Jan Hernych
2
6 6
cz Utorok 31.03.2015, 21:11 • Court 2 • Challenger Le Gosier (tvrdý povrch)

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Jana Hernycha do druhého kola vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (22:44:11)

První set se vyvíjel přesně tak, jak se dalo čekat. Oba tenisté si v úvodních gemech drželi svá podání. Až při třetím podání Koolhofa začal mít nizozemský tenista potíže a na ně také doplatil, neboť ho český tenista obral o podání. Od té doby to byl právě Hernych, který prvnímu setu dominoval a dokráčel si tak pro zisk první sady, i když jeho závěr nebyl zcela hladký. Až třetí setbol rozhodl o osudu prvního setu. Ve druhém setu si oba tenisté na úvod připsali čisté gemy. Jan Hernych tento počin zopakoval ještě při svých dalších dvou podáních, to už byl stav druhého setu 3:3. Právě po tomto podání českého tenisty přišel zvrat i ve druhém setu, při kterém Hernych obral soupeře podruhé v zápase o podání a bylo jasné, kdo směřuje za vítězstvím. Zkušený český pravou rukou hrající tenista potvrdil svojí nadvládu, především ve druhém setu, v závěru zápasu, kdy dokázal soupeře obrat ještě jednou o podání a dokráčet tak k vítězství 6:3 a 6:3 po necelé hodině čisté hry. Jan Hernych tedy postupuje do druhého kola, kde se utká s lepším z dvojice Benoit Paire – Matwe Middelkoop.

Konec zápasu

3:6
    Nejlépe, jak mohl! Jan Hernych získává i následující míček. Fiftýn, gem, set, zápas.

30-40
    To už nyní neplatí. Jan Hernych má k dispozici mečbol! Jak s ním naloží?

30-30
    Nizozemec zatím mečbol nepřipouští. Měl však namále, neboť musel získat fiftýn skrze druhé podání.

15-30
    Navíc se povedlo českému tenistovi ukořistit další míček při podání soupeře.

15-15
    Jeho pokračování však nemá potřebnou kvalitu. Dvojchyba v podání Wesleyho Koolhofa.

15-0
    Wesley nenačíná devátý gem vůbec špatně.

3:5
    Nakonec přeci jen český tenista získává ve svůj prospěch devátý gem druhé sady. To tedy také znamená, že potvrzuje předchozí brejk a je jen jeden gem od vítězství v celém zápase.

40-A
    V ní si se situací lépe poradil vyšší z dvou tenistů – Jan Hernych.

40-40
    Ne minimálně před shodou, která nyní nastala.

30-40
    Hernych může ukončit osmý gem druhého setu. Povede se mu to?

30-30
    Jenže Nizozemec cítí šanci na vybojování podání soupeře taktéž.

15-30
    Ten z toho evidentně nedělá vědu. Vše napravuje ziskem druhého fiftýnu v tomto gemu.

15-15
    Koolhof bere českému tenistovi ve druhém setu poprvé fiftýn. Tentokrát z toho čistá hra pro Hernycha nebude.

0-15
    Hernych si pomohl k zisku fiftýnu až při druhém podání.

3:4
    Konec přestávky, podávat bude Jan Hernych.

3:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:4
    Druhý brejkbol už byl pro Nizozemce příliš. Jan Hernych tak, stejně jako v prvním setu, bere podání svému soupeři v sedmém gemu.