Kazachstan – Maďarsko 5:0 (kon.) | Taliansko – Ukrajina 2:1 (po pr.) | Japonsko – Poľsko 0:2 (kon.)
Kazachstan
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Maďarsko
cz Pondelok 20.04.2015, 13:00 • Krakow Arena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Zdravím všechny hokejové příznivce! MS v ledním hokej divize I A pokračuje druhým kolem zápasů a jako první je dnes na programu souboj Kazachstánu s Maďarskem, tedy dvou týmů, které mají postupové ambice a rádi by se příští rok viděli elitní společnosti. Oba celky k tomuto cíli vykročili dobře, jelikož vyhráli své první zápasy. Kazachstán porazil 5:2 Ukrajinu a Maďarsko zdolalo Japonsko výsledkem 4:2. Který z těchto týmů se bude v Krakowě radovat i po svém druhém zápase? Textový online přenosu můžete sledovat od 13:00, na kdy naplánováno úvodní vhazování.

Kazachstán: Polujektov (Malgin) – Savčenko, Trjasunov, Dallman, Litviněnko, Semjonov, Lakiza, Lipin, Metalnikov – Polišuk, Starčenko, Ruděnko – Žajlauov, Puškarjov, Spiridonov – Savenkov, Rymarev, Krasnoslobodcev – Voroncov, Chudjakov, Panšin.

Maďarsko: Bálisz (Rajna) – Orbán, M.Vas, Orbán, Metcalfe, Szirányi, Göz, Kiss, Pozsgai – Kóger, Sarauer, Banham – Sebök, Hári, Erdély – Kovács, J.Vas, Vincze – Benk, Nagy, Magosi.

Rozhodčí: René Hradil, Daniel Konc – Tibor Rovenský, Alexander Waldejer.

00:01

00:22
    Attila Orbán dostává menší trest za podražení a Kazaši si hned v úvodu utkání zahrají přesilovou hru.

00:55
    Maďarům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry a ohou vystřídat.

01:11
    Brankář Bálisz vyhodil kotouč přes plexisklo, takže jeden ze spoluhráčů za něj musí jít odsedět dvouminutový trest a Kazaši budou hrát 71 sekund ve dvojnásobné početní výhodě!

01:24
    Maďarsko se osvobozuje dlouhým výhozem puku.

01:43
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazaši se prosazují při hře 5 na 3! Savčenkovu střelu od modré vyrazil Bálisz jen ke KONSTANTINU RUDĚNKOVI, který zblízka dorazil kotouč do odkryté branky. Asistence: Roman Savčenko, Kevin Dallman.
    RUDĚNKO - 1:0

03:11
    Maďaři se teď ve čtyrech ubránili při zbytku oslabení a hrají v plném počtu.

04:27
    Při hře 5 na 5 jsou teď Maďaři hodně aktivní s pukem v útočném pásmu.

05:02
    Maďarsko dlouho drželo útočnou třetinu, ale nakonec přišla nepřesná přihrávka, kterou vystihl jeden z Kazachů.

05:48
    Konstantin Ruděnko se vrhl s pukem do útočného pásma a nakonec se dostal až před Bálisze, kterého však nedovoleně atakoval a jsou z toho dvě minuty za napadení. Následuje první maďarská přesilovka.

06:58
    Maďaři dlouho drželi útočné pásmo, ale chyběla tomu střelba. Kazaši nyní vyhazují kotouč.

07:11
    János Vas nebezpečně vypálil, ale brankář jeho střelu dokázal vytěsnit mimo branku.

07:33
    Maďaři teď reklamují, že jeden z Kazachů vyhodil kotouč přes plexisklo, ale podle rozhodčího tam byla teč maďarského hráče, takže se nebude vylučovat a následuje jen vhazování ve středním pásmu.

07:48
    Kazaši hrají v plném počtu.

08:10
    Maďaři však byli i po skončení přesilovky nebezpeční a kazašský brankář neměl po střele jednoho z nich kotouč pod kontrolou. K dorážce se však nikdo nedostal a u puku jsou teď Kazaši.

09:32
    Attila Orbán si jde dnes již podruhé odpykat menší trest za podražení, takže je tu další přesilovka pro Kazachstán.

10:19
    Krasnoslobodcev nebezpečně vypálil a Bálisz s potížemi vyrazil puk jen před sebe. Naštěstí pro Maďary se nikdo k dorážce nedostal.

10:37
    Rozhodčí teď nejspíš unáhleně přerušili hru a vzápětí se puk objevil v maďarské brance, do níž se dostal po odrazu od brusle jednoho z Maďarů. Gól však nemůže platit, jelikož kotouč přešel brankovou čáru až po odpískání a Kazaši se mohou asi právem cítit poškozeni.

11:32
    Orbán je zpátky na ledě. Maďaři jsou kompletní.

13:01
    Zakázané uvolnění v podání Kazachů. Hra se stěhuje před Polujektova.

13:50
    Kazaši se dostali do přečíslení 2 na 1, ale finální přihrávku na Starčenka dokázal maďarský obránce vystihnout.

15:00
    Při plném počtu hráčů na ledě vypadá hra poměrně vyrovnaně. Uvidíme, zda se v posledních pěti minutách první části ještě dočkáme změny skóre.

15:29
    Zakázané uvolnění Kazachů.

16:38
    Po pěkné akci Maďarů se před branku dostal Erdély, který svým zakončení neúspěšně hledal skulinku mezi betony Polujektova.

17:45
    Maďaři teď hrají hodně aktivně a drží kotouč v útočném pásmu.

18:06
    Jenže teď bylo rušno na druhé straně, kde se v dobré střelecké pozici objevil Krasnoslobodcev, jehož střela však minula branku.

18:42
    Zakázané uvolnění Maďarů.

19:23
    Orbánova střela končí v lapačce kazašského gólmana a hra je přerušena.

20:00

První třetina je za námi. Kazaši se prosadili už ve druhé minutě, kdy využili dvojnásobnou početní výhodu. Ve zbytku první části jsme se nakonec už žádného gólu nedočkali, takže po dvaceti minutách platí stav 1:0. Druhá třetina začne přibližně ve 13:45.

20:01

20:38
    Maďarský ofsajd byl posouzen jako úmyslný. Vhazovat se bude před Báliszem.

21:41
    Zakázané uvolnění v podání Kazachstánu.

22:07
    Magosi se prokličkoval s kotoučem skoro až před Polujektova, ale na poslední chvíli mu někdo z Kazachů vypíchl puk.

23:17
    Banham vyjel s kotoučem zpoza branky a zkusil na Polujektova vyzrát bekhendem, ale kazašský gólman byl pozorný.

23:47
    Andrew Sarauer (HUN) dostává menší trest za podražení.

24:18
    Po střele jednoho z Kazachů zůstal ležet nepokrytý kotouč v maďarském brankovišti, ale naštěstí pro Maďary u něj byl jako první jeden z hráčů v bílém.

25:07
    Maďaři se osvobozují dlouhým výhozem kotouče.

25:34
    Hráči Maďarska teď dobře napadají ve středním pásmu a nepouštějí Kazachy do své obranné třetiny.

25:50
    Kazaši se nakonec prosazují těsně po skončení Sarauerova trestu! Litviněnko vyslal přihrávkou o mantinel do útočného pásma Panšina, který z levé strany poslal puk před branku na najíždějícího ALEXEJE VORONCOVA, který zblízka doklepl kotouč do branky za bezmocného Bálisze. Asistence: Michail Panšin, Alexej Litviněnko.
    Alexej VORONCOV - 2:0

28:17
    Benk tvrdě vypálil, ale jeho pokus skončil jen na mantinelu za brankou.

29:25
    Při hře 5 na 5 se hraje častěji v obranném pásmu Kazachů, kteří však těžili z přesilových her a vedou v polovině zápasu 2:0.

30:32
    Velký závar před maďarskou brankou! Bálisz po svém zákroku neměl kotouč pod kontrolou a Kazaši se snažili dorážet, ale v nepřehledné situaci si nakonec maďarský brankář našel puk a přerušil hru.

31:47
    Rozhodčí má ruku nahoře a ponechává výhodu Kazachům, kteří drží kotouč v útočném pásmu.

31:58
    Daniel Kiss (HUN) dostává menší trest za krosček.

32:12
    Je tu další využitá přesilovka Kazachů! Krasnoslobodcev přihrál z rohu kluziště napříč útočným pásmem do levého kruhu KEVINU DALLMANOVI, který propálil Bálisze. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev, Talgat Žajlauov.
    Kevin DALLMAN - 3:0

33:01
    Kazaši špatně střídali a nyní dostanou dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Příležitost pro Maďarsko.

33:40
    Jenže za nedovolené bránění si jde teď odpykat dvouminutový trest János Vas, takže poměr hráčů na ledě se vyrovná.

35:01

35:36
    Dalším gólem v přesilovce zvyšují Kazaši už na 4:0! Rymarev zavezl kotouč za branku a zdálo se, že ji bude objíždět, s čímž počítala maďarská obrana a k druhé tyči se už začínal přesouvat i brankář Bálisz, jenže zničehonic přišla zpětná přihrávka na VADIMA KRASNOSLOBODCEVA, který se prosadil pohotovou střelou bližší tyči. Asistence: Jevgenij Rymarev, Talgat Žajlauov.
    Vadim KRASNOSLOBODCEV - 4:0

36:21
    Další nebezpečná akce Kazachů! Jeden z hráčů v modrém se ocitl s pukem před Bálisze, kterého však zblízka nedokázal překonat.

37:57
    Maďary čeká další hra v oslabení. Na trestnou tentokrát odchází Marton Vas, který dostává dvouminutový trest za podražení.

38:56
    Ruděnko vypálil, ale trefil jen připraveného Bálisze, který přerušuje hru.

39:40
    Maďaři vyvezli kotouč ven ze své třetiny.

40:00

Po druhé dvacetiminutovce už vypadá skóre hodně jednoznačně. Kazaši těží z přesilových her a po čtyřiceti minutách jsou blízko dalšímu tříbodovému zisku, jelikož vedou už 4:0. Maďaři doplácejí na svou nedisciplinovanost, neboť při hře 5 na 5 je hra poměrně vyrovnaná, ale přesilové hry mají Kazaši velmi dobré. Třetí třetina začne přibližně ve 14:32.

40:01

41:42
    Obě mužstva mají v úvodu třetí třetiny problémy s přechodem do útočného pásma.

42:36
    Zakázané uvolnění Kazachů. Vhazovat se bude před Polujektovem, který stále drží čisté konto.

42:51
    Jeden z Maďarů teď nezachytil na modré zpětnou přihrávku a musel pro puk až do vlastního obranného pásma.

43:03
    Další zakázané uvolnění Kazachů.

43:40
    Žajlauov se snažil prokličkovat s pukem až před Bálisze, ale nedostal se přes posledního obránce, který mu dokázal vypíchnout kotouč.

45:04
    Jeden z Kazachů vyhodil puk na tribunu, ale podle rozhodčího došlo k odrazu o plexisklo, takže se bude pouze vhazovat před Polujektovem.

45:47
    Polujektov schovává puk pod lapačku a přerušuje hru. Vhazovat se bude opět v obranné třetině Kazachů.

46:48
    Zakázané uvolnění Maďarů. Ve třetí třetině se toho zatím moc zajímavého neděje a zdá se, že si Kazaši v poklidu dojdou pro tři body.

47:40
    Početná skupinka maďarských fanoušků si nenechává kazit náladu průběžným výsledkem a na tribunách se stále stará o velmi dobrou atmosféru.

48:06
    Žajlauov přihrál za branku KONSTANTINU PUŠKARJOVI, který bleskově vyjel před Bálisze, mezi jehož betony procpal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Talgat Žajlauov.
    Konstantin PUŠKARJOV - 5:0

48:53
    Csaba Kovács dostává dvouminutový trest za sekání a přichází opět noční můra Maďarů – přesilová hra Kazachstánu.

49:50
    Maďaři vyvezli kotouč do útočného pásma, kde ušetřili cenné vteřinky.

50:11
    Starčenko se ke střele, ale Bálisz vyráží kotouč mimo branku.

50:53
    Kovács se vrací na led. Maďaři se tentokrát v oslabení ubránili.

52:21
    Atmosféra v hledišti teď rozhodně předčí to, co se děje na ledě, jelikož hra teď hodně ztrácí na tempu a zajímavosti.

54:29
    Zakázané uvolnění Kazachů. Vhazovat se bude po pravici Polujektova, kterému chybí k udržení čistého konta už jen něco málo přes pět minut.

55:11
    János Vas vyjel s pukem zpoza branky a rázem se ocitl v gólové pozici, jenže kotouč napálil jen přímo do Polujektova.

56:07
    Maďaři jsou teď aktivnější a je znát, že by rádi docílili alespoň čestné branky, ale čas se ji krátí.

56:46
    Voroncov čekal před brankou na přihrávku, ale puk dokázal zachytit jeden z maďarských obránců, který tím zabránil velké šanci Kazachů.

57:33
    Erdély pálil zpoza mezikruží, ale trefil jen obránce před sebou.

58:16
    Polujektov chytá nahozený kotouč a přerušuje hru.

58:37
    János Vas nebezpečně vystřelil, ale puk byl jedním z Kazachů sražen mimo branku.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:33
    Polujektov přerušuje hru a 27 sekund před koncem se bude vhazovat v obranném pásmu Kazachů.

60:00

Je dobojováno! Kazaši vítězí nad Maďarskem 5:0 a ve svém druhém zápase si připisují druhou tříbodovou výhru. Utkání rozhodly přesilové hry, v nichž Kazachstán vstřelil tři góly a jednu další navíc těsně po skončení přesilovky. Maďaři zůstávají na třech bodech, které získali včera v zápase s Japonskem.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (15:08:09)

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 2. Ruděnko (Savčenko, Dallman), 26. Voroncov (Panšin, Litviněnko), 33. Dallman (Krasnoslobodcev, Žajlauov), 36. Krasnoslobodcev (Rymarev, Žajlauov), 49. Puškarjov (Žajlauov)

Kazachstan: Polujektov (Malgin) – Savčenko, Trjasunov, Dallman, Litviněnko, Semjonov, Lakiza, Lipin, Metalnikov – Polišuk, Starčenko, Ruděnko – Žajlauov, Puškarjov, Spiridonov – Savenkov, Rymarev, Krasnoslobodcev – Voroncov, Chudjakov, Panšin.

Rozhodca: René Hradil, Daniel Konc – Tibor Rovenský, Alexander Waldejer