Česko – Nórsko 1:3 (kon.) | Kanada – Japonsko 17:0 (kon.) | Taliansko – Nemecko 1:0 (kon.)
Česko
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Nórsko
cz Nedeľa 26.04.2015, 15:30 • Harborcenter, Buffalo • MS sledge hokej

To je z dnešního duelu vše. Budeme zpět u dalších zápasů české reprezentace na tomto turnaji. (18:44:19)

Je dobojováno. Česká reprezentace na úvod šampionátu prohrává s Norskem 1:3. O výsledku rozhodla prostřední část, ve které hosté udeřili hned třikrát. Češi se o první body ve skupině A budou muset ještě poprat.

45:00

44:37
    Norové vyhazují, kotouč putuje do rohu českého obranného pásma.
    Hamar perfektně vykryl Kubešův pokus.

44:23
    Perfektní zákrok Hamara. Jeho lapačka vychytala Kubeše, který zakončoval do odkryté branky.

44:17
    Solberg dává šanci Čechům udeřit v přesilovce. Břízovi svěřenci mají však jen necelou minutu.

44:01
    Poslední minuty hry zahajují s pukem Češi, jsou však jen ve vlastní třetině.

43:36
    V ohrožení je však jen česká svatyně. Hábl musel zastavit Peterssona před prázdnou brankou.

42:41
    Vápenka zůstává na střídačce! Češi to zkoušejí v šesti.

42:41
    Oddechový čas pro Norsko.

42:41
    Icing Norska. Následuje důležité vhazování v útoku České republiky.

42:20
    Bakke se po levé straně hnal na českou branku. Vápenka zasahovat nemusel, puk proletěl nad horní tyčkou.

41:39
    Norové vyhodili do střední třetiny a Solberg se málem dostal do šance. Hrbek se ale dobře vrátil a zastavil ho.

41:11
    Odpískán icing české reprezentace, hra se přesune před Vápenkovu svatyni.

40:38
    Hábl pálil z pravého kruhu. Kotouč proletěl jen kolem tyčky. Po komerční přestávce bude následovat další vhazování v naší útočné třetině.

40:16
    Bude se vhazovat před před norskou brankou. Češi mají pouze necelých pět minut na dvě branky.

39:18
    Bogle dostal puk ke střele. V pozici nad kruhy ale dokázal pouze poslat puk do rohu, kde se ujali Češi.

38:42
    V podobné pozici chtěl uspět i Palatá, tomu ale puk odebrali hostující obránci.

38:10
    Ze zmatků v brankovišti nic nevytěžil ani Geier. Hamar zůstal dobře přitisknutý ke své tyčce.

37:22
    Norové podruhé v krátké době poslali kotouč k Vápenkovi. Pokaždé to ale provedli tak dobře, že z toho nebyl icing.

36:35
    Konečně se osmělují i Češi. Háblova střela ale neprošla ani přes prvního obránce. Hamar opět nemusel zasahovat.

35:09
    Norové opět drží kotouč v rohu české třetiny a nikam se moc neženou. Taková situace Břízovým svěřenců, kteří dohánějí dvoubrankové manko, vůbec nevyhovuje.

34:29
    Kotouč v rohu českého obranného pásma nikdo nevybojoval, a tak sudí raději přerušili hru. Nicméně se bude vhazovat před naším gólmanem.

34:11
    Vápenka musel u své levé tyče zasahovat. Kotouč se mu zpoza branky snažili šikovně protlačit norští útočníci.

33:59
    Palát dostal puk do prostoru mezi kruhy. Nedokázal ale zpracovat, byl však ve slibné pozici.

33:38
    Berger se dobře protáhl kolem mantinelu. V rohu mu ale kotouč sebrali Norové.

32:39
    Další snaha o založení útoku norského celku končí rovněž neúspěchem. Nahození dojeli pouze čeští borci.

32:03
    Třetí třetina se zatím hraje v pomalejším tempu. K vidění jsou především souboje ve středním pásmu.

31:15
    Bakke dokázal vypálit i přes dva obránce. Vápenka byl na místě a dokázal zasáhnout.

30:23
    První útok se pokusí založit Norové. Ti však nejdříve musejí projít přes střední pásmo, které je dobře střeženo českými borci.

30:01

Druhá perioda se českému týmu vůbec nevydařila. V krátkém časovém úseku naši reprezentanti dvakrát inkasovali, a Norové tak dokázali vývoj celého zápasu otočit. Následná Klakeggova branka přinesla jen další komplikace, Češi prohrávají rozdílem dvou branek.

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 2:7
    Trestné minuty – 0:2

Další třetina začne přibližně v 16:53.

30:00

29:54
    V poslední sekundách třetiny se do šance dostal Pedersen. Dobře se vracející Šafránek jeho šanci zastavil.

29:15
    Odpískán icing Česka, hra se přesune před Vápenku.

28:55
    Obdobně si po buly počínal i Raul.

28:42
    Geier vyslal svižnou střelu. Ta ovšem mezi tři tyče nezamířila, Hamar tak zasahovat nemusel.

27:48
    Češi by se rádi dostali znovu na dostřel. Přes hostující obranu se jim však nedaří probít.
    Emil SORHEIM - 1:3

26:25
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Velká komplikace pro české hráče, Norsko odskakuje na rozdíl dvou branek. Bogle z pravé strany dokonale našel EMILA SORHEIMA, jenž už měl jednoduchý úkol. Odkrytou část branky neomylně trefil. Asistence: Magnus Bogle.

26:02
    Hamre z pravého kruhu nezacílil přesně, puk skončil v rohu.

25:25
    Bakke už sice dokázal vypálit, z bezprostřední blízkosti však nezakončil nejlépe. Vápenka zastavil kotouč betonem.

24:27
    Norové jsou natlačeni v našem obranném pásmu. Vápenka však příliš práce nemá, česká obrana nepouští soupeře do zakončení.

23:56
    Hamar raději přidržel pod lapačkou nahození. K jeho svatyni totiž dobře sjížděl Geier.

23:29
    Norská střela skončila až v ochranné síti. Následuje buly ve střední třetině.

23:23
    Čekání na střelu ukončil až Nordstoga. Vápenka ale pomalejší kotouč bez obtíží zastavil.

22:16
    Oba celky poněkud bojují s přechodem přes střední pásmo. K vidění byla jen řada nepřesných rozehrávek.

21:24
    Berger si sjel až do prostoru mezi kruhy. Kotouč proletěl jen těsně nad brankou. To ovšem byla velká šance českého výběru.

20:48
    Norové znovu vyhazují. Toto oslabení zvládli výborně.

20:18
    Palát se dobře natlačil do brankoviště. Puk však za čáru neprotlačil.
    Jan Roger KLAKEGG - 1:2

19:26
    Gól však dávají Norové, kteří tak otáčejí skóre zápase. JAN ROGER KLAKEGG uspěl střelou z mezikruží, kam se dostal po chybě naší obrany. Vápenka opět nemohl nic dělat.

19:08
    Naši reprezentanti mají šanci vzít si ztracené vedení zpět v přesilovce. Hamre stráví dvě minuty na trestné (nedovolené bránění).

18:25
    Norsko vstřelená branka pořádně povzbudila. Sorheim způsobil Vápenkovi další problémy. Český gólman však odolal.
    Rolf Einar PEDERSEN - 1:1

17:33
    Je srovnáno. Češi na modré ztratili kotouč. ROLF EINAR PEDERSEN následně ujel všem obráncům a před Vápenkou zakončoval zcela osamocený. Ten neměl šanci přesně mířenou střelu zastavit.

17:07
    Břízovi svěřenci jsou dále aktivnějším celkem. Další zákrok pro Hamara.

16:49
    Pěkný průnik předvedl Krupička. Blíže k brance si však netroufl a zakončoval už z prostoru nad kruhy. Norský gólman puk vyrazil do rohu kluziště.

16:16
    Bude se vhazovat v útoku české reprezentace. Nahození ze střední třetiny Hamar udržel ve své výstroji.

15:14
    Geier to znovu zkusil z velké vzdálenosti. Úspěšný však nebyl, puk letěl mimo.

15:01

První patnáct minut hry je za námi. Do kabin odjíždějí spokojenější hráči z České republiky. Ti zásluhou branky Geiera vedou 1:0. Nutno dodat, že hráči ze střední Evropy byli v úvodní periodě aktivnější – Norsko dvojnásobně přestříleli.

Statistiky první třetiny
    Střely – 8:4
    Trestné minuty – 2:4

Další třetina začne přibližně v 16:11.

15:00

14:25
    Krupička zachytil nepřesnou rozehrávku hráčů se severu Evropy. Vyslal nadějnou střelu, která však nechala vyniknout pouze gólmana Hamara.

13:58
    Poslední minutu úvodního dějství začínají s pukem a holi Norové. Přes dobře napadající protivníky ale nemohou projít.

13:10
    Hábl zaváhal před odkrytou brankou Norska.

12:42
    Hábl dostal kotouč před odkrytou část branky. Skákavý kotouč ale nezpracoval, a nemohl tak zakončit.

12:18
    Česká reprezentace je dále hodně aktivní. Zmatků v brankovišti využil Kubeš, přes norského brankáře kotouč nedostal.

11:51
    Do zakončení se dostal už v klasické přesilovce Berger. Hamarova lapačka byla na místě.

11:47
    Norové se brání výborně. Solberg už je na ledě.

11:10
    Velká šance pro borce v bílých dresech. Svee dostává trest za hrubost, uvidíme tak českou přesilovku 5 proti 3.

10:26
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Geier. Hamar do své branky další kotouč nepustil, vyrazil ramenem.

10:03
    Seveřané ale okamžitě vyhazují a naši reprezentanti cestu do útočné třetiny hledají jen hodně těžko.

09:44
    Početní převahu si zahraje i tým vedený trenérem Břízou. Solberg bude dvě minuty pykat za faul loktem.

08:38
    Norové v přesilovce ale dál tlačí. Klakegg v dobré pozici vypálil nad branku, neúspěšně skončila i další Solbergova šance.
    Michal GEIER - 1:0

07:48
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi jdou do vedení ve vlastním oslabení. MICHAL GEIER se ve středním pásmu dostal ke kotouči, který z velké dálky nahodil. Puk Hamarovi propadl a skončil v síti. Bez asistence.

07:41
    Hosté se okamžitě natlačili do naší třetiny. Ke střele se však dostat nemohou.

07:17
    Bakke se hnal do dobré šance. Byl ale zastaven českým hráčem. Hábl dostává menší trest.

06:16
    Kubeš sice kotouč až k brankovišti nedovezl, přesto způsobil svým počínáním Norům velké problémy.

05:58
    Bakke vyslal svižnou střelu z velké vzdálenosti. Vápenka neměl problém kotouč zastavit. Po komerční přestávce se bude vhazovat v našem obranném pásmu.

05:25
    I naši reprezentanti ale umí zahrozit. Geirovo snažení brankou neskončilo, jelikož se Hamar nenechal v brankovišti přetlačit.

04:10
    Česko se dostalo od tlak, jenž musel skončit až icingem. Znovu v dobré šanci totiž zakončoval Solberg.
    Solberg v dobré šanci přestřeluje českou svatyni.

03:37
    Solberg v první větší šanci. Norský forvard byl s pukem sám před českým gólmanem. Svou střelu ale zacílil těsně nad branku.

02:48
    Do zajímavého úniku se dostal Krupička. Jeho brejk ale zastavila dobře se vracející obrana hostů.

02:07
    Norové jsou natlačeni v útočné třetině. Nedaří se jim však najít ideální pozici ke střele.

01:27
    První zákrok pro gólmana naší reprezentace. Vaerensovo nahození z modré čáry skončilo pod lapačkou.

01:02
    Premiérový výlet o útoku předvedli i norští hokejisté. I ten ovšem skončil bez střely.

00:18
    Češi vyhrávají úvodní buly. Hrbek svým nahozením do útočné třetiny založil první útočnou akci.

00:01

Hráči obou celků se již objevují na ledové ploše. Zápas mezi Českou republikou a Norskem za pár okamžiků začne!

Oba soupeře totiž ve skupině A budou následně čekat pouze dva další souboje. Norsko i Česká republika se následně utká se silnou Kanadou, která je velkým favoritem celé skupiny, a s Japonskem, papírově nejslabším týmem z této čtveřice. Do vyřazovacích bojů postoupí dva nejlepší celky z každé skupiny, ty se pak v semifinále utkají o medaile.

Hned na úvod celého šampionátu čeká českou reprezentaci těžká a především důležitá bitva. Výběru trenéra Břízy se postaví Norové, tedy tým, který tuto vrcholovou mezinárodní akci ovládl v roce 2004. Vítěz dnešního zápasu se může výrazně přiblížit postupu do semifinále.

Zdravím z Buffala! V Harbor Center dnes vypukne MS světa ve sledge hokeji. Celý turnaj svým zápasem otevře česká reprezentace, která se na úvod střetne s Norskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

David Soumar

Góly a asistencie: 8. Geier – 18. Pedersen (Solberg), 20. Klakegg, 27. Sorheim (Bogle)

Česko: Vápenka (Matoušek) – Hrbek, Berger, Motyčka, Kubeš – Geier, Palát, Hábl – Novák, Šafránek, Raul, Krupička.
    Nórsko: Hamar (Johansen) – Jacobsen, Klakegg,Vaernes, Nordstoga – Solberg, Pedersen, Bakke – Hamre, Bogle, Sorheim – Avdal, Svee, Kirstistuen.

Rozhodca: Morrison – Judakov, Shaw