Porto – Bayern 3:1 (kon.) | Paríž – Barcelona 1:3 (kon.)
FC Porto
3:1 (2:1)
Bayern Mníchov
Streda 15.04.2015, 20:45 • Estádio do Dragão, Porto • Liga majstrov

Porto oslavuje a jeho hráči sa tešia z víťazstva, a treba napísať, že zaslúžene. Aj taký veľkoklub, akým je Bayern, bol dnes zlomený a od úvodu nevedel prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň. Bayern vyrábal množstvo chýb a Porto ich náležite potrestalo. Po zmene strán zostala psychika hostí v šatni a Porto pridalo ešte jeden kúsok, do odvety má sľubný dvojgólový brejk. Duel v Allianz Aréne sľubuje krásny športový zážitok. Sláva víťazom, česť porazeným. Dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (22:40:26)
    Štatistiky zápasu

90+4

90+3
    Thiago Alcântara poslal loptu na bližšiu žrď, Maicon loptu vyhlavičkoval, hostia poslali loptu späť na malé vápno a hlavičku Danteho Fabiano bezpečne zneškodnil.

90+2
    Lewandowski vybojoval na ľavej strane rohový kop, posledná zo štandardiek v dnešnom dueli.

90+1
    Cez prehustený stred hracej plochy sa Bayern nepresadil, skúša to po stranách, center z ľavej strany skrotil vo výskoku vybehnuvší z bránky za malé vápno Fabiano.

90
    S loptou si zahral aj Neuer, Bayern dnes bezzubý, arbitri nad základný hrací čas pridávajú tri minúty.

90
    Estádio do Dragão oslavuje víťazstvo svojich miláčikov, Allianz Aréna sa bude mať o týždeň v utorok na čo tešiť.

89
    Thiago Alcântara poslal loptu do pokutového územia domácich, Maicon ju vyhlavičkoval mimo veľký štvorec.

88
    Badstuber poslal malú domov, Neuer sa zbavil kľučkou Martíneza a loptu rozohral na kopačky svojim.

87
    Danilo poslal loptu za bránkovú čiaru, hostia z rohového kopu pred bránku, domáci ju dostali do bezpečia až k stredovej čiare.

86
    Bayern stále kontroluje loptu, čo však z toho, keď sa k zakončeniu nevie dostať.

85
    Casemiro vygumoval pred veľkým vápnom Thiago Alcântaru, dnes to hosťom vôbec nejde, chýba Ribéry, Schweinsteiger či Robben.

84
    Striedanie v tíme FC Porto: z ihriska odchádza Ricardo Quaresma, prichádza Evandro.

84
    Thiago Alcântara sa opäť oprel do lopty, takto sa hrať nedá, loptu Bayern pokazil.

83
    Danilo fauloval na ľavej strane pri rohovej zástavke Juan Bernata, žltá karta a štandardka pre Bayern. Danilo sa rovnako v Mníchove na trávniku neukáže.

82
    Bayern vie, že dvojgólové manko bude ťažké zmazať, no nevie si vôbec vypracovať streleckú príležitosť.

81
    Bayern opäť svoj balón pokazil, do hry ho za stredovú čiaru vykopol gólman domácich Fabiano.

80
    Faul na Rodeho a Velasco píska loptu pre Bayern, ktorý ju pohotovo rozohral, musí sa predsa ponáhľať tvoriť hru.

80
    Striedanie v tíme FC Porto: z ihriska odchádza Brahimi, prichádza Hernâni.

78
    Thiago Alcântara z ľavej strany zahrával rohový kop, loptu ponad hlavy všetkých poslal na opačnú stranu za postrannú čiaru, ďalšia chybná lopta hostí.

77
    Rafinha po súboji na pravej strane spadol na trávnik, Velasco ukazuje prítomným, hrajte ďalej, Porto zakrátko loptu stratilo.

76
    Fabiano pošle loptu do hry z malého vápna, Porto pomaly, ale isto, kráča za svojim senzačným víťazstvom.

75
    Bayern kontroluje loptu na polovici súpera, no jeho akcii chýba iskra, kolmá prihrávka, zakončenie.

75
    Striedanie v tíme FC Porto: z ihriska odchádza Óliver Torres, prichádza Rúben Neves.

74
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Xabi Alonso, prichádza Badstuber.

73
    Bayern síce potiahol loptu až do pokutového územia domácich, no tam ju stratil a do akcie vyrazilo Porto.

72
    Hra sa nám akosi kúskuje, vidíme množstvo osobných súbojov na hranici priavidiel.

71
    Na hracej ploche pracujú emócie a iskrí sa, teraz si to odniesol Rode.

70
    Bayern sa opäť snaží presadiť krátkymi prihrávkami do strán, no takto cesta k úspechu nevedie, Porto je v defenzíve dnes silné.

69
    Bayern centroval z pravej strany do veľkého vápna, k zakončeniu sa však nedostal, domáci to tam pekne prehustili.

68
    Domáci zahrali pri pokutovom území hostí rukou, Velasco si to všimol a akciu im zastavil, lopta pre Bayern.

66
    Rode vystrelil zdiaľky pravačkou, Fabiano mal odkrytý výhľad a v páde na zem loptu zneškodnil.
    Jackson MARTÍNEZ - 3:1

65
    Porto dalo gól!
    JACKSON MARTÍNEZ si spracoval dlhú vysokú loptu, zbavil sa Boatenga, po ľavej strane obišiel vybehnuvšieho Neuera a z rohu malého vápna zakončil do prázdnej bránky.

64
    Bayern poľahky a veľmi často stráca lopty na vlastnej polovici hracej plochy pri zakladaní útočných akcií.

63
    Ricardo Quaresma rozohral štandardku, nikoho zo svojich nenašiel, lopta pre Neuera.

62
    Dante poslal na trávnik Herreru, Velasco píska štandardku pre Porto, Neuer stavia múr zo svojich spoluhráčov.

61
    Porto teraz kontroluje loptu na svojich kopačkách, na hracej ploche sa mužstvá v držaní lopty striedajú a vidíme v tejto časti hry vyrovnaný duel.

59
    Lewandowski sa síce dostal na ľavej strane v pokutovom území k zakončeniu, loptu napálil do Fabiana, arbitri pískajú hosťom ofsajd a v pasci bol práve Lewandowski.

58
    Porto z rohového kopu poslalo loptu pred bránku hostí, k efektnému zakončeniu sa však nedostalo, loptu do hry rozohrá z malého vápna Neuer.
    Neuerov efektný zákrok

57
    Obrovská šanca domácich, Danilo poslal loptu na malé vápno z pravej strany a Herrera ju usmernil na bránku hostí, Neuer ju však dokázal reflexívne poslať nad svoju bránku.

56
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Götze, prichádza Rode.

56
    Od stredového kruhu lopta smerovala na bránku Neuera, ktorý ju ale bez problémov skrotil vo svojich rukaviciach.

55
    Nepôjde, za stredovou čiarou ju stratil a lopta na kopačkách domácich.

54
    Bayern loptu pri svojom pokutovom území vybojoval a pôjde vymyslieť niečo pred bránku Fabiana.

53
    Bayern opäť chyboval v rozohrávke a Porto si vybojovalo ďalší rohový kop, no nič zneho nevyťažilo, iba autové vhadzovanie.

52
    Ricardo Quaresma rozohral rohový kop nakrátko, Martins Indi sa chytil do ofsajdovej pasce a je po akcii domácich.

52
    Brahimi na ľavej strane vybojoval rohový kop pre Porto, obrana hostí loptu zblopkovala za bránkovú čiaru.

51
    Lopta skončila za bránkovou čiarou domácich, do hry ju z malého vápna rozohrá gólman Fabiano.

50
    Porto pri veľkom štvorci hostí vhadzovalo loptu do hry, Bayern ju získal na svoje kopačky a vybral sa s ňou smer Fabiano.

49
    Fabiano spracoval malú domov a ukľudnil trochu hru na ploche, do akcie poslal svojich spoluhráčov.

48
    Juan Bernat pridržal rukami Ricarda Quaresmu, z voľného priameho kopu ale Porto nič nezískalo.

47
    Porto z akcie pri veľkom vápne hostí nič nevyťažilo, defenzíva Bayernu loptu poslala k stredovému kruhu.

47
    Malá domov Neuerovi vyústila v pískanie tribún, Neuer sa však rozladiť nenechal.

46
    Bayern rozohral druhú časť hry a s loptou sa vybral ihneď pred bránku svojho hostiteľa.

46
    Striedačka hostí v okamihu gólu Thiago Alcântaru

Druhý polčas sa začne približne o 21:45.

Prvý polčas v Porte je za nami, videli sme snáď všetko, čo sa vidieť dá, okrem červenej karty. Domáci otvorili účet duelu hneď v úvode z pokutového kopu. Krátko na to Bayern chyboval druhýkrát a bol z toho druhý banán v jeho sieti. Dlho nevedeli Bavori nájsť na hru domácich recept, kontaktný gól ich však vzpružil a druhý polčas sľubuje ešte poriadnu futbalovú drámu. Velasco v tom prvom ukázal až päť žltých kariet.

45+2

45+1
    Porto sa snažilo o útočnú akciu, napokon od stredovej čiary prihrávkami poslalo loptu radšej Fabianovi.

45
    Lewandowski bol tiesnený v pokutovom území a spadol na trávnik, dožadoval sa penalty, Velascova píšťalka bola opačného názoru.

44
    Götze na prave strane fauloval, Ricardo Quaresma poslal loptu pred bránku, Casemiro však hlavičkoval nad bránku Neuera.

43
    Až teraz Porto kombinuje s loptou na kopačkách, krátkymi prihrávkami prinútilo hostí stiahnúť sa do defenzívy.

42
    Fabiano poľahky zobral do rúk balón po zlej hlavičke jedného z hráčov v čiernom drese.

41
    Porto sa nevie s loptou na kopačkách dostať za stredovú čiaru, Bayern sa snaží rozobrať motor domácej obrany.

40
    Lewandowski fauloval pred veľkým štvorcom domácich, Velasco bol blízko a píska loptu pre Porto, do hry ju rozohrá gólman Fabiano.

39
    Z opakovaného záberu bolo zrejmé, že Lahm mal pravdu, svojho súpera sa ani len nedotkol a Velasco sa teraz upískol.

38
    Lahm sa zbytočne hnevá a diskutuje s Velascom, za faul pri stredovom kruhu dostal žltú kartu.

37
    Alex Sandro fauloval Müllera a v nasledujúcom zápase bude mať stopku, v Mníchove si nezahrá.

37
    Lewandowskemu odpískal Velasco útočný faul, lopta pre domácich.

36
    Juan Bernat na ľavej strane pri veľkom vápne domácich pokazil center, domáci loptu odkopli až za stredovú čiaru.

35
    Fabiano center z ľavej strany pohodlne v páde na zem zlikvidoval a vyslúžil si potlesk tribún.

34
    Alex Sandro z ľavej strany ohrozil bránku hostí a Neuer mal veru čo robiť, aby loptu zneškodnil, pekná šanca domácich.

33
    Bayern ukľudnil hru po kontaktnom góle a dnes zrejme ešte nepovedal posledné slovo, snaží sa vytiahnúť defenzívu hostí za stredovú čiaru.

32
    Porto sa pred pokutovým územím na pravej strane zmocnilo lopty a vyrazilo do protiútoku, ktorý ale pokazilo chybnou prihrávkou, loptu do hry vhodia hostia.

31
    Casemiro pri stredovom kruhu fauloval strelca gólu Thiago Alcântaru a aj on videl kartu žltej farby.

30
    Estádio do Dragão videlo už tri góly a Porto stále s defenzívnym poňatím hry, ako na to bude reagovať Bayern?
    Thiago ALCÂNTARA - 2:1

28
    Bayern dal gól!
    Bayern zahrával rohový kop, domáci loptu odvrátili, Bayern však zaútočil po pravej strane, Boateng poslal center na malé vápno a našiel nekrytého THIAGA ALCANTARA, ktorý zakončil do odkrytej časti bránky.

28
    Ani z druhého rohovéko kopu sa hostia k zakončeniu nedostali, nasleduje ešte jeden.

27
    Na ľavej strane si hostia vybojovali rohový kop, z ktorého nič nevyťažili, Porto však loptu poslalo za bránkovú čiaru, Bayern si rohový kop zopakuje.

26
    Dlhú loptu do pokutového územia domácich spracoval gólman Fabiano.

25
    Bayern s loptou pod kontrolou, no len v okolí stredového kruhu alebo pokutového územia domácich.

23
    Bayern sa nevie presadiť s loptou na kopačkách pred veľkým štvorcom domácich, Porto na výbornú v defenzíve.
    Manuel Neuer bol podávačom lôpt vo finále Ligy majstrov v roku 2004, keď triumfovalo práve FC Porto

22
    Porto sa snažilo o brejk, Brahimi dostal na ľavú stranu nechytateľnú loptu, autové vhadzovanie pre Bayern.

21
    Müller sa v pokutovom území domácich nepresadil, Martins Indi a Alex Sandro ho k zakončeniu jednoducho nepustili.

20
    Bayern zahral malú domov Neuerovi, kedy sa tím z Bavorska chce naštartovať?

19
    Dante zo stredového kruhu loptu zakopol za postrannú čiaru, komu prihrával? Nikto v čiernom drese tam predsa nebol.

18
    Martínez dlhú loptu dostihnúť nemohol, Neuer rozohral bleskovo akciu svojich.

17
    Bayern pôsobí na hracej ploche dezorientovane, akoby sa chlapci videli prvýkrát práve pred týmto zápasom, Porto výborne bráni a hrozí svojimi brejkami.

16
    Juan Bernat rukami zozadu stiahol na trávnik Ricarda Quaresmu a Velasco mu ukázal žltú.

16
    Bayern nevie nájsť na defenzívu hostí recept, len ťažko sa na mokrom trávniku presadzuje.

14
    Götze fauloval pred veľkým vápnom domácich Alexa Sandra, Velasco píska loptu domácim.

13
    Xabi Alonso z ľavej strany zahrával štandardku, loptu poslal do ohňa, nikto v čiernom drese sa k zakončeniu nedostal a lopta pozvoľna skončila za bránkovou čiarou Porta.

11
    Alex Sandro takmer pri stredovej čiare fauloval Müllera, lopta pre Bayern, ktorý zažil poriadne studený sprchu v úvode duelu.
    Ricardo QUARESMA - 2:0

10
    RICARDO QUARESMA si po chybe Danteho prevzal loptu pri stredovom kruhu, zoči-voči Neuerovi mu loptu poslal do pravého dolného rohu bránky.

9
    Ricardo Quaresma fauloval Lewandowskeho, Bayern rozohral štandardku na malé vápno, Müller hlavou loptu priťukol Lewandowskemu, ktorý loptu poslal nad bránku domácich.

8
    Dlhá lopta na vysunutie Müllera sa nepodarila, Fabiano si siahol na balón a rozohrá ho do hry svojim spoluhráčom.

7
    Dante fauloval pri stredovom kruhu, Velasco píska loptu pre Porto.

7
    Bayern s loptou na kopačkách, krátkymi prihrávkami zatiaľ nenačal defenzívny val domácich.

6
    Lewandowski na ľavej strane spadol na trávnik, lopta opustila hraciu plochu, ihrisko je dostatočne mokré, v Porte celý deň prší.

5
    Bayern si takýto úvod nepredstavoval a pre futbal to bude len dobre, Bayern bude musieť hrať do plných, Estádio do Dragão sa má na čo tešiť a my spolu s ním.
    Ricardo QUARESMA - 1:0

3
    RICARDO QUARESMA umiestnil loptu po zemi na pravú stranu, Neuer sa hodil na opačnú stranu.

2
    Neuer potrestaný navyše kartou žltej farby.
    Neuer vs. Martínez

2
    Xabi Alonso stratil loptu, zoči-voči Neuerovi sa ocitol Martínez, Neuer ho fauloval.

2
    Pokutový kop pre Porto.

1
    Domáci úvodným výkopom zahájili dnešný duel a s loptou operujú pri stredovej čiare.

1

Domáci nastúpia na dnešný duel v klasických modro-bielych pruhovaných dresoch, hostia v trochu netradičných čiernych farbách.

Arbitri už hráčov z tunela z útrob štadiónu priviedli na hraciu plochu, vypočujeme si hymnu Ligy majstrov, borci sa pozdravia s arbitrami a medzi sebou navzájom a po vylosovaní úvodného výkopu bude všetko prichystané k zahájeniu zápasu.

Príjemný večer Vám želám, o pár minút začne v Porte ďalší z porcie štvrťfinálových zápasov Ligy majstrov, Porto bude hostiť Bayern Mníchov.

FC Porto:

Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, Óliver Torres – Ricardo Quaresma, Martínez, Brahimi

Náhradníci:

Helton – Hernâni, Rúben Neves, Quintero, Aboubakar, Reyes, Evandro

FC Bayern Mníchov:

Neuer – Juan Bernat, Dante, J. Boateng, Rafinha – Thiago Alcântara, Xabi Alonso, Lahm – Götze, Lewandowski, T. Müller

Náhradníci:

Pepe Reina, Lucic – Rode, Badstuber, Weiser, Pizarro, Gaudino

Rozhodca:

Velasco – Alonso, Yuste (ESP).

Prestížna Liga majstrov vstupuje do štvrťfinále, v stredu večer Estádio do Dragão v Porte s kapacitou 50.399 divákov uvidí zaujímavý súboj, na Pyrenejský polostrov zavíta slávny Bayern Mníchov.

Futebol Clube do Porto s prehľadom vyhral základnú „H“ skupinu so ziskom štrnástich bodov, o päť bodov pred druhým Šachťarom Doneck. Na tretej priečke sa umiestnilo Athletic Bilbao so siedmimi bodmi a štvrtú priečku obsadil bielorusky zástupca BATE Borisov. Porto stratilo v základnej skupine body len so Šachťarom, oba zápasy sa skončili remízou. Los osemfinále postavil proti sebe FC Porto a švajčiarskeho zástupcu v súťaži, FC Basel. Pod Alpami sa zrodila remíza, domáci FC sa ujal už v 11. minúte zápasu vedenia gólom Derlisa Alberta Gonzáleza, no z penalty konečný výsledok stanovil v 79. minúte Danilo Luiz da Silva. Odveta v Porte bola jednoznačnou záležitosťou domácich. Bahrimi otvoril účet zápasu už v 14. minúte a to bolo do polčasu všetko. Hneď po zmene strán pridal druhý gól Herrera a keď v 56. minúte Casemiro upravil na rozdiel triedy, všetkým prítomným bolo jasné, kto bude postupujúcim v tomto súboji. Kozmetickú úpravu duelu stanovil v 76. minúte svojim gólom Aboubakar.

Fußball-Club Bayern München e. V. dominoval v základných skupinách v tej s označením „E“. Obsadil prvú priečku so ziskom pätnástich bodov, keď zvíťazil v piatich zápasoch a body pustil len na Britských ostrovoch, kde podľahol Manchestru City 2:3. Práve City obsadilo v tabuľke druhú priečku so ziskom ôsmich bodov. Tretiu priečku v skupine obsadil AS Rím so ziskom piatich bodov, ktorý odsunul na posledné skupinové miesto CSKA Moskva. V osemfinále Bayern narazil na Šachťar Doneck, mužstvo, s ktorým FC Porto v základnej skupine uhralo dve remízy. Remíza sa zrodila aj v Donecku, ani jedno z mužstiev nezaznamenalo gól do zápasových štatistík. Na rad prišla odveta v Allianz Aréne a pred vypredanou kulisou Bayern rozobral svojho súpera ako údenú makrelu. Už v 3. minúte zápasu hlavný rozhodca duelu William Collum zo Škótska odpískal pokutový kop a pod sprchy poslal Kuchera, nuž a Thomas Müller sa zo značky bieleho bodu nezvykne mýliť. Do polčasu Bayern pridal ešte jeden gól, keď sieť súpera rozvlnil v 34. minúte Jérôme Boateng. Keď po prestávke v 49. minúte pridal tretí gól Franck Ribéry a tri minúty na to svojim druhým gólom v zápase rozjasal arénu Thomas Müller, bolo všetkým všetko jasné. Bayern do konca stihol nasúkať svojmu súperovi ešte tri kúsky, postupne sa do listiny strelcov zapísali Holger Badstuber v 63. minúte, Robert Lewandowski v 75. minúte a v samom závere v 87. minúte Mario Götze.

FC Porto a Bayern sa už v Lige majstrov vo vyraďovacej fáze stretli dvakrát. Na jar v roku 1991 sa v Mníchove zrodila remíza 1:1, odveta v Porte ale vyznela pre Bayern, ktorý zvíťazil 2:0 a radoval sa z postupu. Podobne to dopadlo aj na jar v roku 2000, remíza 1:1 sa zrodila v prvom zápase v Porte, odveta v Mníchove skončila víťazstvom Bayernu po výsledku 2:1 a z postupu sa opäť radoval Bayern. Ako dopadne tretí vyraďovací súboj? Pridá Bayern na svoje konto aj tretí skalp svojho súpera, alebo Porto vráti nemeckému gigantu požičané aj s úrokmi?

Ako to vidia odborníci? Bookmakeri určili za favorita duelu, aj bez Schweinsteigera a Ribéryho, ktorí nenastúpia pre zranenie, Bayern Mníchov. Duel v Porte ohodnotili číselným kurzovým vyjadrením 4,75 – 3,80 – 1,70 a neskôr došlo k miernej úprave kurzov, ten kurz na úspech Bayernu predsa len mierne stúpol smerom nahor.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu duelu na Estádio do Dragão v Porte, v stredu večer Vám krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme všetko aktuálne z hracej plochy v našom on-line prenose.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Vladimír Korduliak

Góly: 3. Ricardo Quaresma (pen.), 10. Ricardo Quaresma, 65. Martínez – 28. Thiago Alcântara

Karty:   31. Casemiro (PRT), 37. Alex Sandro (PRT), 83. Danilo (PRT) – 2. Neuer (BAY), 16. Juan Bernat (BAY), 38. Lahm (BAY), 71. Rode (BAY)

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, Óliver Torres (75. Rúben Neves) – Ricardo Quaresma (84. Evandro), Martínez, Brahimi (80. Hernâni)
    Náhradníci: Helton – Hernâni, Rúben Neves, Quintero, Aboubakar, Reyes, Evandro

Bayern Mníchov: Neuer – Juan Bernat, Dante, J. Boateng, Rafinha – Thiago Alcântara, Xabi Alonso (74. Badstuber), Lahm – Götze (56. Rode), Lewandowski, T. Müller
    Náhradníci: Pepe Reina, Lucic – Rode, Badstuber, Weiser, Pizarro, Gaudino

Rozhodca: Velasco – Alonso, Yuste (ESP)