Vlašim – Letohrad 7:3 (kon.) | Kladno – Kert Park Praha 3:1 (kon.) | Pardubice – Most 1:0 (kon.)
Plzeň – Ústí n/L 4:1 (kon.)
HBC Kladno
3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Stav série: 1:0
HC Kert Park Praha
cz Sobota 25.04.2015, 11:00 • Městská hokejbalová aréna, Kladno • Play-off CCM extraligy (CZE) • Štvrťfinále

Dnešní duel je u konce. Favorizované Kladno se proti Kertu pořádně nadřelo a o své výhře rozhodlo až v závěrečné pětiminutovce. Já se tímto s Vámi loučím a srdečně Vás zvu ke sledování zítřejšího druhého utkání. Brzy na viděnou. (12:45:29)

45:00

44:14
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Hosté hráli bez brankáře a výhru v prvním čtvrtfinále potvrzuje střelou do prázdné branky RADIM ŠTĚPÁNIK. Asistence: Jan Příhoda.

44:04
    Po nahození od modré pro jistotu přerušuje hru Jirotka.Hosté si vybírají oddechový čas.

43:49
    Hra přerušena za vysokou hůl, vhazuje se ve středním pásmu blíže k brance Kertu.

43:23
    Domácí nyní v poklidu drží útočné pásmo a nikam nepospíchají.

42:36
    Gerlich si připsal další famózní zákrok po střele zblízka.

41:56
    Myslivec i Nosek jsou vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.

41:56
    Příhoda se skvěle prosmýkl po levé straně a a na Gerlicha nevyzrál, ten skvěle zasahuje. Poté se strhla potyčka mezi Myslivcem a domácím Noskem.

41:27
    Po střele od modré opět skvěle zasahuje Gerlich.

41:00
    Hosté po inkasované trefě opět ožili a snaží se znovu vyrovnat, Jirotka řešil opět složité situace.

40:20
    Krásná akce domácích končí vedoucí brankou. Po souboji u mantinelu přihrál Nosek před branku na JANA PŘÍHODU a ten se trefil přesně k levé tyči. Asistence: Daniel Nosek

40:00
    Do konce základní hrací doby chybí přesně pět minut a vhazuje se ve středním pásmu.

39:40
    Na druhé straně měl opět spoustu práce Jirotka, ten kryje i nezištnou střelu Bošáka.

39:25
    Od modré napřáhl Pospíšil, jeho rána byla zablokována.

38:53
    Gerlich přikrývá kotouč do lapačky a dnes podává opravdu mimořádný výkon.

38:34
    Další rychlý brejk hostům nevešel, Kladno rozehrává zpoza vlastní branky.

38:03
    Hosté brání nadějný výsledek a vyhazují pouze do středního pásma.

37:36
    Hosté znovu dobře brání, domácí se nemohou dostat do tempa.

37:17

36:50
    Pražský celek se opět osvobozuje.

36:11
    Domácí chvíli drželi útočné pásmo, nicméně Kertu se podařilo vyhodit.

35:17
    Po střele Příhody netrefil míč v ideální pozici Soukup, poté je vyloučen na dvě minuty za hrubost Hauško.

34:32
    Gerlich zasahuje, domácí se dostávají do tlaku.

34:07
    Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

33:34
    Hosté se vydali do útoku, Jirotka zasahovat nemusel.

32:47
    V tuto chvíli sledujeme velký boj, hra se odehrává před Jirotkou.

31:57
    Po přihrávce Noska pálil Pražák jen do Gerlicha a poté dorážející Nosek přestřelil.

31:11
    Hosté se snaží rozhodnout, k zakončení se však nedostali.

30:26
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Hosté z ničeho nic srovnávají! Rána z velké dálky od IVO BOŠÁKA zaplavala za Jirotku. Asistence: Martin Kruček

30:14
    V úvodu třetí části se hraje ve středním pásmu.

30:01

Druhé dějství je za námi, hosté ještě přidali a byli blízko vyrovnání. Ovšem nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku 5 na 3 trvající dvě minuty a stále tak prohrávají o branku. Třetí třetina začne přibližně ve 12:14.

30:00

29:43
    Pohotovou střelu Soukupa z mezikruží fantasticky likviduje semaforem Gerlich!

29:22
    Gerlich schoval míček u pravé tyče do lapačky.

28:42
    Ke konci druhé části se přitvrdilo, opět vhazování před Gerlichem.

28:21
    Kočka předvedl dobrou individuální akci na levé straně, zakončit však nedokázal.

27:59
    Po dobré akci domácích nakonec vyhazuje Kert přes všechny čáry.

27:33
    Jirotka se natáhl po balónku jako chobotnice a ukrývá ho do lapačky.

26:53
    Jirotka vyřešil další nepříjemnou situaci a domácí vyhazují.

26:36
    Po tvrdé ráně Kočky brilantně odvrací betonem Jirotka.

26:09
    Hra přerušena po souboji za hostující brankou, Gerlich musí znovu čelit nebezpečí.

25:48
    Gerlich likviduje střelu, vhazuje se po jeho pravici.

25:36
    Kladno dva závary před Jirotkou nakonec se štěstím přečkalo.

25:10
    Kert se na chvíli osvobodil, ovšem poté znovu čelí tlaku soupeře.

24:33
    Nyní podržel svůj celek Gerlich dobrým zákrokem.

24:23
    Po vhazování před Jirotkou znovu útočí domácí.

23:36
    Hosté v plném počtu, tohle oslabení zvládli skvěle.

23:32
    Po ráně od modré zablokoval míček Pospíšil a dostal ho k brance Gerlicha.

23:03
    Až nyní přerušuje hru Jirotka.

22:54
    Kladno hraje oslabení zatím skvěle a ušetřilo cenné vteřinky v útočném pásmu.

22:39
    Domácí se nyní dvakrát osvobodili.

21:58
    Domácí bez větších potíží brání, hosté se ke střele dostat nemohou.

21:36
    Tohle je hodně nepříjemné pro Kladno! Budou hrát totiž ve třech po dvojnásobném vyloučení Ogurčáka za sekání a Šíchy za nedovolené bránění!

21:21
    Po nepovedené střele z mezikruží přikrývá míček pod lapačku Jirotka.

21:09
    Hosté se osvobodili, zpoza vlastní branky zahrával pod tlakem Jirotka.

20:27
    Hosté mají mírný tlak, Jirotka opět musí zasahovat.

20:20
    Po dalekonosné střele téměř z půlky končí míček v ochranné síti.

20:11
    Po rychlém přechodu do útoku znovu skvěle zasahuje Jirotka.

19:57
    Opět vhazování ve středním pásmu.

19:27
    Rána od modré šla těsně vedle vzdálenější tyčky Jirotky.

19:02
    Vhazování ve středním pásmu, tempo hry se začíná zvyšovat.

18:57
    Po slabé střele z levé strany zasahuje v pohodě Jirotka.

17:42
    Domácí nyní rozehrávají na vlastní polovině, hosté dobře napadají.

17:10
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:59

16:41
    Nejprve zasahoval hostující gólman, poté jde tečovaná střela Šímy těsně nad.

16:01
    Rána Daniela Hnízdila jde těsně vedle.

15:42
    Domácí jsou opět u míčku a tvoří hru.

15:01

Hosté zatím hrají s favoritem vyrovnanou partii, domácí šli do vedení v ponechané výhodě zásluhou Daniela Hnízdila. Druhá třetina začne přibližně v 11:37.

15:00

14:59
    V samém závěru první třetiny je ještě vyloučen hostující Michetshláger za držení.

14:40
    Dalekonosná střela Příhody šla těsně vedle hostující branky.

14:16
    Gólman Kertu si nyní připsal dva dobré zákroky během několika sekund.

13:58
    Po obrovském závaru před Jirotkou se domácí vydali do rychlého brejku a udrželi útočnou třetinu.

13:16
    Hra se začíná lehce kouskovat, o míček se bojuje ve středním pásmu.

12:41
    Vhazuje se po levici Jirotky, Kert se snaží vyrovnat.

12:28
    V závěru třetiny se hosté osmělují, Jirotka prozatím zasahovat nemusí.

11:56
    Po střele od modré končí míček v ochranné síti.

11:41
    Domácí celek se snažil udržet útočné pásmo, míček je u středové čáry.

10:54
    Brankář pražského celku si připsal několik dobrých zákroků, hosté se po delší době dostávají do středního pásma.

10:11
    Domácí pokračují v obrovském tlaku a nenechají soupeře ani na chvíli vydechnout.

09:30
    Domácí se v ponechané výhodě prosazují, ta trvala dobrých 40 sekund. Po krásné přihrávce Pospíšila se tvrdou střelou prosadil DANIEL HNÍZDIL. Asistence: Jan Pospíšil, Michal Dědič.

08:50
    Po zákroku hostujícího gólmana nastřelili domácí tyčku a poté jedn z kladenských hráčů netrefil prázdnou branku, bude se vylučovat.

08:22
    Hostům se dvakrát během krátké chvíle podařilo vyhodit.

07:47
    Domácí drží pásmo, hostující gólman ale nemusel ani jednou zasahovat.

06:52
    Ofsajd Kladna, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:38
    První přesilovku si zahraje také domácí ALPIQ, dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Hausko.

06:23
    V tuto chvíli se hraje bez přerušení, domácí budou rozehrávat zpoza vlastní branky.

05:47
    V tlaku jsou znovu domácí, ovšem Kert zatím opravdu výborně brání.

05:00

04:28
    Po tvrdé střele z levé strany skvěle zasahuje Jirotka.

04:02
    Kladno se zatím dobře brání a soupeře do ničeho nepouští.

03:32
    Kert se snaží udržet útočné pásmo, nicméně domácí se osvobozují.

03:00
    Hosté si zahrají první přesilovku, na dvě minuty za sekání je vyloučen domácí Petr Ogurčák.

02:21
    Domácí se stále nacházejí na útočné polovině, nicméně k vážnému ohrožení se nemohou dostat.

01:48
    První střela na hostujícího gólmana, ten vyráží.

01:19
    Hosté vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.

00:32
    Domácí jsou v úvodu aktivnějším celkem a mají tlak.

00:01

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Kert Park dlouhou dobu bojoval o pátou pozici, nakonec ale obsadil s jednatřiceti body sedmou příčku a velmi těžkému protivníkovi se nevyhnul. Ve vzájemných zápasech získal ALPIQ všech šest bodů. Nejprve na půdě protivníka zvítězil v poměru 5:3, v následné odvetě ho doma deklasoval 7:1 a jasně navrch by měl mít také teď. Tato série se bude hrát na tři vítězné zápasy, a pokud se nestane něco mimořádného, taky by domácí měli postoupit v jednoznačném poměru 3:0.

Hokejbalisté Kladna vstupují za obhajobou mistrovského titulu ve čtvrtfinále play-off proti pražskému celku HC Kert Park a v této sérii jsou považováni za jasného favorita. V základní části totiž získali ve dvaadvaceti duelech velmi solidních 58 bodů z možných šestašedesáti, i tak nakonec nedokázali vyhrát. O bod je totiž přeskočila konkurenční Vlašim, nicméně ALPIQ skončil druhý o 16 bodů před třetími Pardubicemi. V základní části Kladno prohrálo pouze dvakrát, na kontě má 97 vstřelených branek a v tomto ohledu vévodilo celé extralize o 12 branek právě před Vlašimí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 10. Hnízdil (Pospíšil, Dědič), 41. Příhoda (Nosek), 45. Štěpánik (Příhoda) – 31. Bošák (Kruček)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Dědič, Soukup, Pospíšil, Hnízdil M., Příhoda, Jelínek – Hnízdil D., Špaček, Pražák, Nosek, Ogurčák, Schnaubelt, Kohout, Vondrák, Šťastný, Šícha, Štěpánik
    HC Kert Park Praha: Gerlich (Sup) – Michetschläger (C), Zörkler, Rozenberg, Kuna, Bošák, Pospíšil, Šmíd – Kruček M., Kruček J., Kočka – Myslivec, Moravec, Hradecký – Fejfar, Häusler, Štefanský – Janoušek, Hauško

Rozhodca: Černý – Prudík