cz Utorok 31.03.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

Petr Vrána – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě: 17:49. (17:51:19)

Střely na branku: 19 – 27
    Vyloučení: 5 – 4
    Využité přesilovky: 1 – 0
    Vyhrané buly: 22 – 24

Přeci jen ale Novosibirsk vítězí a snižuje stav série na 1:2. Ve třetí periodě se Kazaň snažila srovnat, ale skvělý Salák už žádný gól za svá záda nepustil a domácí tak uhájili jednobrankový náskok. Zítra bude série pokračovat a Sibir tak bude mít šanci srovnat stav série na 2:2. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

60:00

59:24
    Prohrávající tým je usazen v útočné třetině a na Saláka míří jedna střela za druhou! Tohle je obrovský tlak hostů!

58:45
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Kazaně po pravici Saláka.

58:45
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Hosté to zkouší v šesti! Nilsson již zůstává na střídačce.

58:39
    Hodně nebezpečná rána Varnakova, který pálil z pravé strany. Český brankař se přemýstil v poslední chvíli a kotouč zastavil svým tělem.

57:46
    Vrána lehkým dloubáčkem nahodil kus černé pryže před Saláka, ale ten ho hokejkou okamžitě odpálil ke straně a následně se domácí osvobodili.

56:21
    Ze strany hostů je to jedna nepřesnost za druhou. Snaha Kazaně je evidentní, jenže díky nepřesným přihrávkám se Bars nemůže dostat do útočné třetiny.

55:10
    Až teď pískl hlavní arbitr do píšťalky. Před brankou hostů vznikla menší šarvátka, ale vypadá to, že se vylučovat nebude.

54:18
    Téměř vůbec se nepřerušuje, což Sibiru evidentně vyhovuje, protože se domácí zdržují před svatyní Kazaně a šetří cenný čas.

53:44
    Alexejev se pokoušel nahodit puk před brankoviště, nicméně trefil brusli Svitova a domácí jsou tak vykázani z útočné třetiny.

52:32
    Vzápětí se Lukojanov dostal do sevření třech protihráčů. Nic nevymýšlel, a tak radjěi kotouč pouze hodil k zadnímu mantinelu.

51:55
    Ožiganov vysunul Menšikova, který následně zakončoval z úhlu. Pozorný Nilsson ale zasáhl včas, avšak zmiňovaný brankař raději přerušil hru.

50:29
    Je před námi necelých deset minut třetí části a Novosibirsk stále drží jednobrankový náskok. Hraje se převážně ve středu kluziště.

49:52

48:58
    Nebezpečný závar dokázal Salák vyřešit, když vyjel z branky a zmenšil soupeři střelecký úhel. Kotouč ho nakonec zasáhl do nohy.

48:49
    Výbornou práci odvedl Kugryšev, který dostal kotouč za branku Nilssona, kde jej na pár vteřin podržel, ačkoliv čelil velké přesile.

47:52
    Opět se vylučuje. Za úder do oblasti hlavy dostává Bobrov menší trest a pro Bars se naskýtá šance na vyrovnání.

46:43
    Kazaň se snaží o větší tlak, jenže domácí jsou na koni a svého soupeře před Saláka moc nepouštějí. Následuje komerční přestávka.

46:20
    Lukojanov nabral rychlost a podél levého křídla ujel domácí obraně. Následně zakončoval z bekhendové strany, ale nepřesně.

45:59
    Přerušuje se až teď, jelikož se Ullström dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:53
    Vedoucí tým se i v plné síle zdržuje daleko od své branky a šetří tak cenný čas. Podobně, jako v předchozích dvou periodách je hra hodně plynulá.

44:27

44:13
    Až teď se Sibiru podařilo vytvořit přesilovkové rozestavění, načež zakončoval Koskiranta k bližší tyči. Hostující muž v masce ale zasáhl betonem.

43:41
    Zatím se ale domácím vůbec nedaří. Kazaň výborně brání své pásmo a svého soupeře do útočné třetiny téměř vůbec nepouští.

42:27
    Vyloučení na straně hostů. Petrov se provinil podražením a následovat bude čtvrtá přesilová hra Novosibirsku v dnešním střetnutí.

41:35
    Výborný zákrok Saláka, který se zorientoval a dokázal zneškodnit ránu Mirnova z otočky.

41:21
    Kornějev se protlačil přes obranu a snažil se vypálit. Puk mu ale sjel z čepele a nic z toho nevzešlo. U puku je domácí tým.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Statistiky druhé části
    Střely na branku: 11 – 19
    Vyloučení: 3 – 3
    Góly v přesilovce: 1 – 0
    Vyhrané buly: 16 – 15

I polovina druhé třetiny vypadala, že skončí bezbrankově, protože se na ledě nic nedělo. Poté se to ale změnilo. Nejprve se ve 30. minutě prosadil Kugryšev, avšak Kazaň následně zvýšila tempo a zaslouženě vyrovnalo, když se prosadil Kolcov. Jenže v závěru stačilo domácím pár vteřin ze zkrácené přesilovky a v poslední minutě vrátil vedení domácím Ožiganov.

40:00
    OŽIGANOV - 2:1

39:13
    Sibir právě vstřelil branku!
    Zkrácenou přesilovou hru Novosibirisk využívá a v poslední minutě druhé části jde opět do vedení. IGOR OŽIGANOV využil volného prostoru, najel si k vrcholu kruhu, kde tvrdou ranou usměrnil puk nad rameno brankaře k protilehlé tyči.

39:05

38:20
    Hra ve čtyřech o něco více vyhovuje Novosibirsku, který se dokázal vymanit z tlaku soupeře. Za malou chvíli začne krátká přesilovka domácích.

37:53
    V dobré pozici se zjevil Alexejev. Ten z volného prostoru pálil ke vzdálenější tyči, ale pozorný Nilsson včas zasáhl svým betonem.

37:29
    Jenže síly na ledě se vyrovnaní. Sekáním se provinil Azevedo a nějakou chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

37:05
    Komplikace pro domácí. Kopějkin poslal k zemi soupeře kolenem a za nebezpečný faul dostane menší trest.

36:26
    Od mantinelu napřáhl Kolcov, nicméně jeho dělovka byla zablokována gólman Novosibirsku tak nemusel zasahovat.

35:02
    Konečně se na ledě něco zajímavého děje. Z očekávaného tlaku domácích se ale stala hra jednoho týmu. Kazaň je po vyrovnání lepším týmem.
    KOLCOV - 1:1

34:06
    Kazaň vstřelila branku!
    Lukojanov číhal s pukem za brankou. Nakonec si najel před ní, kde i v pádu dokázal vypálit ke vzdálenější tyči. Tečovaný kotouč se snažil Salák zadržet, když se natáhl podél brankovišitě. Puk ale nezastavil čehož využil KONSTANTIN KOLCOV, jenž doklepl puk za záda českého brankaře. Asistence: Arťjom Lukojanov, Jakov Rylov.

33:55
    Ožiganov natlačil zadkem k mantinelu Gluchova a ten s problémy odjel na střídačku. Jednalo se o čistý zákrok, ale snad bude hostující hráč v pořádku

33:18
    Hosté se snaží o vyrovnání a tlačí se dopředu. Defenzíva Sibiru se nicméně momentálně dobře brání.

32:24
    Medvěděv to zkoušel sám, když si sjel k mezikruží a tažnou střelou míříl mezi betony Saláka. Ten je ale včas sklepl k sobě a hru přerušil.

32:08
    Tahle přesilovka se vedoucímu týmu nepodařila. Novosibirisk se nemohl pořádně usadit v útočné třetině a soupeř se několikrát s přehledem osvobodil.

30:08
    Pro hosty bude ještě hůř, protože Medvěděm míří na trestnou lavici a pro Novosibirk se naskýtá přesilová hra.
    KUGRYŠEV - 1:0

29:55
    Tak gól je nakonec uznán! Ignatovič nahodil kus černé pryže před brankou, kde jej tečoval DMITRIJ KUGRYŠEV těsně nad hranicí vysokou holí mezi betony brankaře a domácí tak jdou do vedení. Asistence: Ignatovič

Je to opravdu dlouhá diskuze, nicméně z opakovaného záběru to vypadá, že Kugryšev zakončoval v nedovolené pozici.

Domácí vstřelili branku, ale jestli bude uznána, to se teprve uvidí. Kugryšev tečoval puk na hranici vysoké hole a bude se telefonat. Uvidíme, jak tato situace dopadne.

28:50
    Bohužel, ale i druhá perioda je téměř totožná s tou první. Plynulá hra, nicméně málo šancí.

28:13
    Nakonec se Bars propracoval ke střele, když vystřelil Vrána z vrcholu kruhu, ale pozorný Salák zasáhl včas. Bude se vhazovat před domácí brankou.

27:43
    Po delší době se do útočné akce vrhli také hosté. Moller obdržel přihrávku do jízdy, avšak zastavil se o pozorně bránícího Mamaševa.

27:23
    Už už to vypadalo, že se Kugryšev dostane do samostatného úniku, ale nakonec bylo pískáno pro postavení mimo hru.

26:36
    Gimajev vysunul Šalunova k ráně, jenže druhý zmiňovaný vyslal tvrdý projektil, který se zastavil pouze o zadní mantinel.

25:44
    Sledujeme hodně plynulou hru. Hraje se sice převážně před svatyní Nilssona, jenže domácím to v útoku stále neklape.

24:31
    Od modré čáry vyslal Verešagin kus černé pryže na zteč Butuzova. Nicméně ten nedokázal puk mezi tři tyče usměrnit.

23:58
    Kazaň nedokázal vyhodit, avšak Sibir toho nedokázal zneužít. Koskiranta sice kotouč zastavit, ale sám byl natolik překvapený, že upadl a rychle o něj přišel.

23:18
    Hraje se hodně opatrně. Novosibirisk nechce udělat žádnou chybu a Kazaň je na tom stejně. Je možné, že bude rozhodovat pouze jediný gól.

22:22
    Gubin byl v brankovišti v dobré pozici, jenže se puk zapletl pod bruslemi a zmiňovaný hráč tak nedokázal přesně zakončit.

21:58
    V krátkém sledu se dvakrát přerušovalo. Nejprve to způsobil ofsaj domácích a následně také hostů.

20:35
    Domácí se usadili před brankou Nilssona a po kombinační souhře pálil Enlund. Avšak ten upadl přes protihráče a jeho rána byla nepřesná.

20:01

Statistiky první části
    Střely na branku: 5 – 9
    Vyloučení: 2 – 1
    Vyhrané buly: 9 – 2

Úvodní dějství je za námi a oba týmy směřují do kabin za nerozhodného stavu. Viděli jsme vyrovnanou podívanou, avšak gólů jsme se nedočkali. Největší šanci měl Petr Vrána, který v přesilové hře nedokázal trefit odkrytou branku. Druhá třetina začne přibližně v 16:14.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:36
    Novosibirisk se sice zdržuje v obranném pásmu soupeře, avšak hosté domácím nepovolují žádnou rychlou kombinaci.

18:39
    Blíží se konec první části a stále se hraje převážně ve středu hrací plochy bez náznaků výraznějších příležitostí.

17:05
    Ožiganov obdržel přihrávku a následným nahozením hledal v prostoru brankoviště spoluhráče. Nikdo z domácích se ale k tečování nepropracoval.

16:32
    Střelu od modré čáry z hokejky Nikulina nemusel Salák řešit, protože kus černé pryže byl tečován. Domácí mohou podniknout útok.

15:46

14:58
    Tak jsem to zakřikl, jelikož se krátce na to v dobré pozici objevil vRÁNA který nedokázal trefit horní část odkryté klece a poslal puk je do zadního mantinelu.

14:30
    Početní výhody dnes nejsou silnou stránkou Barsu. Alespoň prozatím. I ve druhé přesilovce se Kazaň zatím trápí.

13:46
    Za nedovolené bránění míří na trestnou Menšikov. Je tu druhá přesilovka pro hosty.

13:32
    Následovaly poměrně velké zmatky v brankovišti Saláka. Puk poskakoval před jeho brankou, ale naštěstí pro něj ho nikdo z hostů nedokázal doklepnout za jeho záda.

12:53
    Sannikov se snažil proklouznout podél strany přes Varnakova. Ten jej nicméně zastavil čistým způsobem a Kazaň může zaútočit.

12:10
    Celek Novosibirsku má o něco více ze hry. Drží puk na svých holích déle a kombinuje lépe než soupeř. Chce to ale lepší důraz v koncovce.

11:36
    Kazani nevyšla rozehrávka. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Nilssona.

10:53
    Domácí přesunuli hru do útočné třetiny, kde se individuální střelou prezentoval Vorošilo. Hostující muž máchl lapačkou a lapil puk do své výstroje.

10:11
    Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, ale bez náznaků větších příležitostí. Snad se to brzy změní a začnou padat také góly.

09:22
    Těsně před návratem vyloučeného pálil od modré Nikulin. Ten svým tvrdým pokusem trefil hráče před sebou. Domácí už jsou v plné síle.

08:49
    Následně hosty zastavil ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k brance Novosibirsku.

08:13
    Ani Kazani se zatím nedaří vytvořit přesilovkou formaci. Domácí znovu s přehledem vyhazují.

07:45
    Ullström odvedl dobrou bráci, když zachytil puk a okamžitě jej přeposlal přes všechny čáry až k brance Nilssona.

07:23
    V krátkém sledu se bude podruhé vylučovat. Sekáním se provinil Sannikov. První početní výhoda pro Kazaň.

06:45
    Podél mantinelu se Lukojanov dostal až k rohu kluziště, kde následnou zadovkou vysunul Azeveda. Střela kanadského hráče ale nebyla přesná.

05:26

05:11
    Zatím se Novosibirsku nedaří. Gluchov vypíchl Alexejovi kotouč a domácí tým tak musí začít opět od začátku. Kazaň stihla vystřídat.

04:58
    Po krátké kombinaci dostal Enlund puk k modré čáře a okamžitě vypálil. Sražený pokus ale dostal domácí z pásma.

04:26
    Poprvé se přerušuje a bude se vylučovat. Za sekání míří na trestnou Azevedo. Sibir si tak zahraje přesilovou hru.

03:49
    Lukojanov vyslal přihrávku na najíždějícího Rylova. Ten střílel z první, ale trefil jen hráče, který si obětavě lehl do rány.

03:13
    Zatím se hraje bez jediného přerušení a Novosibirsk opět kombinuje v obranném pásmu Kazaně.

02:32
    Nicméně nic nevymysleli, a tak zaútočil Petrov. Ten obkroužil bránu a potíé zakončoval od mantinelu tažnou střelou. Český brankař zasáhl včas.

01:58
    Menšikov krátce na to nahazoval kus černé pryže před svatyni Nilssona. Jeho pokus byl zblokován, avšak domácí jsou stále v útočné třetině.

01:09
    Na druhé straně prokličkoval Vereščagin k pravému kruhu, kde následnou přihrávkou našel Menšikova. Ten ale střílel nepřesně.

00:26
    O první zajímavou útočnou akci se postaral Kolcov, který si sjel ze strany do třetiny a poté pálil těsně nad lapačku Saláka.

00:01

Hráči již vcházeji na hrací plochu. Domácí nastoupí v modrých dresech. Hosté obléknou dresy bílé.

Oba čeští zástupci dnes v sestávách týmů nechybějí. Do brány Novosobirisku se opět postaví Alexandr Salák. Na straně Kazaně bude Petr Vrána hrát v první lajně po boku Gluchova a Varnakova.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?