Rumunsko – Belgicko 4:3 (kon.) | Srbsko – Austrália 3:4 (1:2 po s.n.) | Island – Španielsko 2:4 (kon.)
Island
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Španielsko
cz Štvrtok 16.04.2015, 22:00 • Skautahöllin Laugardal, Reykjavík • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. A

Ode mě to bude z dnešního zápasu všechno. Osobně se na vás těším u nočního duelu play-off NHL mezi Blues a Wild, jistě vám ale doporučím sledovat i další zápasy na onlajny.com!

Děkuji vám za pozornost, na počtenou! (00:08:00)

Střely: 23:30 (2:12, 13:8, 8:10)

V dnešním utkání si totiž Španělsko poradilo s Islandem, který porazilo 4:2!

Do vedení se dostali až v závěru jinak velmi nudné první periody zásluhou obránce Guillerma Betrana.

Ve 25. minutě se hostující celek dokonce dostal do vedení o dva góly, když se z předbrankového prostoru prosadil Ignacio Solorzano. Naději domácímu celku vykřesal gólem v minutě 38. Jón Gíslason.

Na počátku třetí periody ale Španělsko dalo velmi důležitou branku, neboť se prosadil Pol Gonzalez a bylo to 3:1. V 52. minutě za domácí reprezentaci zvládl snížit nejlepší hráč Birkir Arnason, na více už se ale Islandští nezmohli. V závěru totiž výhru Španělů gólem do prázdné branky pečetil Pablo Puyuelo.

Island se tak po druhé prohře ve třetím zápase dostal do velmi složité situace, zatímco Španělé slaví druhou výhru rovněž ze tří utkání.

Španělé si mohou vychutnat vítěznou národní hymnu.

Nejlepší hráči: Birkir Árnason – Pablo Puyuelo

60:00
    Pablo PUYUELO - 2:4

59:46
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Přes celé hřiště se do prázdné branky trefil PABLO PUYUELO! Bez asistence.

59:38
    Obléhání Alcaineho branky je zatím neúspěsné!

59:25
    Dennis Hedström míří na střídačku, Island bude hrát v šesti!

59:20
    Střela Robina Hedströma úspěch neslavila.

58:53
    Maackova střela šla těsně vedle.

58:35
    A Španělé jsou v plném počtu.

58:15
    Islandu se přesilovka zatím vůbec nedaří.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:47
    A opět je puk až v obranném pásmu severské země.

57:18
    Nyní se Island z pásma dostal sám příliš prudkou přihrávkou.

56:55
    Už se opět hraje, Španělé hned po buly vyhazují.

56:49
    U pravé tyčky Alcaineho branky probíhá úprava díry, kam má branka zapadat.

56:49
    Došlo k posunutí španělské branky a rozhodčí byl tedy donucen přerušit hru.

56:35
    Na vyrovnání má Island velkou šanci. Za hákování si totiž 2 minuty posedí Oriol Boronat (ESP). Tedy on sám určitě doufá, že to budou dvě minuty...

56:15
    Proti střele Alejandra Carbonella vytáhl nyní gólman Dennis Hedström dobrý zákrok lapačkou, čímž udržel Island v kontaktu!

55:52
    Robin Hedström se v mezikruží dostal k puku a ihned střílel zápěstím, mířidla ale neměl dobře seřízená.

55:41
    Další přerušení, po něm bude následovat vhazování po levici Alcaineho.

55:24
    Zákrok brankáře Dennise Hedströma po střele Guillerma Betrana od modré.

54:57
    Pozor, nebezpečí před islandskou brankou! Velmi aktivní zde byl Javier Garcia-Arias, ale nakonec z toho nic nebylo. Puk totiž přeskočil hokejky snad všech hráčů.

54:45
    Dennis Hedström vyrazil puk nad svou branku a přerušil tak hru.

53:37
    Petur Maack vnikl do útočného pásma a nahrál na Leifssona, jehož pokus byl ale zblokovaný. Prvně jmenovaný se ovšem nadále snaží napravit svá vyloučení.

52:54
    Puk byl dlouho přidržován za španělskou brankou, vhazovat by se posléze mělo v útočném pásmu Islandu.

52:30
    Islanďané jsou opět jako polití živou vodou a ženou se za vyrovnáním!
    Birkir ÁRNASON - 2:3

51:54
    Island právě vstřelil branku!
    Domácí reprezentace přesilovou hru využívá a opět snižuje na rozdíl jediné branky! Na modrou čáru si nyní vyjel obránce BIRKIR ÁRNASON, jehož velmi dobrá střela zápěstím se ujala a skončila až za zády Andera Alcaineho! 2:3. Asistence: Johan Leifsson a Petur Maack.

51:38
    Branka Andera Alcaineho byla posunuta, hra je tedy přerušena.

51:34
    Nebezpečný Alengårdův pokus byl tečován jen těsně vedle branky soupeře.

50:57
    Španělé vyhodili puk přes všechny čáry a mohou vystřídat.

50:35
    Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Alejandro Hernández (ESP). Velmi nepříjemný zásah do obličeje soupeře se naštěstí pro španělského beka i islandského forvarda Leifssona obešel bez krvavého šrámu.

50:03
    Ze střídačky do pásma přijel Johann Leifsson, ale pas na něj byl moc prudký, tudíž nedokázal puk zpracovat tak, aby ho i poslal na branku.

49:20
    Domácí celek se snaží co nejdříve skórovat a v útočném pásmu tomu věnuje velkou aktivitu.

48:32
    Fuentes předvedl na druhé straně prakticky totožné, akorát s tím, že střílel ze středu hřiště.

48:16
    Alengård vyslal nebezpečný pokus z levé strany, nicméně mezi tři tyče nezamířil.

47:48
    Pokus Birkira Arnasona od modré čáry nebyl moc prudký, gólman Španělska ho tedy vyrazil bez potíží.

46:35
    A další úspěšný zásah domácího brankáře.

46:24
    Nyní se ale Španělsko přesunulo dopředu a D. Hedström podržel puk.

46:08
    Leifsson dobře napadal a udržel islandské hráče v pásmu.

45:20
    Robin Hedström obdržel přihrávku za obranu a okamžitě střílel, Alcaine ale tento pokus vyrazil!

44:55
    Nyní do obrovské šance obdržel přihrávku Emil Alengård, který chtěl situaci ještě vylepšit pasem na Bjarnasona! To už ale nevyšlo, a tak se puk doklouzal pod brankáře Alcaineho.

44:35
    Domácí se snaží pustit do útočení, Španělsko jim to ale svou účinnou hrou znemožňuje.

43:42
    Zalehnutý puk v obranném pásmu hráčů v modrých dresech, je přerušeno.

43:31
    Island je v plném počtu.

43:24
    Alengård vyvezl puk do středního pásma.

42:50
    A když už je tam pustil, tak ihned vyhodil. Island teď brání velmi zdařile.

42:40
    Nyní dokonce Španěly dlouho držel od svého pásma.

42:02
    Domácí tým dokázal vyhodit a ušetřit několik vteřin.

41:57
    Hra je přerušena z důvodu posunuté islandské branky.

41:31
    Petur Maack (ISL) se opět vrací na trestnou lavici, nyní obdržel dvě minuty za podražení. Tohle od islandského útočníka bylo opravdu tristní.

40:41
    A je z toho gól, čímž Španělé zpět získávají dvoubrankové vedení! Do mezikruží obdržel perfektní přihrávku POL GONZALEZ, který napálil puk za záda Dennise Hedströma! Asistence: Juan Muñoz.

40:21
    Španělsko se dostalo do útočného pásma a začíná kombinovat.

40:01

Svěřenci trenérů Brithéna a Basileho jsou na ledové ploše připraveni na třetí třetinu.

Byl změněn střelec druhé branky Španělska. Tu navzdory prvním domněnkám nedal 18letý bek Ignacio Vicente, ale útočník se stejným křestním jménem Solorzano!

Střely: 15:20

Závěr druhé periody nám přinesl pěknou podívanou, jinak hokej opět nebyl zrovna nejpohlednější. Po 40 minutách hry vede Španělsko 2:1 a navíc do třetí třetiny vstoupí početní výhodou. Dokáže jí využít?

Další třetina začne přibližně ve 23:30.

40:00

40:00
    Španělsko začne třetí třetinu přesilovou hrou. Petur Maack (ISL) inkasuje dvouminutový trest za podražení.

39:30
    Sigurdarson pálil z otočky jen těsně vedle! Konečně vidíme parádní hokej!

39:01
    Na druhou stranu spěchal Alengård, ale do samostatného úniku se nakonec nedostal, neboť španělský obránce ho době tísnil!

38:52
    Lehkou střelu Anglése s velkými obtížemi dokázal vyrazit Hedström!

38:13
    Bjarnason zakončoval z pravé strany, ale Alcaine byl připraven a jeho střelu směřující pod betony chytil!
    Jón GÍSLASON - 1:2

37:35
    Domácí se přeci jen dočkali, je sníženo! Skvělou přihrávku do předbrankového prostoru obdržel JÓN GÍSLASON, který si s nabídnutou šancí poradil výborně! Střelou z první dostal puk za Alcaineho a dal svému týmu větší naději. Asistence: Björn Sigurdarson.

37:16
    Leifsson nahrál dobře na Sigurdarsona, ten už se ale prosadit nedokázal.

36:36
    Před napadajícím Polem Gonzalezem kotouč podržel Hedström. Ačkoliv měl zájem rozehrát, rozhodčí už pískal.

36:21
    Střelu Úlfara Andréssona do své lapačky chytil Ander Alcaine.

36:03
    Španělsko se naprosto bez problémů ubránilo a je v plném počtu.

35:33
    Pablo Puyuelo se při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, jeho bekhendovou kličku ale zneškodnil brankář Dennis Hedström!

34:41
    Ofsajd při přechodu Islandských do útočného pásma.

34:03
    Na dvě minuty na trestnou lavici si jde sednout Iñigo Gainza (ESP) za hákování.

34:00
    Střela Jonssona při ponechané výhodě šla mimo!

33:37
    Střelu obránce Gainzy bez potíží lapil Dennis Hedström.

32:54
    Další nepřesný pas a další puk mezi fanoušky.

32:10
    Tvrdou ránu kapitána Jonssona zlikvidoval španělský gólman!

31:39
    Jon Gislason se v útočném pásmu dokázal dvakrát dostat ke střele. Poprvé branku minul, podruhé už jí trefil, ale na konci stál brankář Alcaine.

31:25
    Puk po odpalu španělského obránce skončil mezi diváky, hra je přerušena.

30:31
    Střelu 17letého obránce Alfonsa Garcii dokázal Dennis Hedström vyrazit.

30:04
    Místní fanoušci se snaží svůj národ povzbuzovat na islandské poměry hlasitě, zatím to ale moc nepomáhá.

29:17
    Robin Hedström a Emil Alengård si dlouho nahrávali v útočném pásmu, ale k zakončení se nepropracovali.

28:52
    Sigurdarson se neprosadil před brankou a Alcaine podržel puk.

28:44
    Birkir Arnason dostal přihrávku do velmi dobré střelecké pozice, ale pokus mu vůbec nevyšel!

27:55
    Gaston Gonzalez se vydal na útočný výlet a střílel z pravé strany. Dennise Hedströma ovšem trefil do hrudi.

27:18
    A další poměrně jednoduchý zákrok španělského brankáře.

27:14
    Alcaine si připsal jednoduchý zásah proti Alengårdovi a podržel puk.

27:06
    Španělé v plném počtu.

26:57
    O další pokus se postaral Gislason, ale ten branku trefit nedokázal.

26:36
    Tvrdou ránu po zemi poslal Robin Hedström, obránci tento pokus ale zblokovali.

26:18
    Nyní Petur Maack dostal nahrávku zpoza klece, ale opět jeho pokus nevyšel.

26:06
    Helgason nabil Maackovi, jehož dělovou ránu z voleje ještě před brankou někdo tečoval. Teč ale puk ztlumila tak, že Alcaine dokázal v pohodě zasáhnout.

25:32
    Jenže hráči ve žlutých dresech se velmi dobře brání a navíc i zdatně napadají.

25:06
    Island má možnost vrátit se do zápasu. Bastien Ribot-Tona (ESP) je totiž vyloučen na dvě minuty za hákování.

24:44
    Zakázané uvolnění Islandu vrací hru před Dennise Hedströma.
    Ignacio VICENTE - 0:2

24:15
    Přesilovku sice Island ubránil, tři sekundy po vypršení trestu ale inkasuje! Nahození od modré čáry vyrazil Hedström před sebe, kde se puku zmocnil IGNACIO SOLORZANO, jenž z bezprostřední blízkosti navýšil na 2:0! Domácí sice protestovali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, ale rozhodčí jsou neoblomní a za regulérností branky si stojí! Asistence: Pablo Puyuelo a Patricio Fuentes.

23:55
    Islandu se nadále daří toto oslabení bránit.

23:07
    Nyní zkušený zadák, který je schopen hrát i v útoku, nepřesně nehrával na Puyuela. Domácí poté vyhodili.

22:33
    Palacin se postaral o překvapivou střelu, ale branku nakonec minul.

22:12
    Uvidíme druhou přesilovku Španělska, za sekání je vyloučen Jonas Magnusson (ISL).

21:08
    V úvodu druhé třetiny sledujeme opět hokej plný nepřesností.

20:01

Krátce po nich přichází Islandští, kteří toho naopak musí poměrně dosti zlepšit.

Španělé jsou již na ledové ploše a chtějí pokračovat v prozatímním dobrém výkonu.

Střely: 2:12

Máme za sebou první třetinu, kterou ovšem zařadíme do kategorie nudných. Možná i velmi nudných. Diváci při ní opravdu zábavnou podívanou neviděli. V závěru třetiny ale měli Španělé přesilovou hru a po 40 sekundách jí dokázali využít – od modré se ujala střela Guillerma Betrana.

Další třetina začne přibližně ve 22:44.

20:00

19:19
    Hosté využívají přesilovou hru a 41 sekund před koncem první třetiny otevírají skóre dnešního zápasu! Od modré se ujala nepříliš prudká střela GUILLERMA BETRANA! Problémem pro Dennise Hedströma byl špatný výhled. Asistence: Juan Muñoz a Pol Gonzalez.

18:58
    Boronat posunul do šance Muñoze, jehož zajímavá střela šla jen těsně vedle.

18:39
    Boronat byl v dobré šanci seknut soupeřem. Byl jím kapitán Ingvar Jonsson (ISL), který si tak dvě minuty posedí na trestné lavici.

18:28
    Po buly nyní pálil Pol Gonzalez, pozorný zásah ale předvedl domácí golman.

18:24
    Dennis Hedström po nahození Hernándeze podržel puk v lapačce a přerušil hru.

17:37
    Jonas Magnusson čekal na modré na přihrávku, aby šel do brejku. Nakonec k němu puk směřoval, ale příliš prudce. Nic z toho tedy není.

16:44
    Ani druhou početní výhodu domácí celek nevyužil, Španělé jsou opět v plném počtu.

16:22
    Konečně dobrá střela! Vyslal jí Robin Hedström, naneštěstí pro něj se ale otřela o výstroj Alcaineho a skončila mimo.

16:00
    Domácí se snaží kombinovat...

15:01
    Gislason nahradil svého vykázaného spoluhráče na buly a vyhrál jí tak prudce, že se kotouč došoural až k brankáři Hedströmovi.

15:00
    Ofsajd domácích.

14:44
    Druhou přesilovku bude mít k dispozici Island. Vyloučen je Oriol Boronat (ESP) za držení. Změní se nám obrázek hry?

13:54
    Za brankou nyní vybojoval puk Carbonell v souboji s Magnussonem. Vyvezl ho tak dopředu, ale tam už s ním nic vymyslet nedokázal.

13:30
    Hokej nyní opravdu není vůbec pohledný, ani jeden z týmů se nemůže udržet v útoku.

12:35
    Robin Hedström spěchal do útočného pásma, v něm ale neudržel puk na holi. Nic z toho tedy nebylo.

11:35
    Ani to se ale nemůže výrazně prosadit. Nyní alespoň donutili domácí k odpálení kotouče na zakázané uvolnění.

11:20
    Ani jednou se mu to ale nepovedlo, útočí tak Španělsko.

10:57
    Ingthor Arnason dojel pro puk až za vlastní branku a snaží se založit útočnou akci Islandu.

10:21
    Jon Gislason se postaral o nebezpečnou střelu zápěstím, trefil se ale pouze do míst, kde stál brankář Ander Alcaine.

10:13
    Zakázané uvolnění Španělska.

09:59
    Nahození 39letého obránce Palacina podržel Hedström v lapačce.

09:18
    Zajímavá kombinace se rodila na španělské straně, ve finální fázi se ale neprosadil Pol González.

09:05
    Sigurdarson dostal puk mezi diváky, hra je přerušena.

08:43
    Příliš pohledný hokej zatím nesledujeme. Máme tu zakázané uvolnění Islandu.

08:27
    Gislason se svým spoluhráčem v útočném pásmu nadvakrát neuspěli.

07:39
    Islanďané potřebovali střídat a tak vyhodili puk na Alcaineho, tudíž z toho nebyl ani icing.

07:12
    Další Muñozova skvělá přihrávka opět na Boronata. Ten už se nyní dostal ke střele, tu ale nasměřoval mimo tři tyče.

06:36
    Muñoz nahrával na Boronata, pas byl ovšem moc prudký a k nebezpečí tedy nakonec nedošlo.

06:25
    Zakázané uvolnění domácí reprezentace.

06:08
    Španělé se ubránili a hrají v plném počtu.

05:44
    Přihrávka na Jonssona do předbrankového prostoru neprošla.

05:24
    Pokus Robina Hedströma byl zblokován.

05:10
    Překvapivá přihrávka zpoza branky šla na Gislasona, ten ale střelou z první minul.

04:52
    Ingthor Arnason vybízel střelou spoluhráče k teči. Ta nakonec přišla od Maacka, puk ovšem směřoval přímo do Alcaineho lapačky.

04:08
    A máme tu první vyloučení. Gaston Gonzalez (ESP) dostává dvě trestné minuty za sekání.

03:37
    Velká šance i na druhé straně! Gislasonův pokus z pravé poloviny útočného pásma Alcaine pouze vyrazil do míst, kdy byl Robin Hedström. I proti němu ale zasáhl beton hostujícího brankáře!

02:49
    Chyba v rozehrávce domácích! Potrestat jí mohl Pablo Puyuelo, který se v mezikruží zmocnil volného puku. Nakonec ale pouze vyprášil Hedströmovy betony.

02:08
    Dobrou střelu nyní obstaral Hernández, trefil ale rameno Dennise Hedströma-

01:52
    Hrozící útok Islandu byl opět odvrácen a dopředu míří Španělsko.

01:32
    Islanďané pouze vyhodili, aby mohli vystřídat, a tak měl Gaston Gonzalez dostatek času na rozehrávku. Jeho následné nahození domácí brankář podržel ve své lapačce.

00:59
    Nyní se do útočného pásma s trochou štěstí dostali i Španělé. Před napadajícím Puyuelem raději Dennis Hedström pokryl puk.

00:29
    Do útočné akce se snažili dostat domácí hokejisté, ovšem zastavil je ofsajd.

00:01

Hokejisté Islandu nastoupí ve svých klasických modrých dresech, Španělé budou hrát ve žlutém.

Kapitáni Ingvar Jonsson a Salvador Barnola se pozdravili s rozhodčími, poté se odebrali společně s ostatními spoluhráči ke svým brankářům.

Nakonec se ještě trochu vše zpozdilo a nástup se koná až nyní.

Hokejisté obou týmů se pomalu chystají na nástup na ledovou plochu reykjavické arény.

Island: D. Hedström (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), B. Arnason, I. Arnason, Blöndal, Ingason, Eliasson, Jakobsson – R. Hedström, Alengård (A), Gislason (A) – Maack, Thormodsson, Sigurdarson – Andrésson, Magnusson, Leifsson – Bjarnason, Mikaelsson

Španělsko: Alcaine (I. Garcia) – G. Betran (A), Palacin, Hernández, A. Garcia, Gainza, G. González – Muñoz, P. González (A), Boronat – Puyuelo, Anglés, Carbonell – Vicente, Solorzano, Fuentes – Barnola (C), Ribot-Tona, Garcia-Arias

Rozhodčí: Hansen (NOR) – Bogdanovs (LAT), Dahl (NOR).

Pořadí v žebříčku IIHF: 30.
    Celkový počet hráčů: 900 (z toho 218 mužů)
    Počet stadionů: 18

Španělé zvládli hned v úvodu turnaje důležitý souboj s Austrálií, kterou porazili 6:1. Po tomto vítězství se Španělům může na turnaji lépe dýchat, jelikož se možná jednalo o rozhodující zápas v boji o udržení. Druhý zápas mistrovství se už Španělům tolik nepovedl, když to byli tentokrát oni, kdo šestkrát inkasoval a byla z toho porážka od Belgie v poměru 2:6. Dnes čeká jihoevropany výběr pořadatelské země a do zápasu jdou v pozici outsidera. Podaří se jim zopakovat překvapení, který připravili Islandu Srbové?

Island

Pořadí v žebříčku IIHF: 35.
    Celkový počet hráčů: 530 (z toho 60 mužů)
    Počet stadionů: 3

Pořadatelská země na úvod porazila 3:0 Belgii, ale následně přišla trochu překvapivá porážka 4:5 od Srbska, nad kterým Islanďané během zápasu opakovaně vedli, ale po hrubé chybě v rozehrávce si nechali dát pouhých 21 sekund před koncem rozhodující branku. Tato porážka hodně snižuje naděje seveřanů na postup o kategorii výše, ale díky celkovému skóre je Island přesto po dvou kolech druhý, za jediným týmem ve skupině, který dosud neprohrál – favorizovaným Rumunskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 38. Gíslason (Sigurdarson), 52. B. Árnason (Leifsson, Maack) – 20. G. Betran (Muñoz, P. Gonzalez), 25. Solorzano (Puyuelo, Fuentes), 41. P. Gonzalez (Muñoz), 60. Puyuelo

Island: D. Hedström (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), B. Árnason, I. Árnason, Blöndal, Ingason, Eliasson, Jakobsson – R. Hedström, Alengård (A), Gíslason (A) – Maack, Thormodsson, Sigurdarson – Andrésson, Magnusson, Leifsson – Bjarnason, Mikaelsson
    Španielsko: Alcaine (I. Garcia) – G. Betran (A), Palacin, Hernández, A. Garcia, Gainza, G. Gonzalez – Muñoz, P. Gonzalez (A), Boronat – Puyuelo, Anglés, Carbonell – Vicente, Solorzano, Fuentes – Barnola (C), Ribot-Tona, Garcia-Arias

Rozhodca: Hansen (NOR) – Bogdanovs (LAT), Dahl (NOR)