Buffalo – Chicago 3:4 (kon.) | NJ Devils – Montreal 3:2 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 5:7 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:4 (kon.) | San Jose – Arizona 3:1 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.)
Winnipeg Jets
5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
Vancouver Canucks
cz Sobota 04.04.2015, 21:05 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Přeji Vám dobrou noc a zítra se budu znovu těšit u šlágru dne mezi Chicagem a St. Louis. Do té doby na počtenou! (23:53:07)

3. Daniel Sedin (VAN) 1+2

Zápas je u konce! Oba týmy nám dnes předvedly, jak se bojuje o přítomnost v bojích o pohár lorda Stanleyho. Viděli jsme celkem devět branek, spoustu šancí na obou stranách a i skvělé zákroky obou gólmanů, co více si přát. Skóre otevřel v páté minutě Slater, o minutu později vedení Jets navýšil Frolík. Hosté však ještě do konce třetiny stihli zásluhou bratří Sedinů srovnat, avšak ještě před první sirénou vrátil Tryskáčům vedení Stempniak. Ve druhém dějství padaly branky až v poslední minutě, dvoubrankový náskok zajistil Scheifele, ale o osm vteřin později vrátil Vancouver zpět do hry Burrows. Deset minut před koncem se druhým gólem blýskl Stempniak, jenže při hře bez brankáře snížil Burrows, taktéž dvougólový střelec. Závěrečný tlak Canucks už branku nepřinesl, ze zisku důležitých dvou bodů se mohou radovat svěřenci trenéra Maurice.

60:00

59:56
    A hosté si pochopitelně vybírají oddechový čas.

59:56
    Poslední šance pro Kosatky. Scheifele zahrál na zakázané uvolnění. Do konce zbývá 3,6 vteřiny.

59:20
    Sedin hledal Burrowse, ale ten se tentokráte k zakončení neprodral. Scheifele vyváží kotouč.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny právě začíná a Läck je opět na střídačce!

58:53
    Hra se stěhuje do středního pásma, Läck se vrací do branky.

58:38
    Higgins z bezprostřední blízkosti trefuje tyč! Obří porce štěstí teď stála při hráčích Winnipegu.

58:10
    Läck míří opět na střídačku!
    Alexander BURROWS - 5:4

57:55
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Máme zaděláno na drama! Henrik Sedin z rohu kluziště našel své dvojče Daniela, který kotouč posunul na ALEXANDRA BURROWSE, který byl sám na hranici brankoviště a se skórováním neměl problém. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

57:25
    Daniel Sedin přebral na útočné modré přihrávku, ovšem do jeho střely vložil hokejku jeden z bránících hráčů a přizvedl touš do ochranné sítě.

57:00
    Eddie Läck opouští svou branku, Canucks to zkusí v šesti!

56:40
    Ladd jen tak nahodil puk na Läcka, který ho raději nechal ve svém držení. Na hráčích Vancouveru je znát jistá podrážděnost.

56:08
    Vrbata přebral pas od Edlera na útočné modré, otočil se s pukem na holi, vypálil, avšak Pavelec byl opět na své pozici.

55:58
    Další půlminutku strávili domácí v obranné třetině Vancouveru. Stafford chvíli motal hlavy obráncům soupeře, nakonec posunul puk na modrou, kde byl připravený Adam Pardy. S jeho střelou neměl Läck sebemenší potíže. Winnipeg teď však hraje velice chytře.

55:12
    Tobias Enström po střetu s Dorsettem odjíždí na střídačku, zdá se, že inkasoval nějaký zásah do obličeje. Doufejme, že bude v pořádku.

Vojtěch Tůma

Góly a asistencie: 5. Slater (Tlustý, Enström), 6. Frolík (Little, Perreault), 19. Stempniak (Perreault, Myers), 40. Scheifele (Wheeler, Trouba), 50. Stempniak (Perreault) – 10. Sedin (Edler, Sedin), 18. Sedin (Vrbata, Hamhuis), 40. Burrows (Bieksa, Sbisa), 58. Burrows (Sedin, Sedin)

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Myers, Stuart, Trouba, Pardy, Harrison – Ladd, Little, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Perreault, Lowry, Stempniak – Tlustý, Slater, Thorburn
    Vancouver Canucks: Läck (Markstrom) – Edler, Tanev, Bieksa, Sbisa, Hamhuis, Weber – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Higgins, Bonino, Vrbata – Matthias, Vey, Dorsett – Baertschi, Horvat, Hansen

Rozhodca: Dan O´Rourke, Chris Lee – Ryan Galloway, Scott Driscoll

Diváci: 15016 (vyprodáno)