Japonsko – Ukrajina 3:1 (kon.) | Taliansko – Kazachstan 0:3 (kon.) | Maďarsko – Poľsko 2:1 (kon.)
Japonsko
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Ukrajina
cz Sobota 25.04.2015, 13:00 • Krakow Arena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se nezadržitelně blíží, do začátku zbývá už jen 6 dnů! Zkuste si tipnout – které týmy podle vás budou na medailových pozicích? :)Foto: Michal Eger

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on Saturday, April 25, 2015

Je konec. Zpočátku nadějně vypadající druhá třetina stála Ukrajinu udržení se ve skupině A 1. divize. Tu si za rok zahraje znovu Japonsko, Ukrajinu čeká skupina B. Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (15:01:37)

60:00

58:29
    Masahito Nišiwaki dostává dvě minuty za hákování.

57:11
    Danilo Skrypec podržel protihráče a dostane za to dvě minuty. Čas Ukrajiny ve skupině A 1. divize se krátí.

48:28
    Ryo Tanaka dostává dvě minuty za hákování.

42:47
    Další komplikace pro Ukrajince – na dvě minuty za hrubost je vyloučen Jurij Navarenko.

Japonsko právě vstřelilo branku!
    Tento trest přišel Ukrajince velmi draho, neboť Japonci během šesti minut vstřelili tři branky a jsou z velké části zachráněni, i když se ve druhém poločase ještě může stát cokoliv. Špatné ukrajinské střídání potrestal DAJSUKE OBARA. Asistence: Sejdži Takahaši.

35:49
    A pro Ukrajince to může být ještě horší, protože hráli v šesti. Trest odsedí Jurij Petrangovskij.

33:22
    Japonci během chvilky obrací vývoj utkání. Šťastným střelcem je HIROKI UENO. Asistence: Dajsuke Obara, Kejgo Minošima.

30:20
    A také se tak děje, přesilovou hru přetavil v gól JUŠIROH HIRANO. Asistence: Šiňa Janadori, Dajsuke Obara.

28:46
    Japonci ale okamžitě dostávají možnost srovnat. Dvouminutový trest za hru vysokou holí obdržel Dmytro Nimenko.

28:13
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Ukrajinci nakonec pátou přesilovou hru využili. Po Navarenkově přihrávce propálil Fukufudžiho ROMAN BLAGY. Asistence: Jurij Navarenko.

26:40
    Masahito Nišiwaki dostává dvě trestné minuty.

24:42
    Ani tato přesilová hra nebyla využita.

22:42
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Jurij Petrangovskij.

18:34
    Ani tuto přesilovou hru Ukrajina nevyužila.

16:34
    Japonci jdou počtvrté v první třetině do oslabení. Za hru vysokou holí obdržel dvouminutový trest Sejdži Takahaši.

13:36
    Japonsko přežilo dvojnásobné oslabení a hraje v plném počtu.

11:36
    Velká šance pro Ukrajinu. Dajsuke Obara dostává dvouminutový trest za zdržování hry a Ukrajinci tak dostávají k dispozici čtyřicet sedm vteřin dlouho přesilovku pět na tři.

10:23
    Kenta Takagi dostal dvě minuty za hákování.

08:46
    Pobjedonoscev se po jedné ze srážek jen těžce zvedal z ledu a musel z něj odejít za pomoci lékaře.

06:23
    Ani jeden z týmů přesilovou hru nevyužil.

04:23
    Ukrajinci si sami přesilovku zkrátili, na dvě minuty za hákování je vyloučen Vitalij Ljalka.

02:53
    Na dvě minuty za podražení je vyloučen Šiňa Janadori.

01:00
    Do první větší příležitosti utkání se dostal Zacharov, Fukufudži byl ale pozorný.

00:01

Japonsko: Fukufudži (Ito) – Ušu, Janadori, Kumagaj, Hašiba, Minošima, Jamada – Nišiwaki, G. Tanaka, Kudži – Mitamura, Obara, Ueno – R. Tanaka, Hirano, Jamašita – Takahaši, Takagi, Osawa.

Ukrajina: Zacharčenko (Napněnko) – Rjabenko, Pobjedonoscev, Navarenko, Aleksjuk, Kugut, Skrypec – Michnov, Gniděnko, Blagy – Zacharov, Ljalka, Bondarjev – Nimenko, Gavryk, Kuzmik – Zabludovskij, Donika, Petrangovskij.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Gebei (HUN) – Dalton (GBR), Rovenský (SVK).

Hezké sobotní odpoledne! Mistrovství světa 1. divize skupiny A má dnes na programu poslední hrací den. O postupujících zatím rozhodnuto není, nicméně my se společně zaměříme na utkání, které rozhodne o sestupujícím týmu skupiny A. Záčátek zápasu Japonska s Ukrajinou je naplánován na 13:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
    V nové Krakow Arena se letos odehrávají boje mistrovství světa 1. divize skupiny A!

JAPONSKO
    Země vycházejícího slunce je momentálně v šestičlenné skupině na pátém místě. Na svého dnešního soupeře Ukrajinu má náskok dvou bodů. Pokud se Japonci chtějí udržet v A skupině musí dnes vybojovat minimálně bod. Prohra je odsune o skupinu níže!

Japonci zatím na turnaji v Polsku odehráli čtyři utkání. V prvním zápase podlehli překvapení letošního podniku Maďarsku 4:2. Následně vzdorovali dvě třetiny domácímu Polsku. Ve třetí třetině však pořadatelská země vstřelila dvě branky a rozhodla o svém vítězství. V utkání s Kazachstánem byli svěřenci kouře Marka Mahona považováni za outsidery a tuto roli i potvrdili. S Kazachi prohráli 2:7 a připsali si již třetí porážku na turnaji. Do utkání se silnou Itálií tak vstupovali ve velmi nepříjemné pozici. Do 55. minuty navíc Japonci prohrávali, poté ale přišel neskutečný obral, který nikdo nečekal. Japonsko během necelých dvou minut vstřelilo dvě branky a získalo první tři body na turnaji. Tato porážka navíc zapříčinila, že Italové do elitní skupiny nepostoupí!

Bodovým lídrem Japonců je Go Tanaka, který má na svém kontě celkem 3 body (1+2). O produktivitu se stará také Yushiroh Hirano, který se na tomto turnaji prosadil již dvakrát.

UKRAJINA
    Ukrajina vstupuje do dnešního utkání ve velmi nepříjemné situaci. V tabulce je zatím s jediným bodem poslední a jedině výhra ji zachrání od sestupu! Jakýkoliv jiný výsledek znamená, že Ukrajina míří o skupinu níže!

Ukrajina začala na tomto turnaji utkáním s Kazachstánem. Favorit si ale hned v první třetině vypracoval dvoubrankový náskok a utkání opanoval 5:2! V druhém utkáíní s Itálií podali svěřenci Alexandera Godynjuka dobrý výkon. S favorizovanou Itálii prohráli až v prodloužení, kdy se po šestnácti sekundách trefil Ital Insam. Poté přišlo utkání s domácím Polskem. Ukrajina opět sehrála vyrovnané utkání, nicméně Poláci vyhráli 3:2. Zatím poslední utkání odehrála Ukrajina proti Maďarsku. To je však zde v Krakově podává výborné výkony a poradilo si i s Ukrajinou poměrem 4:2.

Bodovým lídrem Ukrajiny je zatím Roman Blagy, který má na svém kontě tři body (1+2).

Daniel Polách

Góly a asistencie: 31. Hirano (Janadori, Obara), 34. Ueno (Obara, Minošima), 36. Obara (Takahaši) – 29. Blagy (Navarenko)

Rozhodca: Ansons (LAT), Gebei (HUN) – Dalton (GBR), Rovenský (SVK)