0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Piatok 10.04.2015, 19:30 • SH Jižní Město • Play- off Extraligy žen CZ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý večer vážení příznivci florbalu. Vítejte u textového onlajn přenosu z veledůležitého utkání semifinále extraligy žen ve florbale, v hale na Jižním Městě se utkají TJ JM FAT PIPE Chodov a 1. SC WOOW Vítkovice! Onlajnem Vás bude provázet Dominik Hrubý.

1. SC VÍTKOVICE

Obhájkyně titulu skončily v základní části na 2. místě a ve čtvrtfinálové derby sérii přehrály FBC Ostrava jasně, 4:0 na zápasy. Do Superfinále však mají po středeční prohře v domácím prostředí o krok dále než jejich soupeřky a dnes budou odvracet konec sezony.

TJ JM CHODOV

Chodovským lvicím se v základní části nevedli souboje s největšími dvěma konkurenty a skončily tím pádem až na 3. místě. Teď však mají velikou šanci prolomit semifinálové prokletí! Díky dvěma vítězstvím ve vítkovické hale Na Dubině vedou 3:2 a dnes mohou udělat poslední čtvrtý krok do pompézního Superfinále v O2 Aréně.

1. Anet Jarolímová 23 (9+14)
    2. Tereza Urbánková 17 (8+9)
    3. Eliška Křížová 15 (7+8)
    4. Jana Vojáčková 13 (8+5)
    5. Zuzana Tučková 12 (6+6)

PŘEDCHOZÍ ZÁPASY SÉRIE

1. utkání (28. 3.) – Vítkovice – Chodov 4:3 pp.
    Hned úvodní duel byl podle očekávání velmi vyrovnaný. Chodov ve třetí třetině smazal náskok domácích, v prodloužení ovšem vystřelila svému týmu vítězství vítkovická hvězda Hana Sládečková.

2. utkání (29. 3.) – Vítkovice – Chodov 5:6 pp.
    Ani napodruhé nestačilo oběma týmům na určení vítěze standartních 60 minut hry. Do nastaveného času poslala zápas svým druhým gólem v utkání slovenská obránkyně Katarína Klapitová, Chodov si však nakonec přeci jen odvezl z Ostravy vytoužený bod díky trefě Elišky Křížové.

3. utkání (4. 4.) – Chodov – Vítkovice 5:1
    Zatím nejméně vyrovnané utkání v sérii ozdobila svým výkonem gólmanka Pražanek Kristýna Provázková. Na tu našla recept až v 53. minutě Veronika Enenkelová a nakonec zůstala ve svém týmu jediná, to Chodov skóroval pětkrát a dostal se do vedení 2:1 na zápasy.

4. utkání (5. 4.) – Chodov – Vítkovice 2:4
    Skóre nedělního utkání sice otevřela domácí Jana Vojáčková, 22 vteřin poté ale vyrovnala Hana Sládečková a nastartovala tak svůj famózní večer. Reprezentační hráčka nakonec čtyřmi kanadskými body za hattrick a asistenci zařídila srovnání série.

5. utkání (8. 4.) – Vítkovice – Chodov 1:4
    V zatím posledním odehraném zápase doplatily domácí hráčky na svojí nedisciplinovanost – dostaly celkem 6 dvouminutových trestů a Chodov dokázal z přesilovek vsítit 3 góly. Pražanky se podruhé ujaly vedení v sérii a vybojovaly si tak mečbol v domácím prostředí.
    Ať už bude dnešní výsledek jakýkoliv, Chodov dnes zažije poslední domácí zápas v letošní sezoně a tak mobilizuje fanoušky i přes Facebook!

Lvice dnes půjdou do boje v modrém! Pokud chcete ukázat sounáležitost a obarvit halu, tak si vezměte modrá trička či dresy ;-)

Posted by Florbal Chodov on 10. duben 2015

Rozhodčími dnešního zápasu budou pánové Tomáš Kostínek a Martin Reichelt.

Sestavy:

TJ JM FAT PIPE Chodov: Provázková (Klabanová) – Jarolímová, Tučková, Dvořáková, Lacková, Klímová, Křížová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Hofmanová, Bachmaierová.

1. SC Vítkovice Oxdog: Kubíčková (Ranochová) – Šponiarová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Hašová, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinenová.

Line up domácích: Kristýna Provázková – Nikola Kuchařová, Lucie Paulovičová – Jana Vojáčková, Eliška Křížová, Martina Řepková.

Line up hostů: Hana Ranochová – Katarína Klapitová, Veronika Vobořilová – Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Veronika Enenkelová.

00:01

0:10
    První útok mohou rozjet Vítkovice, začínají od Klapitové s Vobořilovou.

0:58
    Úvodní střelu na branku obstarala Bachmaierová, Ranochová chytá.

1:19
    Dvořákové se nepovedla přihrávka a vyhodila míček do autu.

2:20
    Míček poskakoval v brankovišti Vítkovic, nakonec ho sbírá Ranochová.

2:48
    Na druhé straně se neujala rána Šponiarové, úspěšný nebyl ani následný protiútok Chodova.

3:49
    "Elí" Hofmanová vyvezla míček do útoku, její akci však nezakončila Lacková gólem.

4:30
    Řepková zkusila střelu z nepříliš výhodné pozice a minula.

5:38
    Bekhend Šupákové letí vedle.

6:10
    Halfarová se prokličkovala obranou až před Provázkovou, ta její zakončení vychytala.

6:44
    Enenkelová střílí nad.

7:51
    Skvělá obranná práce Niemcové, která se včas vrátila ze svého útočného výletu a zhatila rodící se šanci Chodova.

8:22
    Řepková udělal zmatek v obraně Vítkovic, vybojovala ovšem jen aut z rohu.

10:06
    Tožičková si stáhla míček ze vzduchu a dostala se do šance, podle rozhodčích však hrála vysokou holí.

10:59
    Šponiarová vybojovala míček a odchází střídat.

11:21
    Nebezpečná střela Tučkové končí těsně vedle.

12:24
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Chodov zaspal rozehrávku Vítkovic, míček si na útočné polovině zpracovala DENISA FERENČÍKOVÁ a zamířila přesně.
    Asistence: Katarína Klapitová.

13:40
    Křížová ve velké šanci ztroskotala na Ranochové.

14:10
    Před Šponiarovou zasáhla Kuchařová, Vítkovice budou rozehrávat z rohu.

14:57
    Sládečková přihrála Ratajové do velmi slušné pozice, ta bohužel pro Vítkovice ještě hledala další spoluhráčku.

15:35
    Po závaru na půlce Chodova drží míček Provázková.

16:34
    Tučkové střela nesedla podle představ, Ranochová jí vytěsnila.

17:16
    Šupáková doběhla míček na zadním mantinelu, předložila geniální přihrávku DENISE RATAJOVÉ a té už nezbývalo nic jiného než zavěsit.
    Asistence: Ivana Šupáková.

17:58
    Nebezpečná rána Sládečkové, gólmanka Chodova vyráží s velkými potížemi.

18:33
    Mohutný nápřah Kuchařové byl zblokován Vítkovickou obranou.

19:00
    Neuvěřitelná šance Jany Vojáčkové, ta minula poloprázdnou branku po skvělém pasu Řepkové.

19:39
    Další obrovská smůla pro Chodov, Tučková střílí těsně vedle z parádní pozice na středu.

20:00

Vítkovice v první třetině zaskočily domácí, díky gólům Ferenčíkové a Ratajové a také skvělému výkonu brankářky Ranochové zatím vedou 2:0!

20:01

20:27
    Enenkelová vtrhla jak uragán do rozehrávky domácích a vybojovala zajímavou standartní situaci.

20:39
    Na druhé straně z protiútoku střílí Urbánková, Ranochová opět skvělá.

21:36
    Řepková nejprve nepřesně zakončila protiútok a poté poslala nádhernou crossovou přihrávku na Křížovou, ta netrefila branku.

22:40
    Sládečková ze slušné pozice pouze do padající dvojice před sebou.

23:29
    Jarolímová při napadání faulovala.

23:37
    Zajímavá akce Sládečkové, z bezprostřední blízkosti a ostrého úhlu vyslala míček těsně vedle vzdálenější šibenice.

25:10
    Střela Bachmaierové nestála za mnoho, doběhla jí však Urbánková a za brankou byla faulována, rozehrávka pro Chodov.

25:19
    Paulovičová střílí z půlky pouze do schrumáže před brankou.

26:12
    Dělovku Bachmaierové schytala z necelých dvou metrů blokující Enenkelová.

26:47
    Urbánkové se při protiútoku utopila ve vítkovické přesile.

27:34
    Vojáčková z výběhu po volném úderu zamířila nepřesně.

28:53
    Robustní Šupáková se dostala ke střele, ztroskotala na Provázkové.

29:56
    Projektil Laitinenové ztečovala obrana do protipohybu Provázkové, naštěstí pro gólmanku Chodova však také mimo branku.

30:56
    Dvořáková stála v brankovišti a odpálila míček, Vítkovice pojedou trestné střílení.

30:56
    Klapitová zkusila bekhendové zakončení, které Provázková chytila.

30:56
    Anna Dvořáková (CHO) je tedy vyloučena za hru v malém brankovišti na 2 minuty.

31:32
    Provázková skočila za branku a míček chytila.

32:02
    Chodov zatím brání skvěle a ukrojil už z vítkovické přesilovky více než polovinu.

32:17
    Ostrá střela Laitinenové naštěstí pro Provázkovou zblokována.

32:56

33:49
    Klapitová faulována u mantinelu, hra se opět kouskuje.

34:06
    Enenkelová zkoušela na půlce vymýchat několik protihráček, nakonec o míček přišla.

34:51
    Neuvěřitelný závar před Ranochovou vítkovická gólmanka ustála. Jarolímová nejprve nedokázala usměrnit do branky přihrávku Tučkové, poté Tučková sama zasunula míček pouze mezi nohy strážkyně vítkovické brány.

35:10
    Vojáčková střílí do břevna!

36:51
    Požár v hostujícím brankovišti opět hasí Ranochová ve spolupráci z obranou.

Dnešní utkání sleduje 255 diváků.

38:07
    Jarolímová se dostala do slušné střelecké pozice, chtěla ale ještě přihrávat a Halfarová jí míček vypíchla.

38:37
    Opět Ranochová, tentokrát proti schované střele Křížové.

39:06
    Řepková vyplavala po akci Vojáčkové sama před Ranochovou, na skákající balónek ale nedosáhla.

39:41
    Kociánová zapracovala skvěle a donutila Bachmaierovou odpálit do autu. Vypadá to, že Vítkovice neinkasují ani ve druhé třetině.

40:00

Fenomenální Hana Ranochová zatím drží dvougólový náskok Vítkovic v dnešním zápase, zejména díky ní ve druhé třetině gól nepadl. Velkou příležitost měli ale i hosté, Klapitová však trestné střílení neproměnila a nepovedla se ani následná přesilovka. Další třetina začne přibližně v 20:51.

40:01

40:30
    Oba týmy se do závěrečné dvacetiminutovky vrhly s vervou.

41:21
    Přihrávku Dvořákové nepochopila žádná z jejích spoluhráček.

41:43
    Řepková od mantinelu zahodila míček jen do rukou Ranochové.

42:36
    Tožičková se dopustila zvedání hole, rozehrávat budou hosté.

43:11
    Další šance Řepkové, její pěknou ránu ze středu vyráží Ranochová.

44:08
    Znovu skvěle Ranochová, chodovské hráčky nemohou mladou gólmanku Vítkovic za Boha překonat.

44:37
    Zahanbit se nenechala ani Provázková, i ona si připsala pěkný zákrok.

46:15
    Sládečková se vrátila do obrany a přerušila rozvíjející se akci Vojáčkové.

46:44
    Šponiarové je pískán faul. I když se rozčiluje, Tučkovou jasně přistrčila.

47:29
    Jarolímová vyvezla míček, ani ona ani její spoluhráčky však na branku nevystřelily.

48:10
    Nenápadný útok Vítkovic znamená třetí gól v síti Provázkové, pod padající chodovskou gólmankou skóruje VERONIKA ENENKELOVÁ.
    Asistence: Denisa Ferenčíková.

49:03
    Ranochová chytila střelu Kuchařové.

49:30
    Křížová ze slušné pozice bránu netrefila.

50:08
    Bachmaierové se střela z půlky příliš nepovedla.
    DJem a hlasatelem na dnešním zápase je trenér chodovských mužů a marketingový specialista klubu David Podhráský!

Moderátorem a DJ zítřejšího semifinále bude náš markeťák Dejv Podhráský. Máte nějaký song, který by rozhodně měl zaznít? Tak nám ho hoďte do komentáře ;-)

Posted by Florbal Chodov on 9. duben 2015

51:36
    Střelu Křížové opět chytá Ranochová.

51:52
    Ratajová se už už dostávala před Paulovičovou, chodovská kapitánka ale v poslední chvíli vypíchla soupeřce míček!

52:42
    Volný úder těsně za hranicí velkého brankoviště zkusila proměnit z první Paulovičová, míček skončil na vítkovické zdi.

53:27
    Vítkovice po dlouhé době drží míček delší dobu na svých holích.

54:28
    Eliška Křížová se jen těžko zvedá ze země, doufejme že bude v pořádku.

55:06
    Rozhodčí Reichelt sklízí nelichotivá slova od fanklubu Chodova. Kdyby totiž neodpískal Jarolímové sekání, mohla by jít společně s Tučkovou ve dvou na osamocenou Ranochovou.

56:08
    Neujala se ani střela Vojáčkové.

56:24
    Provázková chytá a od ní může začít další útok Chodova.

56:46
    Ranochová si tentokrát málem srazila přihrávku Jarolímové do branky, nakonec však i tento míček chytá.

57:37
    Sládečková výborně ustála souboj s Paulovičovou, míček podržela a vrátila zpět na beky.