Frýdek-M. – Plzeň 15:23 (kon.) | Litovel – Zlín 21:22 (po pr.)
Tatran Litovel
21:22 (11:14)
Handball PSG Zlín
cz Nedeľa 05.04.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů (CZ)

Ještě v rychlosti doplním poslední informaci. Tento zápas sledovalo v litovelské hale celkem 432 diváků.
    To je od mě pro dnešek již opravdu vše, přeji Vám hezký zbytek velikonočních svátků. (21:55:29)

Střelecké statistiky

Litovel: Konšel 6, Schmalz 4, Dolák 4, Šmíd 3/1, Barabáš 2, Havlíček 2.

Zlín: Kafka 8, Indrák 6/1, Poloz 2, Dujčák 2, Zbránek 1, Pernica 1, Mužík 1, Doležel 1.

Ohlasy trenérů

Lubomír Krejčíř (trenér Tatranu Litovel): Pro nás to bylo smolné utkání. I když si myslím, že po včerejšku jsme neodehráli tak špatnou partii. Utekla nám střední část, kdy hráči při obraně nešli soupeři do těla. Naopak řešení útočných situací jsme uspěchávali ve snaze zápas zvrátit. Podařilo se to až v závěrečné fázi, kdy jsme na hranici rizika vystřídali některé hráče, kteří už mleli z posledního. Ta samotná koncovka byla o štěstí, poslední střela šla do tyče a od ní do branky. To samé sedmičky, takže si myslím, že Zlín měl v celé sérii notnou dávku štěstí. Včetně toho, že nemohl hrát náš nejlepší hráč David Juříček.

Jiří Mičola (trenér HC Zlín): Opět to bylo typické utkání v té naší sérii. Od začátku to bylo vyrovnané. My jsme se v první půli dokázali dostat do vedení, ale nezvládli jsme domácím odskočit o víc jak dvě tři branky. Nasazení a enormní bojovnost zase Litovli v závěru přinesly úspěch a my jsme se těžko prosazovali. Jsem rád, že jsme to dotáhli do remízového konce a posléze do vítězství v sedmimetrových hodech.

Dámy a pánové, čtvrtý duel série play-out mezi Litovlí a Zlínem je u konce. Zlín byl nakonec tím šťastnějším a v sedmičkové loterii díky brankáři Zdeňku Luňákovi a střelci Michalu Indrákovi vyválčil extraligovou záchranu.
    Litovel čeká souboj o bytí či nebytí v nejvyšší soutěži se Sokolem Přerov.

70
    První poločas prodloužení skončil. (21:22)

61
    Autorem vítězné branky Zlína je tedy Michal Indrák. (21:22)

61
    A Michal Indrák se nemýlil. Zlín se tak zachraňuje ve extralize házené. (21:21)

61
    A Konšel to zvládl. Poslední slovo ale má Zlín. (21:21)

61
    A Zbránek proměnil. Konšel teď musí dát. (21:21)

61
    Jan Šmíd trefuje tyč. Teď je na koni zase Zlín. (21:21)

61
    David Mužík srovnává. (21:21)

61
    Teď však neuspěl ani Jakub Dolák. (21:21)

61
    A pozor! David Poloz nedal a domácí vedou 2:1! (21:21)

61
    Za Litovel jde Schmalz, a po zemi dává. (21:21)

61
    Za Zlín uspěl Radek Doležel. (21:21)

61
    A střílí Nedoma, který koníčkem uspěl. (21:21)

61
    Začal první poločas prodloužení. (21:21)

Domácí budou střílet jako první.

Následuje pětiminutová pauza a pak sedmimetrové hody!

60
    Druhý poločas skončil. (21:21)

60
    V samotném závěru ještě litovelská devítka. Ta ale nic neřeší. Rozhodnout tak budou muset sedmičky! (21:21)

60
    A Rudolf Kafka v infarktovém závěru srovnává. Nyní time-out pro domácí. (21:21)

60
    Do konce utkání chybí půl minuty! (21:20)

60
    Zlínský Dujčák navíc dostal dvě minuty za faul na Nedomu. (21:20)

60
    Zlínu teče do bot a bere si time-out. (21:20)

59
    Za Litovel se nyní postavila paní Štěstěna. Matěj Konšel napřáhl k ráně, se štěstím pokořil Luňáka a Litovel získává dost možná klíčové vedení. (21:20)

58
    Prauzek skvěle zasáhl proti Indrákovi! (20:20)

56
    Dvě minuty dostal Dujčák. (20:20)

56
    Již poněkolikáté skvělý Prauzek. Litovel si navíc zahraje přesilovku. (20:20)

56
    To snad není možné. Schmalz již pokořil Luňáka, jeho střela se ale díky tyčím odrazila zpět do hřiště. (20:20)

55
    Macek se ocitl ve velké šanci, ale Luňák Zlín podržel. (20:20)

55
    Zlínu se nedaří překonat domácí obranu. (20:20)

53
    Litovelská hala je ve varu a žene svůj týmu za otočením skóre. (20:20)

52
    A máme srovnáno. Trefil se Schmalz. (20:20)

51
    Pavel Prauzek ji ale Zbránkovi chytil! (19:20)

51
    Jakub Dolák dostal dvě minuty, navíc bude Zlín zahrávat sedmičku. (19:20)

50
    A i on si teď vzal oddechový čas. (19:20)

50
    Zlín navíc teď dostal další dvouminutový trest. (19:20)

50
    Z rohu koníčkem skóruje Havlíček, Litovel je blízko vyrovnání. (19:20)

49
    Dvě minuty navíc dostal David Poloz z týmu Zlína. (18:20)

49
    Dolákovi vyšla jeho finta a Zlín rázem vede jen o dva góly. (18:20)

48
    Matěj Konšel vypálil a koriguje na rozdíl tří branek. (17:20)

47
    Vzápětí však litovelský gólman zblízka kapituluje před Filipem Dujčákem. (16:20)

47
    David Barabáš obdržel od Prauzka dlouhý balón a v úniku se nemýlil. (16:19)

45
    Litovelská pasivita a Zlín má možnost svůj náskok znovu navýšit. (15:19)

45
    Kafka ovšem dostává dvě minuty za nedovolený zákrok na jednoho z Litovelských. (15:19)

44
    Rudolfu Kafkovi se dnes opravdu daří. Prauzka tentokrát prostřelil na bližší tyči. (15:19)

44
    Tomáš Hanák dostává za faul poblíž vlastního brankoviště dvě minuty. (15:18)

43
    Domácí snaha teď vyšla vniveč, Konšel na Hanáka nenahrál přesně. (15:18)

42
    Kafka zakončil do protipohybu Prauzka a Litovel si vzala oddechový čas. (15:18)

41
    S další ránou ovšem Konšel neuspěl. (15:17)

40
    Matěj Konšel posadil Luňáka na zem a dělovkou snižuje. (15:17)

39
    Šmíd ale nastřelil jen spojnici břevna a tyče. (14:17)

39
    Po faulu na Doláka v brankovišti následuje litovelská sedmička. (14:17)

38
    Konšel nastřelil tyčku, ale z dorážky se vleže trefil Jakub Dolák. (14:17)

37
    Doležel natáhl ke střele a Prauzek skákal marně. (13:17)

37
    Konšel se prosadil dělovkou ze spojky, i když byl v hráčské i časové tísni. (13:16)

35
    Litovelskou mizérii v koncovce zmírnil Šmíd. (12:16)

35
    Prauzkovi teď Rudolf Kafka nasadil jesle. (11:16)

33
    Indrák s pomocí tyče dává patnáctý gól Zlína. (11:15)

32
    Nepřesnosti se nyní vyskytly na obou stranách. (11:14)

31
    Barabáš se svou střelou neuspěl. (11:14)

31
    Začal druhý poločas. (11:14)

Za maličkou chviličku začne druhá půle zápasu.

Úvodních třicet minut je u konce. Litovel nedokázala proměnit řadu svých šancí a ztroskotávala na výborně chytajícím zlínském brankáři Zdeňku Luňákovi. Zato Valaši byli v koncovce úspěšnější a do druhého poločasu půjdou s náskokem 14:11.

30
    První poločas skončil. (11:14)

30
    Indrák se trefuje ze spojky. Prauzek byl bez šance. (11:14)

28
    Po Luňákově výborném zákroku proti Dolákovi se prosazuje z brejku Mužík. (10:13)

26
    Prauzek proti zlínské přízemní střele skapl "betony" včas. (10:12)

25
    Robinsonáda v podání Pavla Prauzka! (10:12)

24
    Hanák vidí za zákrok na Indráka žlutou kartu. (10:12)

23
    David Poloz se prosazuje k levé štangli. (10:12)

23
    Skvěle proti ráně z pivota zasáhl Pavel Prauzek. (10:11)

22
    Na konci výborné domácí souhry po ose Dolák-Šmíd byl Jakub Schmalz. Zlín reaguje time-outem, protože jeho náskok se ztenčil na jedinou branku. (10:11)

21
    Nedoma dostal žlutý kartonek. (9:11)

20
    Dolák koníčkem prostřelil Luňáka. (9:11)

19
    Rudolf Kafka se prosazuje v oslabení ke vzdálenější tyčce. (8:11)

19
    Schmalz se štěstím překonal Luňáka. (8:10)

19
    Další dvě minuty pro Zlín. Zbránek si jde sednout za faul na Doláka. (7:10)

18
    Havlíček ukončil litovelskou letargii a využívá přesilovku. (7:10)

17
    Teď se na hřišti srazili Schmalz s Pernicou. Zlínský hráč za to dostane dvě minuty. (6:10)

17
    Pernica skóruje z hranice brankoviště. (6:10)

16
    Zbránek vidí žlutou kartu za faul na Hanáka. (6:9)

14
    Zlín využil Šmídovy chyby a Indrák mu dává náskok tří branek. Domácí si berou time-out. (6:9)

14
    Michal Indrák se trefuje ze spojky. (6:8)

13
    Není radno nechat prostor Matěji Konšelovi. Teď měl litovelský obr dost prostoru a jeho dělovka skončila v levém dolním růžku zlínské brány. (6:7)

13
    Dujčák koníčkem ke vzdálenější tyči odpovídá. (5:7)

12
    Jakub Dolák to zkusil po zemi a uspěl. (5:6)

11
    Konšelova pumelice končí v síti. (4:6)

11
    Kafka pálí ze spojky a Zlín vede o tři góly. (3:6)

10
    Zbránek zužitkoval rychlý únik. (3:5)

9
    Bravurně proti Konšelově ráně zasáhl Luňák. (3:4)

9
    Kafka po naznačení dává čtvrtou branku Zlína. (3:4)

8
    Na druhé straně se dvakrát vyznamenal i Zdeněk Luňák. (3:3)

7
    Skvěle proti Dujčákovi zasáhl Pavel Prauzek. (3:3)

7
    Indrák z následného útoku srovnal. (3:3)

7
    A Šmíd se nemýlil. (3:2)

6
    Po faulu na Hanáka je nařízena sedmička. (2:2)

6
    Kafka srovnal. (2:2)

5
    Další žlutou kartu vidí Radek Doležel z týmu Zlína. (2:1)

3
    Kuriózně srovnává David Poloz. Jeho první pokus Prauzek vyrazil, Poloz ale v leže přes domácího gólmana dorazil míč do sítě. (1:1)

2
    Jan Šmíd stejně jako včera otevírá skóre. Prosadil se z pravého křídla. (1:0)

2
    Skvělý obranný zákrok Matěje Konšela. (0:0)

1
    Domácí útočí. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Tatran Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz, Číhal, Mičola, Nedoma, Šmíd, Hanák, Havlíček, Barabáš, Kuchař, Konšel, Macek, Dolák. Trenér: Lubomír Krejčíř.

HC Zlín: Mahušek, Luňák – Kafka, Buček, Šáš, Mužík, Dujčák, Doležel, Pernica, Žůrek, Indrák, Plšek, Poloz, Zbránek. Trenér: Jiří Mičola.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák.

Oba týmy si procvičují střelbu, zápas začne za necelých 10 minut.

A halou se už rozezněla i místní specialitka – siréna pana Josefa Doláka, tatínka domácího hráče Jakuba Doláka.

Domácí kotel na tento důležitý duel posiluje. Místo obvyklých tří bubnů bude, podle informací bubeníka Jana Vedry, fandit s bubny pěti. A je tomu skutečně tak!

Litovel dnes nastoupí v modrých dresech, hosté ve žlutém.

Domácí prostředí zatím v této sérií hraje jednu ze zásadních rolí. Uvidíme, jestli jej Litovel podruhé v krátké době dokáže zužitkovat.

Nedělní bitvu budou pískat pánové Tomáš Bubeníček a Jan Kosmák. Delegátem svazu bude pan Pavel Nesvadba.

Litovelský Tatran ve třetím utkání play-out na domácí půdě svého soka ze Zlína porazil. Stav hanácko-valašské série extraligy je tak 2:1 pro Zlínské. Litovel si ale sobotním vítězstvím v poměru 29:25 vynutila duel č. 4, ve kterém bude mít znovu výhodu domácího prostředí, kde ji jistě požene vpřed početná divácká kulisa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.