Plzeň – Karviná 35:17 (kon.) | Královo Pole – Lovosice 30:28 (kon.) | Frýdek-M. – Zubří 30:26 (kon.)
SKKP Handball Brno
30:28 (15:16) Stav série: 2:0
HK FCC Město Lovosice
cz Nedeľa 12.04.2015, 10:30 • SH Vodova, Brno • Chance Extraliga mužů (CZ)

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního dne. (12:33:45)

Je tu konec, dvoubrankovým náskokem i dnes vítězí domácí celek a ujímá se vedení v sérii 2:0. Za týden v sobotu se hraje třetí utkání v Lovosicích.

Ohlasy trenérů:
    Vladimír Šuma (trenér HK A.S.A. Lovosice): "Z naší strany jsme dnes měli větší nasazení. Před zápasem jsme ještě nevěděli, jestli bude hrát Chroustovský a Miko, tak jsme dali šanci mladším hráčům – Jonášovi, Jelínkovi a Klimtovi – a ukázali se v dobrém světle. Šťastnější bylo Brno, před klukama smekám. Měli jsme sice dobré vstupy do obou poločasů, na konci ale nastříleli více gólů a vyhráli."

Andrej Titkov (trenér Handball KP Brno): "Oproti soboty byl rozdíl v útoku. Padlo více gólů než včera. Jsem rád že jsme dokázali využít takové situace, když jsme prohrávali. Nakonec se nám podařil i klidný konec. První poločas nebyl dnes tak dobrý jako včera, chvíli trvalo, než jsme se dostali do správného klidu."

60
    Konec zápasu. (30:28)

60
    Jiří Motl snižuje, od tyče se balón odrazil do zad bavlnky a do brány. (30:28)

60
    Poslední minuta zápasu, Brno útočí a publikum stejně jako včera tleská ve stoje. (30:27)

59
    Musil je v pořádku, zápas pokračuje. (30:27)

59
    Možný brejk hostů zastavil Aspridis, ale neúmyslně složil k zemi vlastního spoluhráče, Jana Musila. (30:27)

59
    Minutu a půl před koncem poločasu si domácí berou třetí timeout. (30:27)

59
    Bavlnka kolenem vyráží Hesův pokus z pravého křídla. (30:27)

58
    Oddechový čas pro hosty. (30:27)

58
    Lukáš Weintritt se dostal v protiútoku ke střele a dává domácímu publiku další důvod k obrovské radosti. Tři branky ztrácí Lovosice. (30:27)

58
    Jozef Hanták (BNO) dostává dvouminutový trest. (29:27)

58
    Jan Musil se prosazuje z rychlého protiútoku a dvě a půl minuty před koncem druhého poločasu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení. (29:27)

57
    Landa se netrefil do domácí branky, ale Lovosicím míč zůstane. (28:27)

57
    Boris Aspridis z pravého křídla úspěšně zakončuje do levého rohu. (28:27)

56
    Vzápětí srovnává Josef Jonáš, od břevna sklouzl míč až do branky Brna. (27:27)

56
    Michal Dostalík prolamuje zhruba tříminutovou pasáž bez branky a Kénik jde opět do těsného vedení. (27:26)

55
    Oddechový čas pro domácí. (26:26)

55
    Jonáš se dral do zakončení, nakonec nastřelil pravou tyčku. (26:26)

54
    Mičola si nepřišel svojí střelou na Artura Adamíka. (26:26)

52
    Tomáš Hes utekl s míčem naprosto sám proti Bavlnkovi, kterého z výskoku překonává odrazem až do sítě Brna. (26:26)

52
    Z rychlého útoku Lovosice snižují. (26:25)

51
    Rozhodčí signalizovali pasivitu Brnu, Hanták napřáhl a navyšuje náskok domácích na dvě trefy. (26:24)

50
    Jonášovu střelu vyráží nastavenými dlaněmi Bavlnka. (25:24)

50
    Lovosice se nemohou dostat ke střele. (25:24)

49
    Oddechový čas pro hosty. (25:24)

49
    Jozef Hanták vrací vedení zpět na stranu Brna, z levé strany se ve výskoku napřáhl a rozvlnil síť lovosické klece. (25:24)

48
    Hes si nepřišel z pravého křídla na vyjetého Bavlnku. (24:24)

47
    Opět vyrovnáno, do hostující brány se trefil Lukáš Weintritt. (24:24)

47
    Aspridis předal v úniku míč Lukáš Koubkovi, jeho střelu ale Adamík vyrazil. (23:24)

46
    Jan Musil zkusil štěstí z levého křídla a s přehledem si našel místo u pravé tyčky. (23:24)

46
    Tomáš Hes z pravého křídla nedal Bavlnkovi šanci svým projektilem ke vzdálenější tyči. (22:24)

45
    Jozef Hanták snižuje a Brno se vrací opět na dostřel. (22:23)

45
    Landovu střelu nejprve Bavlnka vyrazil, jenže pro odražený míč se natáhl opět Jan Landa a zakončil. (21:23)

44
    Koubek zkusil střelu od pasu, Adamík míč dobře viděl a zachytil jej. (21:22)

43
    Jakub Kolomazník dostal míč na brankoviště Brna a prosazuje se. (21:22)

43
    Po dvanácti minutách hry druhého poločasu je opět srovnáno. O jednadvacátou branku Brna se postaral Lukáš Koubek! (21:21)

42
    Lovosice jdou do útoku a jsou kompletní. (20:21)

41
    Motl nastřelil tyčku brněnské brány a v následném brejku Brna se Dostalík neprosadil proti Adamíkovi. (20:21)

41
    Dostalík si řekl o přihrávku, když stál za vracející se obranou Lovosic, tu dostal a z otočky se přesně trefil do sítě hostů. (20:21)

40
    Pavel Chroustovský (LOV) dostává dvouminutový trest. (19:21)

40
    Dostalík se z pivotu prosazuje a snižuje na ztrátu dvou gólů. (19:21)

39
    Motlova rána zaletěla až na bránu Brna, Bavlnka mohl zůstat klidný. (18:21)

38
    Landův pokus k zemi zastavil Bavlnka vsedě. (18:21)

38
    Nařízenou sedmičku opět Aspridis proměňuje a stahuje manko Brna, které je stále ale nepříjemné. (18:21)

37
    Jan Landa trefuje tyčku brněnské klece! (17:21)

37
    Hubáček zkusil překonat Adamíka, ten se ale k jeho střele snížil a zastavuje ji před brankovou čárou. (17:21)

36
    Jonáš je při chuti a znovu skóruje. (17:21)

36
    Kénik se v útoku nedostal ke střele a po chybné rozehrávce se musí vracet. (17:20)

35
    A znovu Jonáš a Lovosice si drží tříbrankový náskok. (17:20)

34
    Nejprve Jonáš a poté na druhé straně Hanták přidali po jedné brance. (17:19)

33
    Zima zkusil skórovat z levého křídla, ale Adamík byl proti. (16:18)

33
    Tomáš Hes se jako první dnes prosazuje proti Bavlnkovi na sedmičce. (16:18)

32
    Na druhé straně okamžitě odpovídá domácí Jozef Hanták. (16:17)

32
    Landa se z osy hřiště trefuje za brankovou čáru. (15:17)

31
    Aspridisův pokus z pravého křídla nevyšel a útočí hosté. (15:16)

31
    Začal druhý poločas. (15:16)

Hráči se vracejí na hřiště, brzy budeme pokračovat.

První polovina nabídla opět atraktivní házenou, většinu času vedli domácí a náskok si hlídali. Nakonec s jednobrankovým náskokem odchází do šatny hosté, kterým vedení zařídil několika přesnými trefami Václav Klimt.

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

30
    První poločas skončil. (15:16)

30
    Zima snižuje na rozdíl jediné trefy tři sekundy před první sirénou. (15:16)

30
    Mičola se nedostal ke střele a bylo mu odpískáno prorážení. (14:16)

29
    A znovu Klimt a opět míč končí v bráně Brna. (14:16)

29
    Klimt měl namazáno na další branku, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi Brna. (14:15)

28
    Václav Klimt posílá hosty po dlouhé době do vedení. Vedoucí branka Lovosic však přišla ve vhodnou chvíli. (14:15)

26
    Po neúspěšné střele domácích z rotace hráčů se do úniku dostal Tomáš Hes a srovnává. (14:14)

26
    Oddechový čas pro domácí. (14:13)

26
    Jiří Motl z levého křídla překonává Bavlnku přízemní střelou. (14:13)

25
    Bavlnka odvážně vyběhl zachytit brejkovou nahrávku Lovosic na střed hřiště a nabídl tak možnost Lukáši Koubkovi, který se trefuje přesně. (14:12)

24
    Václav Klimt našel místo v pravém dolním rohu brněnské branky a tam také jeho střela zaplula. (13:12)

24
    Zima se snažil chytit vyraženou střelu od Mičoly, ale míč mu z rukou vyskočil. (13:11)

23
    bavlnka si připisuje druhou úspěšnou sedmičku, tentokrát vyrazil střelu Sýkory. (13:11)

22
    Koubek vyslal tak tvrdou střelu, že se odrazil od zadní tyčky a ihned vylétla ven z brány Lovosic. Gól samozřejmě platí. (13:11)

22
    Hes nejprve trefil domácí tyčku, o dorážku do sítě se postaral Motl. (12:11)

20
    Václav Klimt nic dlouho nevymýšlel a vypálil z výskoku na domácí bránu a umístil svůj pokus přesně do levého rohu. (12:10)

20
    Oddechový čas pro hosty. (12:9)

20
    Nejprve Hes z pravé strany snížil, vzápětí se v protiútoku prosadil z osy hřiště domácí Koubek. (12:9)

20
    Landa zkusil od pasu vypálit, jeho pokus vystihl Mičola. (11:8)

19
    Mrázovu ránu vyrazil Adamík a okamžitě tak vyslal hosty do útoku. (11:8)

18
    Michal Dostalík dostal přihrávku na pivota a poslal míč na poslední chvíli před dopadem do brankoviště. Adamík jeho pokus nevyrazil. (11:8)

17
    Nyní se Hes prosazuje a snižuje. (10:8)

17
    Landa nevyužil prostoru ke střele, následně poslal míč do sítě Hes, jenže rozhodčí odpískal přešlap. (10:7)

16
    Kolomazník a poté Mičola přidali po jedné brance na obou stranách. (10:7)

16
    Domácím odpískány kroky, proto neplatí jejich gól a Lovosice mohou jít do útoku. (9:6)

15
    Aspridis opět dostal prostor na pravé straně a toho využívá. (9:6)

14
    Žlutou kartu dostává Chroustovský (HK .A.S.A. Město Lovosice). (8:6)

14
    Jan Hubáček na pravé straně měl prostor ke střele a toho využil. (8:6)

14
    Motl našel recept na Bavlnku a snižuje na rozdíl jediné trefy. (7:6)

13
    Tadeáš Zima se v rychlém protiútoku trefuje přesně do pravého rohu Lovosic. (7:5)

13
    Václav Klimt tvrdou střelou našel pouze bránícího Dostalíka. (6:5)

12
    Znovu Hanták, z pravé strany trefuje levou tyčku. (6:5)

12
    Jan Landa obhodil domácího obránce a míč se nakonec dostal až za Bavlnku. (6:5)

12
    Hanták zamířil nad hostující bránu. (6:4)

11
    Jiří Motl se postavil k prvnímu trestnému hodu zápasu a neproměnil. Bavlnka si tak připisuje zákrok. (6:4)

10
    Žlutou kartu dostává Hubáček (Handball KP Brno). (6:4)

10
    Hanták s Hubáčkem udělali na levém křídle prostor pro Tadeáše Zimu, který zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. (6:4)

9
    Jakub Kolomazník dokázal překonat domácí obranu a hosté opět ztrácejí jedinou trefu. (5:4)

9
    Miko našel volné místo v rohu Bavlnkovy brány a dotáhl Lovosice na jediný gól, z protiútoku okamžitě navyšuje Tadeáš Zima. (5:3)

8
    Z pravého křídla si naskočil Aspridis a svoji oblíbenou pozici proměňuje. (4:2)

7
    Boris Aspridis dostal míč do brejku. Nenechal se zastavit ani vracejícím se Dominikem Mikou a s přehledem zavěsil. Brno se ujímá vedení. (3:2)

7
    Podruhé se dnes trefuje Jan Hubáček a je srovnáno. (2:2)

6
    Tomáš Hes se ocitl sám před Bavlnkou, který jeho pokus zastavil! (1:2)

6
    Tentokrát si Hubáček s Adamíkem z výskoku neporadil. Na druhé straně Bavlnka zasedl střelu Jonáše. (1:2)

6
    Žlutou kartu dostává Jonáš (HK .A.S.A. Město Lovosice). (1:2)

5
    Žlutou kartu dostává Weintritt (Handball KP Brno). (1:2)

4
    Tomáš Hes nejprve otevřel herní účet a poté z osy hřiště navyšoval Jonáš. Z domácí strany snížil Hubáček, který si položil Adamíka a poté zakončil do odkryté části brány. (1:2)

3
    Žlutou kartu dostává Landa (HK .A.S.A. Město Lovosice). (0:0)

2
    Hubáček nepředal míč Dostalíkovi po zemi, Kénik zůstává však v útoku. (0:0)

1
    Josef Jonáš se dvakrát snažil projít přes Hantáka v obraně, ale nepodařilo se mu to. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Domácí se dnes představí ve žlutočerné kombinaci, hosté obléknou černé dresy.

Hráči nastupují na hřiště, zápas brzy začne.

Handball KP Brno: Bavlnka, Zaplatílek – Hubáček, Jan Musil, Zima, Mráz, Dostalík, Mičola, Tomáš Musil, Koubek, Aspridis, Kubis, Hanták, Weintritt

HK .A.S.A. Město Lovosice: Koňařík, Adamík – Landa, Sýkora, Motl, Jelínek, Chroustovský, Klimt, Hes, Semerád, Jonáš, Kolomazník, Miko, Malý

Rozhodčí: Kavulič – Skružný.

Očekává se velmi zajímavá bitva, která zajisté nabídne stejně kvalitní zápas jako v sobotu, ne-li lepší.

Předchozí zápas
    Včerejší zápas nabídl velmi zajímavou podívanou. První desetiminutovka nabídla pouze šest tref celkově. Následně se do vedení dostalo Brno, ale zásluhou lovosického hráče Dominika Mika se hostům podařilo v poslední vteřině poločasu srovnat na 12:12. Ve druhé polovině již byli aktivnější domácí a zaslouženě vyhráli 24:20.

Pěkné nedělní dopoledne. Čeká nás druhá semifinálová bitva mezi Handball KP Brno a HK .A.S.A. Město Lovosice. Sérii vede domácí Kénik v poměru 1:0. Druhý zápas této fáze začíná v 10:30 na brněnské palubovce SH Vodova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.