávat rohový kop hráči Westerla, ale s rozehrávkou vůbec nepospíchají.

83
    Ale domácí hráče zachraňuje Cordier, jenž si výborně stáhnul ze vzduchu dalekonosnou střelu.

82
    Westerlo teď čelí sérii nebezpečných rohových kopů.

81
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Aoulad, přichází Rommens.

79
    Hosté stále cítí šanci, ale Westerlo se uchyluje k uklidnění tempa hry.

78
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Melnjak, přichází Ricciardi.
    ABDURAHIMI - 4:3

77
    Lokeren právě vstřelil branku!
    A máme tu opět zdramatizování zápasu! BESART ABDURAHIMI původně vyslal z levého kraje hřiště centr před bránu, ale ten se překvapivě zatočil do brány!

74
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Godeau, přichází Mustoe.
    KOFFI - 4:2

72
    Westerlo právě vstřelilo branku!
    To je překvapení! Po dlouhém náporu hostů se nakonec prosazují domácí hráči, konkrétně JEAN KOFFI vyslal svůj nebezpečný projektil skrz hlouček hráčů, jenž následně prošel až do sítě!

70
    Lokeren dostává domácí hráče do obrovského tlaku, ale prozatím Westerlo alespoň částečně odolává.

68
    Hosté jsou teď opravdu nakopnuti a to co se ještě před chvílí zdálo nemožné, teď je velmi na dosah.
    OVERMEIRE - 3:2

65
    Tak teď se naopak sesypali domácí a Lokeren je na koni! Ke střele z dálky se odhodlal KILLIAN OVERMEIRE a možná i díky drobné teči se mu daří překonat Cordiera!

63
    Cordier pošle míč zpět do hry dalekým výkopem.

62
    Lokeren je zastaven kvůli ofsajdu.

61
    Hra se odehrává převážně na polovině hřiště, ale stále jsou aktivnější hosté.

58
    Hlavní sudí sice Dessersovi domlouvá, ale zároveň toto gesto nechává být bez potrestání.
    DESSERS - 3:1

57
    Útočná aktivita hostů přináší své ovoce, když obrana Westerla naprosto selhala. Do zakončení se dostal nově příchozí CYRIEL DESSERS, jenž bez problémů poslal míč do prázdné brány! Gól následně oslavil Dessers sundaným dresem a nandaným trikem se vzkazem pro Gregoryho Mertense.

55
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Ngolok, přichází Dessers.

54
    Žlutou kartu dostává Overmeire (KSC Lokeren).

53
    Westerlo se na malou chvíli osvobozuje z tlaku hostů, ale opravdu jen na krátko.

52
    A hosté se opět tlačí do vápna domácích, opravdu výrazná a příjemná změna.

51
    Ke střele se odhodlal Vanaken, ale gólman Cordier byl na jeho střelu připraven.

49
    Lokerenští v druhé půli působí mnohem aktivněji, než na konci prvního poločasu. Uvidíme, jestli to k něčemu bude.

48
    Hra je na chvilku přerušená, dochází k ošetření Schuermanse.

47
    Z kraje druhého poločasu navázali domácí na převahu z prvních 45 minut, avšak Lokeren začal velmi dobře napadat.

46

V prvním poločase jsme zpočátku mohli vidět vyrovnanou hru na obě strany, avšak domácí se v průběhu devíti minut dostali již do tří gólového vedení. Tento zkrat v řadách Lokerenu s hráči viditelně zamával a v druhém poločase se pravděpodobně budou pokoušet o zdramatizování zápasu jen marně. Naopak Westerlo by mohlo ještě přidat pár gólů do sbírky, jelikož obrana hostů je opravdu velmi dobře propustná.

45+3

45+2
    Domácí se bez problémů ubránili rohovému kopu Lokerenu.

45+1
    Hra je teď přerušená, Apau byl velmi ostře sestřelen k zemi a je ošetřován.

45
    Domácí teď potvrdili, že nezapomněli na defenzivní činnost a překazili překvapivý protiútok Lokerenu.

43
    Ve vápně jde opět k zemi Koffi, ale ani tentokrát se penalta pískat nebude.

42
    Obrana Lokerenu teď doslova nestíhá a propadává pod nijak extra velkým náporem hráčů Westerla. Tady je krásně vidět, jak takováto situace dokáže ovlivnit hráče.

40
    Domácí se dožadují pokutového kopu, hlavní sudí jim však nevyhověl.

39
    Tempo hry se v rámci mezí uklidnilo, ale Westerlo je stále u míče.

38
    Verhulst pošle míč zpět do hry výkopem od brány.

37
    Lokerenští působí poněkud překvapeným dojmem, aby taky ne, když v průběhu devíti minut třikrát inkasovali.
    NGOLOK - 3:0

34
    Tak to evidentně domácím nestačilo! Lehkomyslná obrana hostů propustila Mohammeda Aoulada do těsné blízkosti Verhulstovy brány, jenž díky teči protihráče EVARISTE NGOLOKA posílá míč do brány a zvyšuje již na 3:0!

33
    Žlutou kartu dostává Vanaken (KSC Lokeren).

32
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Patosi, přichází Abdurahimi.

31
    Domácím jakoby gólová vzpruha nestačila, hráči ve žlutých dresech se opět rvou do útoku.
    APAU - 2:0

29
    Domácí se dostávají do dvoubrankového náskoku! Tentokrát se po rychlé kombinační akci na pravé straně dostal do zakončení MITCH APAU, jenž nedal Verhulstovi moc šancí!

27
    Westerlo je stále při chuti a znovu se vydává do útoku.
    MOLENBERGHS - 1:0

25
    Teď se již domácí dočkali! Po rychle sehraném rohovém kopu se k zakončení dostal JARNO MOLENBERGHS, který i trochu se štěstím překonává Verhulsta!

23
    Westerlo se po Verhulstově výkopu dostává k balónu a opět útočí.

22
    Balón se po přímém kopu dostal až do brány, ale následně gól rozhodčí poněkud záhadně neuznal k velké nelibosti domácích fanoušků. Pravděpodobně kvůli ofsajdovému postavení, to však bylo velmi sporné.

21
    Lokeren bude čelit přímému kopu z celkem slibné pozice.

20
    A hra je už opět v plném proudu, tentokrát se do útoku vrhají domácí.

18
    Hra je na chvilku přerušená, Patosi za doprovodu lékařů odchází na ošetření za postranní čáru.

17
    Hra se opět odehrává převážně na polovině hřiště. Oba týmy očividně vyčkávají a jen chvilkově se pouští do útoku.

16
    Koffi se odhodlal ke střele, ale mířil hodně nepřesně. Verhulst pošle míč zpátky do hry.

15
    A Westerlo se opět ubránilo bez problémů.

14
    De Pauw se pokoušel vystihnout své spoluhráče před bránou, ale Geudens míč stihl zblokovat na roh.

13
    Westerlo se rohu bez problémů ubránilo, naopak se musí bránit hosté.

12
    Parádní přihrávku teď obdržel Patosi, jenž následně vyslal jedovatou střelu na bránu, ale Cordier stihl pohotově vyrazit míč na roh.

11
    Balón je v zámezí, Cordier ho pošle zpět výkopem.

10
    Lokerenští se bez sebemenších problémů ubránili opravdu kratičkému náporu domácích hráčů.

9
    Daleký nákop hostů končí jen v rukavicích Cordiera.

8
    Lokeren je poněkud aktivnější, ale aktuálně pohrdl i možností rohového kopu.

7

6
    Míč se ocitl až v zámezí Cordierovy brány.

5
    Fanoušci v hledišti ukončili 4 minutový smutek, Mertensovi věnují bouřlivý potlesk a vyvolávají jeho jméno.

4
    Obdobná situace se odehrávala také na druhé straně, Koffi nacentroval míč na Diagneho, jenže ten ho hlavičkou vyslal vysoko nad bránu.

3
    Míč se dostal po kraji hřiště přes De Pauwa až před bránu domácích, ale tam se balón odrazil jen k obráncům Westerla.

2
    Hra se odehrává převážně na polovině hřiště, ikdyž hosté mají trochu navrch.

1

Před úvodním hvizdem ještě probíhá smuteční ceremoniál za zesnulého hráče Gregoryho Mertense, jenž zkolaboval po srdeční zástavě a po 3 denním pobytu v nemocnici zemřel.

KVC Westerlo: Cordier – Apau, Schuermans, Geudens, Godeau – Molenberghs, Ruyssen, Schouterden – Koffi, Diagne, Aoulad
    Náhradníci: Dorda, Handzic, MacDonald, Mustoe, Rausin, Rommens, Sipovic

KSC Lokeren: Verhulst – Odoi, Marič, Ingason, Melnjak – Ngolok, Vanaken, Overmeire – De Pauw, Leye, Patosi
    Náhradníci: Abdurahimi, Ansah, Copa, Dessers, Gyselinck, Ricciardi, Trompet

Rozhodčí: Laforge – De Rocker, Lescalier.

Příjemný páteční večer! Dnes se společně podíváme na boj o Evropskou ligu, kdy se nám v rámci skupiny B představí vedoucí Lokeren s posledním Westerlem. KVC Westerlo v této fázi ještě nevyhrálo, získalo pouze 1 bod za remízu proti aktuálnímu soupeři KSC Lokeren. Naopak Lokeren si bez problémů kráčí nadstavbovou fází belgické ligy, ze 4 zápasů získal 10 bodů. Dnes se určitě dočkáme pěkné a napínavé podívané, oboum týmům jde zkrátka o hodně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Petr Hluchý

Góly: 25. Molenberghs, 29. Apau, 34. Ngolok (vla.), 72. Koffi – 57. Dessers, 65. Overmeire, 77. Abdurahimi

Karty:   90+1. Apau (WES) – 33. Vanaken (LOK), 54. Overmeire (LOK)

Sporting Lokeren: Verhulst – Odoi, Marič, Ingason, Melnjak – Ngolok, Vanaken, Overmeire – De Pauw, Leye, Patosi

Rozhodca: Laforge – De Rocker, Lescalier