ERA Basketball Nymburk
cz Pondelok 30.03.2015, 19:00 • USK CSKA • VTB liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

ČEZ Basketball Nymburk
    Jediný český zástupce v soutěži je momentálně na patnáctém místě s procentem výher 0,280. Šance na play-off je tedy již velmi malá. Poslední utkání v rámci VTB ligy odehrál Nymburk na palubovce Saratovu. Nymburk dokázal dotáhnout velkou ztrátu a v závěru dokonce vedl. Saratov ale vítězství uhájil a vyhrál 101:97. V pátek hrál Nymburk v Kolíně a s promíchanou sestavou vyhrál 84:73. Dnes bude Nymburk v pozici jasného outsidera a proti ruskému gigantovi může pouze překvapit.

CSKA Moskva
    CSKA je momentálně v tabulce první s procentem výher 0,885. Druhé Chimky má procento výher 0.880, má ale zápas k dobru. Poslední utkání odehrálo CSKA na půdě Jeniseje, po dobrém výkonu vyhrálo 93:79. V pátek odehrála Moskva utkání na palubovce Nižij Novgorodu v rámci fáze TOP 16 Euroligy. Po velmi dramatickém závěru vyhrálo CSKA 86:82. Do dnešního utkání vstupuje v roli jasného favorita.

Hezký pondělní podvečer! Basketbalová VTB Liga má dnes na plánu dohrávku 26.kola. My se zaměříme na utkání ruského gigantu CSKA Moskva proti ČEZ Basketball Nymburk. Začátek zápasu je naplánován na 18:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

CSKA Moskva: De Colo, Teodošic, Fridzon, Nichols, Jackson, Markojšvili, Korobkov, Vorontsevič, Kaun, Chrjapa, Hines, Kirlenko

ČEZ Basketball Nymburk: Benda, Raivio, Washington, Hruban, Welsch, Houška, Simmons, Bartoň, Burns, Kříž, Stutz, Pomikálek

Rozhodčí: Vovk (CRO), Ozols (LAT), Ihnacjev (BLR).

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:03
    Úvodní rozskok vyhráli domácí basketbalisté, kteří mají výhodu prvního útoku. (0:0)

00:20
    To nám to "hezky" začíná. Jackson to zkusil za tři body a byl úspěšný! (3:0)

01:01
    Stutz fauval v podkošovém prostoru Alexandera Kauna, ten házel dva trestné hody. Jednou minul, podruhé už se prosadil. (4:0)

01:27
    Darius Washington vzal akci na sebe a snažil se projít středem obrany. Výborným obranným zákrokem ho o míč připravil Korobkov. (4:0)

01:44
    Kaun bude v podkošovém prostoru hodně nebezpečný, což potvrdil před malou chvílí, kdy se prosadil hezkou smečí. (6:0)

02:21
    První body českého celku dává Jiří Welsch. (6:2)

02:45
    Střela Fridzona v obroučce neskočila, pod košem si ale míč doskočil Kaun a bez problémů míč dostal do obroučky. (8:2)

03:09
    Tak to už je hodně zajímavé! Za CSKA se prosadil za tři body Vitalij Fridzon a po třech minutách hry vede CSKA už o devět bodů! (11:2)

03:09
    Kestupis Kemzura si bere oddechový čas, neboť začátek utkání se jeho svěřencům oprvadu nepovedl. (11:2)

03:28
    Stutz poslal pod koš hezkou přihrávku na Burnse, toho ale o míč obral Fridzon. (11:2)

03:47
    Velmi špatná obrana Nymburku. Alexander Kaun si svou neúspěšnou střelu doskočil a nehlídaný přidal další body CSKA. (13:2)

04:21
    Výborně! Na druhé straně snižuje střelou za tři body Darius Washington! (13:5)

04:48
    Jackson dostal míč na Vorontseviče, který se za tři body neprosadil. (13:5)

05:07
    Welsch dostal míč pod koš na Burnse, který se dokázal prosadit a snižuje na rozdíl šesti bodů. (13:7)

05:25
    Washington je při chuti a zkoušel další trojku. Jeho střela se ale do obroučky nevešla. (13:7)

05:46
    Petr Benda výborně bránil Fridzona, tomu utekl míč do autu a Nymburk může mířít do útoku. (13:7)

06:19
    Miloš Teodošič se dlouho rozmýšlel, co s míčem. Proti sobě měl Simmonse, ten mu ale v úspěšné střele za tři body nezabránil. (16:7)

06:40
    Na druhé straně se dokázal prosadit Vojtěch Hruban. Rozdíl činí sedm bodů. (16:9)

07:24
    Bartoň si na střelu netroufl, a tak předal míč Hrubanovi, ten však střílel z těžké pozice a neprosadil se. (16:9)

07:39
    Teodošič prokazuje svou kvalitu. Na hřišti je necelé dvě minuty, ale zaznamenal už druhou trojku! (19:9)

08:01
    Jiří Welsch dává další body Nymburka. (19:11)

08:23
    Welsch to zkoušel za tři body, jeho střela se však do obroučky nevešla. (19:11)

08:40
    Simmons zachytil míč na vlastní polovině a mohl postupovat vpřed. Rychlý protiútok ale zastavil faulem Hines. Dva trestné hody pro Nymburk. (19:11)

08:40
    Simmons dokázal trefit oba dva a rozdíl činí opět šest bodů. (19:13)

08:59
    Kyle Hines se ale prosazuje za dva body a navyšuje vedení CSKA. (21:13)

09:29
    Další trojku domácích zaznamenává Demetris Nichols! (24:13)

10:00
    První čtvrtina skončila. (24:13)

První čtvrtina je za námi. Nymburk měl katastrofální start do utkání, když po třech minutách prohrával 2:11. Poté se ale vzpamatoval a hra se začala vyrovnávat. CSKA se ale zatím mimořádně daří z tříbodové linie a i proto vede po první čtvrtině 24:13!

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (24:13)

10:19
    Simmons se dokázal vyhnout Kirilenkovi a dává dva body! (24:15)

10:37
    Simmons ztratil ve středu hřiště míč a Miloš Teodošič přidává svou třetí trojku v zápase! (27:15)

11:28
    Teodošič prostrčil míč pod koš na Hinese, který dokázal dostat míč do obroučky, navíc s faulem Pomikálka! (27:15)

11:28
    Hines proměnil i trestný hod a rozdíl už je 15 bodů! (30:15)

11:59
    Z rychlého protiútoku se prosadil Kyle Hines a Nymburk si bere oddechový čas, neboť ani začátek druhé čtvrtiny vůbec nezachytil! (32:15)

12:23
    Odvážnou střelu Simmonse mohl zachytit Pomikálek, zpracování mu ale nesedlo. (32:15)

12:40
    Další body CSKA přidává Francouz De Colo. (34:15)

12:59
    Na druhé straně ale snižuje Chester Simmons! (34:18)

13:11
    Demetris Nichols dává další dva body a rozdíl činí už 18 bodů! (36:18)

13:26
    Christian Burns střílel trestné hody, oba proměnil a snižuje. (36:20)

13:47
    Kaun si dokázal doskočit svou neúspěšnou střelu, kterou i úspěšně dorazil. Navíc byl faulován Stutzem! Následný trestný hod ale neproměnil. (38:20)

14:14
    Francouz De Colo předvedl nádhernou techniku, když se prokličkoval až pod koš. Svou akci zakončil ukázkovým dvojtaktem. (40:20)

14:43
    Kaun byl faulován pod košem Burnsem a bude střílet trestné hody! (40:20)

14:43
    Kaun proměnil až ten druhý, CSKA to ale mrzet nemusí. Momentálně vede o 21 bodů. (41:20)

15:03
    Pavel Houška těžil z dobré práce Welsche a střílí za dva body! (41:22)

15:21
    Na druhé straně odpovídá stejnou mincí De Colo. (43:22)

15:45
    Washington našel v pravém rohu Welsche, ten byl však obsazený. I tak to ale přes Nicholse zkusil, jeho střela za tři body úspěšná nebyla. (43:22)

16:09
    Ani Washington se za tři body neprosazuje. (43:22)

16:29
    Pavel Houška vybojoval míč na vlastní polovině pro Burnse, který se protlačil až pod koš. Navíc se mu podařilo dostat míč do obroučky. Rozdíl Nymburka je ale stále 19 bodů. (43:24)

17:12
    Vojtěch Hruban střílel za tři body, neúspěšně! (43:24)

17:24
    Markojšvili našel pod košem Kauna, který přidává další dva body efektivní smečí. (45:24)

17:51
    Úspěšnou trojku zaznamenává Pavel Houška! (45:27)

18:14
    To samé se ale na druhé straně povedlo Aaronu Jacksonovi! (48:27)

18:31
    CSKA si bere oddechový čas. (48:27)

18:54
    Chrjapa fauloval Simmonse, ten střílel dva trestné hody. Chester bohužel proměnil pouze jeden. Rozdíl činí 21 bodů. (48:28)

19:29
    Chrjapa dostal míč na pravou stranu k volnému Fridzonovi, ten však svou střelu za tři body neproměnil. (48:28)

19:39
    Pavel Houška střílel také trestné hody. Svou roli ale vůbec nezvládl a ani jeden neproměnil! (48:28)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (48:28)

První polovina zápasu je za námi. CSKA potvrzuje roli favorita a zatím vede 48:28 a kráčí za vítězstvím. Nymburk se statečně drží, nicméně na svého soupeře zkrátka nestačí. Domácí hvězda Miloš Teodošič byl na hřišti pouze na pár minut, nicméně stihl vstřelit tři trojky! Velmi dobrý výkon podává také Alexander Kaun, který má na kontě 12 bodů! Nejlepším střelcem Nymburku je Chester Simmons, který má na kontě osm bodů.

Třetí čtvrtina začne v USK CSKA přibližně v 19:55.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (48:28)

20:10
    De Colo našel pod košem Kirilenka, toho nedovoleně atakoval Welsch a CSKA zůstane u míče. (48:28)

20:18
    Míč se ale opět dostal ke Kirilenkovi a ruský dlouhán přidává další body na konto CSKA. (50:28)

20:49
    De Colo přidal další dva body, rozdíl činí už 24 bodů. (52:28)

21:19
    Nymburk opět vůbec nezachytil start čtvrtiny! Kyle Hines dokázal vstřelit koš s faulem! Následný trestný hod ale neproměnil. (54:28)

21:33
    CSKA ale zůstalo u míče a Kyle Hines se dokázal dostat mezi dvojici Pomikálek – Simmons. Vstřelil opět dva body a opět s faulem. Trestný hod se mu ale nepovedl. (56:28)

21:58
    Darius Washington se dokázal prosadit za dva body! (56:30)

22:21
    Simmonsovo přihrávku vystihl Nando De Colo a CSKA míří do protiútoku. (56:30)

22:29
    A právě De Colo přidává další body domácích! Nymburk si bere oddechový čas. (58:30)

22:52
    Za tři body to zkoušel Raivio, jeho střela ale nebyla úspěšná. (58:30)

23:01
    Tomáš Pomikálek dává své první body v tomto utkání. (58:32)

23:23
    Kirilenko se prosadil razantní smečí! (63:32)

23:44
    De Colovu střelu se pokoušel dorážet Hines, leč neúspěšně. (63:32)

24:07
    Další trojku střílí Vorontsevič! (66:32)

24:41
    Vorontsevič to zkoušel opět za tři body, jeho střela ale úspěšná nebyla. (66:32)

25:37
    Po delší době se Nymburk prosazuje! Trojku dává Bartoň! (66:35)

25:58
    Za tři body se trefuje Jackson! (69:35)

26:18
    Miloš Teodošič se prosazuje za tři body! (69:37)

26:52
    Vojtěch Hruban se pokoušel prosadit za tři body, to se mu ale nepodařilo. (69:37)

27:53
    Stutz se prosazuje za dva body! (69:37)

28:13
    Na druhé straně se opět střelou z podkošového prostoru prosadil Kirilenko. (74:37)

28:33
    Vojtěch Hruban střílel trestné hody, oba proměnil a snížil náskok CSKA. (74:39)

29:12
    Tomáš Pomikálek zaznamenává své další dva body. (74:41)

29:54
    Šest vteřin před koncem se prosadil Derek Raivio za tři body! (74:44)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (74:44)

Nymburk nezachytil ani začátek třetí čtvrtiny a rychle prohrával. Na konci se ale chytil zejména Derek Raivio a hra byl místy vyrovnaná. Před poslední čtvrtinou Nymburk prohrává o 30 bodů!

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (74:44)

30:14
    Garett Stutz se dokázal prosadit za dva body! (76:46)

30:44
    Raivio šel odvážně do dvou hráčů, míč skoro ztratil. Děkovat může Hrubanovi, který pohotově míč sebral z palubovky. (76:46)

30:56
    Míč se následně dostal právě k Hrubanovi, který střílí za tři body! (76:49)

31:11
    Markojšvili dává také trojku! (79:49)

31:27
    Tomáš Pomikálek dává další dva body. Na kontě jich má už 6. (79:51)

31:42
    CSKA dnes zkrátka každá trojka vyjde! Tu další přidal Vitalij Fridzon! (82:51)

32:20
    Markošvili si udělal prostor na levé straně a volnou střelou se dokázal prosadit. (84:51)

32:46
    Bartoň střílle po vypršení časového limitu a do útoku jde CSKA. (84:51)

33:01
    Stutz střílel dva trestné hody. Udržel chaldnou hlavu a oba proměnil. Nymburk ale stále prohrává o 31 bodů. (84:53)

33:26
    Markojšvili se v poslední čtvrtině rozštřílel. Opět z levé strany přidal další dva body. (86:53)

34:01
    A další body pro Markojšviliho! Teď vstřelil dokonce trojku! (89:53)

34:01
    Hostující kouč Kemzura si bere oddechový čas. (89:53)

34:24
    Raivio se vyhnul ve středu Korobkovi a dokázal se prosadit za dva body. (89:55)

34:49
    Kirilenko byl pod košem faulován Houškou. Ruský dlouhán bude střílet dva trestné hody. (89:55)

34:49
    Kirilenko proměnil pouze jeden. CSKA aktuálně vede o 35 bodů! (90:55)

35:18
    Tomáš Pomikálek hraje velmi dobré utkání. Před malou chvilkou se dokázal prosadit za tři body! (90:58)

35:56
    Bartoň, ani Houška se pod košem prosadit nedokázali. Do útoku míří CSKA. (90:58)

36:20
    Raivio střílel za tři body. Jeho střela ale úspěšná nebyla, Bartoň ale míč doskočil. (90:58)

36:59
    Pomikálkovu nepřesnou střelu dokázal dorazit nový muž na hřišti Miroslav Kříž. (90:60)

37:26
    Kirilenko se vyhnul Houškovi a dává za dva body! (92:61)

37:35
    Luboš Bartoň se prosazuje za tři body a snižuje náskok CSKA. (92:64)

38:03
    Andrej Kirilenko střílel trestné hody. Rus oba proměnil a navýšil vedení CSKA na 31 bodů. (95:64)

38:19
    Další trojku CSKA přidává Nichols. (98:64)

38:30
    Na druhé straně střílel Bartoň dva trestné hody. Zkušený český hráč proměnil pouze jeden. (98:65)

38:36
    Na druhé straně zasmečoval Kirilenko! (100:65)

38:58
    Derek Raivio se prosadil z dvoubodové hranice. (100:67)

39:04
    Dva body dává také Pavel Korobkov! (102:67)

40:00
    Konec zápasu. (102:67)

Je konec! CSKA Moskva potvrdilo v domácím prostředí roli favorita a porazilo ČEZ Basketball Nymburk 102:67!

Nymburku vůbec nevyšly vstupy do čtvrtin. CSKA si rychle vypracovalo náskok, který postupně navyšovalo. Domácím to dnes pálilo hlavně z tříbodové hranice (celkem 15 trojek).

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (20:39:04)

Jan Havlovic

ERA Basketball Nymburk: Benda, Raivio, Washington, Hruban, Welsch, Houška, Simmons, Bartoň, Burns, Kříž, Stutz, Pomikálek

Rozhodca: Vovk (CRO), Ozols (LAT), Ihnacjev (BLR)
    Štvrtiny: 24:13, 24:15, 26:16, 28:23