cz Piatok 03.04.2015, 20:30 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League

Ofsajdy: 0 – 0
    ŽK: 2 – 3
    ČK: 1 – 0 (22:27:56)

Loučím se s vámi a přeji hezký večer.

Waregemu to ale stejně není nic platné, v Genku prohrál 1:0 po gólu De Ceulaera z šestatřicáté minuty a podle papírových předpokladů si připisuje první vítězství ve své skupině bojů o Evropskou ligu. Waregem si naopak připisuje čtvrtou ligovou porážku v řadě, pokud počítáme i závěr základní části.

90+4

90+4
    Waregem měl navíc nyní štěstí, že neinkasoval podruhé. Bossut tvrdou střelu jen vyrážel nad sebe a padající míč do bezpečí odvracel až napodruhé z brankové čáry. Domácí sice chtěli rozhodčího ovlivnit a začali zvedat ruce nad hlavu, sudí ale rozhodl správě a neexistující gól neuznal.

90+3
    Standardku navíc bude rozehrávat Genk na opačné straně hřiště, než by se nyní s míčem chtěli pohybovat domácí.

90+2
    Rozehrávat bude Köteles, waregemští už vědí, že dnes to na body nebude stačit.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Domácí brankář si s odkopem od branky po nepovedené standardce Waregemu dá na čas.

89
    Rudé dresy před brankou Genku zůstanou. Chystá se rozehrávka přímého kopu.

88
    Waregem má posledních přibližně pět minut na srovnání skóre.

87
    Dobře se snažil uvolnit Alexandr Trajkovski, nicméně u míče pak byl brankář Köteles dříve.

85
    Početní nevýhoda není na Genku zatím znát, domácí jsou na polovině soupeře.

84
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Schrijvers, přichází Walsh.
    Castagneho zákrok na červenou kartu

80
    Hřiště předčasně opouští Timothy Castagne (KRC Genk), který zajel kousek od šestnáctky Waregemu do soupeře skluzem kolíky napřed.

80
    Rozehrávky se ujal Aleksandr Trajkovski, míč ale poslal pouze na hlavu prvního obránce Genku.

79
    Žlutou kartu dostává Gorius (KRC Genk).

79
    Rohový kop pro Zulte-Waregem.

78
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází De Ceulaer, přichází Joseph-Monrose.

76
    Žlutou kartu dostává Milinkovič-Savič (KRC Genk).

75
    Mohlo být téměř vymalováno. Genk měl hned dvě dobré příležitosti jít do dvoubrankového vedení, první pokus však skvělým reflexivním zákrokem na čáře vyrazil Bossut, podruhé, kdy už byl mimo hru, mu pomohlo břevno! Genk trefil brankovou konstrukci již potřetí v tomto zápase.

74
    Köteles stahuje centrovaný míč ze vzduchu do svých rukavic.

73
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází , přichází .

71
    Dvacet minut před koncem zápasu vypotřebovali domácí všechny možnosti na oživení sestavy.

70
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Gimbert, přichází Rossi.

69
    Útočný faul k velké a hlasité nelibosti diváků zastavuje ofenzivní postup Genku.

68
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní budou přímý kop zahrávat domácí.

67
    Horkou chvilku má za sebou také Köteles, který si vyběhl až na samotnou hranici šestnáctky, kde střelecký pokus soupeře zneškodnil.

65
    A znovu hosté v šestnáctce Waregemu. Domácí fanoušci si žádali penaltu po sporném okamžiku a přistrčení Milinkoviče-Saviče. Rozhodčí vzal zřejmě v potaz, že do souboje nepromluvily ruce, a tak nechal ve hře pokračovat.

64
    Přesto se jednalo o ojedinělou akci Genku v posledních minutách, které jinak co do držení míče patří hostům.

63
    Další nastřelení brankové konstrukce! Střele Juliena Goriuse scházely centimetry, aby míč vtlačil pod břevno.

62
    A tak se k útočnému výpadu dostal Genk. Formose Mendy jen pár metrů od vlastní šestnáctky fauloval a domácí mají dobrou možnost zdvojnásobit svůj náskok.

61
    Waregem zatím jen chodí okolo horké kaše. K zakončení se ne a ne odhodlat.

59
    Hosté začínají získávat územní převahu, snahu o vyrovnání nemohou dlouho oddalovat.

57
    Druhý poločas se zatím podobá tomu prvnímu, mnoho nebezpečných příležitostí k vidění není. Rozdílným znakem je to, že oproti úvodu zápasu je nyní Waregem bažící po vyrovnání aktivnější.

53
    Nebezpečí se objevilo také na druhé straně, Köteles ale bude jen vykopávat.

51
    Waregem ustál úvodní nápor Genku a nyní operuje na jeho polovině hřiště.

49
    Rozehrávky přímého kopu se ujal Julien Gorius a trefil spojnici Bossutovy branky!

48
    Žlutou kartu dostává (SV Zulte-Waregem), Genk navíc získává výhodu standardky z dobré pozice k přímému zakončení.

47
    Druhý poločas zahajuje Genk rohovým kopem.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21.33.

V prvním poločase se hrálo z převážné míře na branku Zulte Waregem. Genk nejprve na Bossuta vyslal několik testovacích střel, až ve 36. minutě díky De Ceulaerovi udeřil naplno. O poločasové přestávce tak domácí zaslouženě vedou.

45+1

45+1
    Rozhodčí v prvním poločase nastavil jednu minutu.

45
    Waregem chce poločas dohrát na soupeřově polovině.

44
    Waregem se ubránil, a naopak sám nyní ohrožuje domácí branku.

43
    Jednou z posledních aktivit v prvním dějství bude standardní situace Genku z úrovně pokutového území od postranní čáry.

42
    Žlutou kartu dostává Skulason (SV Zulte-Waregem).

40
    Milinkovič-Savič znovu poslal Bossutovi pozdrav přímo do náruče.

39
    Waregem inkasovaná branka vytrhla z letargie a rudé dresy ihned obklíčily šestnáctku před Kötelesovou svatyní.
    De CEULAER - 1:0

37
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Troisi, přichází Messoudi.

36
    Genk právě vstřelil branku!
    Z následné akce už ale domácí bezgólové ticho protrhli. Na zpětný centr od brankové čáry si v pokutovém území Waregemu naskočil BENJAMIN DE CEULAER a přesnou hlavičkou posílá Genk do zaslouženého vedení 1:0.

36
    Z něj Genk neudeřil.

35
    Mezitím si Bossut připisuje první ostrý zákrok večera, u své pravé tyčky byl ale včas a míč stihl vyrazit na roh!

34
    Zraněný Yarouba Cissako nebude moci pokračovat ve hře, na trávník už vběhla jeho náhrada.

33
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Cissako, přichází Brebels.

31
    Brankář Bossut si dával s uvedením míče do hry načas, což domácí příznivci ohodnotili pískotem.

30
    Poslední třetinu první půle zahajují s míčem na kopačkách dle očekávání hráči Genku.

29
    Hra se na okamžik pozastavila z důvodu ošetřování hostujícího Cissaka.

27
    Další velice nepřesné zakončení, tentokrát kapitán Genku Gorius poslal míč asi pět metrů od pravé tyče.

25
    Zápas má stále stejnou tvář a průběh. U míče jsou domácí, ke střele se ale odhodlají nebo prosadí jen ojediněle.

23
    Milinkovič-Savič znovu prověřil Bossutovu pozornost, střelou doprostřed branky ovšem jen mírně.

22
    Waregem přežívá na polovině modro-bílých jen za cenu série vhazování bez náznaku posunu vpřed k brance.

19
    Je za námi téměř polovina prvního poločasu, proto nastává čas na první zhodnocení. To je prosté – v naprosté většině se hraje na pravou branku stráženou Bossutem, nicméně Genk má zatím problém s efektivní koncovkou. Waregem ohrozil domácí branku pouze dvakrát.

17
    Nepřesná hlavička Mendyho vrací míč Genku.

16
    A zatím se na tom nic nemění. Hosté vhazují kousek od domácí šestnáctky.

15
    Genk míč ztrácí, po delší době mají míč pod kontrolou hráči ve vínovém úboru.

14
    Centr z levého křídla nehodlal nechat brankář Waregemu Bossut dopadnout na hlavu nabíhajícího útočníka a vyrazil míč na roh.

12
    Další z ještě mnoha očekávaných šancí domácích přinesla pouze hlavičku z penaltového puntíku metr a půl od pravé tyče branky hostů.

11
    Úspěšná nebyla ani tato akce Genku po pravém křídle, centrovaný míč trefil jen jednoho z hráčů v modrém, od nějž šel míč do zámezí. Bossut rozehrává.

9
    Waregem se ubránil, v defenzivě zatím drží.

7
    Dvojitý faul hostů a po standardce na polovině hřiště se Genk dostává do solidní pozice k nebezpečnému centru přibližně 35 metrů od branky.

6
    Také další slabé zakončení Bossut bez potíží lapil.

5
    Waregem si zatím s míčem až na úvodní šanci moc nepotykal.

3
    Propagační střelu z hranice šestnáctky vyslal na Bossuta Hervé Kage.

2
    Genk se ubránil a míří na soupeřovu polovinu.

1
    Zulte Waregem bude zahrávat rohový kop poté, co brankář Köteles nestihl míč na hrací ploše.

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali hosté hrající v prvním poločase zprava doleva.

1

Domácí Genk do utkání nastupuje v modro-bílé kombinaci, Zulte-Waregem ve vínových dresech.

-2
    Utkání za malý okamžik začne.

KRC Genk: Köteles – Castagne, Kabasele, Mbodj, Ngongca, Buffel, Gorius, Milinkovič-Savič, De Ceulaer, Kage, Schrijvers
    Náhradníci: Bizot – Walsh, Ndidi, Joseph-Monrose, Gerkens, Cavric, Cissé, Vrijsen, Jackers

SV Zulte-Waregem: Bossut – Cissako, Colpaert, Mendy, Verboom, Jorgensen, Kaya, Skulason, Troisi, Gimbert, Trajkovski
    Náhradníci: Bruzzese – Trajkovski, Benteke, Messoudi, Rossi, Brebels, Ekangamene, Essikal

Rozhodčí: Christof Dierick.

Oba týmy se spolu naposledy střetly shodou okolností v předposledním kole základní části, kdy Genk na domácím hřišti zvítězil 3:2

Zulte-Waregem se nedokázalo vypořádat s odchodem Thorgana Hazarda, na němž bylo v posledních sezonách plně závislé a v letošním ročníku se z dřívějšího aspiranta i na titul, stal podprůměrný belgický tým. Základní část zakončil až na dvanáctém místě a poslední tři utkání navíc prohrál, nicméně pokud se Waregem vzchopí, může sezonu napravit a klidně ještě skončit v Evropě. Hned první zápas napoví, zda Waregem pojede v kolejích ze základní části, nebo začne svou renesanci. A začít bude třeba od defenzivy, jelikož 54 inkasovaných gólů v základní části je prakticky dvojnásobek toho, co inkasoval dnešní soupeř z Genku.

Genk ukončil základní část s bilancí tří výher a tří porážek v šesti zápasech a jen o skóre mu unikla účast ve skupině týmů bojujících o titul. Je otázkou, zda tato skutečnost tým posílí, nebo položí. Genk má každopádně ze všech čtyř soupeřů ve skupině jednoznačně největší šanci uspět a jakožto vítězný tým si tak i zajistit účast v evropských pohárech. Splní prognózy a začne domácím vítězstvím nad Zulte-Waregem?

Dnešním dnem začíná nadstavbová část belgické Jupiler Pro League a v tomto onlajnu se zaměříme na první skupinu bojů o Evropskou ligu. Síly spolu změří Genk se Zulte Waregem, hrát se bude na stadionu prvně jmenovaného.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.