CSKA Moskva – FK Krasnodar 1:1 (kon.) | Groznyj – FK Dinamo Moskva 0:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Zenit 0:0 (kon.)
FK Achmat Groznyj
0:0 (0:0)
Dynamo Moskva
cz Nedeľa 19.04.2015, 15:00 • Ahmat Arena, Groznyj. Kapacita: 30,597 diváků. • Ruská Premier Liga

Dobrý den. Vítejte u sledování utkání ruské Premier League, od 15 hodin je na programu duel mezi Těrekem Groznyj a Dinamem Moskva. Přejeme příjemnou zábavu.

Těrek Groznyj okupuje devátou příčku v tabulce s komfortním sedmibodovým náskokem na pásmo sestupu. Z posledních pěti zápasů dokázal Těrek vyhrát jen jednou, a to na trávníku Ufy. V minulém kole zelenobílí uhráli bezbrankovou remízu na hřišti Torpeda Moskva.

Dinamo Moskva bojuje o účast v pohárové Evropě, Moskvané drží pátou, poslední postupovou, příčku, šestý Spartak je o tři body pozadu. Dinamo má solidní formu, vyhrálo totiž dvakrát v řadě – naposledy těsně 2:1 nad Saranskem.

FK Těrek Groznyj: Godzjur – Ucijev, Kudrjašov, Semjonov, Komorowski – Kuzjajev, Adílson – Kadyrov, Ivanov, Rybus – Aílton.
    Náhradníci: Gorodov – Rodolfo, Teikeu, Kanu, Aissati, Mbengue, Ščepovič, Píriz, Lebeděnko, Šachtijev.

FK Dinamo Moskva: Gabulov – Rotenberg, Hubočan, Samba, Žirkov – Dzsudzsák, Vainqueur, Jusupov, Ionov – Kurányi, Kokorin.
    Náhradníci: Šunin, Berezovskij – Büttner, Douglas, Kozlov, Katrič, Zobnin, Danilkin.

Rozhodčí: Lapočkin – Lebeděv, Glot.

1

2
    Dlouhý míč na rozběhnutého Kokorina skončil v autu, vhazování se ujme domácí kapitán Ucijev.

3
    Alexeje Jonova zastavil ofsajd, nicméně Dzsudzsákův pas byl brilantní.

4
    Přihrávka na Ivanova byla příliš prudká, míč v poklidu sbírá Gabulov.

6
    Kurányi se snažil uvolnit nabíhajícího si Rotenberga, jenže jeho pas nebyl přesný ani dostatečně razantní.

7
    Těrek se snaží útočit, ale defenzivní val hostů je velmi dobře rozestaven, hráči Grozného mají minimum času a prostoru.

8
    Míč je u slovenského reprezentanta Tomáše Hubočana, hosté zakládají postupný útok.

9
    Oleg Ivanov se dobře vrátil a vybojoval míč pro domácí, ti však o něj posléze znovu přišli.

10
    Godzjur sbírá dalekonosný nákop do náruče a okamžitě rozehrává nakrátko.

11
    Kokorin se provinil útočným faulem a Ivanov bude moci v poklidu rozehrát.

12
    Aílton si ve vápně zpracoval dlouhý centr, ale už se mu nepodařilo ideálně zakončit!

14
    Dalekonosný pas na Jusupova byl příliš dlouhý, Kudrjašov vyváží míč do bezpečí.

15
    Domácí rozehrávali rohový kop nakrátko, ale signál jim vůbec nevyšel. Lajdácké provedení.

16
    Tak špatně zahraný roh jsem už dlouho neviděl. Rybus svůj centr přetáhl tak, že míč skončil v autu na druhé straně hřiště.

18
    Nebyl to faul, Kevin Kurányi musí rychle vstát a znovu se zapojit do hry.

19
    Kadyrov dostal zajímavý míč do uličky, ale stihl jej odcentrovat až za brankovou čarou.

20
    Alexej Jonov zakončoval do poloodkryté klece domácích, ale trestuhodně ji přestřelil!

22
    Ucijevův centr do vápna byl přetažený a hosté okamžitě zakládají rychlý protiútok.

23
    V posledních minutách se hraje ve skvělém tempu, předváděná hra se musí líbit i nezaujatému divákovi.

24
    Rybusův míč se došoural k Dzsudzsákovi, Dinamo může založit protiakci.

26
    Samba vypíchl míč soupeři na poslední chvíli a Moskvané si mohou oddechnout.

27
    Aílton zbytečně při napadání fauloval zkušeného finského zadáka Rotenberga.

29
    Semjonov se nechává u postranní čáry ošetřovat, hra je přerušena.

30
    Už se znovu hraje, Godzjur uvedl míč zpět do hry.

31
    Kurányi rugbyovým způsobem přidržel a poté poslal k zemi Adílsona, což neušlo pozornosti sudího.

32
    Do centrovaného míče trkl hlavou ve vápně Komorowski, ale o kousek minul branku!

34
    Hosté poprvé střídají, Rotenberga nahrazuje Kozlov.

34
    Ofsajd a v něm Kokorin, v posledních minutách tempo hry znovu notně zpomalilo.

35
    Ivanov už mohl pálit, ale rozhodl se celou akci vyšperkovat naprosto zbytečnou přihrávkou.

37
    Ani výkon Kevina Kurányiho se hostujícímu trenérovi nepozdával, a tak na jeho místo nastupuje Zobnin.

38
    Dzsudzsák pálil ze skvělé pozice, ale Godzjurovi jeho nepříliš razantní pokus problémy nenadělal.

39
    Domácí kapitán Ucijev si šlapákem vyšlápl na Žirkova a vidí žlutou kartu.

40
    Vainqueur dostává žlutou kartu za řeči na adresu sudího.

42
    Ivanov z dobré pozice trefil jen prvního hráče před sebou, tlak Těreku ale pokračuje.

43
    Rybusův dalekonosný pokus se nevešel mezi tři tyče, Gabulov provede odkop od své branky.

45
    Už běží poslední minuta základního časového rámce první půle, míč se pohybuje ve středu hřiště.

45+1
    Rozhodčí Lapočkin nastavuje dvě minuty!

45+2

Po první půli stále platí bezbrankový stav – zaslouženě. Oba týmy se sice snaží hrát ofenzivně, ale v zakončení jim chybí klid a kvalita, dosud největší šanci spálil hostující Jonov, který přestřelil poloodkyrtou Godzjurovu svatyni. Druhá pětačtyřicetiminutovka začne v 16:03.

46

47
    Míč je v autu, hosté budou vhazovat.

48
    Hubočan si vyměňuje krátké pasy s Jusupovem na vlastní polovině, hosté se nikam neženou.

49
    Aílton se individuálně nedokázal prosadit, Gabulov nemusel vůbec zasahovat.

51
    Dnešní utkání sleduje 5800 diváků.

52
    Hosté kombinují v okolí půlící čáry a středového kruhu, ve druhé půli je zatím Dinamo aktivnějším týmem.

53
    Žirkov napřáhl z uctivé vzdálenosti bez přípravy a podle toho jeho rána také vypadala. Míč skončil až na tribuně.

54
    Ojedinělý útok Těreku táhl Ivanov, ale jeho průnik zabrzdila nepřesná přihrávka.

55
    Sambův pas dolétl až na atletický ovál zastaralé Ahmat Areny, i hosty brzdí řada nepřesností.

57
    Střídající Kozlov ve výskoku fauloval Kudrjašova, Godzjur se ujal následné rozehrávky.

58
    Roman Zobnin z ostrého úhlu zamířil přesně do rukavic domácího gólmana.

59
    Ivanov to nemyslel vůbec zle, ale jeho centr z levé strany byl pro Aíltona příliš prudký.

60
    Komorowski bez problémů odvrátil dalekonosný centr mířící do vápna Těreku, do konce zbývá půlhodina.

62
    Kudrjašov skluzem dopravil míč do zámezí – roh pro Dinamo.

63
    Groznyj střídá, ze hřiště odchází Kadyrov a na jeho místo nastupuje Lebeděnko.

65
    Aílton si šel pro penaltu, ale Samba v žádném případě nefauloval.

66
    Hlavička Macieje Rybuse nebyla vůbec přesná, míč proletěl několik metrů vedle pravé tyče.

67
    Tentokrát se už domácí forvard Aílton zlobil oprávněne, Samba jej poslal k zemi nedovoleným způsobem.

68
    Začíná se přiostřovat, Kudrjašov ostře zajel do Kozlova, ale sudí se rozhodl kartu neudělovat.

70
    Jonov pořádně zatopil domácí defenzívě, ale Kudrjašov vznikající oheň uhasil.

71
    Rybusův centr nebyl vůbec špatný, Ivanov ale celou akci zazdil nepřesným pasem.

72
    Balász Dzsudszák napřáhl z nějakých dvaceti metrů a Godzjur měl co dělat, aby nadvakrát jeho pokus zlikvidoval!

74
    Rozhodčí si všiml Aíltonova kontaktu míče s rukou a k nevoli fanoušků přerušil hru.

74
    Hubočan si vyšlápl na Ivanova – zajímavá možnost pro Těrek udeřit z přímého kopu.

75
    Jenže střela mířila do středu branky a Gabulov bez sebemenších problémů zasáhl.

77
    Centr Rybuse od rohového praporku bez problémů odvrátil Komorowski do bezpečí.

78
    Ivanov se hnal za volným míčem do moskevského vápna, Gabulov však byl na místě o krok dříve.

80
    Ivanov ve výskoku fauloval Hubočana, který se po souboji skácel k zemi.

81
    Samba si vyměňuje míč s Žirkovem na vlastní polovině, oba týmy mají na vstřelení gólu zhruba deset minut.

82
    Kokorin našel volného Kozlova, který si došel pro faul. Hosté hrají na jistotu.

83
    Šance zápasu! Zobnin pálil ze skvělé pozice ve vápně, ale Godzjur vytáhl parádní reflexivní zákrok a konečky prstů zabránil jistému gólu!

84
    Samba už poněkolikáté fauloval Aíltona, následná střela domácích skončila v rukavicích jistého Gabulova.

85
    Žlutá karta pro Ivanova, který to teď přehnal s razancí svého zákroku.

86
    Právě Oleg Ivanov opouští hřiště, jeho místo zaujme Brazilec Kanu.

88
    Kozlov bude vhazovat nedaleko půlící čáry, utkání jistě spěje ke svému konci.

89
    Rybus byl povalen na zem Sambou, ale hra plyne dál, píšťalka sudího mlčí.

90
    Kozlov už byl v dobré pozici, ale zakopl o svou vlastní nohu a míč se dokutálel do autu.

90+1
    Nastavují se dvě minuty, domácí příznivci ženou svůj tým za vítězstvím!

90+2
    Rybusův centr z levé strany nebyl vůbec přesný a hosté odvrací míč do bezpečí.

90+2

Je dobojováno. Oba soupeři se rozcházejí smírně, neviděli jsme ani jednu branku. Dělba bodů je zasloužená a zhruba odpovídá průběhu. Deset minut před koncem mohl rozhodnout o triumfu Dinama Zobnin, ale Godzjur vytáhl parádní zákrok. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (16:54:30)