Montreal – Ottawa 4:3 (kon.) | Washington – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Chicago 3:4 (po pr.)
Vancouver – Calgary 1:2 (kon.)
Montreal Canadiens
4:3 (0:1, 4:2, 0:0)
Ottawa Senators
cz Štvrtok 16.04.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL

V závěrečné potyčce byli dvěma trestnými minutami za hrubost plus osobním desetiminutovým trestm potrestáni hostující MacArthur s Turrisem, z domácího tým obdržel stejný trest Tom Gilbert.

53:48
    První přesilová hra pro Habs. Gryba si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

28:23
    Montreal jde do tří! P.K. Subban zcela nesmyslně sekl přes prsty Stonea a Ottawě se tak naskýtá dobrá šance na vyrovnání. Stone se s bolestivou grimasou ihned odebral do útrob stadionu a kanadský obránce dostává pět minut a trest do konce utkání. Po tomto zákroku vznikla menší potyčka, z níž si Kyle Turris odnesl dvě minuty za hrubost. Ottawa tak hraje 4 na 3.

28:14
    Lars Eller ihned po buly trefil hokejkou do obličeje Zibanejada a po právu odchází na trestnou lavici.

06:50
    Prvním vyloučeným je domácí Jacob De La Rose – dvě minuty, hákování.

Vojtěch Tůma

Góly a asistencie: 28. Mitchell (Flynn, Subban), 29. Plekanec (Galchenyuk, Subban), 32. Eller (Flynn), 38. Flynn (Prust, Beaulieu) – 13. Michálek (Karlsson), 31. Turris (Karlsson, Wiercioch), 33. Zibanejad (Wiercioch, Karlsson)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Smith-Pelly, Desharnais, Parenteau – De La Rose, Eller, Weise – Prust, Mitchell, Flynn. Trenér: Michel Therrien.
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Michálek, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Hoffman, Legwand, Chiasson. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodca: Steve Kozari, Dave Jackson – Pierre Racicot, David Brisebois

Diváci: 21287