NY Rangers – Ottawa 0:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 1:3 (kon.) | Tampa Bay – NJ Devils 4:3 (po pr.)
Florida – Boston 4:2 (kon.) | Montreal – Detroit 4:3 (po pr.) | St. Louis – Chicago 2:1 (kon.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | Calgary – LA Kings 3:1 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:0 (2:0 po s.n.)
Edmonton – San Jose 1:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 5:0 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Carolina Hurricanes
cz Piatok 10.04.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
    Obránce Hurricanes Keegan Lowe se při svém debutu v NHL hned dvakrát popral.

Československá stopa
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:22
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:37 (03:56:48)

Tři hvězdy utkání:
    1. Brett Bellemore (CAR) 1+0
    2. Eric Staal (CAR) 0+1
    3. Cam Ward (CAR) 27 zák., 1 gól, 96,4%

Dnešní utkání navštívilo 17348 diváků.

Hokejisté Caroliny Hurricanes vítězí ve Philadelphii 1:3 a dokázali, že se jim letos proti tomuto soupeři daří, když si ve vzájemných duelech připsali už čtvrtou výhru v řadě. Skóre utkání otevřel ve 13. minutě Brett Bellemore a na druhý gól se čekalo až do 53. minuty, kdy na 0:2 zvyšoval v přesilovce Ryan Murphy. Flyers poté vykřesal jiskřičku naděje na body Sean Couturier, ale v poslední minutě nejprve zastavila střelu Girouxe tyčka a vzápětí tak na druhé straně rozhodl střelou do opuštěné domácí klece Jordan Staal. Jakub Voráček se dnes bodově neprosadil a jeho šance na zisk Art Ross Trophy se velmi snížily.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:9, celkem – 28:27.

60:00
    Jordan STAAL - 1:3

59:21
    Carolina právě vstřelila branku!
    Vyrovnání měl na holi Claude Giroux, domácí kapitán však trefil pouze tyčku a o chvíli později tak JORDAN STAAL mohl od červené čáry zamířit do prázdné klece Flyers. Asistence: Ron Hainsey.

58:51
    Od modré pálil Streit, poté doráželi Voráček a Read, ale puk se za brankovou čáru nedostal!

58:21
    Time-out, který si vzal domácí kouč Berube.

58:21
    Domácí už opět hrají s prázdnou brankou! Dobrou šanci měl Matt Read, který se dostal k dorážce po Rafflově vyražené střele, ale puk zasunul jen pod betony Cama Warda.

57:07
    Sražené nahození Erica Staala se odrazilo k Terrymu, který z levého kruhu minul domácí klec.

56:24
    Emery je zatím zpět v brance.
    Sean COUTURIER - 1:2

56:19
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je tu kontaktní gól! Giroux nahrál na modrou Streitovi, který puk nahodil na branku a SEAN COUTURIER ho dokázal tečovat mimo dosah Warda – 1:2. Asistence: Mark Streit a Claude Giroux.

55:55
    Ray Emery už zůstal na střídačce!

55:55
    Couturier vyzkoušel Warda spíše propagační střelou, kterou hostující gólman podržel v lapačce. Máme tu reklamní přestávku.

55:03
    Zakázané uvolnění Hurricanes, hostující střídačka si vzala time-out.

54:51
    Domácí v plném počtu. Teď už Letci musejí vrhnout všechny síly do útoku.

53:25
    Pumelice Nestrašila skončila vedle.

52:52
    Carolina má k dispozici ještě další dvě minuty početní výhody.
    Ryan MURPHY - 0:2

52:51
    A je to 0:2 pro Canes! Právě Liles na modré posunul puk k RYANOVI MURPHYMU, který se z voleje trefil nad lapačku Emeryho. Asistence: John-Michael Liles a Nathan Gerbe.

52:21
    Liles je na hostující přesilovce, žádnou velkou újmu na zdraví tedy neutrpěl.

51:50
    Lindholm z pravého kruhu netrefil domácí klec.

50:53
    Nepříjemná chvíle pro domácí! Michael Del Zotto hokejkou krvavě zranil v obličeji Lilese a dostává trest na 2+2 minuty. O úmysl rozhodně nešlo, Del Zottova hůl vylétla do vzduchu v pádu, ale hráč je zodpovědný za své nářadí.

49:30
    Hned dvakrát pálil od modré golfákem Hainsey, Emery byl v obou případech na místě.

48:35
    Flyers kompletní.

48:15
    Domácí měli v oslabení hned dvě dobré šance. Tu druhou měl Matt Read, ovšem přestřelil.

47:24
    Hosté si dlouho nahrávali. Nakonec to zkusil z mezikruží Lindholm, ale nebyl přesný.

46:32
    Po reklamní přestávce si zahraje přesilovku i Carolina. Nick Cousins zvedl v souboji s Hainseyem hůl příliš vysoko a je odeslán na trestnou lavici.

45:25
    Pozornost Emeryho prověřil Rask, brankář Philadelphie přerušil hru.

45:11
    Hosté v plném počtu, Letci toho mnoho nepředvedli.

44:23
    Domácím se přesilovky v posledních zápasech docela dařily, ale dnes to zatím neplatí. McClement Hurikány osvobodil.

43:43
    Pro ránu Streita si Ward sáhl lapačkou.

43:18
    Hosté vyhráli buly a vyhazují.

43:10
    Ryan Murphy vyloučen za hákování. Letci si zahrají přesilovku.

42:02
    Sám na Emeryho jel Skinner! Zkoušel to mezi nohy, ale domácí brankář zavřel mezírku mezi betony včas a podržel tak svůj tým.

41:10
    Emery kryl nahození ze středního pásma a hned rozehrál na své spoluhráče.

40:20
    Schenn se natlačil až do brankoviště, na Warda však nevyzrál.

40:01
    Carolina i po dvou třetinách drží nejtěsnější vedení.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.

I po čtyřiceti minutách můžeme říci, že sledujeme utkání, které nemá s úrovní nejlepší ligy na světě mnoho společného. Ve druhé části byly o něco lepším týmem hostující Hurikáni, ale další gól se jim přidat nepodařilo. Za zmínku stojí už druhá rvačka mezi domácím Vincentem Lecavalierem a debutantem Keeganem Lowem, kterou zkušený Lecavalier navíc odnesl desetiminutovým trestem za její vyvolání.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:13, celkem – 14:18.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:25
    Z bezprostřední blízkosti se snažil prosadit Gerbe, puk drží Emery.

38:56
    Teď přišla dobrá šance. Couturier se před brankou dostal ke kotouči, odkrytou část branky však minul a ani dorážející Read Warda nepřekonal.

38:25
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale zase nestřílí.

37:08
    Jordan Staal si vybruslil zpoza branky a po jeho střele trefil bratr Eric z dorážky tyčku!

36:33
    Puk na střídačce Flyers, vhazovat se bude v obranném pásmu Canes.

36:03
    Tohle domácí nesehráli úplně zle. White roztáhl hru na VandeVeldeho, jehož střela zápěstím končí ve výstroji Warda.

35:15
    Ještě jedna reklamní přestávka.

34:46
    Flyers v útočném pásmu, motají se však v místech, odkud Wardovi nehrozí bezprostřední nebezpečí.

34:05
    Giroux vyhrál buly na Colaiacova, jehož ránu vyrazil Ward.

33:59
    Zakázané uvolnění Caroliny, hra se stěhuje před Warda.

33:26
    Schultz u modré nezkrotil puk a musel ho sbírat ve středním pásmu. Takhle dnes Letci uspět nemůžou.

32:50
    Druhá třetina herně patří Carolině, která vede na střely 2:10. Domácí se dnes hodně trápí. Ani elitní lajna s Jakubem Voráčkem není příliš vidět.

32:50
    Ofsajd Flyers. Následuje reklamní brejk.

32:02
    Střela Nestrašila donutila Emeryho vyrážet puk.

31:54
    Voráček hledal na modré Streita, ale tomu puk utekl do středního pásma.

31:23
    Domácí hrají v plném počtu.

30:39
    Z pravé strany vypálil Gerbe. Emery puk vyrazil a vzápětí i přikryl.

29:32
    Lindholmovu ránu vyrazil Emery.

29:22
    Vincent Lecavalier ve druhé třetině dohrál! Za vyprovokování bitky dostal, kromě klasických pěti minut, také desetiminutový osobní trest. Navíc je z toho dvouminutová přesilovka pro Hurricanes.

29:22
    Podruhé v zápase se pere Lecavalier s Lowem! Bývalý útočník Tampy, který býval znám spíše svými technickými schopnostmi, se snad na stará kolena dá na dráhu bitkaře!

28:55
    Del Zotto pod tlakem vyhodil tak, že kotouč se sotva klouzal k brankové čáře a o icing tak nešlo.

28:04
    Domácí v postavení mimo hru.

27:40
    Icing hostujícího týmu.

27:30
    Oba hráči dostávají pětiminutové tresty.

27:30
    Bitka mezi Manningem a Malonem!

27:22
    Emery nejprve vykopl Dwyerovu střelu z pravé strany a poté si poradil i s pokusem Maloneho.

26:53
    Přihrávku do jízdy dostal Raffl. Udělal ještě pár kroků a příklepem vypálil. Ward si povyjel a kotouč zachytil. Následuje reklamní přestávka.

26:00
    Zakázané uvolnění Canes.

24:24
    Malone převzal na levém křídle pas od spoluhráče a dostal se až do střelecké pozice. Puk je v klíně Emeryho.

23:25
    Dopředu se řítil Schultz, který naskočil do hry z trestné lavice. Jeho střelu vyrazil Ward ramenem a Rinaldo už nestačil skákavý puk dorazit do sítě.

23:21

23:12
    Od modré vystřelil Faulk, ale to byla pro Emeryho lahůdla. Přesilovka hostí se chýlí ke konci.

22:53
    Jeff Skinner byl v útočném pásmu dříve než puk – postavení mimo hru.

22:18
    Couturier vybojoval puk a z jeho dobré práce těžil Read, který opět vyhazuje.

21:59
    Domácí vyhazují až za branku soupeře.

21:20
    Skinnera podrazil domácí obránce Nick Schultz. Hurricanes si zahrají přesilovku.

21:03
    První řada Flyers se usadila v útočném pásmu, ale na Warda nikdo nevystřelil.

20:19
    Blízko vyrovnání byl Del Zotto. Ten vypálil od modré a kotouč po zákroku Warda lízl tyčku!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

První třetina nám toho moc nenabídla. Spokojenější mohou být přeci jen hosté z Caroliny, kteří se ve 13. minutě ujali vedení zásluhou Bretta Bellemora, jenž tečoval za záda Emeryho nahození Erica Staala. Doufejme, že v dalším průběhu utkání budeme svědky lepšího hokeje.

Střely na branku v 1. třetině – 9:5.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:10
    Cam Ward si připsal další úspěšný zákrok po ráně Raffla.

19:01
    Běží poslední minuta úvodní části.

18:51
    Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za rvačku.

18:51
    Hostující debutant Keegan Lowe ukázal, že se nikoho a ničeho nebojí a pustil se do bitky s držitelem Stanley Cupu Vincentem Lecavalierem!

18:46
    Rána Schultze nadělala před Wardem pořádný zmatek, ale vyrovnáno není.

18:08
    Nezáživná první třetina se pomalu blíží ke svému konci.

16:42
    Tak to byla obrovská šance Flyers! Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1, Manning ho vyřešil střelou, kterou Ward vyrazil jen k Readovi, ale ten svou dorážku nasměroval pouze do nohy padajícího Bellemora! Zadák Hurikánů si tak ke gólu připsal také výtečný obranný zákrok.

16:13
    Voráček si sjížděl před branku, ale na letící kotouč nedosáhl.

15:42
    Kotouč se od Bellemarovy hole odrazil mezi střídačky. Následuje reklamní přestávka.

15:14

15:10
    Také Rinaldova střela se stala kořistí Cama Warda.

14:09
    Voráček pálil z pravého kruhu, ale trefil jen Warda, který klečel na správném místě.

13:13
    Hostující Jay McClement je vyloučen za podražení.
    Brett BELLEMORE - 0:1

12:48
    Hosté otevírají skóre velmi jednoduchou, ale účelnou akcí! Jordan Staal zavezl kotouč do útočného pásma, u modré čáry ho předal bratrovi Ericovi Staalovi, který puk nahodil na branku a šikovná teč obránce BRETTA BELLEMORA, jenž se nečekaně zjevil až před Emeriho brankovištěm, znamená první gól zápasu. Asistence: Eric Staal a Jordan Staal.

12:35
    K individuální akci se nadechl Brayden Schenn, který prošel středním pásmem a po přejetí útočné modré vypálil. Puk srazil do ochranné sítě obránce Caroliny Hainsey. Reklamní pauza.

11:37
    Tempo hry připomíná spíše předsezónní přátelák než ostrý zápas nejlepší ligy světa.

10:45
    Střela Terryho zůstala v Emeryho výstroji.

10:37
    Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, přikryl Emery.

10:32

09:12
    Tento zápas toho do této chvíle mnoho nenabídl. Bruslí se většinou ve středním pásmu nebo v rozích.

07:46
    Letci v plném počtu.

06:55
    Canes se v početní výhodě zatím neprosazují, mají problémy s usazením se v pásmu.

05:58
    Puk se ocitl mimo hrací plochu. Buly ve středovém kruhu.

05:45
    Domácích bylo na ledě šest a to se samozřejmě nesmí. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Voráček.

05:18
    Pěkná spolupráce mezi VandeVeldem a Lecavalierem. Druhý jmenovaný však z osy hřiště zamířil mimo.

04:32
    Zakázané uvolnění Flyers.

03:53
    Utkání zatím nabírá to správné tempo.

02:54
    Del Zotto vyslal od modré jedovatou střelu, kterou musel vyrážet Ward.

02:21
    Dwyer obkroužil domácí klec a pokusil se překvapit Emeryho. Ten si svou tyčku pohlídal.

02:04
    Nahození Colaiacova od modré skončilo v klíně Warda.

01:14
    Na ledě je Jakub Voráček a hned zkoušel své střelecké štěstí. Jeho pokus se ale neujal.

00:20
    Domácí zahájili utkání s druhou řadou, Carolina má na ledě elitní formaci s oběma bratry Staalovými.

00:01

Zní hymna Spojených států amerických v podání Lauren Hartové.
    Dnešní utkání ve Wells Fargo Center je věnováno rodinám s autistickými dětmi.

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Streit (A), Grossmann, Schultz, Del Zotto, Manning, Colaiacovo – Voráček (A), Giroux (C), Raffl – Read, Couturier, Schenn – White, Cousins, Rinaldo – Lecavalier, Bellemare, VandeVelde. Trenér: Craig Berube

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Hainsey (A), Murphy, Lowe, Liles, Bellemore – Sjomin, J. Staal (A), E. Staal (C) – Nestrašil, Lindholm, Skinner – Terry, Rask, Gerbe – Malone, McClement, Dwyer. Trenér: Bill Peters

Rozhodčí: Walsh, Rank – Cormier, Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Československá stopa:
    Jakub Voráček (PHI) – 80 zápasů, 81 bodů (22+59)
    Andrej Nestrašil (CAR) – 52 zápasů, 20 bodů (7+13)

Vzájemné zápasy:
    13.12. 14: Philadelphia – Carolina 5:1
    03.01. 15: Carolina – Philadelphia 2:1
    25.02. 15: Carolina – Philadelphia 4:1
    04.04. 15: Carolina – Philadelphia 3:2 po sn.

Philadelphia Flyers:
    Také ve Philadelphii už nějaký čas vědí, že se i letos budou muset obejít bez play-off. Flyers dosud nasbírali 84 bodů a na Východě jim patří dvanácté místo. Aktuální forma Letců ale není vůbec špatná a poslední dva domácí zápasy proti silným týmům se jim velmi povedly. V sobotu nejprve v „Bitvě o Pensylvánii“ přehráli 4:1 Pittsburgh a v pondělí udolali 5:4 i New York Islanders, byť v závěru ztratili dvoubrankový náskok a o osudu duelu rozhodl až tři sekundy před koncem Brayden Schenn. Hokejisté Philadelphie se ve zbytku sezóny především snaží pomáhat Jakubovi Voráčkovi, jenž bojuje o vítězství v kanadském bodování NHL. Český útočník je s 81 body na čtvrté pozici a na vedoucí trojici Tavares, Crosby a Jamie Benn ztrácí dva body.