St. Louis – Minnesota 4:1 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:1 (kon.)
NY Islanders – Washington 2:1 (po pr.) | Chicago – Nashville 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Winnipeg Jets
cz Nedeľa 19.04.2015, 04:40 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Krásný den. Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu play-off kanadskoamerické NHL mezi Anaheimem Ducks a Winnipegem Jets. Úvodní buly bude vhozeno ve 4:30, přeji příjemnou zábavu!

Tryskáči se ve své obnovené premiéře v play-off dlouho statečně drželi, ještě ve třetí třetině vedli, ale Ducks v závěru zúročili své zkušenosti a zásluhou dvou gólů a jedné asistence Coreyho Perryho otočili nepříznivě se vyvíjející duel ve svůj prospěch.

Nelze nezmínit, že v úvodním mači této série statistici napočítali celkem 83 hitů! „Tak to prostě v play-off chodí, není to nic překvapivého,“ mávl nad touto skutečností zadák Jets Mark Stuart, sám autor osmi hitů. Ani Bruce Boudreau, trenér Anaheimu, nepředpokládá, že by se na tom něco mělo změnit. „Oba týmy jsou fyzickým hokejem proslulí, máme to prostě zapsané v DNA.“

Jets v prvním duelu postrádali centra Mathieua Perreaulta, který už v pátek trénoval, ale jeho start je stále ve hvězdách. „Musíme se jim dostat pod kůži a pokračovat v agresivní hře,“ shrnul plán Kačerů útočník Patrick Maroon.

Československá stopa

Tomáš Fleischmann (ANA) 0 zápasů
    Jiří Sekáč (ANA) 0 zápasů
    Ondřej Pavelec (WPG) 1 zápas, průměr 4,14, úsp. 87,9 %
    Michael Frolík (WPG) 1 zápas, +0, 0+0
    Jiří Tlustý (WPG) 1 zápas, +1, 0+0

Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Lindholm, Beauchemin, Despres, Fowler, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf, Perry – Beleskey, Kesler, Palmieri – Cogliano, Rakell, Silfverberg – Etem, Wagner, Jackman.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Tlustý, Lowry, Stempniak – Thorburn, Slater, Halischuk.

Rozhodčí: Marc Joanette, Jean Hebert – Brad Kovachik, Bryan Pancich.

00:01

00:14
    Kačeři se okamžitě usadili v útočném pásmu, Pavelec ale neměl problém se Silfverbergovou střelou.

00:38
    Byfuglien se vydal na útočný výlet, ale z ostrého úhlu si na Andersena nepřišel.

01:22
    Perryho hit vyčistil prostor pro Getzlafa, Ducks se usadili před Pavelcem.

02:03
    Beleskey už mohl střílet, ale ještě křižným pasem hledal lépe postaveného Fowlera, k němu však puk už nedoputoval.

02:46
    Buly po Andersenově levici vybojoval aktivní Dustin Byfuglien.

03:38
    Rakell nepustil dál pronikajícího Lowryho, domácí obrací hru.

03:55
    Pavelec předvedl dobrý zákrok a nedovolil Silfverbergovi dorážet.

04:24
    Wheeler si s pukem na holi vybruslil na levý kruh, Andersen proti jeho pokusu vytasil svou vyrážečku včas.

05:18
    Za hru vysokou holí je na dvě minuty vyloučen Adam Pardy (WPG).

06:05
    Ač byl pod tlakem, Mark Stuart dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.

06:44
    Vatanenova dělovka byla zblokována, Pavelec nemusel zasahovat.

06:55
    Tyler Myers (WPG) krosčekoval Keslera, domácí si zahrají dvojnásobnou přesilovku!

07:20
    Ryan Kesler dostal nabito na pravém kruhu a vypálil, Ondřej Pavelec se bleskurychle přemístil a zabránil téměř jistému gólu!

07:44
    Další superšance Ducks – Perry se ocitl sám před Pavelcem, ale nedokázal dostat puk za jeho záda!

07:55
    Lindholm pálil jen do clonícího hráče před sebou, Pardy se vrátil z trestné lavice a vyhodil puk.

08:56
    Hosté v plném počtu, Jets si mohou oddechnout.

09:33
    Rickard Rakell si nabruslil až před Pavelce, poté však zamířil jen do zadního hrazení.

09:51
    Na druhé straně pálil Adam Pardy, ale Andersen byl na svém místě. Komerční přestávka.

10:35
    Enström vyzval ke střele Stempniaka, jeho pokus Andersen vytěsnil do rohu.

11:29
    Poprvé si v početní výhodě zahrají Winnipežští, za katr putuje Hampus Lindholm (WPG) – dvě minuty, nedovolené bránění.

12:05
    Perreault neudržel puk na modré čáře a Cogliano může dokonce zamířit do protiútoku.

12:42
    Andrew Cogliano znovu osvobozuje Kačery, Lindholmův trest se přechýlil do své druhé poloviny.

13:29
    Domácí v plném počtu, Silfverberg už zaváží kotouč do útočného pásma.

14:18
    Palmieri se neobtočil kolem vášnivého hasiče Tobyho Enströma, hosté otáčí hru.

14:41
    Po Perryho nahození je na řadě další komerční brejk.

15:21
    Frolík se stahovačkou zbavil obránce a vystřelil, Andersenův beton ale byl v pravý čas na svém místě.

15:57
    Ryan Kesler (ANA) loktem vrazil do rozehrávajícího Myerse – druhá početní výhoda pro Winnipeg.

16:27
    Byfuglienova dělovka od modré mířila těsně vedle, Perreault ještě udržel hosty v pásmu.

17:40
    Cogliano už byl v dobré pozici, ale trefil jen bránícího Myerse.

17:59
    Tyler Myers střelou bez přípravy rozezněl břevno Andersenovy svatyně!

18:18
    Hosté už jsou samozřejmě v plném počtu, Tlustý vyčkává ve vlastním pásmu na čerstvé spoluhráče.

19:22
    Etemův projektil od modré si cestu za Pavelcova záda nenašel, první třetina se chýlí ke konci.

20:00

Po dvaceti minutách čistého času stále platí bezbrankový stav, největší šance otevřít skóre měli domácí Kesler a Perry, kteří ale ztroskotali na bezchybném Pavelcovi. Dvě minuty před koncem pak Myers pálil do břevna. Co přinese další průběh? Moudřejší budeme v 5:39.

20:01

20:42
    Ryan Kesler se natlačil až před Pavelce, překonat jej se ale útočníkovi Ducks nepovedlo.

21:16
    Hampus Lindholm se snažil prostřelit hradbu těl před Pavelcem, to se mu sice povedlo, ale český gólman předvedl jistý zákrok.

21:54
    Pavelec – spadla klec! Patrick Maroon se dostal do samostatného úniku, ale kladenský rodák stále drží akcie Jets vysoko!

22:56
    Bitkař Jackman se prokousal do zakončení, ale nezamířil mezi tři tyče.

23:20
    Nepřesná Scheifeleho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje zpět před Pavelce.

24:02
    Rakell vybojoval puk pro Fowlera, který vypálil, ale vůbec ne přesně.

24:42
    Ladd těsně nedosáhl na střílený pas a Mark Stuart se vrací pro puk do středního pásma.

25:45
    Beleskey mířil nad břevno, Kačeři dál zůstávají v útočném pásmu.

26:08
    Tryskáči si zahrají přesilovku, protože Kyle Palmieri (ANA) je potrestán za sekání.

26:29
    Blake Wheeler se zpoza branky natlačil před Andersena, mladý dánský gólman se štěstím udržel puk před brankovou čarou.

27:14
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Andrew Ladd (WPG) už míří na lavici hříšníků za sekání.

27:56
    Enströmův pas na Stafforda neprošel, Corey Perry otáčí hru.

28:23
    Domácí už hrají přesilovku, Getzlaf zaváží kotouč do pásma.

28:59
    Ve vlastním oslabení zahrozil Trouba, ale jeho střela rozhodně neměla gólové parametry.

29:28
    Bezbrankový stav dál platí, oba týmy hrají v plném počtu.

29:45
    Ofsajd zastavil akci Anaheimu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

30:16
    Základní hrací doba se přechýlila do své druhé poloviny a ke slovu se dostává komerční přestávka.

30:57
    Jacob Silfverberg dostal na levém kruhu přihrávku od Lindholma, ale nezamířil mezi tři tyče.

31:38
    Myers vyčistil prostor pro Troubu, ten může v klidu zavézt touš do pásma.

32:41
    Lowry nabil na modrou Byfuglienovi, jehož dvě rány zblokoval Lindholm, respektive Beauchemin.

33:10
    Stempniakovu dělovku udržel Andersen ve své výstroji, následovat bude buly v jeho blízkosti.

33:51
    Scheifele odzbrojil Keslera, ale poté se sám ocitl v ofsajdu – buly ve středním pásmu.

34:23
    Pavelec znovu zasahuje, hlasatel oznámil další komerční brejk.

34:44
    Ladd vyslal do brejku Troubu, tomu ale v klíčový moment kotouč přeskočil čepel.

35:17
    Andersen přerušil hru, poněvadž Mathieu Perreault se mu nebezpečně přibližoval.

35:43
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Konečně, bezbrankový stav už neplatí! Poprvé po čtyřech letech se prosazuje velezkušený zadák ADAM PARDY, který obkroužil Andersenovu svatyni a bez problémů překonal ležícího brankáře, kterému na hraně pravidel clonil Stempniak. Asistence: Adam Lowry, Mathieu Perreault.
    Adam PARDY - 0:1

36:15
    Hosté si navíc zahrají přesilovku, Ryan Kesler (ANA) už sedí na trestné lavici.

37:26
    Pavelec neměl na výběr – přerušil hru před dotírajícím Getzlafem.

38:04
    Ladd bojuje v rohu s Despresem, Keslerův trest se chýlí ke konci.

38:15
    Domácí v plném počtu, do konce druhé třetiny zbývají necelé dvě minuty.

39:11
    Getzlaf hledal dobře postaveného Lindholma, ten byl ale včas zablokován. To vše v probíhající poslední minutě druhé periody.

39:47
    Stuart vyhazuje puk ze třetiny, nic převratného se už zřejmě nestane.

40:00

Skutečně tomu tak je, do šaten odchází v lepším rozpoložení hosté, kteří vedou nejtěsnějším rozdílem díky gólu Adama Pardyho, který ani původně neměl figurovat v základní sestavě. I takové příběhy přináší play-off, třetí třetina slibuje parádní podívanou, tak buďte v 6:40 u toho!

40:01

40:45
    Adam Pardy mohl přidat svůj druhý gól, Andersen už byl překonán, ale obránce Stoner zabránil další pohromě!

41:13
    Icing hostí, hra se přestěhuje před Ondřeje Pavelce.

41:56
    Mark Stuart dostal míč jen na Beaucheminovu hůl, domácí otáčí hru.

42:28
    Unikající Maroon v pádu trefil jen pozorného Pavelce, posléze neudržel rovnováhu ani dojíždějící Beleskey.

43:04
    Keslerovo nahození ze středního pásma nenadělalo Pavelcovi žádné problémy.

43:46
    Patrick Maroon dorážel z bezprostřední blízkosti, Pavelec výtečně zasáhl! Rakell poté ještě zbytečně dohrál otřeseného Perreaulta.

44:33
    Nebude to icing, Cogliano je u kotouče jako první a nahrává Keslerovi.

45:01
    Bryan Little to zkusil z otočky, nicméně štěstí se na něj neusmálo. Sledujeme velmi fyzicky náročný hokej, už jsme svědky více než šedesáti hitů.

45:45
    Buly před Pavelcem.

46:16
    Etemovo nahození z rohu nadělalo Pavelcovi pořádné starosti, protože puk nenápadně tečoval Rakell. Gólman Winnipegu však stále drží čisté konto.

46:55
    Stuart neudržel puk na útočné modré a musí se pro něj vrátit až k vlastnímu brankáři.

47:36
    Wheeler se v rohu srazil s Fowlerem, ale k zisku puku to nevedlo. Anaheimský zadák si s vypětím sil poradil.

48:09
    Skvělý Pavelec si poradil s dělovkou Desprese i dorážkou Cogliana z bezprostřední blízkosti!

48:44
    Stempniak nemohl do pásma pro signalizovaný ofsajd, domácí zakládají protiakci.

49:31
    Tempo se s blížícím se koncem základní části zvyšuje, Rakell nyní z mezikruží napálil břevno!

49:45
    Andrew Ladd (WPG) zbytečně loktem fauloval Getzlafa a po právu putuje za katr.

50:11
    Frolík vyhazuje, Sami Vatanen peláší pro puk k Andersenovi.

50:43
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Pavelec sice předvedl sérii skvělých zákroků, ale přesto je vyrovnáno. Nad síly českého gólmana byla parádní rána Fowlera od modré, kterou ještě tečoval PATRICK MAROON! Asistence: Cam Fowler, Ryan Getzlaf.
    Patrick MAROON - 1:1

51:54
    Na řadě je komerční přestávka, máme před sebou grandiózních osm minut čistého času.

52:48
    Wheeler donutil Stonera k chybě a získal touš pro Stafforda, jehož střelu Andersen vytěsnil do rohu.

53:36
    Michael Frolík napřáhl na modré, ale orazítkoval jen zadní hrazení.

53:58
    Byfuglien posunul puk na Chrise Thorburna, jehož projektil Andersen lapil a udržel ve výstroji až do hvizdu sudího.

54:18
    Pavelec drží Winnipeg ve hře, nyní eliminoval nebezpečnou Perryho teč. O slovo se hlásí komerční přestávka.

54:52
    Scheifele zlomil hůl, puk se kutálí zpět k Myersovi.

55:46
    Ladd vypálil z mezikruží, ale Beauchemin jeho pokus obětavě zablokoval.

55:58
    Troubovo nahození se od Andersena odrazilo do ochranné sítě.

56:40
    Beleskey se dostal k odraženému puku a okamžitě s ním vybruslil z obranného pásma.

57:06
    Domácí hráli v šesti, ale rozhodčí si toho nevšimli. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

58:09
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty, dočkáme se gólu? Puk se ocitl mimo hrací plochu.

58:56
    Wheeler se snažil usměrnit Enströmovo nahození do sítě, to se mu však nepodařilo.

59:40
    Dvacet sekund před koncem se domácí ujímají vedení, to je hodně kruté pro Winnipeg a především skvěle chytajícího Pavelce! JAKOB SILFVERBERG si vybruslil zpoza branky do střelecké pozice a prudkou střelou pod břevno nedal českému brankáři šanci. Asistence: Ryan Kesler, Simon Despres.
    Jakob SILFVERBERG - 2:1

59:47
    Hosté hrají v šesti, Pavelec je na střídačce!

59:49
    Zakázané uvolnění vrací hru před Frederika Andersena.

60:00

Kačeři to znovu dokázali! Před třetí třetinou stejně jako v prvním duelu prohrávali, skóre ale dokázali otočit ve svůj prospěch. Devět minut před koncem vyrovnal šťastnou tečí Patrick Maroon a v samotném závěru rozhodl o triumfu Ducks výstavní ranou Jakob Silfverberg.

Michael Frolík (WPG) 0+0, 1 střela, -1, čas na ledě 16:32

Dnešní utkání sledovalo 17174 diváků. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji krásný zbytek víkendu. Na počtenou! (07:30:36)

Play-off NHL nabírá obrátky, tak se nezapomeňte stát fanoušky stránky NHL.cz, na které najdete kompletní informace o všech zápasech (y)

Posted by Hokej on 18. duben 2015

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 51. Maroon (Fowler, Getzlaf), 60. Silfverberg (Kesler, Despres) – 36. Pardy (Lowry, Perreault)

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Pardy, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Tlustý, Perreault, Stempniak – Thorburn, Slater, Lowry.

Rozhodca: Marc Joanette, Mike Leggo – Brad Kovachik, Bryan Pancich

Diváci: 17174