Montreal – Tampa Bay 3:5 (kon.) | St. Louis – Vancouver 1:4 (kon.) | Chicago – LA Kings 4:1 (kon.)
Dallas – Calgary 3:5 (kon.) | Colorado – Edmonton 1:4 (kon.) | Arizona – Buffalo 1:4 (kon.)
Montreal Canadiens
3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Tampa Bay Lightning
cz Utorok 31.03.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Hostující tým odehrál 76 zápasů (46-23-7), vybojoval 99 bodů, což v tabulce stačí na šestou pozici. Nejproduktivnějším hráčem je Steven Stamkos (40+27). Jedničkou v brance je Bishop.

Domácí tým odehrál 76 zápasů, ve kterých má bilanci 46-21-8), získal 102 body, což ho řadí na druhé místo. Nejproduktivnějším hráčem je Max Pacioretty (36+29). Mezi třemi tyčemi dostává přednost Price.

Jedná se o pátý vzájemnný zápas těchto dvou týmů. Přenešlé kvarteto duelů vyhrála Tampa, která bude i dnes chtít svého soka potrápit. Pomoci by ji k tomu měla pomoci útočná síla, neboť vede celou ligu ve vstřelených brankách. Lightning vstřelili celkem 242 branek, což je produktivita obrovská.

Očekává se styl hokej hokeje, který se obvykle hraje ve vyžarovacích bojícíh.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dnešní noc bude patřit celkům z Pacifické divize. V akci bude Official Calgary Flames Hockey Club s Jiří Hudler v sestavě.

Posted by NHL.cz on 30. březen 2015

Vše je připraveno na úvodní buly.

00:01

00:01
    Buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří zakládají první útočnou akci.

00:52
    Brendan Gallagher vyhrál buly nad Victorem Hedmanem.

02:10
    Hraje se o střední pásmo, střelu na branku jsme ještě v tomto utkání neviděli.

02:35
    To už nyní neplatí, autorem prvního střeleckého pokusu je Nathan Beaulieu.

03:27
    Hra přerušena z důvodu kotouče v ochranné síti nad brankou hostujícího týmu.

04:59
    Montreal hraje aktivněji, ale nemůže se dostat do dobré střelecké pozice. Kotouč poletuje okolo branky Tampy, ale mezi tři tyče se ne a ne trefit.

05:39
    Vyloučen domácí Torrey Mitchell na dvě minuty za hákování. Přesilovou hru si tak zahrají hosté.

06:35
    Početní výhoda se hostujícímu mužstvu nedaří podle představ, nemůže se stabilně dostat do pásma.

07:39
    Jedinou střelu v přesilovce zaznamenal Nikita Kučerov, kterého v poslední chvíli puk uskočil z hole. Hosté to nesehráli vůbec dobře. Naopak Montreal se celkem v pohodě ubránil.

08:50
    Komerční přestávka, poměr střel na branku 1:2.

09:31
    Opticky jsou domácí hokejisté aktivnější, nicméně podle statistik tomu tak není.

10:11
    Střela Alexe Killorna byla snadnou prací pro brankáře Priceho, který kotouč lapil ve vzduchu.

10:16
    Vyloučen domácí Jacob De La Rose na dvě minuty za podražení. Přesilovka znovu pro hosty. Ti první početní výhodu nevyužili.

11:12
    Alex Killorn to nemyslel vůbec špatně, ovšem při střele mu selhal nástroj, zlomil hokejku.

11:55
    Vyloučen domácí Jeff Petry na dvě minuty za podražení. Jednadvacet sekund přesilovka o dva hráče pro hosty.

12:16
    Jacob De La Rose už je na ledě, Tampa dvojnásobnou početní výhodu využít nedokázala, ale v útočném pásmu zůstává dál.

12:25
    Brian Boyle našel beton připraveného Coreyho Price.

13:03
    Střelu od modré čáry domácí maskovaný muž viděl, nikdo před ním nebyl, a tak měl ideální výhled.

13:36
    Nikita Kučerov zakončil rychlý útočný výpad hostujícího celku střelou, se kterou si brankář Price dokázal poradit.

14:58
    Komerční přestávka v době, kdy střelecky jsou výrazně aktivnější hosté 11:1 z jejich pohledu. Dominanci se jim však nedaří vyjádřit gólově.

15:05
    Slabší chvilku vybral si nyní domácí brankář, lehké nahození od modré čáry mu vypadlo, a tak mohl dorážet Alex Killorn, jehož střela bekhendem si s přesností rozhodně netykala.

15:49
    Nikita Nesterov nedokázal v zajímavé pozici před brankou překonat gólmana Carey Priceho.

16:45
    Vyloučen hostující Luke Witkowsku na dvě minuty za sekání.

17:15
    Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

17:47
    Max Pacioretty nepřekonal Bishopa v brance Tampy, na druhé straně kluziště to zkoušel Brian Boyle, který ovšem zařízení vůbec netrefil.

18:25
    Alex Galchenyuk střelou zápěstím trefil střed branky, kde byl pozorný brankář. První třetina blíží se ke svému konci.

18:45

19:30
    Domácí tým má puk na svých holích, třetinu chce dohrát daleko od vlastní branky.

19:50
    To se mu také daří, třetina pomalu končí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

7:13, takový je poměr střel na branky po první třetině, gólmani jsou zatím úspěšní, gól nepadl.

20:01

20:41
    Branden Gallagher nedokázal prostřelit Bena Bishopa.

21:24
    Tampa právě vstřelila branku!
    VLADISLAV NAMĚSTNIKOV si poradil s domácím brankářem, a tak celkem pohodl střílí první branku utkání. Obrovský podíl na tomto gólu má Steven Stamkos, který mu poslal přesný pas. Stamkosi přihrával brankář Ben Bishop, který má také asistenci. Asistence: Steven Stamkos, Ben Bishop
    Vladislav NAMĚSTNIKOV - 0:1

22:07
    Dale Weise vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

22:37
    Hostující Anton Stralman rychlou střelou z bezprostřední blízkosti minul branku domácího celku.

23:08
    Brian Boyle nejprve trefil jen Priceho bekhendem, poté branku minul.

24:24
    Montreal právě vstřelil branku!
    Gól v oslabení. Tomáš Plekanec parádním pasem našem MAXE PACIORETTYHO, který tvrdou střelou překonal Bishopa. Skóre je vyrovnané. Asistence: Tomáš Plekanec, Andrei Markov.
    Max PACIORETTY - 1:1

24:57
    Gólman Bishop přihrál Stralmanovi, který našel přesnou přihrávkou JONATHANA DROUINA, jehož rána končí v brance. Hosté využívají přesilovou hru, a také si berou vedení zpátky na jejich stranu. Tato přesilovka přinesla dvě branky, prosadily se oba týmy. Asistence: Anton Stralman, Ben Bishop.
    Jonathan DROUIN - 1:2

26:19
    Tampa je v této třetině aktivnějším týmem, střelecky vede 7:2, celkově pak 20:9. Přijde mi, že Montreal tak trochu neví, jaký styl hokeje by měl na svého soupeře hrát.

26:35
    Hra přerušena, buly v obranném pásmu Canadiens. Domácí získali puk, a tak se směr hry otáčí.

27:09
    Puk končí v ochranné síti nad brankou Montrealu. Buly před Pricem.

27:52
    Hostující Nikita Nesterov nedokázal trefit branku, na jeho obranu nutno poznamenat, že se mu puk postavil na hranu, takže jeho přesné umístění byla věc ne úplně snadná.

28:34
    J.T. Brown střelou zápěstím našel jen výstroj brankáře Careyho Price.

29:21
    Luke Witkowski, obránce první formace Tampy v zajímavé pozici střelou z dolní hranice kruhu branku minul. Chyběl tak půl metr.

30:01
    Zápas se nám dostává do své druhé poloviny, kterou začal hostující Steven Stamkos tvrdou ránou z jízdy, brankář Canadiens si poradil na výbornou s touto situací.

31:18
    Komerční přestávka. 9:26, tak výrazná je střelecká dominance Blesků.

31:30
    Ondřej Palát se dostal do střelecké pozice, brankář Price jim vystřelený kotouč našel ve své rukavici.

32:41
    Vhazování v útočném pásmu Tampy vyznělo lépe pro hosty, výsledkem byla střela J.T. Browna, která se mezi tři tyče nevešla.

34:13
    Vyloučen hostující Alex Killorn na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro domácí celek

35:00
    Druhá třetina se dostává do své finální fáze, přesilovku Montreal zatím hraje bídně. Nemůže se stabilně dostat do útočného pásma, natož k nějakým střelám.

36:05
    Alex Galchenyuk ani Brendan Gallagher brankáře Bena Bishopa, který má dne už dvě asistence, překonat nedokázali. Oba hráči se dostali do dobré střelecké pozice.

36:16
    Lars Eller přijal rychlou přihrávku, bez přípravy poslal kotouč na branku Tampy, puk ovšem prostor vymezený třemi tyčemi minul.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:33
    Buly před brankářem Bishopem, který tak musí být znovu pozorný.

38:07
    Krásná akce hostujícího celku znamená jeho vedení 3:1. Ondřej Palát přihrál volnému Vladislav Naměstnikovi, který posunul na NIKITU KUČEROVA, jehož rána mířila do odkryté branky. Hosté rozebrali obranu domácích jako stavebnici Merkur. Do posledního šroubku. Asistence: Vladislav Naměstnikov, Ondřej Palát.
    Nikita KUČEROV - 1:3

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:30
    Tampa hru kontroluje, hraje daleko od své branky. Jejím hlavním cílem je ve zbytku třetiny neinkasovat.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyři branky viděli jsme ve druhé třetině. Hosté vedou 3:1.

40:01

40:21
    Hned na úvod třetiny střela od modré v podání Tomáše Plekance.

40:23
    Lars Eller vystřelil od modré, jeho ránu tečoval mimo dosah brankáře Bishopa JEFF PETRY. Rozdíl ve skóre je minimální. Asistence: Lars Eller.
    Jeff PETRY - 2:3

41:25
    Vladislav Naměstnikov v ideální pozici trefil jen brankáře soupeře.

43:00
    P.K. Subban se dostal ke střele z mezikruží, Bishop byl pozorný, a tak kotouč vyrazil před sebe.

43:50
    Domácí hrají hodně aktivně, snaží se vyrovnat, proti je ale brankář Bishop, který drží šance hostů na výhru v základní hrací době.

45:40
    Tomáš Plekanec měl na hokejce vyrovnání, to by ovšem muset trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

46:21
    Hostující celek se dostává do vedení o dvě branky, postaral se o to přesnou střelou VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Asistence a důležitou roli při této brance si připisuje Ondřej Palát. Asistence: Ondřej Palát.
    Vladislav NAMĚSTNIKOV - 2:4

47:24
    Cedric Paquette se ve středním pásmu střetl s Nathanem Beaulieuem. Oba hráči hit čekali, a tak byli připravení.

49:55
    Subban to zkoušel individuálně, ale v útočném pásmu neměl komu přihrát. Akce tak končí.

49:59
    J.T. Brown střelou příklepem našel jen výstroj brankřáe Careyho Price.

51:00
    Třetí třetina se dostává do své finální fáze.

51:15
    Max Pacioretty se dostal mezi kruhy, napřáhl se, ale jeho hůl vypověděla službu. Podle výrazu ve tváři by držadlo hokejky nejraději vzteky snědl.

52:17
    Komerční přestávka. 20:40, takový je poměr střel na branku.

54:00
    Hra se momentálně nepřerušuje, hraje se poměrně plynule.

54:32
    Komerční přestávka.Vyloučen Steven Stamkos na dvě minuty za podražení.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, domácí hrají přesilovku, díky které mají dost možná poslední šanci na úpravu skóre.

55:32
    Kotouč má Montreal za vlastní brankou.

56:10
    P.K. Subban v přesilové hře střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rozdíl ve skóre je minimální. Narodilo se drama. Asistence: Nathan Beaulieu, David Desharnais.
    P. K. Subban - 3:4

56:52
    Max Pacioretty a Ben Bishop vyloučeni, oba za hrubost.