Zenit – Sevilla 2:2 (kon.) | Dnipropetrovsk – Brugge 1:0 (kon.) | Fiorentina – D.Kyjev 2:0 (kon.)
Neapol – Wolfsburg 2:2 (kon.)
Zenit Petrohrad
2:2 (0:1)
FC Sevilla
Štvrtok 23.04.2015, 21:05 • Stadion Petrovskij, Petrohrad. Kapacita: 21,570 diváků. • Európska liga

Zápas v Seville sa skončil. Po dramatickom zápase sa tešia z postupu hráči Seville, ktorí dokázali v Petrohrade remizovať 2-2, a s celkovým skóre 4-3 postupujú do semifinále Európskej ligy. Druhý polčas priniesol tri góly, najprv sa dvakrát presadili domáci po góloch Rondóna, ale potom nečakane udreli hostia zásluhou Gameira, ktorý vyrovnával na 2-2. V úplnom závere zápasu a nadstavenom čase sa už domáci nevedeli dostať do tlaku, a hoci sa za svoj výkon rozhodne nemusia hanbiť, dnes sa budú radovať hráči španielskeho tímu. Hlavný rozhodca v dnešnom zápase udelil 5 žltých kariet, z toho tri na strane Zenitu.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte dobrú noc. (23:02:12)

90+5

90+5
    Prebieha posledná minúta zápasu. Lopta je na polovici Zenitu, a zdá sa, že o postupujúcom je rozhodnuté.

90+4
    Brankár Lodygin (Zenit) vidí žltú kartu za protesty.

90+4
    Banega sa dostal do 16ky Zenitu, skúsil strelu z veľkého uhla a vybojoval rohový kop.

90+4
    Prebieha už štvrtá minúta nadstaveného času,a Zenit sa ani len nedostal k zakončeniu.

90+3
    Na ihrisku je mimoriadne rušno. Záver zápasu je nervózny, a hlavný rozhodca Rizzoli má čo robiť, aby udržal poriadok.

90+2
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Vitolo a nahradí ho Suárez.

90+2
    Sevilla sa drží pred 16kou Zenitu, a zbiera cenné sekundy. Hráči Zenitu sa snažia získať loptu, ale vôbec sa im to nedarí.

90+1
    V druhom polčase sa bude nadstavovať 5 minút.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Zenit sa nevie dostať pred pokutové územie Seville.

89
    Teraz sa dokonca strhla menšia potýčka medzi hráčmi. Dôvodom je samozrejme zdržiavanie hry zo strany brankára Beta, ktorý je už zázračne v poriadku a môže pokračovať v hre.

88
    Beto je ošetrovaný na hracej ploche, a domáci diváci pískajú.

87
    Brankár Beto teraz predvádza ukážkové zdržiavanie hry, keď sa sťažuje na zranenie ramena, ale hlavný rozhodca Rizzoli by ho najradšej videl za postrannou čiarou.
    Kévin GAMEIRO - 2:2

85
    Sevilla dala gól! Zenit je na kolenách! KEVIN GAMEIRO dostal skvelú loptu na hranicu 16ky Zenitu, a peknou strelou prekonáva brankára Lodygina. Táto rana prišla ako blesk z jasného neba.

84
    Domáci pokračujú v obrovskom tlaku. Beto teraz vyšiel vysoko z brány, a takmer za to hostia pykali. Našťastie pre Sevillu bol z toho iba rohový kop, pretože Beto stihol zasiahnuť, a loptu vyraziť.

83
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Rondón, a nahradí ho Keržakov.

83
    Banega vidí žltú kartu za faul na hráča Zenitu.

83
    Z rohového kopu sa domáci nedokázali presadiť, a Sevilla si teraz môže na chvíľu vydýchnuť.